Šta nije lepo u Nišu?

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Dragi forumaši,
Pošto se tema ''Šta je lepo u Nišu?'' pokazala kao potpuni fijasko, pretvorivši se u međusobna prepucavanja i napade na pojedince, mislim da bi ova tema bila mnogo inspirativnija za sve nas. Materijal za komentare na ovu temu je obiman, svuda je oko nas, dovoljno je da samo pogledate temu koja je ovoj mojoj antipod, i pronaći ćete ga...
Ja sam već pronašla dve stvari. Jednu sam, doduše, preuzela od druge sugrađanke, ali ona mi neće zameriti... Mislim, naravno, na spisak čuvene dvadesetorice... :)
A druga - to je pljuvanje vas ovde, koji ste navodno svi pametni i tolerantni... Ima nečeg goreg od pljuvanja na ulici...
Ono jeste da sam se ja umešala kad ste napadali ovog momka Kurta, ali onaj Edvard me je tako nadahnuo svojom nejasnoćom u izrazu i još nejasnijim optužbama...

Elem, šta nije lepo u Nišu? Pored većine mladih ljudi, nije lep Dom vojske. Sumoran i užasan. A tamo se kao održavaju neki koncerti i festivali...
 
Odmah da ti kažem, otvaranje nove teme nije rešenje. I ovde će da dođe do prepucavanja. Samo malo vremena treba...
Šta nije lepo? Svašta. Nisu lepe mini deponije smeća po gradu. Nije lep Čair, a trebalo bi da bude. Fale korpe za otpatke, više klupa, bolje osvetljenje... Nije lepo to što jedna od najprometnijih ulica seče pešačku zonu. Nije lepa kuća između Suda i gimnazije "Bora Stanković", koja je, kako mi je drug rekao, zaštićena kao istorijski spomenik, a u kojoj je inače jedno vreme živeo Stevan Sremac. Eto, od te kuće bi mogla da se napravi turistička atrakcija, ali ovde izgleda nema sluha za to, mada će pre biti da nema para... ili oba...
Nije lep bazen, jer nema tople vode, i higijena je generalno na vrlo niskom nivou. Valjda će da se privatizuje u neko skorije vreme i da se dovede u red.
Nije lep prazan stadion Radničkog. Sećam se da sam neke jeseni pre 2-3 godine gledao na TV5 prezentaciju projekta obnavljanja i dogradnje stadiona. Slike su izgledale fantastično. Rekoše da bi izgradnja mogla da počne na proleće naredne godine. I, naravno, ništa ne beše od toga. A i šta će nam takav stadion kada je Radnički u drugoj ligi? Privatizacija bi tu rešila stvar, ali izgleda da se po tom pitanju ne mrda. Nisam siguran da li je usvojen novi zakon o sportu, mislim da nije, i to je ono što koči privatizaciju. Ili možda ceo proces koče ljudi koji sada stoje iza velikih klubova (Partizana i Zvezde) i kojima znatno više odgovara trenutno stanje.
Nije lepo to što je zabranjeno parkiranje na trotoaru kod prethodno spomenute gimnazije, ali, kada radi Fora bar i Hacienda, to pravilo ne važi, pa automobili i pešaci menjaju mesta: prvi su na trotoaru, a drugi idu po ulicama.
Generalno je veliki problem sa parkiranjem, i sada će kao da se malo reši problem naplatom parkiranja u užem centru grada. A ja gledam i mislim se zašto ogromna površina između dve ulice iza Mekdonaldsa (ona gde je Fidbek i sledeća posle Simfonijskog) zvrji prazna i neuređena. Bar bi tu mogli parking da naprave, ili još bolje, garažu na više nivoa kao što ima u Beogradu, ali oni su se odlučili za najjeftinije rešenje, da naplaćuju već postojeća parking mesta. Doduše, možda je i problem sa tim prostorom, možda se vodi neki sudski spor u vezi sa istim...
Kada još nečega setim, dodaću...
 
U Nisu je sve lepo ako si pravi Nislija.Ako si dosao iz provincije, ne moze ni da ti bude lepo jer , prosto nisi navikao...Nema balege, meketanja,mukanja....a nostalgija je cudo.Sve u svemu;Izas'o sam ja iz sela,selo iz mene nije!
 
Pa mislim, Lidija, da ta tvoja priča ''ne drži vodu''. Ništa ne može da bude potpuno dobro, pa ni potpuno loše. Ljubav nema veze da tim. Jer to bi značilo da majka, koja po prirodi stvari najviše na svetu voli svoje dete, ne vidi njegove mane i ne pokušava da ga promeni, da bude još bolje.

Meni smeta nehigijena. Upravo to: manjak korpi za otpatke, deponije smeća, nenegovanje ono malo zelenih površina što ih ima u gradu...
A za to treba tako malo... Ili puno, budući da bi svest građana trebalo da se podigne na viši nivo... Što ne ide uvek tako lako... Ili ne ide nikako...
Ja se prosto iznenadim i obradujem kad vidim kako preko toplijih meseci peru ulice. A moje koleginice, koje dolaze iz manjih gradova, pitaju me što mi je to tako čudno, jer u nekim mestima ulice se peru svako jutro i veče.
 
Ukoliko se "onaj cije se ime ne pominje" vrati na forum definitivno ce ova tema doziveti fijasko kao i predhodna a on se vec opet registrovao na ovom forumu a ovakve teme za njega su kao droga za narkomana, ali posto ga trenutno nema u redu je. Meni se ne svidjaju mnoge stvari u Nisu ali morao bih da provedem mnogo vremena na internetu i mnogo da razmisljam dok mi sve stvari ne padnu na pamet pa cu se sloziti sa vecinom stvari koje ste napisali, prvenstveno za higijenu u gradu koja je: pa dobrooo ide u grad...
 
Nije lepo to sto ulica od autobuske do Tvrdjave (stratesko mesto. trebalo bi da odusevljava putnike namernike) smrdi i stalno je prljava. Sto pijaca na Bulevaru iako ima divno voce isto tako smrdi i usmrdjuje celu ulicu u tom delu. Ruzna je crkva sv. cara Konstantina ili kako se vec zove, u "parkicu".
Ruzan je hotel Park. Ruzni su ulazi u podzemni. Ruzan(na) je Kalca. Robna kuca sa ili bez grozne kapitalisticke umetnosti. Monitor na trgu. Svetlece reklame na trgu. Skulptura Kalce i Sremca. Rusevine i krs od starih kuca na sve strane. Knjazevacka. Pozoriste. Lutkarsko pozoriste. AMBASADOR. 75% novih zgrada. Park Krive livade. Novi most kod doma zdravlja. Fakultet umetnosti nema svoju zgradu, a ni tudju. Okolina PMF-a. Pikavac-dzamija.
 
U XXI veku mnoge stvari od jutros ne vaze i popodne. Tako da, prosetaj do Sofije, cuo sam da je sredjena za neverovati, pa mi javi da li me lazu. A ionako nije tema da bi nalazili opravdanja ili ublazili, nego da se objektivno napravi spisak nelepih stvari u Nisu. Ja se nadam da ce drustvo imati koristi od toga, pa sam doprineo. Samo kad bi spisak video neko ko moze da ga skrati...
 
Ja sam bio u Sofiju centar je lep ali je je siri deo grada uzasan lici na nasu cigan malu. Ja cu da ti skratim spisak evo: Kalca je lepa jer svako ko dodje u nas grad prvo kaze lepa vam je ona Kalca ili jesi li bio u Kalcu... Crkva Cara Konstantina nije zavrsena a verujem da ce biti lepa kada se zavrsi, skulptura Kalce i Sremca je bas simpaticna, za ostalo bi se slozio.
 
Bila sam u Bugarskoj novembra, I think...Sofija je prava deponija-grad deponija. To je nekako kao kad kod nas bilo djubriste, ali ono najvece prepuno zaraza i pacova, od npr suda i pravnog na dalje, a centar (ovaj nas od pola km) cist...Ako je to sredjeno po EU standardima, onda.... BTW, Sofija je bila sredjenija pod komunistima... :)
 
lidija5:
U Nisu je sve lepo ako si pravi Nislija.Ako si dosao iz provincije, ne moze ni da ti bude lepo jer , prosto nisi navikao...Nema balege, meketanja,mukanja....a nostalgija je cudo.Sve u svemu;Izas'o sam ja iz sela,selo iz mene nije!
Pa Nish je provincija,tako da ko god dodje sa strane nema potrebe da se uklapa jer je vec uklopljen!
 
whitesnake, ne znam iz kog ugla ti gledash, verovatno si se prepoznao kao provincijalac.
btw, skoro sam bio u tvom zavichayu, nisam ni primetio kad smo preshli iz vreoca u lazarevatz, dakle selishte, a i batitze mnogo vam bre bazde oni kopovi, vazduh vam je losh.
 
Bubanjatz:
whitesnake, ne znam iz kog ugla ti gledash, verovatno si se prepoznao kao provincijalac.
btw, skoro sam bio u tvom zavichayu, nisam ni primetio kad smo preshli iz vreoca u lazarevatz, dakle selishte, a i batitze mnogo vam bre bazde oni kopovi, vazduh vam je losh.
Slushaj batice,Lazarevac je beogradsko prigradsko naselje i jedna od 16 beogradskih opshtina,tako da nikako nemoze biti provincija!Tako da nemoj da lupetash mnogo...
A vazduh jeste losh jbg. shta da se radi kad se ugalj preradjuje,mi tu nemozemo nishta da uticemo.......kad grad Beograd neferma ni 5 % prrigradska naselja kao shto su La,Mladonovac,Grocka,Obrenovac...itd. ,samo im je centar vazan !
 
Bubanjatz:
ne znam zashto se ljudi ne pomire sa chinjenicom da zive u selu, zivish gde zivish, bitno da lepo zivish, btw, lazarevatz nikad netje dobiti status grada.
Kao prvo Lazarevac i netreba da dobije status grada,zato shto je lazarevac prakticno deo grada Beograda(kao shto rekoh jedna od 16 njegovih opshtina).E sad shto je malo udaljeniji od ostalih gradskih opshtina to je druga stvar!I naravno da nije selo niti moze biti selo kao shto ti kazesh!
A shto se tice Nisha,ako se nevaram on je neshto malo(za nijansu)veci,ako ne i isti kao Novi Sad,ali ako ga uporedish sa Novim Sadom(ma kojim Novim Sadom...i sa Kragujevcom)shvaticesh da je selendra na kub!Da je nazalost od nekada srpske prestonice postao deponija cigana,kineza,bugara i ostale bagre!Muka me hvata kada prodjem od autobuske preko mosta i dodjem do Ambasadora a usput cujem neka cigansko-bugarska nadvikivanja i psovanje!Ono je uzas i tuga videti...a o urbanizmu da negovorim!Mnogim kosovarima ovde kad pomenesh Nish kao da si spomenuo New York...
 
Whitesnake:
Kao prvo Lazarevac i netreba da dobije status grada,zato shto je lazarevac prakticno deo grada Beograda(kao shto rekoh jedna od 16 njegovih opshtina).E sad shto je malo udaljeniji od ostalih gradskih opshtina to je druga stvar!I naravno da nije selo niti moze biti selo kao shto ti kazesh!
A shto se tice Nisha,ako se nevaram on je neshto malo(za nijansu)veci,ako ne i isti kao Novi Sad,ali ako ga uporedish sa Novim Sadom(ma kojim Novim Sadom...i sa Kragujevcom)shvaticesh da je selendra na kub!Da je nazalost od nekada srpske prestonice postao deponija cigana,kineza,bugara i ostale bagre!Muka me hvata kada prodjem od autobuske preko mosta i dodjem do Ambasadora a usput cujem neka cigansko-bugarska nadvikivanja i psovanje!Ono je uzas i tuga videti...a o urbanizmu da negovorim!Mnogim kosovarima ovde kad pomenesh Nish kao da si spomenuo New York...

Mnogo me nervira kada neko kaze da smo Bugari. Ja zivim u Nisu 25 godine i nijednom u zivotu nisam video Bugarina da prica na Bugarskom jeziku, jedino pre 15god kada je postojala takozvana buvlja pijaca gde su Bugari iz Bugarske dolazili u Nis da prodaju robu. Osim toga ti i prolazis kroz deo grada gde ima cigana pa ti se zato i cini da je Nis pun cigana, a za kineze necu ni da komentarisem smatram da ih ima u svakom gradu procentualno isto kao i ovde ako ne i vise. Sto se tice tvog Bg-a prebroj cigane i kineze kod tebe i videces da ih ima kao dva Nisa.
 
Decky_Nis:
Mnogo me nervira kada neko kaze da smo Bugari. Ja zivim u Nisu 25 godine i nijednom u zivotu nisam video Bugarina da prica na Bugarskom jeziku, jedino pre 15god kada je postojala takozvana buvlja pijaca gde su Bugari iz Bugarske dolazili u Nis da prodaju robu. Osim toga ti i prolazis kroz deo grada gde ima cigana pa ti se zato i cini da je Nis pun cigana, a za kineze necu ni da komentarisem smatram da ih ima u svakom gradu procentualno isto kao i ovde ako ne i vise. Sto se tice tvog Bg-a prebroj cigane i kineze kod tebe i videces da ih ima kao dva Nisa.
Kao prvo nisam rekao da ste bugari,nego izrazavam svoje zaljenje shto su Bugari i ostala bagra okupirali Nish.A shto se tice Bg-a,pa naravno da ih ima vishe,zato shto je Bg pet puta veci.Sve srazmerno svojoj velicini prijatelju!
 

Back
Top