Ne mogu da otvorim foldere :(

Desecration Smile

Aktivan član
Poruka
1.103
Ne volim da tražim pomoć, ali ovog puta moram...

Imala sam problema sa operativnim sistemom, pa sam ga reinstalirala. Pre reinstalacije sam prebacila sve dokumente na rezervni hard disk povezan preko USBa...mnogo stvari mi je bilo u "Desktop" folderu, prebacila sam i njih. Pošto sam ispraznila lokalni hard disk, isključila sam taj povezan preko USB.

Reinstalirala sam sistem, Windows XP SP2, ponovo formatirala lokalni hard.

Inače, svi hardovi su mi NTFS.

Ponovo sam povezala preonosivi hard preko USB kabla i počela da vraćam stvari sa njega, sve je išlo kako treba dok nisam stigla do onog bivšeg Desktop foldera. Sve ono što je bilo u Desktop folderu neće da se otvori...za subfoldere mi prijavljuje da su prazni i neće da ih otvori (a sasvim je jasno da nisu, jer zauzimaju X gigabajta prostora na disku), a za fajlove mi kaže da nemam privilegije da ih otvorim. Ne mogu da ih kopiram, pomeram, a ako ih stavim na DVD, ništa se na menja.

U pitanju su važni fajlovi i folderi. Bilo kakva pomoć bi mi značila.
 
Tools, Folder options, View, Use simple file... dechekiraj.
Desni klik na (zabranjeni) folder, Security, (For special Permissions or for advance ...) Advance, Add, Advanced, Find now, pronadji svoj account i unesi ga, izaberi full control, i chekiraj dugme (Apply these permissions to objects and/or containers...).
 

Back
Top