Elektrotehnicki fakultet u Beogradu?

@djenka33
Ma a to je mozda na nekom drugom fakultetu.
ETF zavrsavaju samo oni koji to vole,takve diplome se ne kupuju.A uostalom,nisu nesto ni na ceni.Kod nas je vrlo proverljivo da li znas svoj posao ili ne.

Daklem,Nenade,obrati paznju na cetvrti razred,mada te oni na prijemnom posteno sve ispitaju.Kad sam ja spremala prijemni,radila sam samo predhodne rokove-ima da se kupi kod nas u skriptarnici,i to je sve.Nije tezak prijemni,malo ljudi se uopste prijavljuje na ETF (valjda kontaju da je tesko,pa im lakse da upisu fon npr),tako da svi koji urade vise od 50% prolaze.Mozda ne znas,ako odaberes da polazes i fiziku,to ti se priznaje kao deo ispita u 1 (kad sam ja polagala,fizika je bila obavezna,sad nije).Ako te nesto jos zanima,navrati na nas fakultetski forum pa pitaj.
 
Posebnu paznju obrati na SVE.
Ali pazi upisujes se na ETF, a tu ima da "radis".Od trenutka kada se upises postaje nebitno koliko ti
je predznanje, nebitno da li si iz gimnazije ili strucne skole, da li si bio odlican ili ne.Svi startuju od nule, na pocetku svi su isti.E od tada krece ucenje i sve "pocasti" koje idu sa tim.
 
Koliko utice ovaj Boljinski sistem na same studije? Cuo sam da se ovaj zakon skroz naopacke primjenio na mnogim fakultetima. Kao da su sve poremetili, nista vis en funkcionise. Takodje sam cuo da je potrebno da se oslusa samo predavanja i i da se prisustvuje na kolokvijumima, i odmah se dobije prolazna ocijena, jel to istina? To je za mene tako bezmisleno i glupo, nema svrhe! Jel to sprovedeno i na ETF-u? Kakvo se znanje moze stici sa smjerom elektronika? Jle se i sa Bolonijom moze stici lijepo znanje?
 
ralien:
Idi na taj forum ETF-a ali pazi da ne ostanes tamo.Mnogi su ostali zaglavljeni na forumima i batalili studiranje.Samo baci pogled,pitaj sta te interesuje i brisi sa tog foruma.
Sta plasis ljude,bre???Forum je super da se upoznaju extra pozitivni likovi koji mogu da ti pomognu da se ne osecas ko izgubljena ovcica u prvo vreme.Ja sam tamo cest gost,pa sam danas dala ulsov za cetvrtu (04 generacija btw)-moram malo da se falim :p ;) .Znaci sve se moze.Sad ne valja da se preteruje.

Bolonjska:
Ja sam prelazna generacija,veruj mi kod nas je to dobro odradjeno.Neki veliki dvosemestralni ispiti su podeljeni,pa su sad svi jednosemestralni,neki strucni ispiti sa visih godina su spusteni na nize (da ne detaljisem,ne znam sta te konkretno zanima), uvedeno je dosta izbornih predmeta,koji su vise okrenuti nekom prakticnijem znanju,malo je suzeno-olaksano gradivo,neki predmeti kojima je prosao rok trajanja (fortran npr) ili koji su bili preobimni-gomila elektronika na mom smeru su izbaceni i to je to sto se tice gradiva.
Za vecinu predmeta se radi laboratorija,kolokvijum i ispit.Uslov da polazes predmet je da odradis svu laboratoriju-imas testove pred vezbu obicno pa te izbace ako nemas pojima,onda moras da imas vise od 50% na kolokvijumu i vise od 50% na ispitu.Ne moras da radis kolokvijum,onda radis integralno ispit i to je to.(finese se razlikuju od predmeta do predmeta).Nema potpisa pa na predavanja uopste ne moras da ides,mada je bolje da ides.

Ja sam na OT,tako da sto se tice Elektronike ne znam bas.Kazu da je to najtezi smer kod nas.Vidi spisak predmeta na sajtu fakulteta pa proceni sam.Meni se cini da je taj odsek sad dosta aktuelniji nego pre Bolonje.

E sad mala kvaka,od ove generacije (07) nema prenosenja ispita na ETFu-posledica Bolonje.To je KRAJNJE nefer jer kod nas na prvoj ima 14 ispita a na Ekonomiji ili Medicini 7.Ne mogu tu da vaze isti arsini.
Sve u svemu,Bolonja kod nas je skroz ok.Uostalom mi jos od 2003 radimo po tom sistemu,i da su profesori videli da nesto gadno ne valja promenili bi do sad.Novopeceni ETFoci nece biti pokusni kunici,generacije 03-04 su odradile to za vas. ;)
 
Squall Lionheart:
Koliko utice ovaj Boljinski sistem na same studije? Cuo sam da se ovaj zakon skroz naopacke primjenio na mnogim fakultetima. Kao da su sve poremetili, nista vis en funkcionise. Takodje sam cuo da je potrebno da se oslusa samo predavanja i i da se prisustvuje na kolokvijumima, i odmah se dobije prolazna ocijena, jel to istina? To je za mene tako bezmisleno i glupo, nema svrhe! Jel to sprovedeno i na ETF-u? Kakvo se znanje moze stici sa smjerom elektronika? Jle se i sa Bolonijom moze stici lijepo znanje?

Slobodno modu reci da znam nesto o reformama na ETF-u.
Potpuni karambol.Nikakve reforme nisu izvrsene, ono sto je uradjeno kao sto kaze
Trilijan jeste samo da su dvosemestralne ispite razbucali na jednosemestralne i uveli
neke izborne predmete.Inace sto se tice nacina polaganja, odnosa profesora prema
studentima apsolutno se nista nije promenilo.
Dakle od Bolonje na ETF-u nema ni B.
Videces koji su to prevrtljivci ti profesori, ali ponekad i asistenti(sada imaju naziv strucni saradnici).Ogromna vecina nema pojma da ti prenese znanje, ima i onih koji i ne znaju ono sta predaju.

Ovako izgleda predavanje na kome ti treba da nesto naucis.Dodje profesor(cesto kasne)
i pocne da melje kao navijen i da kuka kako nema vremena pa nece stici sve da
ispredaje, pa neki put moras da dolazis i subotom kako bi on gospodin stigao sve da istrtlja sto mu je po planu i programu.Donese neki papir po kome predaje(verovatno nema pojma pa mu taj papir sluzi kao podsetnik-profesorska puskica) i bitno je da sto pre isprica sto ima, a nije mu vazno da li ces ti to razumeti.Mozes i da ga pitas nesto ako ti nije jasno ali ti on kaze da pitas posle predavanja jer nema vremena da sve ispredaje sto mu je na repertoaru.
Dakle njemu nije vazno da li si ti nesto shvatio, vazno je samo da je on cist pred samim
sobom i da je ispunio normu.Naravno sve moras sam da uradis.
Ako mislis da ce te fakultet nesto nauciti mislim da gresis.Jedino sam mozes nesto postici.

Naravno da postoje profe koje zele da ti pomognu ali se oni mogu nabrojati na prstima jedne ruke.

Naravno da ti neces poverovati u ovo jer si nazalost kao i svi mi isprogramiran i uvek ces verovati lepim i slatkim stvarima nego cistoj realnosti.Ja pokusavam da vratim ljude u koliku toliku stvarnost.
 
Trilijan:
Sta plasis ljude,bre???

Nikoga ja ne plasim.Samo kazem da nema sta da radi na forumu, on je dosao da uci.
U redu je da pokupi neke informacije i to je to.

Jos jedna vrlo vazna napomena u vezi ETF-a: Nikako ali nikako ne smete da postanete stalni korisnik fakultetskog Racunskog centra.Mnogo je njih koji su umesto da zavrse fakultet zavrsili u Racunskom centru.To je jedno zlo koje preti svima koji su se tek upisali da ih pojede svojim halapljivim i nezaustavljivim ustima.
 

Back
Top