Najbolji ratni film

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)

51K30W34ZFL._SL500_AA300_.jpg


Po meni...spasavanje redova Rajana,ali ovaj verovatno nije niko gledao a odlican je:)
 
Davno sam gledao ruski film,čini mi se ,"Bitka za Moskvu" ili "Bitka za Staljingrad".Sećam se da je baš autentičan bio.Nijedan film snimljen kasnije na tu temu mi se nije tako dojmio."Neprijatelj pred vratima" je interesantan,ali to je više ratni triler na amerski način.:sad2:
 
Da. Rusi su u zlatno doba SSSR-a snimali filmske spomenike kao i mi "Sutjesku" i "Neretvu". Odlikovalo ih je mnogo masovnih scena, neograničen budžet, korišćenje autentične ratne tehnike i neveliki umetnički dometi. A i umeli su da traju po nekoliko sati, 4 i više.
 
Ratni filmovi iz doba SSSR-a. Prikazivani su nedeljom popodne od 17 do19 sati tokom 80-ih godina na TVB (RTS1). Voleo bih da ih ponovo odgledam ili nabavim i uporedim sa istoriskim cinjenicama, a pogotovo onim iz vojne istorije...
 
ПРОРЫВ

Радњу филма можете наћи на нету Текст се зове Хероји са коте 776

Постоји и серија која је два копља испред филма.

..а.. да... Догађај се збио у Чеченији
 
Poslednja izmena:
Mozda vas zanima, na ovoj youtube-str. mozete da nadjete mnostvo novih filmova sa tom tematikom non-holivudske produkcije: ruski, korejski, madjarski, franc., i dr.:

https://www.youtube.com/user/MrBogdanovic

Gotivim nemacku produkciju: "Das Boot", "Stalingrad", donekle i "Untergang"

Inace kao jedan od boljih novijih bi izdvojio:
MV5BMjAzODIzMTE3Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwNDU1MjQzMg@@._V1._SX214_CR0,0,214,314_.jpg


i jedan stariji ruski koji me se dojmio:
MV5BMTMzNDA0MjA4M15BMl5BanBnXkFtZTcwMzI2NzAzMQ@@._V1._SY314_CR1,0,214,314_.jpg


Opisuju dogadjaje i pocinjenje zlocine u WW2 na terit. Belorusije iza nemackih linija.. Prvi o Jevrejima drugi o prostom slavjanskom puku..

Pozdrav svima!
 
Poslednja izmena:
Jedan od retkih "postenih" filmova iz americke produkcije. Svo vreme filma cekate kad ce se pojavti neko normalan. Nafiksani i ludi jure po dzungli u ubijaju sve sto stignu. Nedostaje samo deo kad panicno beze ostavljajuci toliko oruzja da je Vjetnam postao vijna sila , koje sebi mogla da dopusti sukob sa Kinom.
 

Back
Top