KAKO SE IZVUCI IZ LOSEG BRAKA

nemoj da se ljutis ali mislim da tebi treba neki psiho forum...mislim..sto si se udavala...ljudi su kakvi jesu....nema tu kao ono promenice se,bice bolje...prestace da pije...nece me maltretirati zbog dece..i ta sra*a..dobro razmislite pre nego se udajete i obratno, muskarci pre nego se ozene...ljubav prodje ostaje prijateljstvo i postovanje...jos jednom izvini ako sam bio grub...ja to kazem i mojoj rodjenoj sestri koja je napravila istu gresku..pozdrav i nadam se da ces uspeti da resis svoj problem
 
Kako si ga nacrtala, predstoji ti borba.
Muz i otac dece ce morati da nauci da te ceni. Za to se moras izboriti, ili ce on na kraju ostati bez dece. Mislim da ne treba da se 'izvlacis' iz braka vec da se boris za njega, ne kompromisima koji te ogranicavaju vec insistiranjem na stvarima do kojih ti je stalo.
Nije bas precizno, ali takvo je i pitanje.
 
Uuuuu teška tema. Obično ne volim da pišem na tako ozbiljne teme ali evo jedan besplatan savet. Mislim da je naslov tvog topica pogrešan. Trbalo bi da stoji Kako opstati u lošem braku jer mislim da si već odavno prešla liniju posle koje nema povratka (nažalost). E ono što moraš(te) da uradite je razgovor i samo razgovor,civilizovan naravno ukoliko je moguće. Ukoliko nije moraćete naći način jer je uglavnom komunikacija (loša) ta koja pravi probleme,pogotovo pomešana sa lošom fin situacijom. Moraćeš da razgovaraš sa njim ne vredi bežati
 
Semiramida11:
KAKO SE IZVUCI IZ LOSEG BRAKA[/
FONT]

Sta ako zivite u dijaspori u mesovitom braku sa vise dece bez posla u stalnim konfliktima
brak dosta dugo traje. ljubav postoji ali to vise nije to?


U dijaspori bar ima dovoljno socijalnih ustanova i centra za pomoc, obrati se baj jednom, nije sramota, ne brini. Kad su konflikti stalni, malo je teze voditi konstruktivne razgovore, pa je dobro da imate neku trecu stranu u prici.
 
rand el torjer :
mislim da si već odavno prešla liniju posle koje nema povratka (nažalost).
zar postoji ta linija?
ne nepostoji.
koferče na leđa, put pod noge.
ili klasika-ucena.
sad je vreme za uloge.
dok se rulet još okreće;)
bez rizika nema dobitka.
kažeš-ja odo i deca odoše...
ili se menjaj.
a i ako si na trulom :lol: zapadu...
bori se bre za svoja prava. i prava tvoje dece.
 
vlajkic:
nemoj da se ljutis ali mislim da tebi treba neki psiho forum...mislim..sto si se udavala...ljudi su kakvi jesu....nema tu kao ono promenice se,bice bolje...prestace da pije...nece me maltretirati zbog dece..i ta sra*a..dobro razmislite pre nego se udajete i obratno, muskarci pre nego se ozene...ljubav prodje ostaje prijateljstvo i postovanje...jos jednom izvini ako sam bio grub...ja to kazem i mojoj rodjenoj sestri koja je napravila istu gresku..pozdrav i nadam se da ces uspeti da resis svoj problem

Е, баш си јој помого!
Тако и ја својој ћерци, кад ми дође по помоћ плачући јер је пала и огребала колено, лепо кажем: ''Е, што ниси пазила да не паднеш?!''
....И њој одмах лакше, и више је не боли и не цури јој крв!
 
Semiramida11:
Sta ako zivite u dijaspori u mesovitom braku sa vise dece bez posla u stalnim konfliktima
brak dosta dugo traje. ljubav postoji ali to vise nije to?

Aj' polako bez srkleta :-D
DakleM prvo mi reci sta ti je mesoviti brak, jeste dve vere ili si ti stranac u toj zemlji a on ne?
Jesu ti deca ne pasosu te zemlje u kojoj zivis ili na tvom? (menja drasticno situaciju po pitanju novca)
Kad kazes brak sa vise dece, jako distancirano to zvuci, jesu ta deca tvoja, ili ih imate iz razlicitih brakova?
Zasto ne radis? Bilo sta? Adaptacija je majka!
Moja mama je tako bila godinama nezadovoljna i sve joj je smetalo...ali sustina je da su "deca" dosla u godine da prave svoju decu, da je taj majcinski, negovateljski instinkt bio ispunjen, a da ona prosto nije imala sta da radi, nego da pravi frku bilo gde... valjda od dosade.
 
webhanuma:
Aj' polako bez srkleta :-D
DakleM prvo mi reci sta ti je mesoviti brak, jeste dve vere ili si ti stranac u toj zemlji a on ne?
Jesu ti deca ne pasosu te zemlje u kojoj zivis ili na tvom? (menja drasticno situaciju po pitanju novca)
Kad kazes brak sa vise dece, jako distancirano to zvuci, jesu ta deca tvoja, ili ih imate iz razlicitih brakova?
Zasto ne radis? Bilo sta? Adaptacija je majka!
Moja mama je tako bila godinama nezadovoljna i sve joj je smetalo...ali sustina je da su "deca" dosla u godine da prave svoju decu, da je taj majcinski, negovateljski instinkt bio ispunjen, a da ona prosto nije imala sta da radi, nego da pravi frku bilo gde... valjda od dosade.

HANUMA samo onako malo iz prikrajka...bas si legenda...hehehe
 
vlajkic:
nemoj da se ljutis ali mislim da tebi treba neki psiho forum...mislim..sto si se udavala...ljudi su kakvi jesu....nema tu kao ono promenice se,bice bolje...prestace da pije...nece me maltretirati zbog dece..i ta sra*a..dobro razmislite pre nego se udajete i obratno, muskarci pre nego se ozene...ljubav prodje ostaje prijateljstvo i postovanje...jos jednom izvini ako sam bio grub...ja to kazem i mojoj rodjenoj sestri koja je napravila istu gresku..pozdrav i nadam se da ces uspeti da resis svoj problem
-ja kad sam se udala on je bio za 300% drugacija osoba.Bili smo u vezi 4 god. i ne moze niko reci da ga nisam poznavala!To je ono sto sam spomenula,da se desava u braku da se svako okrene na svoju stranu(ne namerno).Promene se interesovanja,smisao za humor,za lepo...milion stvari...I to vise nije osoba koju smo voleli...
 
rand el tor:
Uuuuu teška tema. Obično ne volim da pišem na tako ozbiljne teme ali evo jedan besplatan savet. Mislim da je naslov tvog topica pogrešan. Trbalo bi da stoji Kako opstati u lošem braku jer mislim da si već odavno prešla liniju posle koje nema povratka (nažalost). E ono što moraš(te) da uradite je razgovor i samo razgovor,civilizovan naravno ukoliko je moguće. Ukoliko nije moraćete naći način jer je uglavnom komunikacija (loša) ta koja pravi probleme,pogotovo pomešana sa lošom fin situacijom. Moraćeš da razgovaraš sa njim ne vredi bežati


Pridruzujem se. Izolujte se kako god od dece na par dana. Idite negde samo vas dvoje,pa ako problemi zaista postoje resavajte ih razgovorom do u beskraj,ako treba....A posle,posto kazes da ljubav jos uvek postoji,to i dokazite jedno drugom,uz svece i sangriju npr.:) Pa kad god se stvari pogorsaju,a vi primenite oproban recept. Srecno!!!
 
To je ono sto sam spomenula,da se desava u braku da se svako okrene na svoju stranu(ne namerno).Promene se interesovanja,smisao za humor,za lepo...milion stvari...I to vise nije osoba koju smo voleli...[/QUOTE]


I ovo je tacno,nadam se ne kod svih. I moj je dragi mene drzao kao malo vode na dlanu 2 godine zabavljanja,ali cim smo se vencali kao po pravilu postao je od doktor Dzekila-mr Hajd. Dobro,ne bas toliko,ali mnooogo... Najvise to sto je smatrao da vise nije potrebno da mi pokazuje svoju ljubav i neznost,te ja za njom vapim svih ovih godina i takodje ne vidim resenje svog problema...
 
Sa ovoliko malo podataka,kako ocekujete neku konstruktivnu pomoc?!
Koliko dece imate,gde zivite(na zapadu ili je neka islamska zemlja u pitanju),zasto ne radite ,koliko ste uopste samostalni u svakodnevnom zivotu.........

Ako vam treba pomoc oko pasosa ili transfera ili u pravnom sistemu te zemlje tako i napisite.
Sta uopste znaci "Kako da se izvucem iz loseg braka?".Na Islandu je mnogo drugacije nego u Dubaiju,a vi mislim da ni sami ne znate sta hocete!
 
Semiramida11:
Sta ako zivite u dijaspori u mesovitom braku sa vise dece bez posla u stalnim konfliktima
brak dosta dugo traje. ljubav postoji ali to vise nije to?
Meni je simpa ovo "ljubav postoji". Zamišljam kak On mlati po Njoj, a ona "Nemoj, ko boga te molim".

Teza 1: Misle da važi ona detinja - ko se bije taj se voli.
Teza 2: Patrijarhalni doživljaj braka kao kakve svete zajednice.

U svakom slučaju, vredno žaljenja.
 
Pretpostavljam da su verbalni konflikti u pitanju i da nema zlostavljanja u tvom braku.
Posto kazes da ljubav postoji to znaci da postoje trenuci kad ispoljavate tu ljubav jedno prema drugom ali da su retki. Moj savet je da se boris za brak. Ako postoji imalo ljubavi ona se moze oziveti ako se oboje potrudite.
Mislim da tvom problemu samo doprinosi to sto ne radis. Probaj malo da ulozis u sebe. Mozda da zavrsis koji kurs i zaposlis se, decu das u obdaniste. Prvo imaces svoj 'dinar' i sta god da se desi kasnije sa brakom neces bit na ulici, drugo mislim da ces biti zadovoljnije i spremnija da radis na vasim odnosima u braku. Malo ces se odvojiti od problema (nisi stalno kuci s decom) a samim tim ces ih moci delotvornije resavatii.
Jako puno brakova ulazi u krize, ali dosta njih mogu da se izvuku i spase. Na tebi je da procenis da li je vredno spasavanja.

Srecno
 
dugmence:
I ovo je tacno,nadam se ne kod svih. I moj je dragi mene drzao kao malo vode na dlanu 2 godine zabavljanja,ali cim smo se vencali kao po pravilu postao je od doktor Dzekila-mr Hajd. Dobro,ne bas toliko,ali mnooogo... Najvise to sto je smatrao da vise nije potrebno da mi pokazuje svoju ljubav i neznost,te ja za njom vapim svih ovih godina i takodje ne vidim resenje svog problema...

Auuu a ja stalno razmišljam kako to da je moj divni dobri dragi- postao loša osoba posle venčanja? Znači, to je ipak uobičajena pojava.
A što se tiče ovog pravljenja romantike i sangrije- dobra ideja, ali da je moguće to napraviti- onda ne bi ni došlo do problema.
Udaljavanje ide tako lagano, neprimetno, svakog dana po mrvica, ništa drastično da te trgne, i mic po mic - jednog dana shvatiš da apsolutno sa tom osobom nemaš šta da tražiš, a ni da razgovaraš.
I predstoji velika borba (za koju nemaš ni živaca ni energije ni volje) za eventualni spas braka.
 
Semiramida11-Zamisli da si se razvela a da ti je muž švaler.Ponašaj se prema njemu kao da jeste.Pusti da te osvoji da bi te imao.Decu ne mešaj u konflikte niti očekuj pomoć od njega.
Organizuj sebi život kao da si sama. Uradi za sebe sve što bi uradila da si sama.Od izgleda , interesovanja ,školovanja do zaposlenja.
Razvod više neće biti potreban a ti ćeš imati sve što ti treba.
Krize u braku su periodične i uobičajene.Svako ih ima.
I nije istina da ljubav u braku umire.Samo ima svoje uspone i padove.
 

Back
Top