Kako da instaliram xp a da mi ne ode vista

PEPA SHUMAR:
Problem je sledeci: na jednom hardu imam windows xp a kasnije sam na drugi podigao vistu.E sada moram da podignem novi xp, ali se plasim da mi posle nece raditi vista. Znaci kako da ne izgubim onaj dual Boot ?


Prvo par pitanja,jer imas 2 hd-a ili 1 koji si podelio na 2 ili vise particija i ako ga jesi podelio dali si to uradio uz pomoc windowsa ili partition magica?
Ako si na hd pravio particije pomocu vwin zelim ti srecu sa reinstalacijom xp a da vista ostane ok posto iz i skustva znam da da je to losa kombinacija i da je mnogo bolja sa partition magicom jer on kad boot-uje izabrana particija je vidljiva dok je druga(drugi os)nevidljiv i nemoze da se osteti(cast izuzetcima).Pomocu programa koji se zove boot magic se bira os koji se boot uje kao primarni i takodje ima vreme za odabir isto ko i winowsova verzija za duel boot.
 
PEPA SHUMAR:
Problem je sledeci: na jednom hardu imam windows xp a kasnije sam na drugi podigao vistu.E sada moram da podignem novi xp, ali se plasim da mi posle nece raditi vista. Znaci kako da ne izgubim onaj dual Boot ?
Ja mislim da sam negde čuo da mora prvo da se instalira slabiji OS pa onda jači. To bi moglo da znači prvo XP pa onda Vista. Obrnuto ne bi trebalo da može. Čini mi se.
 
Problem je resen ali na sasvim drugi nacin. Instalirao sam VistaBootPRO 3.1 u visti i napravio backup misleci da ce tako moci da se vrati. Onda sam formatirao C i podigao xp. Kod startovanja racunara se samo xp i podizao. Onda sam i u xp-u instalirao VistaBootPRO 3.1 i nasao onaj backup koji sam u visti napravio. I taj BootBootPRO kaze da je u radu i da ce biti oba sistema ali ih nema. Onda sam ubacio instalaciju viste i pokrenuo recovery windows i to je to sada opet imam dva sistema. Hvala svima
 

Back
Top