"Hrvatska javnost se ne treba osvrtati na gluposti izrečene u Beogradu"

Hainz

Početnik
Poruka
36
NAKON što je član pravnog tima Srbije, odvjetnik Vladimir Đerić rekao kako Srbija razmišlja o mogućnosti kontratužbe protiv Hrvatske pred Međunarodnim sudom pravde kontaktirali smo glasnogovornika naše Vlade, te uglednog političkog analitičara Davora Gjenera kako bi prokomentirali Đerićeve riječi.

Gjenero: Hrvatska javnost se ne treba osvrtati na gluposti izrečene u Beogradu

"Ta priča o protutužbi se spominje odavno. Kada je netko odvjetnik onda ne govori u ime javnog dobra i u ime zdravog razuma, nego u ime stranke koju zastupa. Jasno je da Srbija nema nikakvu osnovu za takvu tužbu, ti navodi samo pokazuju koliko je Srbija zastrašena mogućnošću da joj se još jednom sudi za genocid." - rekao je u razgovoru za Index Davor Gjenero.

"Istina, i za Hrvatsku i za Srbiju bi bilo najbolje spor riješiti izvansudskom nagodbom i to ne na način da Srbija isplati Hrvatskoj ratnu odštetu, nego da se suoče sa prošlošću i priznaju zločine počinjene u Hrvatskoj." - nastavio je Gjenero.

"Ova odvjetnička taktika govori samo o tome da Srbija nije spremna suočiti se prošlošću. I Hrvatska se mora suočiti sa nekima od posljedica vodstva Franje Tuđmana. Razlika je ta što je Hrvatska pokazala spremnost za suočavanje s prošlošću dok Srbija bježi od nje i prebacuje krivnju." - rekao nam je Gjenero.

"Hrvatska javnost se ne treba osvrtati na taj tip gluposti. O tome tko ima veće šanse govori činjenica da je ICJ potvrdio da je u Bosni počinjen genocid i da ga je Srbija mogla spriječiti. Tu se vidi tko ima jače argumente. Ne treba dozvoliti da gluposti izrečene u Beogradu potiču određeni tip političke gluposti koja se zadnjih dana javljala na strani Hrvatske, poput one da je Hrvatska politika u Haagu pretrpjela težak poraz." - izjavio je Gjenero u razgovoru za Index.
 
Ima li vas jos?
Ima li jos koja tema, ako Boga znate?!
Imam utisak da sam na hrvatskom sajtu, treba nam kisobran da se odbranimo od pljuvanja i podmetanja.
Pazi, samo jedan od mnogih bezobrazluka u (na) ovoj temi: ICJ potvrido genocid U BOSNI!
Koliko znam, potvrdila je genocid na lokalnom nivou- Srebrenici, ne u celoj Bosni!
Sacuvaj Boze, vi se bas nicega ne stedite :shock:
 
*BILJA*:
Ima li vas jos?
Ima li jos koja tema, ako Boga znate?!
Imam utisak da sam na hrvatskom sajtu, treba nam kisobran da se odbranimo od pljuvanja i podmetanja.
Pazi, samo jedan od mnogih bezobrazluka u (na) ovoj temi: ICJ potvrido genocid U BOSNI!
Koliko znam, potvrdila je genocid na lokalnom nivou- Srebrenici, ne u celoj Bosni!
Sacuvaj Boze, vi se bas nicega ne stedite :shock:


pa tako ti to ide na sudu, korak po korak, argumenti-dokazi

nema pluvanja - podmetanja, nema penjanja na glavu

nema potrebe da se nervoziraš!
 
*BILJA*:
Ima li vas jos?
Ima li jos koja tema, ako Boga znate?!
Imam utisak da sam na hrvatskom sajtu, treba nam kisobran da se odbranimo od pljuvanja i podmetanja.
Pazi, samo jedan od mnogih bezobrazluka u (na) ovoj temi: ICJ potvrido genocid U BOSNI!
Koliko znam, potvrdila je genocid na lokalnom nivou- Srebrenici, ne u celoj Bosni!
Sacuvaj Boze, vi se bas nicega ne stedite :shock:
Ne zivciraj se Biljo...to nije nista...neka ih...nije tako zanimljivo bez njih...oni ovde dolaze po istinu...pa kad je cuju onda na jedno vreme ucute...a moraju negde da se iskale jer vide da su protiv Srbije nemocni...u svakom smislu... :wink:
 
Hainz:
pa tako ti to ide na sudu, korak po korak, argumenti-dokazi

nema pluvanja - podmetanja, nema penjanja na glavu

nema potrebe da se nervoziraš!
Nije podmetanje da se u celoj Bosni dogodio genocid?
Zar ne rekose da je na lokalnom nivou (Srebrenici)?
Zar nasi pravni zastupnici ne dobise Presudu u kojoj to tako pise, ne onako kako vi zelite da pise?
Ne "nervoziram" se, malo se nerviram zbog lazi, ali, od vas smo se svemu navikli.
 
*BILJA*:
Nije podmetanje da se u celoj Bosni dogodio genocid?
Zar ne rekose da je na lokalnom nivou (Srebrenici)?
Zar nasi pravni zastupnici ne dobise Presudu u kojoj to tako pise, ne onako kako vi zelite da pise?
Ne "nervoziram" se, malo se nerviram zbog lazi, ali, od vas smo se svemu navikli.

nema ti Hainz veze sa bosnom
ja sam sa naljepšeg mora na svijetu

nekad bilo zajedničko, a sad ostalo nama genocidnim hrvatima
 
misoni:
Биљо,они почиње да се школују за лицемере чим први пут кроче у цркву.;)
Moguce :wink:
Nego, sta cemo mi sa nasim licemerima?!
Dok nas Hrvati "krpe" se dobrovoljno prijavljuju da budu napstak, da im se "frendovi" iz lijepe njihove ne ubodu na kakvu nasu iglicastu opasku u cilju samoodbrane :roll:
 
*BILJA*:
Ima li vas jos?
Ima li jos koja tema, ako Boga znate?!
Imam utisak da sam na hrvatskom sajtu, treba nam kisobran da se odbranimo od pljuvanja i podmetanja.
Pazi, samo jedan od mnogih bezobrazluka u (na) ovoj temi: ICJ potvrido genocid U BOSNI!
Koliko znam, potvrdila je genocid na lokalnom nivou- Srebrenici, ne u celoj Bosni!
Sacuvaj Boze, vi se bas nicega ne stedite :shock:

Ја разумем овако

1. Није било геноцида у Босни
2. У Сребреници је био масакр који се окарактерисао као геноцид
3. Србија није крива за то
4. Србија је требала да спречи да се то деси.

А пази сада, "спречити" је широка формулација.
Да ли је Србиај требала и могла да војном интервенцијом спречи геноцид у Сребреници?
Ја тако видим, да смо требали војном акцијом да спречино цео рат.

Можда је суд на то мсилио?
 
hektorius:
Ne zivciraj se Biljo...to nije nista...neka ih...nije tako zanimljivo bez njih...oni ovde dolaze po istinu...pa kad je cuju onda na jedno vreme ucute...a moraju negde da se iskale jer vide da su protiv Srbije nemocni...u svakom smislu... :wink:

fala dragom Zeusu i svim božicama i božanstvima što mi je i Bilja i Drago na ignore listi...

pa sam pošteđen njihova bezobrazluka i "argumenata"
 

Back
Top