8. mart

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.492
svim damama na pdf politika želim sretan 8. mart


2n69rae.jpg
 
За све колегинице : Сретан вам празник , и некa вам вама важни мушкарци покажу колико вас воле.
flowers02bo3.jpg
 
za mene je 8. mart totalna glupost koju je izmislio neki mamlaz...
kao, cele godine mozes da mlatis i bijes zenu, da ti sprema po kuci, da ti pere noge, i onda joj 8. marta cestitas...taj "praznik" mi je u najmanju ruku licemeran, valjda prema zenama treba i inace da se ponasas kao covek, a ne da 8. potvrdujes da te boli pedu, i da kupis cvet samo zato sto tako treba...
 
Obersturmfuehrer:
za mene je 8. mart totalna glupost koju je izmislio neki mamlaz...
kao, cele godine mozes da mlatis i bijes zenu, da ti sprema po kuci, da ti pere noge, i onda joj 8. marta cestitas...taj "praznik" mi je u najmanju ruku licemeran, valjda prema zenama treba i inace da se ponasas kao covek, a ne da 8. potvrdujes da te boli pedu, i da kupis cvet samo zato sto tako treba...
U pravu si ali mnogi to koriste kao izgovor za nepaznju na ovaj praznik.....Ja sam kupio mami i sestri poklone,u skladu sa interesovanjem i godinama, i video sam da im je znacila ta paznja.......Bez obzira sto neke zene kazu da im ne znaci ipak su srecne kad dobiju :) ;)
 
Obersturmfuehrer:
za mene je 8. mart totalna glupost koju je izmislio neki mamlaz...
kao, cele godine mozes da mlatis i bijes zenu, da ti sprema po kuci, da ti pere noge, i onda joj 8. marta cestitas...taj "praznik" mi je u najmanju ruku licemeran, valjda prema zenama treba i inace da se ponasas kao covek, a ne da 8. potvrdujes da te boli pedu, i da kupis cvet samo zato sto tako treba...

Koja si ti budala, ali nevidjena....pa to sto se nesto PROSLAVLJA na odredjeni dan u toku godine, ne znaci da se ostatak godine ZLOUPOTREBLJAVA....mislim da si mentol prve klase sa ovim komentarom.


btw. svim damam srecan 8mi mart, znaci i onim koje primaju i ne primaju batine drugim danima :roll: :-?
 
Nacionaldemokrata:
Koja si ti budala, ali nevidjena....pa to sto se nesto PROSLAVLJA na odredjeni dan u toku godine, ne znaci da se ostatak godine ZLOUPOTREBLJAVA....mislim da si mentol prve klase sa ovim komentarom.


btw. svim damam srecan 8mi mart, znaci i onim koje primaju i ne primaju batine drugim danima :roll: :-?

koliko puta si kupio cvet ili nesto kevi ili sestri van osmog marta?
 
Iron Lord:
Petre, ne kradi moje avatare...

Mislim da ne krade vec.................... po potrebi..............sta prevagne.............kada i u koje ime govori...............

A damama, drugaricama..................buket poljskog cveca i lepih zelja...............
 
8 mart... Odvratni femionisticki praznik... Ovako nesto nikada nije bilo u duhu srbskoga naroda. Mislim sta predstavlja takav praznik... Treba voleti zenu i inace i sve ostalo sto ide uz to... o ne voli zenu nece je voleti ni 8 marta samo ce se pretvarati...


a sto se slika tice od mene ovo
nosnja_sumadija_3.jpg
 
Dosta imate pametnih, ali se desava da raspravljate o nepotrebnom...

Danas je 8 mart... Dan ZENA...

Nepotrebno raspravljati..

Lijepo je reci i biti pazljiv svih dana u godini a danas posebno...

Moje dame, Srecan vam praznik, a paznje sto se tice, kako svakog dana, danas posebno uzivajte i volite nas kao sto mi volimo vas...

Vas GZ.
 
Ne cestitam nikome najsovinistickiji praznik. Ja kao muskarac se stidim ovakve sramne izmisljotine i osecam gnusanje prema zenama koje su ga prihvatile.
 
KRIVA JER JE SILOVANA

Jedna državljanka Saudijske Arabije proglašena je krivom, jer ju je silovalo pet muškaraca. Devojka je osuđena zbog toga što je pristala da se sastane s muškarcem koji joj nije bio rod, a biće bičevana na glavnom gradskom trgu u Rijadu.

Na bičevanje je osuđen i mladić s kojim se devojka sastala, a muškarci koji su je silovali osuđeni su na kazne zatvora od 10 meseci do pet godina. Sud je zaključio da njen brat, koji ju je posle silovanja pretukao zbog toga što je okaljala čast porodice, ne snosi nikakvu odgovornost, jer je postupio u skladu sa opšteprihvaćenom tradicijom. (FoNet)


SRECAN 8. MART
 
goxy:
U pravu si ali mnogi to koriste kao izgovor za nepaznju na ovaj praznik.....Ja sam kupio mami i sestri poklone,u skladu sa interesovanjem i godinama, i video sam da im je znacila ta paznja.......Bez obzira sto neke zene kazu da im ne znaci ipak su srecne kad dobiju :) ;)
pored toga sto se slazem sa tobom, mogu i potvrditi iz iskustva da je tako kako ti kazes. svim damama [i onima koji se tako osecaju] sretan 8 mart
 
Obersturmfuehrer:
za mene je 8. mart totalna glupost koju je izmislio neki mamlaz...
kao, cele godine mozes da mlatis i bijes zenu, da ti sprema po kuci, da ti pere noge, i onda joj 8. marta cestitas...taj "praznik" mi je u najmanju ruku licemeran, valjda prema zenama treba i inace da se ponasas kao covek, a ne da 8. potvrdujes da te boli pedu, i da kupis cvet samo zato sto tako treba...

1910. na predlog Klare Cetkin na međunarodnoj konferenciji zena u Kopenhagenu 8. mart je prihvaćen kao dan borbene solidarnosti žena. Od tada se u mnogim zemljama ovaj dan slavi kao Dan žena.



KLARA CETKIN

Klara Cetkin, devojačko prezime Ajzner (1857. - 1933.), bila je uticajni nemački socijalistički političar i borac za ženska prava. Do 1917. je bila aktivna u Socijaldemokratskoj partiji Nemačke, a zatim je stupila u Nezavisnu socijal-demokratsku partiju Nemačke (USPD) i njegovom ekstremnom levičarskom krilu, Spartakističkoj ligi - koja je kasnije postala Komunistička partija Nemačke (KPD), koju je ona predstavljala u Rajhstagu tokom Vajmarske Republike od 1920. do 1933.


Školujući se za nastavnicu, Cetkinova se povezala sa ženskim i radničkim pokretom u Nemačkoj od 1874. 1878, postala je član Socijalističke radničke partije (Sozialistische Arbeiterpartei, SAP). Ova partija je osnovana 1875. spajanjem dveju prethodnih partija: Opšte nemačke radničke asocijacije (ADAV), koju je osnovao Ferdinand Lasal i Socijaldemokratske radničke partije (SDAP) Augusta Bebela i Vilhelma Libknehta. Godine 1890. njeno ime je promenjeno u današnje - Socijaldemokratska partija Nemačke (SPD).

Zbog zabrane socijalističkih aktivnosti koju je u Nemačkoj uveo Bizmark, 1878, Klara Cetkin je prešla u Cirih, 1882. a zatim je otišla u egzil u Pariz. Tokom boravka u Parizu igrala je važnu ulogu u osnivanju Socijalističke internacionale. Takođe je uzela prezime svog partnera, ruskog revolucionara Osipa Cetkina sa kojim je imala dva sina. Kasnije je bila udata za umetnika, Georga Fridriha Cundela (Georg Friedrich Zundel) od 1899. do 1928.

Klara Cetkin je u SPD-u sa Rozom Luksemburg, bliskom prijateljicom i poverenicom bila jedna od glavnih ličnosti levog revolucionarnog krila partije. U debati o revizionizmu na početku dvadesetog veka sa Rozom Luksemburg napada reformističke teze Eduarda Bernštajna.

poslednji put odlazi u egzil, ovoga puta u Sovjetski Savez. Tamo je umrla 20. juna 1933, sa skoro 76 godina. Sahranjena je kod zidina Kremlja u Moskvi.


ROZA LUKSEMBURG

Cini se da je i sam datum rodjena sudbinski uticao na put te odlucne i neustrasive Jevrejke. Naime, Roza Luksemburg rodjena je u Zamoscu, u ruskom dijelu Poljske, 5. marta 1871, u godini Pariske komune. Revolucionarne ideje, lijeva politicka orijentacija, tezak zivot po zatvorima i, na kraju, nemilosrdna politicka osuda na smrt, ucinili su je heroinom i zrtvom jednog doba, koje se zavrsilo pobjedom socijaldemokratije i internacionalizma. Ona i njene kolege, za mnoge politicki utopisti, bili su vijesnici novog doba koje je kasnije prodrmalo Rusiju i dio Evrope. Nista joj u toj borbi nije bilo strano. Jos kao studentkinja u Njemackoj pristupila je socijalistickom pokretu i fiktivno se udala za jednog Nijemca, kako je ne bi protjerali iz zemlje. Studirala je i u Svajcarskoj, gdje je doktorirala s temom industrijski razvoj Poljske. Smatrala je da svaka nacija ima pravo na samoopredjeljenje, ucestvovala je u radu ''lijevih''kongresa i razradila mnoge ekonomske teze, poput one o automatskom slomu kapitalizma. Odusevljavala je mase koje su dolazile da je slusaju na mitinzima, a njena pisma iz zatvora Sonji Libkneht, objavljena u knjlzici na 75 stranica, potresla su milione citalaca raznih narodnosti. Smaknuta je 15. avgusta 1919. u Berlinu, u dvadeset osmoj godini.

Roza Luksemburg je rođena kao Rozalija Luksemburg 5. marta, 1870. ili 1871. u Zamošću (Zamość) blizu Lublina. Izvori variraju kad je reč o godini njenog rođenja - u svojoj biografiji na Ciriškom univerzitetu je navela 1871. kao godinu rođenja, ali na njenoj maturskoj diplomi stoji da je 1887. imala sedamnaest godina, u kom slučaju bi bila rođena 1870. Bila je peto dete Jevrejina trgovca drvnom građom, Eliasa Luksemburga, i njegove supruge Linee (devojačko - Levenštajn). Roza je imala poremećaj u rastu i bila je fizički hendikepirana celog života.

+++++++++++++++++++++++++++++++++

И тако, ја рекох, да душу своју спасем........ 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top