Divac: Podržavam Čedu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
BIĆU PREDSEDNIK
Srpski as Vlade Divac u intervjuu hrvatskom Globusu otkrio svojepolitičke i poslovne ambicije u Srbiji

Jedan od najvećih srpskih košarkaša svih vremena Vlade Divac u razgovoru za hrvatski nedeljnik Globus potvrdio je da želi da se kandiduje za predsednika Srbije! Divac je otkrio da posle propalih pokušaja da kupi "Novosti" i "Knjaz Miloš" još uvek ima poslovne ambicije jer hoće da otkupi deo deonica Naftne industrije Srbije. Kurir prenosi najzanimljivije delove Divčevog intervjua.

- Sasvim je realno da se kandidujem za predsednika, ali poenta je u tome šta ja mogu da ponudim narodu. Trenutno je to moje ime, vaspitanje i moralni kredibilitet, ali to sve nije dovoljno. U međuvremenu moram se edukovati i pripremiti da bih došao do stadijuma da jednog dana za to budem spreman - kaže Divac.

Koliko je ozbiljna vaša ponuda za kupovinu Naftne industrije Srbije?
- To je sada više neka moja borba protiv sistema koji ne funkcioniše, ili, rekao bih, koji super funkcioniše, ali ne u pozitivnom smislu. Najavljena je prodaja državnog paketa NIS, koji vredi više od milijardu evra, ali u taj posao umešani su, ne bih rekao srpski političari, već mešetari u vlasti koji ne žele dobro Srbiji. Ipak, investiram u Srbiji pre svega zato što želim da decu, koja su se rodila u inostranstvu, na neki način dugoročno vežem za svoju otadžbinu. No, normalno je da ne želim da investiram tamo gde bih izgubio novac.

Koliko su vas do sada koštali pokušaji investiranja u Srbiju?
- Oko milion evra. U životu ništa ne možeš dobiti ako ne naučiš da ulažeš i da gubiš. Ništa ne može da padne s neba. Siguran sam da ću u Srbiji uspeti u poslovnom smislu, jer sam okupio sjajnu ekipu savetnika i mladih poslovnih ljudi koji su studirali i radili u inostranstvu, a u Srbiju su se vratili nakon 5. oktobra, verujući, kao i ja, da će biti bolje.

NISAM GAZIO HRVATSKU ZASTAVU

Kako danas gledate na SP u Argentini 1990, kada ste gazili hrvatsku zastavu koju ste oteli jednom navijaču?
- Tada smo igrali za jugoslovensku reprezentaciju, svi smo bili Jugosloveni. Imao sam 22 godine, bilo je mnogo emocija i zasmetala mi je hrvatska zastava na parketu kao znak nepotrebne političke provokacije, kao što bi mi smetala bilo koja druga. Prišao sam navijaču, uzeo mu zastavu i bacio je. I to je bilo sve, nisam gazio zastavu.

Da li bi vam smetala i srpska zastava?
- U tom periodu, kako sam tada razmišljao, verovatno bi.

OBOŽAVAO SAM DRAŽENA PETROVIĆA

Da li je tačno da ste na insistiranje Rađe i Kukoča nastavili tajno druženje jer je njih bilo strah reakcije hrvatske javnosti?
- Da, i strašno me je pogodilo da je priča koju je kreiralo javno mnjenje tako okrenula ljude koji su bili veoma bliski sa mnom, koje sam poštovao i koji su znali ko sam. To se, pre svega, odnosi na pokojnog Dražena, koga sam obožavao. Užasno me pogodilo što smo se razdvojili i što je otišao a da nikad nisam imao prilike da razjasnimo neke stvari. Sa njim, Stojkom, Dinom i Tonijem bio sam zaista veoma blizak. Ali, u ono ludo vreme, početkom devedesetih, jednostavno su počeli da me izbegavaju, čemu je verovatno doprinela i ta priča sa zastavom. Tada sam išao od jednog do drugog i tražio da mi kažu da li me izbegavaju zato što sam Srbin ili zato što sam nešto pogrešno uradio. Od nekih sam dobio odgovor da treba sačekati da prođe neko vreme, na šta sam im rekao da nemam prijatelje na određeno vreme.





Da li ste za njih nacionalni heroj?
- Za moj narod jesam. Za pojedine političare nisam. To je očigledno iz njihovog ponašanja i odnosa prema meni.

Kakav je bio vaš odnos sa Zoranom Đinđićem i kako ocenjujete političko aktiviranje njegove udovice Ružice?
- Zorana sam podržavao, bili smo veoma dobri i privatno bliski, iako mu neke stvari nisam odobravao. Ružica je divna i jaka žena i razumljivo je da ona oseća obavezu da nastavi veliko delo svoga muža. Verujem da to i može, jer je živela sa jakim čovekom.

Čeda Jovanović?
- Čeda Jovanović je bio blizak Zoranov prijatelj. Poznajem ga, ali nismo prijatelji. Podržavam oko 70 odsto onoga što on danas govori, izuzev pristupa i načina rešavanja problema Kosmeta.


Koštunica?
- Koštunica je, izgleda, pošten čovek. On želi da srpskom narodu i Srbiji bude bolje, ali je kao i svi naši političari, koji imaju manu da se negde izgube jer ubede sebe da mogu vladati doživotno.

Koga od njih ste podržali na izborima?
- Nažalost, nikoga. Glasao sam za Rome i srećan sam što smo uspeli i osvojili dva poslanička mesta u parlamentu.

http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/mart/09/SP-07-09032007.shtml
 
Pre dva meseca bila tema kako Divac podrzava SPS i Milutina Mrkonjica sa 'kojim je blizak prijatelj'. Pa podrzavao je i DS, I DSS u medjuvremenu. Sad 'podrzava' Cedu....

Dakle malo novinari kakU kad ne treba, malo je Divac sjajan plivac u mutnom, koji se trudi da bude dobar sa svima, a da se ne zameri nikome. Jos ako se dobro placa :D
 
Divcu svaka čast. On je učinio više za Srbiju nego svi forumaši Srbije zajedno. Mogu mu samo pljunuti pod prozor. Čovek je zaradio pare i može da priča šta mu je na duši.
A to što podržava Čedu, je naravno znak da je "ustaša" i "šiptar" i da bi mu najbolje lupi zabrana da ovde investira i ikad više dođe.
 
svetolik trpkovic:
Hi hi sad treba samo da sacekamo kako ce primitivna balkanska stoka kojoj je pre 10 godina doticni VD bio idol i Srbski heroj sada da opali po njemu iz svih oruzija i da krene pljuvanje na sav glas. :mrgreen:

Напротив.
Подељеност у рецимо САД је велика, тако да рецимо биоскопи у власништву Републиканаца неће да пуштају филмове у којима играју глумци који подржавају Демократе.
Дан данас Џејн Фонда се сматра за непријатеља и издајника јер су 1971. сликала на Северновијетнамском противавионском топу...
тек је "Непланирано енчање" са Џенифер Лопез успела да снима након 25 година бојкота.
 
~Petar~:
e eksremisti? :confused:
sto si ti utanjio dolaske na politiku?
zbog extremizma? preqrcilo ti?:D
Ma teško mi da gledam svakojake komentare... Počeo sam da delim samo trajne banove, ne vredi više privremeno. A smanjio sam posetu malo, doduše samo sa pisanjem, ali tu sam svako veče po par sati. Inače kupio sam auto i sad uživam i vozam se k'o poblesavio u Subaru Imprezi. 8-)
 
Alekasandar2:
за Чеду? Хммм.. стрељање, вешање, набијање на колац, везивање за столицу док траје "Утисак недеље"...
Добро... екстремисти мо, шта сад?
:-D
:D Vidiš, kažem ja.
A šta ćemo? Ja ću da uzmem nešto za smirenje i brojim u sebi da ne probudim Srbendu u meni i ne oteram vas sve tamo odakle ste došli. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top