Programi za mobilni

Peruzzi

Domaćin
Poruka
4.066
E pa da se pofalim - kupio pre neki dan sony ericsson k610
Moze biti da sam lose izabrao al ne stajte mi na muku

Nego - o cemu se sad radi - nezajazljiva kompjuteraska zelja da imam sve potrebno i nepotrebno (pogotovu drugo) se javila cca 2.5h posle kupovine, pa me interesuje sledece:

- postoji li (i da li je izvodivo) dos emulator za ovaj telefon (igro bih civ)
- postoji li neki kompajler koji moze da radi na njemu (eh da mi je pascal pa da uzivam...)
- zna li neko gde moze da se nadje civilization ako ga uopste ima (trazio sam, nema nigde)

i da ne bude kompletan offtopic - o cemu sve treba da vodim racuna prilikom pravljenja programa u javi za mobilni? jel isto kao za pc ili ima nekih razlika?


(ebiga mora da pitam ovde, strucniji ste nego na mobilnom podforumu)

ajd upomoc!

nego, ce pravimo na leto kod men' multiplejer zezanje na masinama <200MHz ?
 
Visual Studio 2005 ima mogucnost pisanja softvera za mobilne uredjaje, PDA, mobilne telefone i slicno. Za Windows mobile sigurno moze, ne znam za Symbian, a posto ima J#, valjda moze i za sisteme zasnovane na Javi.
 
Osnovna razlika je u tome što se za razvoj aplikacija za mobilne uređaje koristi Java Micro Edition koja ima neka ograničenja u odnosu na Java Standard Edition. Obzirom da postoje emulatori kompletan razvoj aplikacije može se uraditi na PC računaru bez potrebe za čestim korišćenjem uređaja na kome će se aplikacija u stvari izvršavati.
 

Back
Top