S postovanjem...

Bijeli Ocnjak

Zainteresovan član
Poruka
218
Bez ikakve zelje da uvrijedim nekoga (jer sam jedan od vas),ali da li na ovom podforumu dolazi neko ko je vec uzeo veeeelike pare u nekom ili nekim poslovima?????Pa moze da nas posavjetuje: ...ljudi,pare se prave-tako,posao se organizuje-tako,u posao se ulazi-tako...ili mlatimo praznu slamu???
 
Kad sam bila peti razred osnovne skole dosao je Arkan u Vrnjacku banju na ekskurziju da me vidi a ja sam mu rekla Ako si to stvarno ti onda ti mozes da mi namestis da ja odem u onaj kazino i da dobijem na automatu , onda sam ja malo kasnije usla u kazino i ubacila zeton, povukla rucicu i poceli su da ispadaju i da ispadaju i da izlaze zetoni, velika reka zetona, napravila se gomila ispred mojih nogu i poceli su da me zatrpavaju zetoni. :D Onda sam se ja samo okrenula od tih zetona, sigurna u sebe, i izasla iz kazina, ispred kazina mi je dao neko pismo neki "kurir", jedan decak kad sam izasla iz kazina, njemu sam rekla "Radio san :D" u smislu sve je to bio samo san ali juce.Nekoliko koraka dalje bacila sam to pismo neotvoreno u kantu jer sam odlucila da ne zelim da saznam vise nista, vise mi niko ne treba, i da hocu sve sama, skoro sama, tako reci sama :D ......
 
Bijeli Ocnjak:
Bez ikakve zelje da uvrijedim nekoga (jer sam jedan od vas),ali da li na ovom podforumu dolazi neko ko je vec uzeo veeeelike pare u nekom ili nekim poslovima?????Pa moze da nas posavjetuje: ...ljudi,pare se prave-tako,posao se organizuje-tako,u posao se ulazi-tako...ili mlatimo praznu slamu???

Prvo napraviš male pare.
Onda napraviš malo više para.
I nakon toga počneš da praviš velike pare.
Za 5-10 godina je to izvodljivo.
A imaš i "poslove" gde se brzo prave velike pare, ali onda rizikuješ, takodje, 5-10 godina:grin:
 
Bijeli Ocnjak:
Bez ikakve zelje da uvrijedim nekoga (jer sam jedan od vas),ali da li na ovom podforumu dolazi neko ko je vec uzeo veeeelike pare u nekom ili nekim poslovima?????Pa moze da nas posavjetuje: ...ljudi,pare se prave-tako,posao se organizuje-tako,u posao se ulazi-tako...ili mlatimo praznu slamu???
A zašto bi to tebi neko rekao?Svi oni koji su uspjeli znaju da se uspijeh ne može tek tako prepisati od drugoga, jer je uspijeh individualna stvar. - Uspijeh na bilo kojem polju (pa i finansijskom) ne možeš iskopirati ili naučiti od drugoga kao što npr. posmatraš čovjeka kako od svježeg ljeskovog pruta nožem napravi pištaljku i onda to znaš i ti.
U suštini, za uspijeh ti ne trebaju neka komplikovana (svemirska) znanja i vještine ali oni kakvi god da su moraju biti prilagođeni i podešeni lično za tebe i tvoje uslove.-Metodologiju i smjernice je vrlo lako naći u literaturi ,u druženju sa već uspješnima,na raznim školama, kursevima i seminarima, u učenju uz rad i td.- Ali , ako to sve ne prilagodiš i podesiš lično ti sam i to za samoga sebe i ne natjeraš ta znanja i vještine da baš za tebe naprave veliki uspijeh, NIKO DRUGI TO NEĆE UČINITI ZA TEBE !!! :razz:
 
peinter:
A zašto bi to tebi neko rekao?Svi oni koji su uspjeli znaju da se uspijeh ne može tek tako prepisati od drugoga, jer je uspijeh individualna stvar. - Uspijeh na bilo kojem polju (pa i finansijskom) ne možeš iskopirati ili naučiti od drugoga kao što npr. posmatraš čovjeka kako od svježeg ljeskovog pruta nožem napravi pištaljku i onda to znaš i ti.
U suštini, za uspijeh ti ne trebaju neka komplikovana (svemirska) znanja i vještine ali oni kakvi god da su moraju biti prilagođeni i podešeni lično za tebe i tvoje uslove.-Metodologiju i smjernice je vrlo lako naći u literaturi ,u druženju sa već uspješnima,na raznim školama, kursevima i seminarima, u učenju uz rad i td.- Ali , ako to sve ne prilagodiš i podesiš lično ti sam i to za samoga sebe i ne natjeraš ta znanja i vještine da baš za tebe naprave veliki uspijeh, NIKO DRUGI TO NEĆE UČINITI ZA TEBE !!! :razz:

Procitaj jos nekoliko puta gornji odgovor i ako jos nisi shvatio, procitaj knjigu:

http://www.themillionairemind.net/?hop=trans4mind

tu je bas sve sto trebas da znas.
 
Bijeli Ocnjak:
Bez ikakve zelje da uvrijedim nekoga (jer sam jedan od vas),ali da li na ovom podforumu dolazi neko ko je vec uzeo veeeelike pare u nekom ili nekim poslovima?????Pa moze da nas posavjetuje: ...ljudi,pare se prave-tako,posao se organizuje-tako,u posao se ulazi-tako...ili mlatimo praznu slamu???
zini da ti kažem.
novci n erastu na granju.
i da rastu..sami moramo da ih uberemo;)
 
topmodelsica:
Kad sam bila peti razred osnovne skole dosao je Arkan u Vrnjacku banju na ekskurziju da me vidi a ja sam mu rekla Ako si to stvarno ti onda ti mozes da mi namestis da ja odem u onaj kazino i da dobijem na automatu , onda sam ja malo kasnije usla u kazino i ubacila zeton, povukla rucicu i poceli su da ispadaju i da ispadaju i da izlaze zetoni, velika reka zetona, napravila se gomila ispred mojih nogu i poceli su da me zatrpavaju zetoni. :D Onda sam se ja samo okrenula od tih zetona, sigurna u sebe, i izasla iz kazina, ispred kazina mi je dao neko pismo neki "kurir", jedan decak kad sam izasla iz kazina, njemu sam rekla "Radio san :D" u smislu sve je to bio samo san ali juce.Nekoliko koraka dalje bacila sam to pismo neotvoreno u kantu jer sam odlucila da ne zelim da saznam vise nista, vise mi niko ne treba, i da hocu sve sama, skoro sama, tako reci sama :D ......
Nesto slicno ali stvarno:dobio sam 1999 godine "jack-pot" na jednoj od mashina u "diznilendu".Zetoni su mi bukvalno zatrpali noge.Kada sam to pokupio u kese i odneo na kasu,dali su mi u zamenu PLASTICNE novcanice sa kojima sam "morao" u njihovom super-marketu igracaka i suvenira da kupim gluposti-pun gepek.E tako se prave pare(dva puta vam uzmu novac,kad se kockas a i ako slucajno dobijes opet).
 
danez:
Odgovor je u Ali G fazonu.
Sto znaci da mi se tvoj odgovor dopada.
respect - postovanje, mislim da je londonski sleng.

Tad je Arkan bio najlepsi, u najlepsem izdanju od svih izdanja, svideo mi se, zato sam i bacila ono pismo malo kasnije, zato sto mi se bas svideo on tad pa sam pomislila sta ce mi sad to necije pismo kad mozda nije od njega kad je on bas lep. Kao da se tad bio podmladio.Bio je malo vise zivnuo, malo se vise vrteo nego ranije i pricao je vise i otvorenije. :D
 
mobilni:
Nesto slicno ali stvarno:dobio sam 1999 godine "jack-pot" na jednoj od mashina u "diznilendu".Zetoni su mi bukvalno zatrpali noge.Kada sam to pokupio u kese i odneo na kasu,dali su mi u zamenu PLASTICNE novcanice sa kojima sam "morao" u njihovom super-marketu igracaka i suvenira da kupim gluposti-pun gepek.E tako se prave pare(dva puta vam uzmu novac,kad se kockas a i ako slucajno dobijes opet).
Šta drugo reći sem... Always read small prints.
 
Znaci,ne postoji formula za uspijeh.Svijestan sam ja da treba da se poklope razne stvari da bi ti nesto krenula kako treba,ali mislio sam da kaze neko kako je tekao njegov zivotni put.
Recimo:...nakon fakulteta sam se zaposlio/la u toj i toj banci,nije islo otvorio/la sam privatnu firmu za.....5 godina kasnije sam imao/la sasvim dovoljno novca da prosirim posao na susjedni grad....2 godine kasnije sam kupio/la stan u centru grada i novi automobil...posle par godina sam imao/la blizu 100 zaposljenih i mogao/la sam da se malo vise posvetim zivotnim razonodama...danas imam 3 vikendice,2 stana,jahtu,ogromnu vilu itd.
Dobro mozda sam malo precerao sa ovim vilama i jahtama.Ali evo recimo kako ste vi zapoceli svoj biznis???Ne znam da li me razumijete.
 
Bijeli Ocnjak:
Znaci,ne postoji formula za uspijeh.Svijestan sam ja da treba da se poklope razne stvari da bi ti nesto krenula kako treba,ali mislio sam da kaze neko kako je tekao njegov zivotni put.
Recimo:...nakon fakulteta sam se zaposlio/la u toj i toj banci,nije islo otvorio/la sam privatnu firmu za.....5 godina kasnije sam imao/la sasvim dovoljno novca da prosirim posao na susjedni grad....2 godine kasnije sam kupio/la stan u centru grada i novi automobil...posle par godina sam imao/la blizu 100 zaposljenih i mogao/la sam da se malo vise posvetim zivotnim razonodama...danas imam 3 vikendice,2 stana,jahtu,ogromnu vilu itd.
Dobro mozda sam malo precerao sa ovim vilama i jahtama.Ali evo recimo kako ste vi zapoceli svoj biznis???Ne znam da li me razumijete.

Shvati, da u tehniki nije nista, sve je u duhu. Mozes biti ekstra talentovan za skakanje u dalj ili za trcanje na 100m ili za neki sport. Ali ako u tome nisi i duhom, ako ne sanjas, ako se ne predas potpuno, neces biti pobednik.
Tako je i u biznisu, mozes ti da naucis tehniku i nacin rada i sve, ali ako nisi srcem pri stvari, nema od tog nista.

A ako zelis pricu:
Tip je bio stolar. Voleo je da pravi okvire za slike, drugo ga nije interesovalo. Po ceo dan je pravio okvire, smisljao dizajn, smisljao masine koje bi mu olaksale posao i slicno. Radio je svaki dan po ceo dan i uzivao je u tome. Uzivao je kad je birao drvo, kad je gledao drvo, video je krajnji produkt. Razumes? Okviri za slike su bili ceo njegov svet. Ubrzo je postao dobavljac za podrucje cele bivse Jugoslavije. U tom se periodu komercializovao, obogatio. Sad je pred penzijom, ima sve, ima ogromno imanje, kuce, stanove, jahte... Zena radi kao sluzbenica, sin studira, cerka je diplomirala psihologiju i radi. Zive kao da nemaju nista, a kad dodje vreme za odmor, onda iskoriste to sto imaju. On jos uvek pravi okvire za slike, sad radi samo ono sto mu se svidja i voli, ne bavi se vise prodajnim hitovima.

To je to.
 
Dobro mozda sam malo precerao sa ovim vilama i jahtama.Ali evo recimo kako ste vi zapoceli svoj biznis???Ne znam da li me razumijete.
prvi prvi posao kojim sam se samostalno bavila.....je bio više nego pun pogodak.........otvorila sam video klub...kada to je bio jedan od 5 u celom gradu;)
olešila sam se od love. ali sam bila mlada i luda...i tih '88 godina nije ni u najavi bio ovaj rat i beda koji su nas snašli malo kasnije.
napustila sam taj posao, čim se promet smanjio na pola....
malo sam radila u grčkoj, putovala po evropi...tako sam provele godine rata.
e sad odgovor na tvoje pitanje kako ste počeli...
radila sam godinama za druge. dok nisam pukla.
da moje projekte potpisuje drugi, jer je tako "bolje" i bolje će da se proda...
menjala sam firme, do duše samo par puta..ali često bila nezadovoljna.ne platom koliko odnosima.
malo sam emotivna i sve teško primam, osećam se izdanom....
dakle...tako sam otvorila svoju firmu.
sa suprugom, koji je već godinama imao ortačku firmu,
raskrstio sa tim, i ušao samnom u posao.
dakle udružili smo znanje, klijente...
sada? posle 5 godina imamo novca za normalan, ok malo više od normalnog života.
mada smo mi skromni ljudi generalno.
(ok imam izlete po firmiranim buticima, ali mi to nije opsesija)
kućni smo tipovi i važno nam je da nam je kuća super,
da imamo dobar hi-fi :p i tehniku
dobar auto, da putujemo.
svako ima svoja kola, deci omogućeno sve.
zimovanje/letovanje plus vikend odmori su nam otvarenje snova.
možemo još..i imaćemo.
ali...nemam nekih velikih želja.
naša firma je jedna od dve u regiji.
radimo po celoj zemlji.i bivšim republikama.
imamo 2 zaposlena. ne treba nam više.
stambeno smo baš baš obezbeđeni, te se zabavljamo kako ćemo da sredimo kuće
koje nasleđujemo...
lakše je kada nije frka.
mi smo lagano počeli, mada priznajem..imali smo duboke temelje;)
 
Bijeli Ocnjak:
Bez ikakve zelje da uvrijedim nekoga (jer sam jedan od vas),ali da li na ovom podforumu dolazi neko ko je vec uzeo veeeelike pare u nekom ili nekim poslovima?????Pa moze da nas posavjetuje: ...ljudi,pare se prave-tako,posao se organizuje-tako,u posao se ulazi-tako...ili mlatimo praznu slamu???

postoji razni nacini da se zarade pare....a za stvarno velike pare moras da se "rodis"...nije sreca ni imati puno para.....ljudi su ljubomorni...odmah si sam....i svi su protiv tebe...pritisak je veliki i nije za svakoga...
...recimo da zaradjujem bas velike pare....ali razmisljam da organizujem neki posao sa manje stresa i problema...
 
Nije sreca para puna vreca, to znaju oni sto je imaju...
I ako ne znas da uzivas u malom koje mozes priustiti i bez para, tesko ces uzivati i u parama. Meni se uzivanje svodi na to da sam svesna da u svakom momentu imam mogucnosti da stvorim novac a ne da ga posedujem. I da znam da ako jednog dana puknem mogu da se vrlo brzo podignem i ponovo zaradim sve sto sam imala.
E, to ti je vrednost a ne novac koji procardas ako ga nasledis ili dobijes na lotou.
 

Back
Top