Rusi pokupovali Crnu Goru

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Padobranac011:
O kom predlogu se radi?


o ovom:

Gligorov (bivši predsjednik Makedonije) priča kakvi su pogodni uvijeti stavljeni pred jugoslaviju a oni to odbili... (čitaj Tuđman i Milošević) :

citiram Gligorova:

Pos kaže: "Nema smisla da vam ja objašnjavam, pošto je plan izradio De Lor, najbolje da njemu dam reč da vam on kaže šta je spremna Evropska unija da učini, ako se vi dogovorite da opstanete u nekoj formi kao Jugoslavija."

I onda je De Lor počeo ovako: "Unija je spremna da odmah političkom odlukom prizna pridružno članstvo Jugoslavije u Evropskoj uniji. Vi znate šta to znači, koje imate privilegije" i tako dalje. "Drugo", kaže, "ja sam dobio nalog da spremim program od pet i po milijardi dolara kao injekciju da Markovićev program dalje uspešno produži."

I počeo je da govori - ovoliko će dati Svetska banka, ovoliko Monetarni fond, ovoliko Evropska investiciona banka, ovoliko Banka za obnovu i razvoj i tako dalje, ovoliko će dati Evropska unija iz svog budžeta i tako dalje, sve skupa pet i po milijardi.

I drugih nekoliko tačaka, jedno desetak tačaka, je izredao - sve skupa jedan za nas vrlo povoljan aranžman. Pre svega, tada bismo mi bili prva zemlja od svih onih zemalja koje su kasnije sličnom političkom odlukom još 1992. godine postale pridružni članovi - među njima Rumunija, Bugarska i ovi drugi - koja je dobila pridružno članstvo.

Kad je De Lor završio, Pos kaže: "Izvolite gospodo, šta mislite o ovom planu?" Bio je tajac nekoliko minuta.

Svako se misli da li da se on javi ili ne. I javlja se Tuđman, kaže: "Znate šta, gospodo, moram iskreno da vam kažem da ja ni za kakve milijarde ne mogu odustati od ideje koja sad hrani ceo hrvatski narod - da mi posle hiljadu godina obnovimo hrvatsku državu. To je za mene primarno" i stane.

Nastao je tajac.

Potom se javio Milošević i kaže: "Ja već više puta ponavljam, hoću i ovde pred vama da kažem, da sam ja za čvrstu federaciju ili za modernu federaciju - ili ništa, neka ide svako na svoju stranu."

Opet prođe neko vreme i onda se javlja Izetbegović, kaže: "Znate šta, ja moram da vam kažem da je nama teško i bez Beograda i bez Zagreba, mi smo tri naroda u Bosni i to ne može ovako da bude. Mi smo uvek bili poseban entitet i to bismo želeli da ostanemo, ali da se nađe neka solucija kako ćemo sarađivati sa Beogradom i Zagrebom."

Ostali uglavnom dalje nisu diskutovali, a ovi iz Evropske unije su se nešto dogovarali i onda kaže Pos: "Hajde da napravimo jednu pauzu od jednog sata, da se dogovrimo kako ćemo dalje da radimo." U toj pauzi je došlo do tog dogovora da oni počnu razgovore sa svakim predsednikom pojedinačno. I to je trajalo veoma dugo, sa svakim se razgovaralo po jedan sat, postavljala su se razna pitanja i tako dalje.

Kad se to završilo, opet smo se svi skupili, bilo je već skoro pola dva. Kaže: "Nema saglasnosti. Evo, mi smo ponudili taj plan, žalimo što ćemo morati da saopštimo Evropskoj uniji da nema saglasnosti o ovim predlozima koje smo dali, a šta će dalje biti, videćemo." To je bio taj pokušaj Evropske unije.


da se zna KAKVI SMO P@PCI!!!
:evil: :roll: :roll: :roll:


Evo i cijeli intervju sa Gligorijem:
http://www.slobodnaevropa.org/svjedoci/html/Kiro_Gligorov.html
 
5 500 000 000 DOLARA i direktan ulazak u EU

znaš koje je to godine bilo
luzeru?

1991.

i ne bi bilo rata

i danas bi nam bio standard ko u Irskoj

a sad ćemo da se tužakamo i trošimo pare na međunarodne sudove, a zemlju će nam kupovati kako vašu tako i našu za sitne pare..........

svi smo mi (osim Slovenaca) smo jedni veliki LUZERI!!!


a ovi koji se busaju u patriotska prsa kako uvas tako i unas

mogu si slobodno ispalit metak u glavu i da državu oslobode od viška idi0tizma
 
tokyo:
diskutiraj ovaj gore članak o onome šta nam se kao Jugoslavi nudilo tik pred rat...

a naši ih zlikovci odbili!!!!!!

ako imaš kapaciteta...

cuj stari nemam sad vremena, sad snjofam po jednom hr. forumu, neki jalnjuski diletant trazi da me baniraju... moram im objasnit kaj je bilo na jelačić placu 1941 kad su bacali cveće dojčerima pod noge i ljubil im čizme.
 
tokyo:
5 500 000 000 DOLARA i direktan ulazak u EU

znaš koje je to godine bilo
luzeru?

1991.

i ne bi bilo rata

i danas bi nam bio standard ko u Irskoj
pa to su i uradili zbog tada bujajuceg nacionalizma, nekih deset meseci pre toga,ako se ja ne varam, je i tadasnja vlada trazila od unije pomoc da se sprece razni ispadi koji su se desavali.samo sto su ovi tada bili kratkovidi,pa su odbili....
inace,ne verujem da bismo bili bas kao irska,ali svakako bolji nego sada.


tokyo:
svi smo mi (osim Slovenaca) smo jedni veliki LUZERI!!!
:lol: tragikomicno...ali istinito :)
 
:lol:
Ma nema bez KURVALUKA nishta. Ovom narodu, kao i u ostalom svim narodima na nashim, ex YU prostorima treba da se dooooobro poyebu i izyebu, pa da zavlada MIR i BLAGOSTANJE u nashim otrovanim i LICEMJERNIM DUSHAMA !
To je CONDITIO SINE QUA NON !
 
hektorius:
Vanesssa, zar ne vidis da non - stop je*emo jedni druge na sve moguce nacine pa opet nista...
Vidim vidim...
Ali se yebemo na POGRESHAN NACHIM. Ja mislim na onaj PRAVI, pravcati nachin... kao sto smo se yebavali nakon oslobodjenja od fashista pa do prije 17 godina, kada su POLITICHARI poceli da nas prcaju i to u guzu, a mi znamo da nas to JAKO BOLI i SVI smo uzvikivali " Oh, KAKO JE TO DOBRO, yebi me josh jache !" Proshlo je vrijema NACIONALNIH ZANOSA, treba se "druzhiti" medjusobno i razvijati SVE vrste multietichkih veza

p.s.
Uh, pa imam talenta za politiku. A pogotovo ovo na kraju "MULTIETCHKI" :lol:
 
Stjepan Mesić, posljednji predsjednik predsjedništva SFRJ:
"Dogovorom između Tuđmana i Miloševića, stvorena je lažna slika da se u BiH radilo o nekakvom građanskom ratu, o međusobnom sukobu iz vjerskih ili nacionalnih razloga. Međutim, ovdje se radilo o čistoj agresiji i trebalo je međunarodnoj zajednici to i pokazati. Jer, neće međunarodna zajednica ići u rješavanje jednog sukoba dok se ne raščisti situacija oko tog sukoba, dok se ne vidi tko iza čega stoji i tko što radi. Zato je Milošević čitavo vrijeme uvijek tvrdio da se bori za Jugoslaviju. Svjetskim moćnicima je, zbog sentimentalnosti prema Jugoslaviji, dugo je trebalo da shvate da Milošević ustvari razara bilo kakvu mogućnost opstanka Jugoslavije i da ustvari stvara veliku Srbiju"

http://www.slobodnaevropa.org/svjedoci/html/Stjepan_Mesic.html
 
Nisu pravi Rusi kupci nekretnina u CG. Ja sam poreklom baš iz CG i imam puno veza dole a i nekretninu na primorju. Pošto sam živio na Kosmetu onda znam i jednu činjenicu. Šiptari te Ruse nazivaju "amortizeri" , zašto? Ti navodno Rusi ( a nisu čisti pošto su 80 % Jevreji iz Rusije i mafijaši ), se pojavljuju kod ljudi predstave se i nude veliki novac za nekretninu. Čovek proda a ne zna da pola para od tih kupovina potiče iz albanske mafije koja se sve više povezuje sa jevrejsko-ruskom mafijom i tako su sebi odredili zadatak da se na južnom Jadranu učvrste i tako operu novac. U Turskoj su krenuli na takav način pre 10 godina a sada su izdvojili CG da bi je podelili i kupili njeno celo primorje. Sve se ovo radi dogovorom tako da je Americi i Zapadu pripao hrvatski deo Jadrana a ovima nazovi Rusima južni deo a sa bratsko albanskom mafijom odradiće i albanski deo primorja...
 
rider on the storm:
Nisu pravi Rusi kupci nekretnina u CG. Ja sam poreklom baš iz CG i imam puno veza dole a i nekretninu na primorju. Pošto sam živio na Kosmetu onda znam i jednu činjenicu. Šiptari te Ruse nazivaju "amortizeri" , zašto? Ti navodno Rusi ( a nisu čisti pošto su 80 % Jevreji iz Rusije i mafijaši ), se pojavljuju kod ljudi predstave se i nude veliki novac za nekretninu. Čovek proda a ne zna da pola para od tih kupovina potiče iz albanske mafije koja se sve više povezuje sa jevrejsko-ruskom mafijom i tako su sebi odredili zadatak da se na južnom Jadranu učvrste i tako operu novac. U Turskoj su krenuli na takav način pre 10 godina a sada su izdvojili CG da bi je podelili i kupili njeno celo primorje. Sve se ovo radi dogovorom tako da je Americi i Zapadu pripao hrvatski deo Jadrana a ovima nazovi Rusima južni deo a sa bratsko albanskom mafijom odradiće i albanski deo primorja...

J*ebi mi oca ako ne pomislih da si JIM MORRISON te te JEDVA POZNADOH !
A ovo, sto trabunjash, chula rekla kazala, blage veze sa NORMALIM SVIJETOM NEMA !



Psihijatrija je u Palmoticevoj !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top