Super 8 2 avi,vmp,mpg.....

Taj kabl ti je preteca AUX-a... Ja sam taj kabl imao kao izlaz na starom stubu(iz veselih ' 70),isti kao sto si ti opisao,pa sam drugi kraj presekao i isao redom i trazio izlaz da bih ga namontirao na komp... E sad ako si voljan to da radis,ti bi trazio 2 zice,tj ustvari jednu zato sto ti je druga masa,a ona se nalazi spolja kao okvir oko ostalih pinova... Taj projektor nema zvuk zato trazis samo jednu zicu... Tako to rade ovi u oglasima,napravili su izlaz,ti im das filmove ostatak je lak,kad imas cinc na kraju kacis ga gde hoces i nasta hoces ;)
 
dvr_liberty:
Ovo ne razumem,kakav krš i šta 2 puta? :)
To se odnosilo na mene,zato sto sam dva puta okacio istu poruku :roll:

Dakle pazi,ovo je veoma bitno da mi kazes,jel taj film tj. taj projektor moze da snima zvuk?
Taj kabl ti je isti kao ovi cincevi danas(crvena i bela za zvuk,a zuta za sliku).
Medjutim problem je da nadjes video(recimo da bi hoces da presnimis na vhs) koji podrzava takav ulaz,zato sto je ta oprema mnogo matora...
Ja sam ti predlozio da uzmes,i jedan kraj da ostavis i njega ukljucujes u projektor,a drugi kraj da odseces i da ispitas zice i kad provalis koja daje sliku napravis cinc od njega(zuti)... Onda ces moci da dobijes sliku na TV ili tv kartici...
Sustina jeste da ti treba kabl sa 7pinova na jednoj strani a cincevi na drugoj da bi mogao da reprodukujes taj materijal na danasnjoj AUDIO i VIDEO tehnici...
 
dvr_liberty:
Da sumiramo: NA jednoj strani kabl originalni i on ide logično u projektor,"ako" pronađem sliku na drugom kraju kabla (ona jedna žica) stavljam znači činč koji ide u "video in" na grafičkoj (obvo bih želeo za potvrdu) da ne bih posle došao u situaciju da mi trebaju dodatne stvari....i onda bih trebao da imam sliku na kompu ili ne?Ovo mi je stvarno bitno da znam....
Bas tako... Samo gledaj,ne znam da li si nekad snimao sa tv kartice,proces je skoro isti... Na softveru izaberes da ti prijem signala bude sa S-video ili AV(ma da posto je graficka katica u pitanju ona i ima samo te opcije),naravno da bi dobio sliku pre toga pusti projektor u rad... ako ti se pojavi slika sve ostalo sto bi trebao da uradis jeste da odredis format snimanja mpg,avi,wma... i samo stisnes REC.. i to je to! koliko traje tvoj film toliko traje i prebacivanje!

Jedino me brine dal ces se snaci da nadjes zicu... sve ostalo bi trebalo da ide glatko...
 
Pametno,samo sto je meni bilo zanimljivo da sam trazim i pravim kabl ;)
DR.Divx ver.2 bi trebalo da ti zavrsi posao...
Video studio ima isto opciju da snima,a ima i mnostvo drugih,recimo da ubacis zvuk i da odradis neke efekte ili uvodne scene...
Ma da najsigurnije ti je da uzmes softver od proizvodjaca graficke karte,on sigurno radi :)
A mozes i preko Movie makera,sad se setih...
 
Ti bas umes da zbunis coveka ;)
Prati me i ispravi me gde greskim...
Znaci Imamo film koj se nalazi na super 8mm... Ti hoces da taj film prebacis na cd,tj da bude recimo u avi formatu??? Ako je to sto zelis onda radis onako kako sam vec rekao...
Kad ti se pojavi slika preko graficke katice,tj ako vidis taj tvoj film na monitoru(uz pomoc softvera),ti ga samo snimas,ne znam dal razumes sta hocu da kazem... Zamisli da hoces sa tv-a da snimis nesto na vhs uz pomoc videa... samo treba da nadjes kanal na videu i da stisnes rec i on snima na kasetu jel tako? Pa ovo je isti fazon samo sto umesto videa koristis video in,uzmes doktor divx i vidis taj tvoj film pomocu njega i imas opciju record(samo pre toga podesis format avi,mpg rezoluciju frame rate etc...)
Kao sto rekoh bas umes da zbunis ljude :)
 

Back
Top