Dogodilo se na današnji dan: 9. Mart

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Sećam se kao da je juče bio. Ćale je zaključao vrata i budno gledao na mene, tada klipana, koji je mislio da će baš on promeniti svet. Medjutim avaj, kako to obično biva u životu, svet promeni tebe. Odnosno ili ćeš mu se prilagoditi ili te niko neće prihvatiti pa ćeš biti samo klipan koji veruje da ovaj svet može biti bolji.

Na TV-u bio direktan prenos. Ja sam tada znao samo za Slobu i onaj lik sa bradom i kišnim mantilom bi za mene nešto novo. Nikad pre toga nisam čuo za njega. Ono što me je fasciniralo je - otkud toliko ljudi zna za njega tj KO JE ON i O ČEMU ON TO PRIČA?
Sećam se takodje da su izašli tenkovi i da je nastao ljudski stampedo. Takodje, grad je sutradan bio pust i izlomljen. Iako mnogo srećnija vremena opet je bilo lopova. Lopovi iz tih dana su najbolje prošli. Počevši od onog što su uhvatili u zlatari jer "nije kupio ženi ništa 8.marta". Današnji lopovi i nisu lopovi već lešinari. Posle 9. Marta počela je nova moda u BG-u: svi su počeli da stavljaju rešetke na svoje radnje. Čak i na onu prodavnicu semenki i kikirija.

Toliko ljudi u Beogradu sam jedino video za vreme onih vojnih parada Josipu Brozu kada su vojnici šipčili po Bulevaru Revolucije današnjem Bulevaru Kralja Aleksandra. Sećam se dobro da sam se kao dečak molio da ne bude taj iscrpljujući marš kad budem služio vojni rok jer je bio svake 4 godine.

I tako ja sam računao jedno u svojoj glavi neko je računao nešto drugo a danas posle svih računa ostaje da se češemo gde nas najmanje svrbi.

http://www.nin.co.yu/2003-03/13/27820.html


Inače 9. mart je beležio i neka druga dešavanja u istoriji...
http://sr.wikipedia.org/sr-el/9._март
 
eremita:
А зар не треба ова тема да иде на историју ?

Delimično si u pravu. Ali, ako gledamo sa aspekta odvajanja od komunizma gde su se neki otvoreno pobunili i započeli proces demokratije dok su se drugi zalagali na "modifikaciji napuštenog" ili "šlepovanju", onda bi bio red da ipak ostane ovde...

Ignoriši temu i neće je biti.
Ignoriši sve oko sebe i ništa oko tebe neće postojati.
IGNORE neki obilato koriste :roll:
 
Датум и догађај у којем сам и ја учествовао и кога се данас стидим. Не што сам ударао полицију или она мене, и не што сам био туширан, и не што сам им псовао мајку - него зато што нисам био у праву.
 
Interesanto, danas posle 16. godina stranka koja je pokrenula te demonstracije je nestala sa politickog neba Srbije. Duboko podeljena i pre raspada, kulminaciju svog kraja dozivela je neulaskom u Skupstinu.
Stranka protiv koje se borio Vuk Draskovic i SPO, prezivela je. Danas je parlamentarna stranka.
Nesto tu ipak nije (bilo) u redu!
 
Ja nikad nisam podrzavao te demonstracije, ali nisam ni bio protiv. Jednu poruku hocu samo da posaljem svima: Lako je biti protiv nekog ili neceg, lako je kritikovati, bacati kamenje i traziti neke revolucije. I ja sam bio dugo vreme takav, ali jedno sam u zivotu na kraju naucijo: Nesto stvarati, nesto odrzavati, nesto cuvati je mnogo teze i zahtevnije nego da stavis ruke u dzep i juris na demonstracije i vices revolucija... A sta posle revolucije? Ja necu da cujem ljude kako sve zivo kritikuju, nego hocu da cujem i da vidim kako se bolje radi !
 
*BILJA*:
Jeste li mu dobrovoljno dali da upravlja volanom makar i na pogresnoj traci?!
Zasto ga onda krivite?!
Sto je prihvatio?
Sto da ne prihvati, Vi ste mu to dozvolili, nije Vam volan iz ruku oteo.

Medjutim ako neko misli da uzurpira suprotnu traku kako bi pretekao vozilo ispred iako svi u automobilu vide da iz suprotnog pravca ide Američki MACK...
266-3.jpg
 
... i onda priseban suvozač da sve od sebe da spreči sudar a vozač ga tom prilikom umlati i bude sudar...

I svi izadju napolje i kažu ua vozač!

Medjutim, jedino putnici sa zadnjeg sedišta koji su spavali tvrde da je vozač bio vrhunski jer im je bliski prijatelj... šta li... često putovali sa njim pa zato...
 
*BILJA*:
Interesanto, danas posle 16. godina stranka koja je pokrenula te demonstracije je nestala sa politickog neba Srbije. Duboko podeljena i pre raspada, kulminaciju svog kraja dozivela je neulaskom u Skupstinu.
Stranka protiv koje se borio Vuk Draskovic i SPO, prezivela je. Danas je parlamentarna stranka.
Nesto tu ipak nije (bilo) u redu!

Za ovih 16 godina su mnogi ostali bez krova nad glavom ili bez svojih najbližih. Neki se i dalje kunu u one koji su im to obezbedili. Neki su naravno umrli i prirodnom smrću. Medjutim ostaje samo jedno pitanje na koji mnogi vešto sakrivaju odgovor vadeći sa na druge sestrinske stranke:"Da li je neka politička opcija nastala dirigovano"?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top