Samoubistvo

gagula

Početnik
Poruka
22
Ako neko zna i zeli da kaze bila bih zahvalna da znam koji su snazni pokazatelji samoubistva u natalnom horoskopu i da li to znaci da - kada je takav odnos planeta u solarnom da su vece sanse da se to i desi.
 
o malefik u 12 a Asc zemaljski znaci..
jake kvadratutre u fiksni znacima,
MO 12 a JU bez aspekata,
vladalac VE u 12
PL u nadiru 90 SA
MO 0 UR90SA

Uglavnom znaci melanholije i konjukcije velikih planeta sa lošim nekretnicama u 12 polju
daju najviše tendenca za samoubistva..
 
Psihologue:
o malefik u 12 a Asc zemaljski znaci..
jake kvadratutre u fiksni znacima,
MO 12 a JU bez aspekata,
vladalac VE u 12
PL u nadiru 90 SA
MO 0 UR90SA

Uglavnom znaci melanholije i konjukcije velikih planeta sa lošim nekretnicama u 12 polju
daju najviše tendenca za samoubistva..

... odakle ti ovo ?
Pitam ;)
 
Skontala sam odakle je, a i pretpostavila sam ;)
Samo sto si ti naveo samo 5, od 505 mogucih pokazatelja.

Ovo pitanje je malo kompleksnije s obzirom da ne bih rekla da "SNAZNI pokazatelji samoubistva" u natalnom horoskopu uopste mogu da postoje. Moze postojati odredjena predispozicija (odnosno predispozicije),a potom se u svakom pojedinacnom slucaju procenjuje koji je rizik - kao sto se to recimo radi u psihologiji, psihijatriji ... na osnovu drugih pokazatelja i parametara, naravno ;) Ne bih rekla da se u bilo kojoj natalnoj karti moze VIDETI samoubistvo, barem ja za to do sada nisam cula, tacnije pre sam se susrela s onom prethodnom konstatacijom. Niti sama sa sobom mislim i verujem da je to nekome "upisano" - da se rodi da bi se ubio.

Po meni, pokazatelja je isuvise da bi sve stalo u jedan post - naravno, mogli bi se "nabacati" ali svi ti pokazatelji nisu uvek garant necega. Bitno je razgraniciti da sam po sebi nijedan aspekat (posmatran izolovano) ne govori iskljucivo o tome - riziku za samoubistvo, nekad ni par njih vec je jako cesto potrebno dosta pokazatelja i odgovarajuca sinteza svega sto je u natalu da bi se to koliko-toliko precizno procenilo.

Da podjem od ovog sto je Psiho napisao - prvo jedna ispravka ;) trebalo bi da je Svetla u konjunkciji sa malefikom u 12 a asc zemaljski znaci - ako cemo vec doslovce da se drzimo toga ;)

Vladalac Venera u 12 - Ok, Dupor jeste to napisao (ovo, kao i za Mesec u 12, + neaspektovani Jupiter i slicne stvari) ali na ovim primerima se najjasnije vidi koliko same po sebi ove "teze" ne znace ama bas nista.
Vladar Venera u 12 - Ok, kao sto moze biti bilo koja planeta vladalac, polozena u XII polju ... Sama Venera u XII u neuporedivo vecem broju slucajeva govori o nekim drugim stvarima - tajnim ljubavima, ljubavima u inostranstvu, platonskim ljubavima ... umetnicima ... Ako cemo o necemu sto je blisko ovoj tematici - to moze biti i sklonost odredjenim psihickim (ili nekim drugim) oboljenjima, koja zahtevaju boravak u bolnicama, institucijama ... U krajnjoj liniji, vladar Asc-a u XII moze govoriti i o boravku u zatvorima itd ... :arrow: ovoliko sam (prividno nepotrebno) prosirila pricu ne bih li pokazala koliko neko ko je u astrologiji pocetnik moze napraviti gresaka samo zato sto doslovno tumaci neke stvari ... kao i kolika je zapravo sansa da, posmatrajuci faktore ovako izolovano, bas TO bude u pitanju ... kao sto vidite, nije bas velika, gledajuci samo tu jednu stvar :|
 
Po mom licnom misljenju, u ovim slucajevima prvenstveno se gleda vladar asc-a kao i sve sto uopsteno, govori o natusovom karakteru.
Jako je bitno proceniti koliko su zastupljeni faktori koji govore o psihickoj nestabilnosti, sklonosti depresijama itd, i - sto cesto moze biti od velikog znacaja - cak i impulsivnim reakcijama jer se u ne bas zanemarljivom broju slucajeva upravo o tome i radi. To naravno sigurno nije primarni faktor ali ga treba uzeti u obzir kada se sve ostalo vec "obradi". Zatim, jako je bitna energija same osobe ( o kojoj govore Mars, kao i vladar Asc-a) jer moze osoba imati ne znam koliko emotivno i psihicki "opterecujucih" aspekata, ako joj je dat jak Mars, jak vladar asc-a ... onda dobijamo jaku licnost koja uglavnom uspeva da prevazidje probleme. Ne bi mozda trebalo iz cele price iskljuciti ni Saturna, koji iako veoma lako moze da upravo "optereti" emotivne (ili neke druge) planete u losim aspektima - u dobrim moze govoriti o istrajnosti i jakoj volji da se lose stvari u zivotu prevazidju.

Sama sam vidjala jako mnogo osoba sa naglasenim Jarcem, Saturnom ... to mogu biti teske i cesto pesimisticne osobe ali suma sumarum - ako je postavka iole povoljna - to nisu osobe koje sustinski gube u zivotu, nego upravo obrnuto - lose stvari i iskustva ih ocelice.
 
Sklonost ka samoubistvu se obično očitava u nasilim malefičnim aflikacijama prema jednom ili oba Svetla (Sunce i Mesec) vladaru treće kuće, često je to upravo Merkur, dok Saturn po pravilu nemlosrdno tuče po drugim planetama, dok je Jupiter loše položen u Saturnovim znacima ili u lošem aspektu prema samome Saturnu. Glavni aflikator u slučajevima samoubistva je Uran. Promenjljivi znaci su najčešće na Ascedentu. Neptun je u vezi sa osmom kućom (ili se nalazi u njoj aflikovan, ili je njen vladar, ili aflikuje planete u osmoj). Najčešće pogođena područja su oko 15 stepena kardinalnih znakova (ti stepeni su aktivni kod ubijenih ljudi uopšte), oko 25 stepena fiksnih znakova a značajno violentno područje je i oko 26 stepena promenjljivih znakova.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bravo, to jekao da mi kazesh, avione lete zbog vetra, ima li neshto konkretnije, posebno ovo sa neuspelim samoubistvom?

Imas temu astromedicina, pa probaj nesto da iskopas tamo vezano za psihu, jer na samoubistvo utice psiha. A sto se tice neuspelog poma nemam:).
Ili jos bolje pitaj @Elle da otvori novu temu vezanu za samoubistva, jer jeste zanimljivo pitanje.
Ili sam otvori
 
Da dam jedan primer za ovu temu- neptun konjukcija Ac, sunce i mesec u 12, merkur vladar 8-me u 12-oj (sve tri planete u medjusobnoj konjukciji). Mars je u jarcu (egzaltiran), medjutim sturn je u ovnu, retro i u opoziciji sa uranom. Lecen je psihicki.
Ne bih da postavljam kartu-ovo je smo primer.
 
@Pufer jedino da postavis neku kartu pa da se vidi, ako hoces, jer svaka planeta vlada necime sto bi moglo biti oruzje za samoubistvo. Pa treba povezati to sa vladarem ac recimo.
Mesec recimo vlada vodom, ludilom
merkur pade mi na pamet upravlja saobracajem recimo, pa neko moze da pusti volan i odleti sa puta (samo ideja)
mars naravno oruzje
neptun davljenej, trovanje (namerno izazvano)
 
Poslednja izmena:
Iskopala sam nesto da treba da bude ugrozen merkur i treca kuca, njen vladar i dvanesta i njen vladar.
Bas su nam lepe teme inspirativne, ti o samoubistvu, a ja o kolektivnim nesrecama i atentatima:hahaha:

primetih i ja onako kad uspem da se ukljucim, bas su zaredjale "teze teme"..citala sam da mora osoba da ima osetljivu psihu, da se vladar prvog polja nadje u 12 - sklonost da sam sebi naudi (digne "ruku" na sebe) i da se iz tog razloga, sto si ti primetila moze naci aktivan ili sa znacajnim uticajem Merkur ili Uran (simbolika - ruka)...da ne navodim sad po secanju , mislim da ste vec dotakli glavna polja koja se gledaju, oblasti koje trebaju da se "ispitaju" i energiju koja dovodi do toga da prevagne "atak - sam na sebe.."
 
A npr. jer postoji cime ce se osoba ubiti?

Nama je na casovima astrolog pokazao jednu kartu zene ciji se otac ubio - obesio tacnije .
ONA je imala u svojoj natalnoj Sunce iz I- ve (Otac ) opozicija Saturn u VII kuci. I on se obesio . Jer Saturn je kaze astrolom omca. Sad mora da ima jos nekih pokazatelja ja se nesecam zapamtila sam ovo jer ja imam istu siituaciju u svom natalu Sunece u prvoj tesna konjukcija sa Marsom vl. mog VIII-og i egzaktana opozicija sa Saturnom iz mog VII :eek:
 
o malefik u 12 a Asc zemaljski znaci..
jake kvadratutre u fiksni znacima,
MO 12 a JU bez aspekata,
vladalac VE u 12
PL u nadiru 90 SA
MO 0 UR90SA

Uglavnom znaci melanholije i konjukcije velikih planeta sa lošim nekretnicama u 12 polju
daju najviše tendenca za samoubistva..

koliko ovo deluje uvnuto, a to je samo nekoliko kako rece elle, nekoliko pokazatelja . :roll:
 

Back
Top