POMOC:Povezivanje simens c60 sa racunarom

Zdravo!
Ja sam povezao nekoliko telefona pa smatram da sam kompetentan da ti odgovorim.
Ukoliko imas pravi driver treba ti jos USB kablic,jer ti samo ime DATA KABAL kaze da je u pitanju kabal za prenos podataka.
Kada nabavis USB kabal, povezi telefon sa racunarom.
On se tada ponasa kao eksterni modem.Podesi parametre kao da ides na internet preko modema, ali konfiguracija modema je sada modem telefona.
Tada se konektuj na broj *9***1#, user name "mts" password "064".
Kada se konektujes na internet imas pravo da ostvaris 4 veze gde imas brzinu skidanja podataka od 13,5 kb/s, ili ukupno 54 kb/s.

javi mi kako radi
zubovicnebojsa@flashmail.com
 
Ama ljudi sta je sa vama! pa taj telefon(C60)uopste nemoze da radi kao modem jer isti nema u sebi.U svim casopisima i sajtovima lepo pise da on nema modem , sto znaci da nemoze da se povezuje na www. Moze da se povezuje na WAP naravno , a da moze na www ne bi bio tako jeftin (logicno).To moze recimo MC60 ali je i srazmerno skuplji.Pa na kraju krajeva to isto ce vam reci i na 064 789 ( " zao nam je ,ali C60 nema modem" ), tako da se nemojte vise zanositi , vec ako hocete tako na net onda kupite mob.sa modemom , ali ne ocekujte nista narocito . Moj brat ima Nokiu 7650 koja ima sve uslove , ali kada na 063 udje na net ,on pokazuje brzinu od nekih 112 kb/s , a realna brzina je oko 40 kb/s !!! :cry:
 
Opet ja koji sam zapoceo ovu temu.Simens c60 ima modem.To su mi rekli i u mobtelu,a masa ljudi se konektovalo na internet ali sa karticom 064.A i ne znam sta ce mi USB cabl kad se ista ta masa ljudi konektovala preko obicnog data kabla.Jednostavno samo su uradli sledece:Unistili su gornji levi konektor na strani kabla koja ide u comp.Njima su u telekomu namerno dali fush kabl.Oni su to provalili i znaci RADI.A mene zanima zasto nece preko 063.Nabavio sam originalni DATA CABL.Uradio sam konekciju cak i po uputstvu iz telekoma, ali nece.Cuo sam da treba da se zameni softver u telefonu.Postojeci je SW 12,a teba SW 20.Ako neko zna detaljnije o ovome neka se ukljuci u diskusiju.Verovatno nisam jedini kome ovo nece da radi.

Jos jednom kazem:Gomila ljudi je ostvarila konekciju preko simensa c60 koristeci obican DATA CABL.Znaci provalili su.Ajmo da provalimo i mi preko 063 kartice.Krije se neka caka!
 
Otac maloletnog deteta:
Ama ljudi sta je sa vama! pa taj telefon(C60)uopste nemoze da radi kao modem jer isti nema u sebi.U svim casopisima i sajtovima lepo pise da on nema modem , sto znaci da nemoze da se povezuje na www. Moze da se povezuje na WAP naravno , a da moze na www ne bi bio tako jeftin (logicno).To moze recimo MC60 ali je i srazmerno skuplji.Pa na kraju krajeva to isto ce vam reci i na 064 789 ( " zao nam je ,ali C60 nema modem" ), tako da se nemojte vise zanositi , vec ako hocete tako na net onda kupite mob.sa modemom , ali ne ocekujte nista narocito . Moj brat ima Nokiu 7650 koja ima sve uslove , ali kada na 063 udje na net ,on pokazuje brzinu od nekih 112 kb/s , a realna brzina je oko 40 kb/s !!! :cry:
A kako babe ti ide na GPRS? Preko SMS centra? Nemoj da siris vise dezimformacije po forumu.

"Sledi uputstvo kako da naterate C60, koji ste dobili uz BEL paket MTS064:

1) Flešovati telefon na verziju SW20 (SW12 neće da radi).

2) Skinuti drajver za modem. (Siemens Data Suite)
2) Uzeti originalni DC-510 USB kabl ili srediti serijski Data kabl koji ste dobili uz telefon.

Sve što treba uraditi jeste da se odstrani kontakt na PIN1 na SubD9 konektoru. Pinovi su obeleženi, i na svakom postoji metalni kružić ( metalni kontakt koji prenosi signal kada se kabl prikaci na racunar). Za odstranjivanje kontakra koristit minijaturnu bušilicu i burgiju od 2mm. Pažljivo razbušiti rupu gde se nalazi PIN1 (na taj način se onemogućava uspostavljanje kontakta sa PIN1 kontaktom na računaru).


Vi treba da na pinu 1 odstranite taj kontakt jer on sprecava normalnu komunikaciju izmedju GPRS modema u telefonu i samog racunara.

3) Na računaru srediti sledeće:
Modem:

General>
Maximum speed................115200
Connection>
Data bits.........................8
Parity.............................None
Stop bits.........................1
Wait for dial tone before dialing - čekirati
Port settings....................sve do kraja

Advanced>
Use flow control...............Software (Xon/Xof)
Extra Settings..................+cgdcont=1,"IP","gprsinternet"
****************************************
Konekcija>

General>
broj................................*99***1#
Use area code and dialing properties - ne čekirati

Server Types>

čekirati sledeće:

Enable software compression
od protokola sve (NetBEUI, IPX/SPX Compatible, TCP/IP)
U TCP/IP settings sve po default-u, nista ne dirati

(Čekirano: Server assigned IP address, Server assigned name server addresess,
Use IP header compresion i Use default gateway on remote network)
****************************************

Podesavanja samog com. porta (U device manager-u)

Bits per second................115200
Data bits.........................8
Parity.............................None
Stop bits.........................1
Flow control.....................Xon/Xof

U advanced setovanju sve do kraja.



4) Prilikom konektovanja koristiti modem pod nazivom "GPRS via COM". Kod konekcije isključiti otčekirati sve opcije pod Configure.
Kada sve to odradite, kliknite na Dial i eto vas na Internetu.

Da ne bude zabune: Ne šaljite nikakve upite modemu jer će javiti greške. Samo odradite sve ostalo i surfujte preko mibilnog."


Pozdrav,
Tasa!
 
siemens c60 nema modem,tako da svaki drajver koji nadjete na netu ne odgovara,mada za tasino servisiranje kabla nisam siguran,ali jedna stvar je tacna-originalni kabl je mnogo bolji od onog kineskog koji se dobija u telekomovom paketu,ali je i skuplji za oko 2000 dinara.Siemens je inace izbacio na trziste model c62 sa modemom i drajverima na sajtu da bi nadomestio nedostatak koji ima c60.
 

Back
Top