Abu Dhabi - fotografije

blue flower

Zainteresovan član
Poruka
438
076-1.jpg

029-1.jpg
 
uh tesko pitanje, obicno sam pricala o tom koji je bolji, ali ljepsi... hm!
pazi, dubai se, od kako ja znam za njega, gradi. non stop nesto novo grade, staro preradjuju. putevi su uvjek raskopani, dodaju nove nadvoznjake. tako da ti to daje malo losu sliku. jednog dana kad se to sve zavrsi, bice sigurno lijepo. al ovako...
ja sam i malo subjektivna, te dajem prednost abu dhabiju. vidis ovaj pogled na grad, zar nije fenomenalan. ja kad kog sam na toj lokaciji, odusevim se. eh, sad dubai ima tih nekih interesanih objekata. ima vise trznih centara, vise hotela. ima velike trzne centre i vrleo inetersantne, tematske. jedan je valjda naveci na bliskom istoku(ili drugi po velicini na svjetu poslje nekog americkog), a sad prave jadan koji ce biti najveci na svjetu. grade trenutno najveci toranj na svijetu(uh imam tu sliku moram je staviti).
imaju tako sve najvece, najbolje. oni imaju Burj Al Arab, a Abu Dhabi ima Emirates Palace (ima gore slika) koji je po meni ljepsi, al eto Burj Al Arab je poznatiji.
Znaci ovako uopsteno je meni ljepsi Abu Dhabi. Al Dubai ima tako pojedinacno objekata koji su zaista fenomenalni.
 
blue flower:
bice fotki jos,
a i price, al pitajte. ja sam gore odgovorila na postavljeno pitanje


Ne bi htela da moja dalja pitanja zvuce previse licno mada se po logici sama namecu,
gore si rekla da je 2 sata skijanja 130d sto je za nase uslove puno.
Ajd sad onako informativno reci koliko je najam stana i koliko je potrebno novca za osnovne potrebe za jedan mesec(ono tipa: klopa,po neko picence u gradu,neka krpica...stan,tel,struja...nista extra samo obicno)?


I da li cesce ides s tvojim drustvom u hotele na pice ili po nekad odes i u arapski cafe? (pitam gde se osecate prijatnije i bezbednije?)

Da li praktikujes izlaske s zenskim drustvom ili je tamo pozeljnije da je i neko musko bice s vama kad negde ostanete do kasno?


Kao i obicno,malo sam pogresila...........ovo pitanje je trebalo da ode na onu temu dubai ...hehe
 
danas imam posla, pa nikako da odgovorim.
ovako, stan je ovdje bas stavka. recimo stan sa dvije spavace 5000dhs mjesecno. za hranu ne ide mnogo , kazu da je jeftinije nego u srbiji. jedan tip, samac trosi 800dhs, a znam i par koji je tolko trosio mjesecno. znaci to je sve ono iz samoposluge, hrana i hemija. tu ne spada alkohol, on se kupuje posebno. picence u gradu je skupo. 20dhs pivo. 10-15dhs kafa. struje i voda su jeftini, meni dodje zajedno 70dhs. telefon zavisi, ako zoves srbiju, moze da te skupo kosta. a u lokali je dzabe. mobilni nije stavka, ovdje se na moblni caska ko na fixni. znas kolko ih ne koristi fixni jer ih mrzi ustat, pa pricaju na tel dok voze jer im je dosadno. odjeca je isto jefina. ponuda je ogromna. markirane stvari su jeftinije nego u evropi jenea poreza, plus bude takvih snizenja, da je to ludilo. ej, zamisli snizenje 75%. mi uvjek cekamo snizenja. smeknem kad mi se nesto svidja i cekam da spuste cjenu. plus nosimo samo ljetnu garderobu, te je oblacenje jeftinije. takodje ima nemarkiranih radnji gdje mozes kupiti krpice npr iz idije, pamuk, lan, po nevjerovatnim cjenama.
sto se tice odlazaka na pice, ne idem cesto, malo sam to izgustirala, jer u abu dhabiju nema mnogo mesta za izlaske. ja sam jos '95 ovdje izlazila uvece, a nije se mnogo promjenilo. znaci odemo nekad na pice u hotele, pub ili restoran. sjednemo i u arapske kafice, restorane. jedan je moj omiljeni jer ima pogled divan na grad, otprilike kao na slici gore. u arapskim ide obavan miris shishe(nargile) i tu nema alkohola. naravno da idem i samo s drugaricama, to uopste nije problem. po tim obicnim kaficima niko ne prilazi. u diskotekama prilaze i te kako, mozes gomilu frajera da upoznas. malo ga gledaj, odma ce ti prici. a kako ces proci sve zavisi od tebe. ne mzoe ti se desiti nista sto ne zelis. bila sam u diskotekama i u samo zenskom drustvu, znala sam nocu sama ici kuci pjeske (mada je to bilo prije 10god) desi se da me prate kola, ponude mi svoj telefon, pitaju jesam li ruskinja i to je sve, ako ih ignorisem produze. sad imam auto, pa ne pamtim kad mi se tako nesto desilo.
eto, pa nastavi s pitanjima. ako hoces prebacicemo se na turizam
 
Da to me interesovalo oko izlazaka s drustvom u principu negde moras sesti nesto da popijes pa nisam znala kako da formulisem pitanje [pa sam rekla kafic,pab ili.... i ja sam vec odavno izgustirala sve vrste kafana.......sad idem jedino ponekad na rucak ili picerija ili neka basta....to bas bas volim .
E a tema krpice i odeca .......pa to me jedino nikad ne umori,shoping do smrti u tom sam fazonu.A jos kad si rekla snizenja do 75% samo sam se zapitala da nisam tu pricu postovala negde pa me lozis i przis.....jao.
Jao.....da samo nismo ovu 2007isplanirali do decembra,
vec bi uveliko razmisljala o odlasku u Dubai.
i znas molim te reci mi jesu li snizenja uvek kao i Bgd u isto vreme ili im se ne zna redosled .
I reci kad preteram s pricom,posto ja bas i nemam osecaj kad je dosta pitanja.
Ej reci mi taj Wafi centar je li kao sto pricaju pun i da nadjes sve sto zamislis?
Hocu tamo da idem ......zeeeliiiim sve tamo da vidim...........i jedva cekam.
.....i kupicu si plavi romobil.....(*pesma bombaj stampe) ovo je bilo usput kviz pitanje "Da li znas ko je vodja" i uopste da li si cula za "bombaj stampu"?
ej nemoj da se nesto najljutis na ovolikom smaranju i ispitivanju
poz
Poz
 
:)
bombaj stampa, boze, pa ja sam iz sarajeva!!!
jel zelis i dalje odgovor na tvoje pitanje ? :)

sto se tice snizenja, zna se kad su. januar i jun. mada neke radnje imaju i tokom godine. majke mi ima 75%, slikacu ti izlog. posto ste isplanirali ovu godinu, nek vam dubai bude sljedeca destinacija, taman mart 2008.
wafi centar je jedan od mnogih, u njemu kao i u ostalima mozes stosta nac, al ne bas sve. ima dva veca centra sigurno, a mozda i vise. on je interesantan, u fazonu egipta je i piramida. al sto se ponude tice, nista drugaciji od ostalih. najveci je onaj gdje je ski staza, tako da on ima i najvise radnji.
i slobodno pisi i pitaj, nije uopste problem.
caos, ja sad odoh na plazu :)
 
blue flower:
:)
bombaj stampa, boze, pa ja sam iz sarajeva!!!
jel zelis i dalje odgovor na tvoje pitanje ? :)

Posto si iz SA ne treba da odgovoris na pitanje !

Smatram pod obavezno da svi ljudi koji su bar malo ziveli u Bosni ili cesto gostovali
znaju ko su:
Dr Nele,EJKutovic i da znaju bar jedan fazon iz "malih Djurinih majstorija".....i da su bar nekad bili u Klubu poznatih...D&D na Ilidzi,i zaboravila sam dalje.....valjda Palma....obavezno rucak uz klavir u Martiniju na Grbavici....i neki narodnjak do zore na Bembasi,...i zaboravila sam kako se zvala neka dobra diskoteka iza univerziteta DJuro Djakovic- valjda...tu je negde neka katedrala....bas sam zaboravila a trudim se da iskopam bar lokaciju......i verovatno jos mnogo toga negde u malom mozgu,..
..nosim ja dosta lepih uspomena iz SA mada blede i to bas bas ..........

Tvoj je red da nabrojis cega se secas iz Bosne ili....ex YU

A ako te ne mrzi postuj neku sliku i sekiraj me trznim centrima i snizenjima.....
poz
 
e, žene koliko imate godina?
evo fotke flowerka kako si tražila:
pajamaca:

ovo je podzemni prolaz ka tzv Kornišu koji je u stavri šetalište pored mora.
a ovo je ono što na št ase nailazi iz podzemnog

a ima i ovakvih radnjica

ovima se nije baš dopalo što smo ih slikali

detalj iz tržnog centra.
nebo koje je na ovoj slici vedro..je platno.
a za par minuta je počela kiša...u sred tržnog centra, propraćena grmljavimom:p

neki su baš uživali

a za to vreme smo svuda mogli videti lik šeika od abu dabija:p
Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan
 
blue flower, pa ocekujemo da nas pozoves u posetu Abu Dhabi uskoro :) pa cemo ponjeti kameru i da vidim tu cuvenu Palatu sto mi Mane Hagra stalno prica o njoj. U petak mi dolazi devojka sa bratom u posetu na 11 dana pa moramo da navratimo na dan-dva
 

Back
Top