Zoran Đinđić, četiri godine posle

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Englez

Zainteresovan član
Poruka
369
:( Poštovana publiko, u ponedeljak, 12-og marta, navršavaju se četiri godine od ubistva prvog, demokratski izabranog premijera, Zorana Đinđića. Za sve njegove poštovaoce, ovo je prilika da još jednom kažu čime je Đinđić zaslužio da postane i ostane simbol slobodnog mišljenja, simbol bolje Srbije. S druge strane, oni koji se i dalje ne slažu sa idejama koje je on svojevremeno isticao u prvi plan, za evropsku Srbiju, ovo je prilika da se preispitaju, i da shvate da je Đinđić i dan-danas pojam i veličina za većinu današnjih političara. Činjenica je da im i danas, mrtav Zoran Đinđić smeta, najbolja je potvrda o tome kolika je bila njegova snaga, i još uvek jeste.
 
Da, ali i ne treba se smiriti i prestati insistirati na pravoj i punoj istini dok se ne otkrije i sudu pravde privede inspirator i naručilac ubistva dr Zorana Đinđića.
Usput, pa videće se uskoro šta ima da kaže specijalni sud po pitanju predloga punomoćenika oštećene strane, Gospodje Ružice Đinđić.
Moja ćerka je 13. marta, dan nakon ubistva Zoranovog napisala sledeće: ''Danas punim 17 i po godina. Danas bih trebala da budem srećna a nisam. Ubili su Zorana, jedinog čoveka koji je mogao da pokrene i da nas povede u budućnost. Njega više nema.''
Nje radi istrajaću na tome da se sazna puna istina i zločinci privedu pravdi, a svima je jasno ko stoji iza tog ubistva.
 
Mit dunavskih rusalki:
Da, ali i ne treba se smiriti i prestati insistirati na pravoj i punoj istini dok se ne otkrije i sudu pravde privede inspirator i naručilac ubistva dr Zorana Đinđića.
Usput, pa videće se uskoro šta ima da kaže specijalni sud po pitanju predloga punomoćenika oštećene strane, Gospodje Ružice Đinđić.
Moja ćerka je 13. marta, dan nakon ubistva Zoranovog napisala sledeće: ''Danas punim 17 i po godina. Danas bih trebala da budem srećna a nisam. Ubili su Zorana, jedinog čoveka koji je mogao da pokrene i da nas povede u budućnost. Njega više nema.''
Nje radi istrajaću na tome da se sazna puna istina i zločinci privedu pravdi, a svima je jasno ko stoji iza tog ubistva.

i razmisljas, za razliku od nekih b***la ovde...
 
Надам се да и на ову тему неће доћи јевропејци са предлозима да и Ђинђићев гроб треба прекопавати, кости избацивати, глоговим коцем пробадати и сличне болесне идеје...које цветају у неким мозговима када је СМ у питању.....
 
Покој му душе,и нека почива у миру!У време кад је био на врхунцу није ми било јасно шта је то урадио посебно,а толико му се диве...Са ове дистанце видим да су око њега били све сами полтрони и опортунисти.
 
Englez:
:.. Činjenica je da im i danas, mrtav Zoran Đinđić smeta, najbolja je potvrda o tome kolika je bila njegova snaga, i još uvek jeste.
Чињеница да вам и данас, мртав Слободан Милошевић смета, најбоља је потврда о томе колика је била његова снага, и још увек јесте.

Један од многобројних Изногуд-а који је постао калиф уместо калифа је и Зоран Ђинђић. Па сада и он смета, мртав. Који је то следећи Изногуд који ће скупљати следбенике и обожаваоце, па кад умре овако или онако, почеће да смета неком следећем ?
 
eremita:
Надам се да и на ову тему неће доћи јевропејци са предлозима да и Ђинђићев гроб треба прекопавати, кости избацивати, глоговим коцем пробадати и сличне болесне идеје...које цветају у неким мозговима када је СМ у питању.....
Ma nije valjda da ima takvih ljudi. :D :D :D
 
opanak:
Pokoj mu duse i laka mu zemlja......


misoni:
Покој му душе,и нека почива у миру!У време кад је био на врхунцу није ми било јасно шта је то урадио посебно,а толико му се диве...Са ове дистанце видим да су око њега били све сами полтрони и опортунисти.


slazem se.
 
eremita:
Надам се да и на ову тему неће доћи јевропејци са предлозима да и Ђинђићев гроб треба прекопавати, кости избацивати, глоговим коцем пробадати и сличне болесне идеје...које цветају у неким мозговима када је СМ у питању.....
Ma nece ne brini covek koji je zapoceo taj trend skrnavjenja grobova i zabijanja glogovog kolca jos 90. je u Haskom zatvoru, drzi ekstremne dijete i pise knjige o "qurvi Kostunici", a ovi sledbenici su boranija
 
misoni:
Покој му душе,и нека почива у миру!У време кад је био на врхунцу није ми било јасно шта је то урадио посебно,а толико му се диве...Са ове дистанце видим да су око њега били све сами полтрони и опортунисти.
Са дистанце се увек (а заправо и једино) ствари могу боље (у)видети. Тако и за Ђинђића.

А ја, иначе, стално указујем на онај чланак из "Двери српских" "Забрањени Ђинђић":

http://www.nspm.org.yu/koment2006/2007_obradovic2.htm

Иначе, лично мислим, да је он, упркос свим манама, ипак најбољи српски политичар у последњих 60 година сигурно, а можда и нешто дуже.

Покој му души.
 
jomini:
Ja mislim da je bio jedan od najboljih političara koje je Srbija imala. Ili će imati.
Јеси модератор а негде си рекао и да си још и нервозан, ал да те питам :

Да ли се разликују - онај који преко мртвих одржава своју власт од онога који преко мртвих отима, или, долази на власт ? И да ли такав заслужује да буде "најбољи политичар последњих 60 година ?
 
Lacibg:
Јеси модератор а негде си рекао и да си још и нервозан, ал да те питам :

Да ли се разликују - онај који преко мртвих одржава своју власт од онога који преко мртвих отима, или, долази на власт ? И да ли такав заслужује да буде "најбољи политичар последњих 60 година ?
O čemu ti pričaš?!?
 
Добро, то сам измислио, јел ?

А следеће, да ли су првоборци 5 октобра имали договорену подршку Легије, Милошевићевог Брута, и то јавно писали у фељтонима по новинама ? Те исте ноћи су се лично и састали. Јесам ли и ово измислио ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top