Agamaglobulinemija i lecenje
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Agamaglobulinemija i lecenje

Nov član
    Učlanjen
    11.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Agamaglobulinemija i lecenje

Od 2004 god. ustanovljena mi je dijagnoza Agamaglobulinemija. Prve probleme hematološke imao sam 96 godine i tada mi je određena pogrešna dijagnoza tako da do 2004 nisam bio ni lečen.Pored navedene dijagnoze funkcija pluća mi je jako poremecena tako da skoro konstantno imam težu opstruktivnu bolest pluća prilikom spirometriske kontrole neprekidno sam pod terapijom sereventa i bekloforte spreja.Dve godine unazad primam terapiju humanog imunoglobulina 5 g.na deset do dvanaest dana i to se pokazalo dobrim jer dok sam pod ovim terapijskim tretmanom nemam više problema tipa:upale pluca najčešće virusne,bolne afte u ustima,krvarenje iz želudca i ostalo da sve ne nabrajam.U poslednjih par meseci zbog svetske nestašice imunoglobulina kako mi je rečeno skoro da ne primam terapiju, zapravo primio sam jednu dve za nešto više od tri meseca.U posledje vreme stalno sam pod nekom infekcijom jedino od lekova da prebrodim infekcije (kašalj najčešće,infekcije oka,ekscemi...)pomažu mi ciprocinal 500 i panklav 500.Mesečno prinuđen sam da i po dvaputa budem na terapiji navedenim lekovima. Zamolio bih da me neko posavetuje kako da prevaziđem problem na koj način da dođem do odgovarajuće terapije kome da se obratim a mnogima sam se u ovoj jadnoj zemlji obraćao najčešći odgovor je nema, problem je to svetski. Meni je 46 godina a rečeno mi je da terapiju moram da primam do
    kraja života i da su ovakve dijagnoze veoma retke.

Buduća legenda WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Re: Agamaglobulinemija i lecenje

Terapiju zaista morate primati do kraja zivota, pokusajte da nabavite gamaglobuline iz inostranstva. Na zalost - nema sta da se kaze; gamaglobulini ili zivot u sterilnoj sobi - ili ceste infekcije. NIsta utesno Vam ne mogu reci. Stvarno mi je zao.......
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. Lecenje hlamidije
    Autor zlobnica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.03.2006., 00:00

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •