Polip u nosu

dyku

Početnik
Poruka
2
Operisan mi je polip u levoj nozdrvi 1996. hiruškom intervencijom uz totalnu anesteziju.
Posle te operacije izgubio sam čulo mirisa.Pre par godina obratio sam se ponovo ORL klinici u Nišu, ustanovljeno je da imam dva velika polipa u desnoj nozdrvi..Doktor koji me je pregleda predloži mi je odstranjivanje polipa endoskopskom metodom zbog mogućnosti oštećenja sluzokože klasičnom hiruškom intervencijom.
Pošto se u Nišu ova vrsta intervencije neradi laserom već samo u Beogradu nisam dobio uput za Beograd sa obrazloženjem da nema potrebe da idem u Beograd kad se polip operiše i Nišu. Uspeo sam da stupim u kontakt telefonom sa kliničkim centrom Beograd odnosno sa doktorom koji vrši intervencije endoskopijom laserom rekao mi je da se javim u sredu na pregled i da će moći već u petak da to uradi veoma precizno bez ikakvih problema,kada sam ga obavestio da zovem iz Niša i da nemogu da dobijem uput za Beograd zbogtoga što se te intervencije hiruškim putem rade u Nišu čovek mi je odgovorio pa ko to radi još u svetu klasičnim hiruškim putem.Pitao sam koliko košta ta intervencija i pošto nisam imao para odustao saam.Pre neki dan obratio sam se ponovo ORL klinici da dobijem uput za intervenciju u Beogradu i dostavio mišljenje hematologa da pošto mi je od 2004 godine ustanovljena dijagnoza Agamaglobulinemija spadam u rizične pacijente
kod kojih svaka infekcija može da bude vema nezgodna.Doktor koji me je operisao 96 godine rekao mi je da nepraktikuje da šalje pacijente kod kolega nižeg ranga i da te operacije laserom su američki izum i da se radi onekoj vrsti pomodarstva,uput neću da dobijem a mogu da biram Niš ili Beograd stim što u Beograd mogu da idem o ličnom trošku.
Molim vas ako ste u mogućnosti da mi date savet na koj način da obavim odstranjivanje polipa lakšom efikasnijom metodom a da to ide redovnim zdravstvenim osiguranjem da mi se eventualno čulo mirisa povreti i da mi se život olakša.
 
Nema nacina (bar ne legalnog), dakle ako nece da Vam daju uput, onda mozete ili traziti vezu ili se obratiti javnim medijima (Nisa, Beograda) uz otvoreno pismo Ministru zdravlja. Jedino ako ih pritegnu mediji mozda uspete da dobijete uput za Beograd. U suprotnom, moracete da nadjete vezu ili da polipe operisete hiruski. Preporucujem Vam veliku buku preko medija, i pismo Ministarstvu: na kraju krajeva iz Vase plate se odvajalo za VAse zdravstveno osiguranje i niko Vas ne moze uslovljavati koju cete intervenciju da uradite i gde (moze ali ne bi trebalo da moze).
Jos jednom - nemamm Vam nista utesno reci sem da pokusate da Vam infektolog ili hematolog koji vode vasu osnovnu bolest (agamaglobulinemiju) napisu misljenje da je zbog Vaseg stanja indiokovan manje invazivan zahvat a laserska intervencija to svakako jeste. POzdrav i srecno!
 

Back
Top