Posmrtni ostaci kralja Petra II bice preneseni u Srbiju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel zo onaj koji je 6.4.1941. zapalio i ostavio svoj narod?jel posmrtni ostaci te "herojcine" da se prenesu u Srbiju?Koji je pobegao prvi i to dok s_ranje ne prodje?Naravno neka se prenesu i ostaci clanova Vlade koji su sa njim zapalili kada su nemacke stuke rokale po Beogradu i Srbiji?Neka se i u aleju slavnih prenesu ostaci i njegove "hrabre" vojske koja nikada nije saradjivala sa Nemcima (samo ne znam sta je glavnine te vojske trazila na Neretvi za vreme operacije Vajs 2)....Vojske koju je cinila gomila pijandura, j_ajara, i gibanicara kojima je glavni zadatak bio zdranje, napijanje i jurnjava za zenama ciji su muzevi bili u ratu ili u zarobljenistvu....Pokojni deda mi je pricao kako su ratovali gibanicari iz Srbije koje je video u kafani krajem 1941. (njih dvadesetak) kako pijani bauljaju po patosu i kasnije kako se valjaju po blatu kao svinje....i kako ih desetak Nemaca slikaju fotoaparatima...i kako umiru od smeha....

Hrabra vojska nema sta....
Da se razumemo,ne cenim komunizam kao sistem,niti cenim Staljina(smatram ga vecom ubicom od Hitlera) ni Nikitu Hruscova(smatram ga budalom i cobaninom narocito kada je cipelom lupao po govornici UN-a)...ali cenim ljude koji su proterali Nemce iz moje zemlje i ljude koji su na Blajburgu pobili 200.000 ustasa...
 
deki12345:
Da, smatram da treba da pociva u Britaniji,odnosno u zemlji u koju je pobegao prvi....
Ova zemlja je iznedrila i pametne i glupe i hrabre i kukavice i poštene i lopove...
nemam nameru da se upuštam u diskusiju o tome. lično nisam monarhista i nemam želju za tim sistemom, ali mislim da je lepo da čovek koji je rođen u Srbiji i koji je bio poslednji Kralj (jugoslovenski) da počiva ovde...
 
Torrente-BG:
Bio brzi od Dzesi Ovensa.
Te Karadjordjevice ni malo ne gotivim.

Vala bas.... :D Ovo si lepo rekao...Bio brzi od Ovensa...i od Dzonsona takodje....
Sada samo cekam da neko kaze kako je bio mlad i kako pojma nije imao sta se desava i kako su drugi odlucivali u njegovo ime...sem sto je moj deda bio i mladji od njega pa je znao sta treba da radi i gde treba da ode( ucesnik rata od pocetka 1942. do kraja rata,inace bio kod Blajburga sa svojim odredom kada su se ustase povlacile).
 
filatelista:
Ova zemlja je iznedrila i pametne i glupe i hrabre i kukavice i poštene i lopove...
nemam nameru da se upuštam u diskusiju o tome. lično nisam monarhista i nemam želju za tim sistemom, ali mislim da je lepo da čovek koji je rođen u Srbiji i koji je bio poslednji Kralj (jugoslovenski) da počiva ovde...

Znas kako,boli me uvo gde je rodjen,ako je napustio svoju zemlju kada joj je bilo najteze...Po meni,bolje neka ostane tako gde je pobegao....
 
deki12345:
Ko su Njemci?Ja znam ko su Nemci,ali ne znam ko su Njemci....a vidim da si skocio kao oparen kada je neko spomenuo ustase....i ako su ih poklali kod Blajburga...Zbog toga sam najponosniji na Titovu vojsku....Ovako nesto kao hainz moze da napise samo ustasa...i to onaj iz Imotskog....

А да ти мало посетиш неку установу да ти објасне шта то значи ГЕНЕТСКИ ЗЛОЧИНАЦ И УБИЦА. 8-)
 
deki12345:
Znas kako,boli me uvo gde je rodjen,ako je napustio svoju zemlju kada joj je bilo najteze...Po meni,bolje neka ostane tako gde je pobegao....

Хвала Богу да се ни ти а ни слични теби у овом случају НЕ ПИТАЈУ, него чланови краљевске породице, и хвала Богу да ти ниси тај који ће забранити да краљ једне земље буде сахрањен у истој после мЛого година. 8-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top