Нови рат на Балкану!?

Могући исходи решавања косовског питања

  • Независност Косова. Увод у рат.

  • Независност Косова. Нема сукоба.

  • Аутономија Косова у саставу Србије. Нема сукоба.

  • Аутономија Косова у саставу Србије. Увод у рат.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

СРБ

Primećen član
Poruka
647
Преговори у Бечу, као што је и очекивано, завршили су се неуспехом.
Коначну одлуку о коначном статусу Косова донеће Савет безбедности УН.
Постоје више варијанти расплета Косовског проблема:

[1] Савет безбедности даје Косову независност.Русија уздржана.
Србија неми посматрач.

[2] Савет безбедности даје Косову независност. Русија улаже вето. Албанци самоиницијативно проглашавају независност. Немири у покрајини. Етничко чишћење неалбанаца са Косова. По завршеном послу (етнички чистом Косову) КФОР "зауставља" немире, и као, ствар држе под контролом . Србија неми посматрач.

[3] Исто као претходна варијанта, али српске снаге улазе на Космет ради заштите преосталог српског живља. Настаје сукоб. Немири се шире на централну Србију, Македонију, Грчку и Црну Гору. Балкан гори. Исход...?

[4] Албанци се одричу независности, МОЛЕ српску војску и полицију да се врати на Космет. Потиче мед и млеко. Наставља се живот у срећи и весељу.

Која је, по вама, од горе наведених највероватнија варијанта?
 
Ma treba nagurati ovo malo vojske( sto nam posle demokratizacije ostalo) na granicu sa Kosovom cisto da dignemo KFOR u stanje pripravnosti pa kada Shiptari ponovo *spontano* krenu na one jadne Srbe dole da ova goveda ne budu ponovo *zatecena*,a onda da ih pustimo da probaju chorbu koju su sami zakuvali...
 
Stepski vuk:
Bojim se da će nezavisno "Kosovo" proglasiti 24. 03. u 09 h, što se poklapa sa vremenom početka NATO agresije!!!

Мислим да ће прво сачекати да виде како ће проћи у Савету (не)безбедности, а у сваком случају, самопрокламоваће независност, то ће сигурно бити до краја марта. А шта ће се после збити, остаје да видимо... :mad:
 
A ko i kada misli početi obnavljati Manastire na KiM-u, pa stariji su od onoga hebenog turskog mosta u Mostaru! Predlažem:
Šipcima ukinuti status naroda
Ukinuti pokrajinu i uklopiti KiM u sastav Srbije kao REZERVAT
Naterati šipke da o svom trošku obnove Manastire itd
 
Beograd je vec izdao Republiku Srpsku Krajinu, Republiku Srpsku pa ce naravno izdati i Kosovo. Nista novo. Beogradjanima su blizi Hasim Taci , Ljajic, Ugljanin nego Srbi sa Kosova i Metohije.

Pa koliko je doslo beogradjana na protest ispred americke ambasade protiv nezavisnost Kosova? 10.000 iliti 0.5% beogradjana.

Boli njih ona stvar za Srbe i Kosmet ti bi i rodjenu kevu prodali za 20 eura.
 
White Knight:
Beograd je vec izdao Republiku Srpsku Krajinu, Republiku Srpsku pa ce naravno izdati i Kosovo. Nista novo. Beogradjanima su blizi Hasim Taci , Ljajic, Ugljanin nego Srbi sa Kosova i Metohije.

Pa koliko je doslo beogradjana na protest ispred americke ambasade protiv nezavisnost Kosova? 10.000 iliti 0.5% beogradjana.

Boli njih ona stvar za Srbe i Kosmet ti bi i rodjenu kevu prodali za 20 eura.

Da, po mnogima može proći i Nezavisnost Kosova sa Mirnom Reintegracijom 'srpskog' dela u novu državu....od kuda li mi je to poznato? Ne verujem da je to Francek sam smislio:)
 
Nema sukoba sigurno. Nezavisnost Kosova. Nek dobiju i Albanci priliku da malo napreduju, njima je Kosovo pojam prosperiteta i napretka, a nama i nije bas stalo, nama je Kosovo uvek bilo pojam nazadnosti.Ali bojim se da ne moze da im pomogne parce teritorije, a stvarno ne znam sta bi moglo da pomogne jednom celom narodu da se promeni, i mislim da je to nemoguce.
 
topmodelsica:
Nema sukoba sigurno. Nezavisnost Kosova. Nek dobiju i Albanci priliku da malo napreduju, njima je Kosovo pojam prosperiteta i napretka, a nama i nije bas stalo, nama je Kosovo uvek bilo pojam nazadnosti.Ali bojim se da ne moze da im pomogne parce teritorije, a stvarno ne znam sta bi moglo da pomogne jednom celom narodu da se promeni, i mislim da je to nemoguce.

Ako je nađen lek za Hitlerovu Nemačku, ima i za njih:
Onim njihovim orlovima treba malo potkresati krila i prizemljiti ih malo u kokošinjac!
 
fosilvaso:
Ako je nađen lek za Hitlerovu Nemačku, ima i za njih:
Onim njihovim orlovima treba malo potkresati krila i prizemljiti ih malo u kokošinjac!

Poredis ti Hitlera sa prirodnom nepogodom. Njima cela snaga potice od prirodnog prirastaja. Mislim da ce jedino resenje u buducnosti biti bioloski rat koji je mozda trebao vec da otpocne, ako neko bude zeleo da sacuva ovu civilizaciju.
 
fosilvaso:
A opcija: Ako dobiju Nezavisnost bez Severnog dela?
Malo verovatno, trebali bi pregaziti one AP granice za to, ali to bi bio isto neki kompromis?

Ма каква подела, о томе не размишља (бар не озбиљно) ни једна страна.
Али кад би се и десила та могућност а ови наши буду то прихватили, то би био издајнички чин! Боље (ако већ мора) нека оде Покрајина у комплету, знамо да је отето, окупирано и знамо на чему смо. Једног дана окупатори ће доћи под мач правде. :mad:
 
topmodelsica:
Nema sukoba sigurno. Nezavisnost Kosova. Nek dobiju i Albanci priliku da malo napreduju, njima je Kosovo pojam prosperiteta i napretka, a nama i nije bas stalo, nama je Kosovo uvek bilo pojam nazadnosti.Ali bojim se da ne moze da im pomogne parce teritorije, a stvarno ne znam sta bi moglo da pomogne jednom celom narodu da se promeni, i mislim da je to nemoguce.

И ја се слажем стобом. Неће бити сукоба - биће крви до кољена. :lol:
Еј Моделс, кад ти се свиди неко (туђе) парче торте, и ти тражиш, и он ти га поклони, задовољићеш се са САМО једним парчетом те торте (територије)???
 
СРБ:
Ма каква подела, о томе не размишља (бар не озбиљно) ни једна страна.
Али кад би се и десила та могућност а ови наши буду то прихватили, то би био издајнички чин! Боље (ако већ мора) нека оде Покрајина у комплету, знамо да је отето, окупирано и знамо на чему смо. Једног дана окупатори ће доћи под мач правде. :mad:

Ako ode i samo deo, opet ćemo znati da je oteto!
Ako već 'mora' da ide, bolje samo deo, ili nema 'mora' da ide, makar svi Srbi izginuli?
 

Back
Top