Jehovini svedoci-sekta,biznis ali nesto trece?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad su mi rekli zbog cega su dosli bez imalo strpljenja sam ih gotovo isterao napolje.
Nikad im nisam dao sansu,pa da saslusam sta ima da mi kazu.
Твој приступ ми је јако познат и врло је чест и на форуму:''Не знам шта говориш и не занима ме шта желиш да кажеш, али мрш одавде јер чим те видим знам да се не слажем са тобом!''

:roll:
 
Hellen:
Твој приступ ми је јако познат и врло је чест и на форуму:''Не знам шта говориш и не занима ме шта желиш да кажеш, али мрш одавде јер чим те видим знам да се не слажем са тобом!''

:roll:


To verovatno poptice odatle da su mi i roditelji protivnici jehova i da gledam na njih kao na sektase.Sa svih strana sam cuo samo negativne stvari o njima.
Recimo zato sam i otvorio temu da saznam tudja iskustva(kao sto sam i bio naveo)
Zanima me i tvije misljenje naravno....
 
difrent from others...:
Danas su banuli kod mene(opet)dvoje koji su se predstavili kao jehovini svedoci.
Kad su mi rekli zbog cega su dosli bez imalo strpljenja sam ih gotovo isterao napolje.
Nikad im nisam dao sansu,pa da saslusam sta ima da mi kazu.
zapoceo sam ovu temu jer me zanima kakvo su prosli vasi susreti sa njima.Koje su reakcije
i kakav vam je pristup!

e isto to se meni dogodilo...samo sa popom...zvoni neko ja na vrata kad ono pop...kazhe doshao je da sveti vodicu...ja kao kakva vodica?...on kao pa da sveti vodicu...ja kao ne razumem vas kako to da svetite vodicu shta vam je to?...on kao pa da sveti vodicu...ja - ma daj bre gubi se budalo...
e chudno ja bi ih saslushao al kod mene nikad nisu doshli...sem cigana koji prose od vrata do vrata...i ponekog nesretjnika koji vuche torbe nekih kineskih sitnurija...kao qpish fen za kosu a dobijesh ovu baterijsq lampu...
kako mrzim popove...ok mrzim sve vas zatucane al kao imam razumevanja...al za popove grrrr...ma za sve sveshtenike...joooooj shto netje neka revolucija da ih jurimo pushkama po nekim jarugama...
 
Meni su vise puta zvonili, al na srecu moja baba zivi dva sprata ispod mene, pa uvek njoj prvoj zvone, a ona mi javi da ne otvaram. Inace im ne bih otvorila jer svi ti sto zvone izgledaju malo pogubljeno i umisljeno (redovno ih gledam kroz spijunku kad zvone) :-)
A da, naravno, smatram ih za SEKTETINU!!!
 
difrent from others...:
To verovatno poptice odatle da su mi i roditelji protivnici jehova i da gledam na njih kao na sektase.Sa svih strana sam cuo samo negativne stvari o njima.
Recimo zato sam i otvorio temu da saznam tudja iskustva(kao sto sam i bio naveo)
Zanima me i tvije misljenje naravno....

А шта кажу твоји родитељи за будисте, шинтоисте, англиканце, мормоне и ђаинисте?
Како гледаш на њих? Јесу ли вам и то противници?
Јесте ли израчунали колико противника имате на свету?
 
ne kapiram........jel ovo neki j.svedok koji se lažno predstavlja ili šta...........
svaka sekta je biznis....moglo bi se reći i da je crkva biznis...ali ne i religija i to samo u smislu vere.....i da ne tupim ja sad.... uglavnom su mi ti jehovini ko ludaci.....postoji mogućnost da je u mom kraju njihova crkva. nikad nisam video živu dušu tamo...retko sam tuda i prolazio, ali se se
sećam da je eng. tava uvek podšišana.........deluje negovano ceo taj prostor iza neke besne kapije.....gadno .......
 
agresivni su i dobro organizovani, tačno znaju ko u komšiluku ima problema bilo kakve vrste, pa hvataju na foru, a posle kad umreš sve da im ostaviš, i da im daješ platu dok si živ, to je princip. Kao, pomažeš siromašnu "braću" i "sestre", ma kako da ne. Imala sam komšinicu, koja je totalno zaluđena, a oni imaju neke totalno nenormalne principe, kao npr. ne slave deci rođendane. Jadna deca, hodaju gola i bosa, a ona ide nosi pare u sektu. Zamislite taj užas, sva deca u školi slave rođendan, samo oni ne:(
 
e ja znam njih dosta koji su imanje prepisali crkvi...chak znam i za sudjenja crkva-rodbina...joj znam i onih shto daju priloge redovno...znam jednog kriminalca koji je napravio manastir...znam i svetog savu koji je bio princ i kao pravio svuda manastire od chijeg novca?...on je svetac pa ti vidi...
dechiji rodjendani su bezveze kad pogledash...kao do yaya qpujesh im sve taj jedan dan i kao torta i to je to...ma daaaaaj zar je bitan glupi rodjendan?...shta je zapravo povod rodjendana?...kapiram ja lepo je deci da se zezaju al za to treba rodjendan?...bolje sad kad otopli vodi ih na neq livadu kraj reke...al ne razmishljate vi preterano o tome...kao i o puno toga...boli vas **** bitno da vam deca ne probaju travu...ok i ne odu u sektu...i da dobro uche...i da budu zdrava...i da slave rodjendane...
 
AntunTun:
shta vi mislite odakle crkvi pare?...npr koliko je koshtao hram svetog save?...odakle im kesh a?...zaradili sigurno...ma dajte moooolim vas svaka religija kao i sve ostalo pochiva na novcu...zar ste toliko ludi da u jedne upirete prstom dok drugom rukom dajete novac ovima shto vas truju od rodjenja...pffff...




Slazem se da crkva kao institucija je vrlo profitabilna sa minimalnim ulaganjima!
 
Naravno da su sekta a osim toga su najveca firma za nekretnine na svetu. Kako? Vrbovanjem dolaze do zrtve koja obavezno prepisuje imovinu ( stan je najpozeljniji ) posle odredjenog vremena. Ne postoji klasicna prisila nego se zloupotrebljava Sveto Pismo odnosno najvise njegovo poslednje poglavlje - Jovanovo otkrovenje koje je sam kraj sveta. Zrtva je dozivotno zaplasena padom u pakao i fanaticno slusa sve zapovesti " crkve " - ide u " misije " ( vrbuje nove clanove ) i naravno kako rekoh, daje " crkvi " svoju imovinu jer ne sebicno zivljenje u neskladu sa zivljenjem u necemu sto oni zovu crkva pa je tako sve na prvi pogled zajednicko ali nije tako uopste. Inace, u okolini Njujorka postoji stamparija ogromnih razmera u kojoj se stampaju one njihove kich brosure na apsolutno svim jezicima na svetu. Ne postoji mesto na planeti gde nisu doprli i broj clanova je uzasavajuc ( mozemo zamisliti kolika je suma u nekretninama samo u vlasnistvu koje je tajno za skoro sve clanove sekte ).
 
AntunTun:
e isto to se meni dogodilo...samo sa popom...zvoni neko ja na vrata kad ono pop...kazhe doshao je da sveti vodicu...ja kao kakva vodica?...on kao pa da sveti vodicu...ja kao ne razumem vas kako to da svetite vodicu shta vam je to?...on kao pa da sveti vodicu...ja - ma daj bre gubi se budalo...
e chudno ja bi ih saslushao al kod mene nikad nisu doshli...sem cigana koji prose od vrata do vrata...i ponekog nesretjnika koji vuche torbe nekih kineskih sitnurija...kao qpish fen za kosu a dobijesh ovu baterijsq lampu...
kako mrzim popove...ok mrzim sve vas zatucane al kao imam razumevanja...al za popove grrrr...ma za sve sveshtenike...joooooj shto netje neka revolucija da ih jurimo pushkama po nekim jarugama...
Ma' da.. tako treba s njima... I ja ih :-x
Kod mene na ulazu zalepljen oglas... sveti vodicom domove...
Odvratni su mi! Vise postujem prostituke, njihov posao je posteniji!!!
 
Potpuno isti stav imaju prema Pravoslavnoj crkvi kao i svi sektasi koje mogu slobodno nazvati a koji su pod okriljem globalizacije ( zar nije njihovo vlasnistvo nad pola svetskih nekretnina globalizacija? ) ujedninjeni pod nekakvim istocnjackim, kvazi - levicarskim, kvazi Hriscanskim ( zapadnim ) i ko - zna jos kojim naukama? Komunizam je takodje sektasenje na nekom sasvim drugom nivou a levicari - naslednici komunizma imaju u principu potpuno istu pricu i stav prema crkvi i svestenicima. Prosto gledajuci - nema velike razlike ali se nemojmo varati: svaka ovca svojem stadu. ja samo mogu dobronamerno upozoravati - klonite se svih koji hule jer su sekta kok god pogledali a vec rekosmo da sve sekte imaju razvijen smisao za biznis i zaradu. Pravoslavna crkva je podlo umesana u tu pricu jer nije profitabilna organizacija nego duhovna, cisto da se razjasni a oni koji misle o nekim revolucijama da budu sretni sto im cetnicke posete ( za sada ) nisu u planu i dnevnom redu.
 
Dolazili su i kod mene tri puta, prvi put sam im ljubazno odgovorio da me ne zanima.... Drugi put sam vec sa pretecim ih pogledom oterao a treci put kada su dosli sam vec popi*deo i poceo da raspravljam sa njima..... SMARACI nevidjeni.....

Naravno da pored religijskog koncepta smatram da se tu u pozadini vuce i inters (ekonomski) kao i kod svih crkvi tako da to nije nista neobicno....
 
Kod njih ne postoji religijski koncept osim ako mislimo na prevaru. Ne znam kod kojih se crkvi ekonomski interes provlaci kao primarni ali mi nije jasno zasto se to tvrdi za SPC? Dugo godina idem u crkvu i nisam primetio da me je ijedan pop " opljackao ", da mi je crkva otela nesto, trazila nesto i sl. Upravo su crkvi otimali oni koji najvise dizu dreku protiv nje. Naravno, crkva mora imati i svoju ekonomiju jer postoji, ona je institucija i ima svoja materijalna dobra. Svestenstvo mora takodje ziveti, moraju se komunalije placati i ne znam kakva se propaganda vodi uopste? Antihristi uvek imaju nesto: te pop uzeo za sahranu, te za krstenje, te ovo , te ono... Niko nikog ne tera da dovodi popa uopste, niko nije prisiljen ( kao sto su komunjare prisiljavale ljude na otkup ili kao sto pomenuta sekta otima stanove). Ljudi koji su dali crkvi dali su dobrovoljno i to je njihova stvar a vasu mrznju ostavite za sebe i patite jer ona vec nije stvar ni crkve ni popova niti je njihov problem.
 
Upravo oni koji optuzuju crkvu za otimacinu i pljacku bi mogli da odgovore zasto se zalazu na abortuse i legalizaciju narkotika i kolika je zarada samo na cedomorstvima i prodaji droge koju sada i deca od 12 godina konzumiraju. Znaju li kakav je stav SPC prema ovim zlocinima koje propagiraju njeni ogorceni neprijatelji? Kada je velika zarada i biznis u pitanju crkve tu nema a zna se koga ima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top