Problem sa grafickom

spinx

Primećen član
Poruka
785
Danas sam za druga uzeo Foxconn nF3 250 i Semprona 2800+.Graficka karta je ostala stara,FX5200 128/128 AGP.Problem je sledeci,kada upalim komp ne daje znake zivota dok ne iskljucim kuler na grafickoj.Izvucem konektor kompjuter radi ko sat,vratim konektor tj ukljucim ventilator na grafickoj kompjuter mrtav.Da li FX 5200 moze da se koristi bez aktivnog hladjenja s obzirom da na sebi ima mali aluminijumski hladnjak u koji upada ventilator.Barem dok mu nabavim neki odgovarajuci ventilator oce moci da se igra na kompu bez bojazni da ce da rikne grafika.Graficka je Eagle FX5200,128MB DDR,128bitna. :confused:
 
Radi ce svakako,samo pitanje koja je temperatura na njoj bez kulera,ako je vise od 70 stepeni onda joj treba... Ja imam jedan racunar na kojoj je FX 5200 samo pasivni hladnjak radi lepo...temperatura je oko 45c... Uzmi i optereti malo grf,ako se ne greje previse onda moze da sljaka i bez kulera...
 
Najverovatnije ce temp biti previsoka zbog toga sto je taj rebrasti hladnjak predvidjen da radi sa ventilatorom.Mozes da probas,ali ukoliko je temperatura velika,u igrama ce biti mnogo veca.Nego koje napajanje imas?Sa koliko ampera i koliko staro?
 
OPREMIO SAM CEO RACUNAR SA NJIHOVIM SISTEMIMA ZA HLADJENJE.

ZALMAN JE ZAKON LJUDI MOJI !


Zalman_CNPS_9500_LED_Refroidisseur__828965.jpg


UZGRED POGLEDAJ DA TVOJ PROBLEM NIJE FIZICKE PRIRODE,TO SE MENI DESILO.Kada sam promeni ventilator na procesoru desilo se da mi se zaglavio kabl u ventilator na grafickoj.

Ovo je samo primer,mozda to nije tvoj slucaj.
 
Ventilator na grafickoj je neki njegov drug prskao sa WD40,da ga "podmaze",to mi je malopre rekao.Kada ga okrecem sa prstom pruza otpor kao da ima gumu na osovinici,a ne moze da se rasklopi pa da ga ocistim lepo.Ko zna sta je WD napravio unutra.Za Zalmana se slazem da je medju najboljima ali se ne isplati da mu nabavljam neki kuler preko 500-600 din,ipak je u pitanju FX5200 koja vredi 15-tak Eura.
@LovacMoreplovac,jel si stavio Zalmana i na graficku?
 
@dvr_liberty,hteo sam da stavim osmicu napred,ali je kuciste uzasno,ne znam ko je proizvodjac,srebrne je boje a stranice su pricvrscene sa po 2 plasticna klipsa sa gornje strane a ne srafovima pozadi.Napred,na limu,"ima" mesto za 8 ali na plastici nema nikakav otvor,vec je zatvoreno tako da nema odakle da vuce vazduh.Ogavno kuciste,jedva sam upakovao HDD,ima mesta za tri 3.5" uredjaja i kad stavis HDD ide tacno preko ATA konektora na ploci i udara u RAM.
Idem do Pakom-a da vidim da li slot kuleri koje prodaju izvlace ili ubacuju vazduh,pa ako ubacuju kupicu ga i montirati ispod graficke.
 
To ti je nesto kao Vf900-cu,samo sa drugim imenom.Ima iste performanse,samo za nesto vecu cenu(posto ima Fatal1ty-ev potpis u imenu).Jako dobar kuler.Nego verovatno je taj WD kriv,pa ako imas neki stock kuler sa neke druge gfx sa istim prikljuckom,probaj ga na 5200,pa javi sta si uradio.
 
Upravo tako ^^^.Ja sam morao da kupim vf900 za svoju 7900gs,posto mi se grejala do 80C(overklokovana),a sada ne prelazi 48 C.Jos plus sam postigao veci OC.Ali 5200 se svejedno ne greje preko 60 C,tako da Zalman tesko da bi doneo ubitacne rezultate(temper. komponente ne moze biti manja od ambijentalne kada se hladi pomocu vazduha).
 
Bez njega covek.
Postoje dve opcije kad kupimo racunar.Ili da ga dogradjujemo sami,sto po meni manje kosta ili da svake tri god. kupujemo novi.Posto sam malo upoznat o instalaciji hardvera,u zadnje dve godine sam ulozio oko 350evric.Mali tuning i stvarno imam masinicu do bola.Koristim tri web browsera u isto vreme.Mogu da igram koju god hocu igricu,imam preko 2000 programa i sistem mi je 100% zasticenj.Cak planiram i da napravim svoj server ali imam samo 350G hard diska treba tu jos mnogo,a i ucim i dalje.Ovo je moj hobi a ne zanimanje!
 
SPINX jedno pitanje, kojom metodom si dosao do toga da iskljucis ventilator na grafickoj(kojoj je WD najverovatnije pojeo izolaciju\lak pa pravi kratak spoj\neko cudo) ?

A jedna opaska za ovaj kuler 45eur, da li ta nabudzena graficka sa kulerom radi kao neka od 200eur(150eur+45eur)???
 

Back
Top