Zašto su momci tako "daleko"?

Cherry Max

Zainteresovan član
Poruka
163
Pa, zdravo svima koji čitate moju temu. Prvi put pišem neku temu, pa ako neko ima neku primedbu, volela bih da znam šta sam pogrešno uradila da sledeći put ne bih napravila istu grešku.

Volela bih da moju temu najviše komentarišu momci, jer se pre svega odnosi na njih, ali očekujem da i devojke pišu. Pa, dragi momci, zašto ste tako "daleko”, nedodirljivi, nepristupačni, a pre svega, zašto imate toliko velika očekivanja? Šta to tačno očekujete od devojke? Zašto svaku manje atraktivnu devojku ignorišete što više možete? Svi mi imamo prevelika očekivanja, toliko velika da više ni sami ne znamo šta hoćemo. Toliko momaka i devojaka tuguju što nemaju nekoga i krive nekog drugog za to, a u stvari oni su sami krivi.

Zašto sam ovu temu pokrenula? Zato što nikako ne mogu da razumem muški mozak (sada će sigurno neko da kaže:"A kao vaš ženski mozak je lak za razumevanje!?", zato sam i pokrenula ovu temu, da bih jedni drugima pomogli da razumeju šta je neko hteo da kaže).

Pošto ja nisam mogla da razumem jednu meni, do nedavno, dragu osobu, molila bih da napišete šta vi mislite da njegovo ponašanje znači, pošto ja kada pomislim da je u pitanju jedno, on učini nešto drugo što je suprotno onome što sam ja pomislila...
Upoznala sam ga pre godinu dana, teško se zaljubljuem, ne znam zašto, a onda kada sam se zaljubila u njega, pomislila sam kako je nekako drugačiji od drugih, ima nekako svoj imidž... Ne volim da stojim po strani, da maštam o nekom i da ne znam na čemu sam, pa sam rekla drugarici da mu kaže da mi se sviđa. E, odatle je sve počelo. U početku smo se samo javljali jedno drugom, neki put cim preko telefona, duže vreme ni poruku nije hteo da mi pošalje, a posle su počele poruke i, navodno smo postali prijatelji, ali uvek kada bismo se sreli to bi se svelo samo na "ćao", ništa više, neki put ni toliko. A onda su i poruke prestale da stižu... Nastavila sam dalje sa svojim životom... Došla je i exkurzija i najveći baksuz je bio što je i on bio sa nama u busu. Nije hteo da se lično pozdravi sa mnom, nego samo cim preko mobilnog (došlo mi da mu kažem:"Nisam ja babaroga! Neću da te pojedem ako mi priđeš!"), posle smo se sreli u hotelu, poljubac u obraz, kraći razgovori, a onda smo seli na neku fotelju i pričali (stalno je zahtevao da mu "otkrijem" osećanja, nisam samo znala koja, jer ako je mislio na ona koja sam pre osećala prema njemu, ta su nestala, sada je samo postojala mržnja zato što mi nije dopustio da mu priđem), čak je i pred mojom razrednom rekao da nije upoznao bolju devojku od mene. Pomislila sam da je počeo da oseća nešto prema meni, ali prevarila sam se. Kasnije počeo je više da se druži sa mojom najboljom drugaricom, da je "muva", a ja sam bila, tako reći, nevidljiva... Posle exkurzije nismo se javljali jedno drugom (ja sam prva prestala, jer se on više nije javljao meni, nego mojoj drugarici), kada prođemo hodnikom on sa njom razgovara, a meni ništa (toliko razmenjenih poruka i sa mnom ne može da razgovara, a sa njom može?). Meni je to čudno! Ne bi bilo da sam neka umišljena, nego svi me znaju kao opuštenu devojku, uvek spremna za zabavu... Ma jednom rečiju, meni je lakše prići, jer nemam predrasude.

Pre neki dan, posle, možda 5 meseci on mene cima (šta to treba da znači), danas, dobacim mu u šali:"Kako možeš tu da stojiš od ranog jutra?" mene ignoriše, a sa mojom drugaricom počinje neki levo razgovor, toliko puta je bila drska prema njemu i on i dalje više obraća pažnju prema njoj nego što je meni ikada, a ja sam uvek bila cool prema njemu.

Moja pitanju su sledeća: Da li vi volite da vas devojke vređaju? Ne volite opuštene devojke? Zašto vas privlače samo devojke koje ne možete da imate?

A moja poruka svim muškarcima je sledeća: Ako je neka devojka manje atraktivna, to ne znači da ne zaslužuje bar malo pažnje.
Hvala svima koji ste svratili ovde. bye!
 
Covece, svaka cast na kucanju... Neznam sta da ti kazem, Mozda se jednostavno ne svidjas tom liku i on nece nista da ima sa tobom. Jbt. pa svet je pun muskaraca koji bi zeleli da te imaju ili da se druze sa tobom, samo moras pazljivo da procenis da te ne zajebe. Pokusaj ako mozes da udaris kontru. Nemoj ostati samo na tome nego muvaj bre i dalje sestro! Ima da umre od muke kad vidi da si sa nekim i da nisi nekakva gubitnica. Sta drugo da ti kazem, jednostavno ne odustaj nego guraj dalje!!!

Pozdrav od mene!
 
Prvo - zavisi koliko si "manje" atraktivna
Drugo - zavisi koliko je On atraktivan
Trece - zavisi koliko si ti zahtevna, bez obzira na atraktivnost ili neatraktivnost. Mozda oko tebe oblecu neki manje atraktivni mladici koje TI ne primecujes, kao taj tib tebe sto ne primecuje.
Cetvrto - NIKO ne voli da ga vredjaju ako nije mazohista
 
1.Ne.
2.Zavisi shta se podrazumeva pod "opushteno"....to je suvishe shirok pojam.
Ne privlachsh ga,a tvoja drugarca da.Yebiga meni zvuchi ko retard iz tvoje priche,a odgovor na tvoje poslednje pitanje bi mogla i sama sebi da postavish: Da li bi tebe i dalje i isto tako privlachio da te nije iskulirao?
 
Ma gle moraš shvatit da su klinci od 17 godina papci i đubrad neviđena. Pa ne razmišlja on svojom glavom, već ima (vjerojatno) muško društvo u kojem svi razmišljaju isto da ih drugi ne bi zayebavali. E ako ti u tom društvu ne kotiraš kao atraktivna cura nemaš šanse. Zato će ti poslat poruku, ali te u većem društvu neće ni pozdravit. Nemoj se zamarat s time mogla si i gore proći. Šta da te je poqarao pa te slijedeći dan ni ne pozdravi u školi. :twisted: Bacila bi se sa zgrade? 8-) Postavljaš kriva pitanja. Svi smo mi htjeli yebat najbolje p.čke na školi, nismo mogli, pobrali ih stariji koji su već furali aute. E onda smo yebali što smo mogli i ako smo mogli. A da smo se time hvalili u društvu, nismo, a da smo svi bili u istom qrcu, jesmo, itekako. 8-) Eto moje iskustvo, nadam se da će ti biti barem malo od pomoći...
 
Cherry Max!
Iako si napisala da bi više volela da na ovu temu pišu muškarci, jer veruješ da bi ti njihovi odgovori i saveti pomogli da rešiš svoju situaciju, ja nisam mogla da ''odolim'' pa da napišem koju reč...
Pre svega, pohvaliću tvoju pismenost koja mi je tako upala u oči.
Druga stvar, s obzirom na tom da pominješ exkurzije, pretpostavljam da si još uvek u srednjoj školi, što bi značilo da je prethodni kompliment zbog te činjenice veći, a dodajem još jedan, a to je da je lepo videti današnju srednjoškolku koja o nečemu razmišlja,a da to nisu izgled i izlasci.
Ali, tema o kojoj si uzela da razmišljaš, svakako je normalna za te tvoje godine (mnogi su prošli kroz to i postaviljali slična pitanja), ali u neku ruku i nepotrebna, jer zašto toliko opterećuješ svoje mlade godine pitanjima na koja nema odgovora? Jednostavmo - neke stvari dešavaju se van naše kontrole i znanja. Ja mogu da zamislim šta ti sve osećaš: volela bi da ti se stvari razjasne, da ti odjednom pred očima zablistaju odgovori... I čini ti se, ako budeš saznala zašto se nešto desilo i zašto baš tako, a ne drugačije, biće ti lakše. Da otkriješ šta je u njegovoj duši. A ako si pri tom emotivna i nestrpljiva osoba, onda mogu da mislim kako te sve to razdire i kakav ti nemir stvara.
Ja nisam puno starija od tebe, ali i ja se dan - danas zanosim pitanjima: ''Kako ON ovo''', ''Zašto ON ovo?'' Ali rekla bih da sam konačno uspela da prihvatim ono što mi je otac duže vreme govorio - muškarac i žena su dva različita sveta i teško je da jedni druge razumemo u svojim postupcima i ponašanjima. Žene bi gotovo sve stvari uradile drugačije od muškaraca, i obrnuto. Ako tome dodaš da svaka osoba ima neke svoje individualne karakteristike, šta onda: možda je taj dečko zatvoren, zloban, plašljiv, možda kod njega više radi podsvest nego svest, možda... A uzmi i obzir koliko je mlad, pa ja sam sigurna da on ni upola ne razmišlja to zbog čega ti lupaš glavu. Za njega je sve u ovim godinama zabava, trenutno oduševljenje ili nezainteresovanost... Mladost živi od danas do sutra i verovatno da ni to ne treba mnogo optuživati, to što ljudi ne ulaze u dubinu, što ne razmišljaju koji su efekti i posledice njihovih reči i postupka.
Znaš kako kažu: ''Ako ne možeš da ih pobediš, pridruži im se.'' :)
Život je pun obrta, ne znaš ni ti ni iko šta te čeka, sa tim ili nekim drugim momkom. I umesto što ramišljaš što je takav, da li je to taktika... umesto što razvijaš slike u glavi, a onda se razočaravaš što se nije ostvarilo kao u slikama u tvojoj glavi... opusti se i uživaj... Sve ti je velika igra, prihvati sve stvari u životu kao takve, gubi i greši, ali sutra će možda i taj nazovi poraz biti pobeda... IGRAJ SE!
Meni je glupo da iznosim svoja iskustva ovde, jer tuđa iskustva nam ništa ne znače, čovek uvek odbaci sve savete što ne želi njegovo srce, a oduševi se kad neko ispriča priču koju bi voleo da čuje... Kroz sve valja proći... I znaj, velika je istina: sve se odvija onako kako treba, na kraju obično sve dođe na svoje mesto... Podigne se magla i dan je svetao. I tebi će da se podigne ta magla u kojoj si. Vreme će da ti pokaže put.
Budi luckasta i zagonetna. I uvek pomalo rezervisana. To je jedino što bih te ja savetovala. Ne mora da se odnosi na ovog momka, može i na sve ljude.
Pametna već mogu da naslutim da jesi. Pametna, neiskusna, naivna i dobra. A ipak budi pomalo i gorda i hladna. Svi mi više volimo neke koktele i mešavine, nego jednolične ukuse, ponašanja, predvidljivosti... A ako te on i dalje ignoriše... onda: srećan mu put! Samo ga pozdravi.
Eto, hvala i tebi na kraju, jer si me podsetila na moju srednju školu, exkurzije, pa i neke skorašnje događaje... Ovim svojim odgovorom i sebe učim... A nadam se da sam i tebe nešto...
 
Draga moja sokolice, jos imas da ucis. Zena sazri i shvati tek posle 35-e, do tada lebdi u oblacima i lako prihvata one iskusnije, verujuci im. Kada strela udari duboko u srce, raznese joj mozak pa i utrobu, tesko ostane citava. Za to je potrebno iskustvo. Mala devojcica, jos manje iskustvo a balavac ko balavac, ne interesuju ga puno zenske. Sve mu je drugo prece-i sport i kocka i pice pa i droga. Kod nas starijih devojka-zena uvek je na prvom mestu. Ako ne umes da joj cinis mala zadovoljstva nemoj da je zavlacis.Uzivaj u zivotu. Pusti da te vole i voli.
 
Na zalost lepota duse nije dovoljna i svet je nepravedan. Samo bi pravda trebala da bude slepa (a i nije). Muskarci svakako nisu, pa ni ja.
Ako nisi atraktivna, teze je, ali ne nemoguce. Najvaznije je da radis na sebi (ne msilim na kozmetiku). Da imas svoj svet i ono 'nesto' u ocima. To uvek prolazi. Ako samo trckaras za nekime i druziz se sa lepsim drugaricama da bi ga uhvatila, zaboravi, lepse su. Moras biti svoj fazon, i to jak. Sport je mnogo jaka stavka.
 
Ma zasto bre ljudi pisete tako obimne tekstove,oslepecu!
Ali koliko sam ja uspela da vidim,nemas ti sta da trazis sa tim deckom,jer ako on nije ustanju ni da ti se pristojno javi malo poprica sa tobom ili te izvede na pice...to je onda cisto gubljenje vremena jer ili mu se ne svidjas,ili je nevidjena pic kica...a to ti nikako ne treba...Bacaj ti to i trazi nesto bolje!
 
JOPE:
Draga moja sokolice, jos imas da ucis. Zena sazri i shvati tek posle 35-e, do tada lebdi u oblacima i lako prihvata one iskusnije, verujuci im. Kada strela udari duboko u srce, raznese joj mozak pa i utrobu, tesko ostane citava. Za to je potrebno iskustvo. Mala devojcica, jos manje iskustvo a balavac ko balavac, ne interesuju ga puno zenske. Sve mu je drugo prece-i sport i kocka i pice pa i droga. Kod nas starijih devojka-zena uvek je na prvom mestu. Ako ne umes da joj cinis mala zadovoljstva nemoj da je zavlacis.Uzivaj u zivotu. Pusti da te vole i voli.

Pa ja sam jednim delom svog posta na to i mislila - ona neiskusna, a on balavac. Šta on zna šta mu ko znači i koliko, to mu je poslednja rupa na svirali. Ne razmišlja on o tome. Njemu je bitno zezanje u tim godinama. Druga stvar kad muškarac odraste... Mada neki nikad taj stadijum ne dostignu... Naučno dokazano, potvrđeno u praxi...

Najbitnije je da devojka ne pati i da se ona, na način koji njoj odgovara, zabavlja u životu i mladosti.

Ali sve se uči u životu, pa i to... Kako biti svoj, kako okrenuti leđa, kako sprečiti sebe da se ne razočaraš, kad krenuti napred, kad nazad...

Ja joj želim svu sreću, u svakom slučaju...

Uzmi od svakog od nas po malo, malena, pa izmixuj nesto...
 
Moja pitanju su sledeća: Da li vi volite da vas devojke vređaju? Ne volite opuštene devojke? Zašto vas privlače samo devojke koje ne možete da imate?
...Višnja ovo koliko vidim je bilo upućeno tvojim vršnjacima.... 8-)
...tako da nemam šta da dodam ili odgovorim,jer oni su meni sasvim drugi svet... :roll:
 

Back
Top