Nove putne isprave

video sam to ranije....tekst je ok, i sve je tacno...a i ja sam govorio isto :)
inace, rfid cipove imas na toliko mesta da ne mozes da zamislis....
najvise sam ih vidjao na kozmetickim preparatima, ali ima ih i onih koji su ugradjeni u milka cokolade od 300 grama :)

nego, kad procitas onaj tekst, mozda dobijes ideju kako da mrdnes nesto iz prodavnice :)
uzmes lepo i oblozis torbu ili jaknu aluminijskom folijom, i strpas proizvod u istu :) s ozbirom da je isti u faradejevom kavezu, nikakvo zracenje ne dopire do njega ni od njega, i ode ti kuci sa najnovijom encilklopedijom o biljnom svetu :)
 
Iron Lord:
Ma jok, svi lažu i varaju pa da ih ne vide...
Proces do čela nećeš doživeti...
Jao udariće nas meteorit
Odakle ti znas koliku cu ja da zivim?Jel si se kod nekog vraca raspitivao za mene?
Jel ja varam zato sto ne zelim cip?Malo li je JMBG i licna karta od komunista,nego sad tehnokrate treba da nas cipuju?
Ako ti smatras sebe stokom ti okaci bar kod na uvo pa bleji,to je tvoja stvar!
Ja imam ime i prezime,nisam broj!
Sto se tice meteora tebi on nije potreban jer su udaren i bez njega...
 
Esoteric:
@Ober

Moguce je izmanipulisati i kompjuter. Kompjutere i softvere pravi covek, a ne obrnuto.

Svakog mogu da zgaze kola jer se ne voze sama nego ih vozi i trezan i pijan i lud.

Pitanje: Šta imaš instalirano na kompjuteru i kroz koje servere prolaziš kada si na internetu?
Odgovor: Baš me briga nisam od te sorte ;-)
 
ETIČKO PITANJE:
Koliko je na ovom svetu pogubljeno ili ukradeno pasoša gde se jednostavno zameni slika?

ŠTA TUPITE?
Mi smo jedina zemlja gde je VERSKA ORGANIZACIJA SA ISTOČNJAČIKIM UČENJEM UTICALA NA DRŽAVNU POLICIJU ZBOG RFID ČIPOVA!?!?!?
Da se ne otkriju putevi gospodnji, šta li?

POSTOJE 2 VARIJANTE - SA RFID i BEZ RFID, e sad ako neko ODREDI U SVOJOJ ZEMLJI DA MORA RFID ONDA POLJUBI ILI OSTAVI!
A ne tu da mu ga dajemo - jaoooo oni tražu a ja nećem!
(you may kiss pinky ring)

Trgovina drogom, trgovina ženama, trgovina decom i muškarcima (šatro privremen rad), lepe kuće po celom svetu...
KOLIKO MOŽEMO VEROVATI KONTROLORIMA?
 
Za Britance nova shok terapija! Svaki gradjanin koji ne prihvati, nove, biometrijske licne karte, bice uskracen za putnu ispravu. Iako Britanci, vec decenijama unazad nemaju ID, pilot projekat, koji startuje od 2009-te, za koji je od vlade obecavano, da ce biti na dobrovoljnoj osnovi, obavezuje ih da MORAJU imati licne karte sa biometrijskim i ostalim licnim podacima. Ko ne prihvati, ostace unutar Ujedinjenog kraljevstva, sve do svoje smrti, buduci da nece imati prava na Passport.
U sta se to pretvara ovaj svet? U koncentracioni logor?

http://www.prisonplanet.com/articles/march2007/100307passport.htm
 
dimme:
Ja imam ime i prezime,nisam broj!

ti si valjda pre svega covek, a tek onda imena brojevi i prezimena...eto koliko je u stvari "realno" odbijanje ovoga..ti to odbijas zato sto je pop rekao da je to lose, i nijednom se nisi zapitao zasto i kako...

Esoteric:
Za Britance nova shok terapija! Svaki gradjanin koji ne prihvati, nove, biometrijske licne karte, vbice uskracen za putnu ispravu.

eto, cisto da se zna da mi nismo beli misevi na kojima se vrse eksperimenti, kako neki sa foruma vole da tvrde...
 
Esoteric:
Za Britance nova shok terapija! Svaki gradjanin koji ne prihvati, nove, biometrijske licne karte, bice uskracen za putnu ispravu. Iako Britanci, vec decenijama unazad nemaju ID, pilot projekat, koji startuje od 2009-te, za koji je od vlade obecavano, da ce biti na dobrovoljnoj osnovi, obavezuje ih da MORAJU imati licne karte sa biometrijskim i ostalim licnim podacima. Ko ne prihvati, ostace unutar Ujedinjenog kraljevstva, sve do svoje smrti, buduci da nece imati prava na Passport.
U sta se to pretvara ovaj svet? U koncentracioni logor?

http://www.prisonplanet.com/articles/march2007/100307passport.htm

Uopšte nije tačno da je ovo "novost". Britanska Kraljica Majka, je upoznata na zasedanju gornjeg doma još pre mnogo vremena. Jedino korisno bi bilo mišljenje načelnika Skotland Jarda o problemu manipulacije sa bazom podataka kojoj inače samo oderedjeni imaju pristup. Nisu tolike seljačine kao kod nas gde sve ide na o-ruk i rodjačke veze. Oni znaju tehnologije a mi tek formiramo stručne timove o kontroli interneta.

Problem koji je izložio neću objašnjavati jer su ovde najglasnije one stranke koje ne mogu da "dobiju procenat" od firme koja će praviti biometrijske kartice.

To spopada naše koke a nije pevac!

(p.s. biometrijski pasoši i vozačke dozvole važe za sve zemlje članice EU)
 
БОРИС АЛЕКСИЋ

ВЕЛИКИ БРАТ ПОСМАТРА И ЖИГОШЕ


__________________________________________________



Данас када се говори највише о демократији и грађанским правима стичемо утисак да неко о свему томе заиста брине, а да ли је то баш тако?

Уколико оставимо приче о људским и грађанским правима са стране и уколико обратимо пажњу на учињено заледиће нам се крв у жилама. Орвелова ”1984”, Кафкин ”Процес” и Велики инквизитор Фјодора Достојевског као да се одигравају пред нашим очима, на позорници званој Свет.

Ограничавања људских права и личних слобода су све већа, она чак попримају размере описане у Библији.

Дезинформације

Након догађаја од 11. септембра, Пентагон је створио орвеловски Биро за стратешки утицај (БСУ), задужен да шири лажне вести ради ”тровања” међународне штампе и утицаја на јавно мњење и водеће политичаре не само непријатељских, већ и пријатељских земаља! (International Herald Tribune, 20 фебруар 2002.)

Контрола телефона

Бил Макхроун у часопису ”ПЦ Магазин” 14. јуна 1994 године пише да влада САД кажњава са 10 000 долара по дану сваку телефонску компанију која им онемогућује да контролишу разговоре грађана. ”Клипер-чип” технологија омогућује тајну контролу готово свих телефонских разговора на територији САД.

Контрола кретања


14. маја 1994. ”Лос Анђелес Тајмс” пише како се грађани прате од јутра до вечери.

1. На ауто-путевима је постављен систем видео камера које свуда прате возаче
2. Приликом доласка на посао, камера бележи паркирање и путнике у колима
3. На радном месту путем контроле компјутера и видео надзора прати се рад и понашање запослених
4. За време ручка, кредитна картица којом се плаћа, преноси компјутеру податке о рачуну и ресторану који је посећен
5. После радног времена, приликом куповине кредитном картицом, компјутер се снабдева подацима о месту куповине и врсти купљене робе
6. При повратку кући скенери и камере прате возача поново

”Политика” је јула 1996 године објавила вест о потписаном споразуму између једне београдске фирме и чувеног јеврејског НЕКСНЕТ-а о увођењу у Србију новог система компјутерског надзирања људи, првој земљи изван САД и Аустралије.


Праћење радника


1994 године, 8. августа ”US and World Report” коментарише извештај Међународне организације рада, која твриди да се 80% запослених у САД стално прати. На овом пројекту сарађују послодавци и влада САД.


Контрола путем мобилних телефона


Августа, 2001 године француски часопис ” Le Monde Diplomatique” пише да је захваљујући технологији МПС (Mobile Positioning System) која се убрзано развија могуће одредити положај корисника мобилног телефона у сваком тренутку. Иако је у Француској тај метод дозвољен само у оквиру судских истрага он ће ускоро (након убиства префекта Корзике) прећи и у свакодневну употребу.


Праћење деце


Исти лист наводи да ”Сименс” усавршава контролу деце преко сателита. За време демонстрација против глобализације одржаних у Прагу, Милану и Ници полиција је сличним системом локализовала вође протеста и настојала да ограничи њихово поле деловања.


Тако је говорио Били


Часопис ”New America” од 25. јула 1994 пише о обећању председника Клинтона, по којем ће до 2015 године национална информациона мрежа повезати сваку кућу, радно место, библиотеку и учионицу. Све те информације ће моћи да користе држава и полиција.


”Метронет”


”Метронет” је име за компјутерски обрађене податке о 111 милиона људи и 80 милиона домова у САД и могу га користити како влада и други државни органи тако и приватна предузећа. Између осталог, на овај начин је могуће добити до 30 имена комшија, траженог, као и велики број личних подата.


”Ешалон”


Англоамерички војни систем ”Ешалон” је нов систем планетарног надгледња како пише већ поменути ” Le Monde Diplomatique”. Уз помоћ сателита тајне службе су у стању да несметано пресрећу телефонске разговоре, факс поруке и електронску пошту. ”Ешалон” може да обради више од 2 милиона разговора у минуту. Новинар Данкан Кемпел је први објавио његово постојање.
 
”Звер”

”Звер” је највећи супер-компјутер на свету, смештен у Бриселу. У њему би требало да буду похрањени подаци о свим житељима планете! По речима његових твораца,”Звер” ће уз помоћ система бар-кода 666 моћи да предочи личну карту сваког човека на планети. (Бројна ознака 666 се налази на многим документима грађана, нарочито на Западу. Њу срећемо на личним (идентификационим) картицама, пасошима, кредитним картицама, у банкарском промету, у информативним системима и компјутерској обради података. Да ли случајно?). Три шестице се још чешће појављују у пракси појединих банака и финансијских институција. Он се налази на кредитним картицама банака у САД, Аустралијске националне банке, банке у Бомбају, у канцеларијама познате куће ”Оливети” итд. (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора- Цетиње, 2000, стр. 380.)


Идентификациона картица

На пројекту идентификационе картице у САД се ради већ дуго. Ради се о картици која ће по савременој технологији садржати податке од ”рођења па до омиљене забаве” и коју ће МОРАТИ сваки грађанин да има. Она је развијана почев од магнетне траке, преко ”Smart Card”, фирме ”АТ & Т” који садржи чип велике меморије, до ткз. био-чипа. Био чип је почео да се развија зарад кућних љубимаца. Он се ињекцијом убризгава у животињу и након тога њу је лако лоцирати. Био-чип даље треба да се развија на деци!


Шенгенски споразум

Споразум је закључен 14. јула 1985. године, у луксембуршком граду Шенген. Потписан је тајно. Потписале су га следеће земље: Француска, Немачка, Луксембург, Холандија, затим Италија, Шпанија, Португалија, Грчка, Данска и Аустрија (као посматрач). Због противљења јавности у Грчкој је споразум ратификован са великим закашњењем, у марту 1997. године.

Овај споразум регулише и процес контроле кретања грађана. Овим путем се прикупљају подаци искључиво личног карактера . Информативни систем је повезан са националним филијалама и главним компјутером који се налази у Стразбуру. На овај начин се могу проверити и упоредити подаци о грађанима поменутих земаља из апсолутно свих извора (школа, полиције, поликлиника, болница итд.). (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора- Цетиње, 2000, стр. 380, 381.)


Психотронска дејства(Чему пуцати - боље утицати, академик Ернест Андријанкин)

24. септембра 1990. године потписан је споразум број 174-90/16 између САД и СССР-а о заједничкој контроли психотронике. Психотроника улази у склоп ткз. неокортикалне сфере, уоквиру које је могуће утицати на психу, вољу, осећања и машту људи, или остварити утицај на пољу емотивног, менталног и духовног (види: Неокортикални рат, др Светозар Радишић, Војноиздавачки завод-Београд, 1999.) Колика је моћ психотронских дејстава нека посведочи и тајни документ упућен председнику Врховног Совјета Руске Федерације, Хасбулатову Р. И. 26. јануара 1993 године. Документ носи ознаку поверљиво.” ...У САД, за последњих 15 година у различитим друштвеним организацијама је обучен велики број психо-физичких секти. 15 милиона људи је прошло обуку из првог и другог курса медитације (психоаутотренинга). У Европи око једна десетина одраслог становништва. У азијатским земљама до 80 % становништва по обавезном школском програму. У Русији су само кришнаисти од 1987-1992. обавили више од 500 000 ”медицинских” курсева. На тај начин у Русији и другим земљама , формира се посебан међу-друштвени слој, најосетљивији на употребу психотронског наоружања...” (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора, 2000, стр. 372, 373)

Осамнаестог августа 1991. године у рејону Варне пристао је амерички брод ”Белкап”. Апаратура, причвршћена на његовој палуби није личила на обично наоружање. Недуго пре тога она је била испитана у Персијском заливу... Са појавом загонетног брода у заливу, са армијом Ирака почеле су се догађати чудновате ствари. Припаднике војске Садама Хусеина, прекаљене у вишегодишњем рату са Ираном, захватио је страх! Испочетка су се предавали на десетине, а затим - на хиљаде.


Био је то први психотронски рат у историји човечанства.


САД су тај рат добиле за време председника Џорџа Буша, који је још док је био шеф ЦИА, лично надгледао одељење које се бавило психо – истраживањима.

...Деветнаестог августа (1990.) зомби – генератори на броду ”Белкап” поново су активирани. Управљени су на посебан режим рада: уместо ужаса емитована је еуфорија. Невидљиви зрак је уперен на Москву.

У престоници се његово дејство кориговало. Специјална техника је укључена на шестом спрату америчког посланства. Она је такође већ испробана. Међутим, машина се запалила. Руским ватрогасцима је било строго забрањено да гасе пожар.

У августу 1991. године све је радило како треба. Зрак је фокусиран на Парламент... У мозгу људи који су се сакупили на Црвеном Тргу стари обрасци (из 1905. године) стекли су нови лексички фон: ”Доле партократија!” ”Живела демократија”. Затим је реч узео Јељцин...
 
Хиљаде људи који су постали био–роботи тискали су се, на тргу крај Парламента. Ускоро ће трг назвати Тргом слободе.

Одмах након првог психотронског рата догодила се прва психотронска револуција.

О свему томе (из свог угла) је у штампи говорио и председник Калмикије Кирсан Иљумжинов. ”Одједном ми постаде тешко... Када сам изашао на улицу, глава ми је бучала. Мислио сам: шта се то догађа?... Испоставило се да се у згради насупрот хотела налазила апаратура за високе фреквенције. Она је прожимала читаву зграду. Руцкој је имао апарат који му је поклонио Бараников. Апарат је ловио те високе фреквенције..."

Да, ”ноосферу” је захватила бура.

(Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора, 2000, стр. 290 – 292)

Компелкс зграда америчке амбасаде у Београду је по тврђењу појединих стручњака, након 5. октобра 2000. године инсталирао сличну, али и напреднију опрему од оне која је испробана у Москви. Са којим циљем?

Тависток Институт за људске односе-Лондон, се већ дуже времена бави контролом људске психе. Творци су пројекта под називом ”Шокови будућности”. Они се описују као низ догађаја који наилазе тако брзо да мозак не може да их обради.Они се преносе путем ТВ-а, радиа, подсвесних порука, музике, филма, других мас-медиа и сл. Као последица шокова, циљана ПОПУЛАЦИЈА постаје апатична без воље да доноси одлуке (губи политичку свест итд.) и лако се контролише. Тависток је у сарадњи са Станфорд институтом направио пројекат ”Програм за пословну шпијунажу”. Преко 600 предузећа у САД и другим земљама су њихови претплатници. Још један пројекат под називом ”Мењање слике човека” ова два института, односи се на контроли људске психе. Пројекат је написан на 319 страна од стране тима од 14 стручњака и под контролом 23 надзорника Тавистока. Ради се о својеврсној хипнози становништва и његовом навикавању да прихвата сваке промене (тј. да не доводи потезе елите у питање).
 
Бар-код

Ради се о елекртонској ознаци која се налази на готово свим производима света, личним картама грађана ЕУ и за коју је предвиђено да се ради лакшег рада утисне у будућности на руку или чело људи. У њој постоји шест пари кратких и три пара дугих линија. Дуге линије су ткз. граничне линије и њихова вредност увек износи 6. Има их три. Значи, број који очитава компјутер сваки пут је 666. Уз помоћ овог система трговина и новчане трансакције, будућности ће једино бити могуће.

”И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове да им даду жиг на десној руци њиховој или на челима њиховим, да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг или име звери, или број имена њезина. Овде је мудрост. Ко има ум нека израчуна број звери; јер је број човека и број њезин 666" (Откр. 13, 16-18). Овај цитат је преузет из Библије из Јовановог Откровења.

Колико је он актуелан данас, нека посведочи и следећи пример. У Русији у банкама Тушинског рејона Москве 1997. године уведен је систем ”Хандкеџ”. Приликом подизања пензије, корисник ради идентификовања показује своју руку на којој је раније утиснут невидљиви електронски број. Ласерска тетоважа се примењује већ 15 година у Дизниленду. У Холандији се жиг утискује бескућницима на чело! (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора, 2000, стр. 379.)

Грчка православна црква се побунила против нових личних карти које садрже бар-код. Она је упутила писмо у седиште ЕУ у Бриселу са молбом да се вредност ”граничних линија” бар кода која износи 6, замени било којим дригим бројем од 1-9 (што може лако и без последица да се уради). Представници ЕУ у граду у којем се налази супер компјутер ”Звер”, су са осмехом одбили ову молбу.

20. августа 1997. године је одржан Ванредни сабор Свете Горе. Ево саопштења за јавност са тог скупа. ”Изјављујемо, још једанпут, да наш основни дуг- исповедање вере- обавезује да се одрекнемо од сваког вида електронске картице, створене под јединственом кодном регистрацијом броја 666, јер се њоме гуше слобода личности и хришћанска свест. Позивамо Владу и уважене представнике грчког народа да онемогуће ратификовање за народ штетног, а од Грчког парламента прихваћеног Шенгенског споразума, јер он не даје потпуну гаранцију очувања личних тајни и презумцију невиности грађана. Такође, тај споразум у највишем степену доприноси идеји да наш народ престане да буде превославан. Он води систему разграничења, неприхватљивом и отежавајућим за грађане трећих земаља.” (Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора, 2000, стр. 382.)

Ево и мишљења старца Пајсија са Атонске горе. ” ... А зар Свети Јеванђелист Јован не говори да је то број антихриста. Сваки верујући који има савест схвата, шта се догађа. А за њих је број 666 симбол економије. О томе постоји запис у Старом Завету: ” А злата што дохађаше Соломону сваке године бјеше шест стотина и шездесет и шест талената. Осим онога што доношаху трговци и они који продаваху мирисе; и сви цареви арапски и главари земаљски доношаху Соломону злато и сребро.” (Друга књига дневника, 9, 13-14) ...Примајући печат (са три шестице, прим. аутора), човек се одриче Бога. Исто је и са пасошима. Да се не захтева мој потпис, да је у питању некакав папир, да кажу- ево твог пасоша, да је то све онда би то била друга ствар. Али кад пасош има симбол ђавола, а ја потписујем да је мој лични- то већ није ситница. Ја дакле одобравам одрицање (од Бога, прим. аутора). Оне, кажу Јеванђелист Јован и Свети Оци, оне који не приме жиг, не могу да траже, не могу да пронађу. ...Пре две- три године разговарао сам са једним професором универзитета из Америке... Понешто сам му говорио, понешто писао. И ево, он ми сад отписује:” Вратио сам се са једног конгреса у Европи и тек што сам стигао у Торонто, сетио сам се шта сте ми говорили пре две- три године. Сада код нас агитују против кредитних картица, захтевају да жигове утисну на чело и руку”. Зар не схватате шта се догађа? Ех дете моје. То је ђавољи печат! Примајући га, ти се одричеш Печата Светог Крштења и стављаш други печат: одричеш се Христа и примаш печат ђавола.”

(Западни пут у апокалипсу, Јуриј Ј. Воробјовски, Светигора, 2000, стр. 385- 387.)

По ставу Православне Цркве никако нетреба прихватити овакве ознаке. Оно што је важно је не уснути, не бити паралисан хвалоспевима демократији и људским правима кад дела другачије говоре.

И на крају шта рећи, будите будни и опрезни јер ”Велики брат” посматра и жигоше.
 
@Iron

Mozda je Kraljica Majka bila upoznata, ali gradjanstvo nije. Pa, ne bi, u suprotnom, preko 6 miliona Britanaca, odbijalo novi sistem licnih karti. Njima je receno da ce to biti na dobrovoljnoj osnovi, a, sada ih uslovljavaju putnim ispravama.
P.S. Tacno je za EU pasoshe, oni su unifikovani i sadrze biometrijske podatke.( Slovenci su morali menjati stare pasoshe, za nove, biometrijske, kako bi i dalje ulazili u Ameriku bez viza ) I sam sam vlasnik istog i nisam siguran kakvi podaci se nalaze u mojoj putnoj ispravi ili licnoj karti ( obe isprave su isprave EU ).
P.P.S. Ne osecam se nimalo bezbednije i srecnije zbog toga.
 
@eremita

Bar kodovi,kakve ti opisujes, ne postoje ni na LK, ni na pasoshima EU. Ne postoje kratke i duge linije, vec niz oznaka "<", koji su svojevrsna shifra za svakog pojedinca ( pored maticnog broja, koji takodje postoji )
 
eremita:
Нееевероватно !




Naravno, Mito da ti je "neverovatno" jer si naviknut na našu svakodnevicu. Kao i mnogi pa i ja.
To što policajac - ovlašćeno državno lice POMAŽE GRADJANIMA je čudo samo kod nas.
Pa bilo to mače onoga kome se odbija za njihovu platu...
Uostalom, imaju one fizičke provere pa bolje da se malo razdrmaju nego da "tapkaju u mestu"...
 
With one in every eight people saying they will refuse to sign-up, up to five million adults could effectively be refused permission to leave the country.

Izvinjavam se, preko 5 miliona Britanaca, a ne 6.
 

Back
Top