mlm

PrincRima

Zainteresovan član
Poruka
105
Sta covek prvo da pomisli kada mu komsinica koju nije video neko vreme, a sa kojom inace u zivotu nije razmenio vise od dve prosto prosirene recenice, odusevljena susretom padne u zagrljaj i tako egzaltirana uputi poziv na kafu? Jos kad se poziv servira sa osmehom oko glave moras malo da se osetis kao Romeo. Naravno, kako komsinica i nije neka, vise je "onako", onda te samozadovoljstvo brzo prodje i pocinje pakao smisljanja izgovora zasto ti i ona nikako ne mozete zajedno. Kako nista od smisljenog (imam devojku...znas, ovih dana eksperimentisem sa celibatom...vidjam se sa komsijom sa treceg sprata) ne uliva sigurnost da do napada nece doci, pred komsinicinim stanom se u dogovoreno vreme pojavljujes oduzet od straha. Vec u narednom minutu sve zamisljene patnje delovace kao bajka u poredjenju sa maltretiranjem koje dozivlajavas na prezentaciji Am Way proizvoda, okruzen sa jos 10-15 naivnih sapatnika.
Ili scena kojoj sam svedocio pre neki dan. Padanje u nesvest u beogradskim tramvajima je jedan od omiljenijih lokalnih sportova i direktna je posledica cinjenice da vecinu u tramvaju uvek cine "uplaseni" od promaje, pa je otavarnje prozora strogo zabranjeno, cak i kad je evidentno da kiseonika nema dovoljno ni za petinu prisutnih. Gospodja koja je toga dana "skliznula niz saputnike" ekspresno je podignuta na oslobodjeno sediste i u narednim sekundama imala je paznju blize okoline koja se zdusno trudila da je vrati u zivot. Nakon dolaska sebi i par zahvalnih pogleda okruzenju isprekidanim glasom obavestila nas je da je pad prouzrokovan umorom izazvanim prezentacijom Zepter posudja koju je toga dana drzala. Nismo ni izasli iz soka usled zabrinutosti za njen zivot, a vec nam je drhtavom rukom podelila kataloge. Do izlazne stanice uredno smo obavesteni o svim kvalitetima pomenutog posudja, a pojedinci su u tim trenutcima svecano postali clanovi "Zepter tima".
Da slicnih neprijatnosti nisu postedjeni ni oni najslabiji pokazuje sledeci primer. Na odeljenje intenzivne nege jedne nase bolnice dovedena je "najsvezija" pacijentkinja. Iako je od relativno lake, ali svakako iscrpljujuce operacije kojoj je bila podvrgnuta proslo tek nesto vise od nekoliko sati i iako joj fizicko stanje nije dozvoljavalo ni da digne glavu sa jastuka, a kamo li ustane, "prodavac" u njoj dao joj je nadcovecansku snagu i koleginice iz sobe nisu ostale uskracene za prezentaciju "Herba Life" proizvoda. Po kazivanju moje drage prijateljice koja je sceni prisustvovala oporavljajuci se i sama na krevetu preko puta, jedino sto pamti od toga dana je odlucni sapat doticne i njeno stenjanje prouzrokovano bolovima koje je osecala svaki put kad bi podigla ruku da prisutnima pokaze proizvod o kome trenutno prica.
Nemam bas najjasniju predstavu kako doticne obucavaju da budu uspesni prodavci. Obzirom na spremnost istih da ti u svakoj prilici nesto prodaju, najblizi sam ideji da ih odvode u posebne kampove, gde prolaze tesku obuku i osposobljavaju se za delovanje u svakoj situaciji. Npr. bace te iz aviona i ne racuna se ako si samo preziveo, nego ako si preziveo i prodao tri usisivaca. Tu dobijes poen. Zatim te spuste na Severni pol, gde ti je zadatak da sagradis iglo, ulovis foku i nadjes 12 eskima koji ce da prepoznaju prednost kuvanja na paru i odustanu od ruzne navike da tamane zivu ribu. Dobijes 2 poena. Na kraju te lansiraju na Mesec, gde treba da prezivis 3 dana van kapsule, otkrijes novu civilizaciju i kolektivno ih uclanis u svoj tim. Ovaj poduhvat nagradjuje se extra sedam poena i vec si stigao do brojke 10. Spreman si da te puste medju ljude.
Dame i gospodo, dobro pazite. Ne verujte porodici i prijateljima, rodbini i komsijama, kolegama, slucajnim prolaznicima, ljubaznima i namrstenima, mucenicima i napacenima...ne verujte nikome. Multi level marketing je svuda oko Vas i vreba svaki sekund neopreznosti.
Jeste da nista od pomenutog nema veze sa ljubavlju i sexom, ali me potreba za sirenjem istine naterala da skrenem sa teme.
I jos nesto...draga moja "ti koja sve znas"...sinoc sam shvatio da te vrlo ozbiljno volim i da kad sam sa tobom, tad i prica o terorizmu moze da bude romanticna.
 

Back
Top