Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

lungica:
Kako moze da se dodje do te plaze peske i gde se tacno to nalazi.....a ako se dolazi brodicem koliko kosta.
Ako neko zna nek mi kaze jako mi se ide

To je moja omiljena plaža u Crnoj Gori. Teško je doći do nje, pošto je prvo nizbrdia strašna, ali ni to ne bi bilo opasno da posle ne moras niz kozje staze. Ali veruj mi da vredi uloženog truda.Čista ekskluziva. A more je posebna priča.....
 
I moja omiljena plaza! Pesak je naravno tek na 3m ali mooooreeeee.... mmmmmm..

Evo ovako: posto sam ja skoro svake godine u Petrovcu, znam kako se stize najbolje odatle (a i u Petrovcu je bogami lepo, ima sta da se dozivi, PERAZICA DO!)... u 10 ili 11 sati (zavisi od sezone), sa sredine gradske plaze (kod one kuce) polaze brodici.. (preporuka: Kanjos, caca-Sima je pravi morski vuk i zna sve legende vezane za crnogorsko priobalje a ima i stabilan brodic). Krece se dakle ka severozapadu (uz obalu, prema Budvi), i za dvadesetak minuta (prodje se Perazica Do i Skoci Djevojko Stijena) stizes do Drobnog Pijeska! Cujem da moze i kolima sada, ali ne znam detalje. Ipak, ono sto je dozivljaj je dolazak brodom, izlazak pravo u vodu, a isti brodic moze da dodje po tebe u povratku. Plaza naravno nema nikakav smestaj, ima(la) je dva kafica (mozda se jos otvorilo)... Veoma posh.

Preporuka: NE IDI tamo u julu, odlepljivace te sa kamenja, i ne idi bez zastitnog faktora 30. Ponesi neku kintu za suncobran i 'ladno pivo.

Lep provod!!!!
 
lungica:
bili bi mi sjajno..........koliko moze da kosta taj brodic i to
Ja mislim da je bila pet evra
Inace, ja sam prosle godine kampovala tamo, tj vlasnik kafane na plazi nam je dao da razapnemo sator iynad. Lepa je plaza ali je more bilo uzasno, uzasno hladno, nije bilo tople vode, a cena klope je bila bas visoka. I naravno, hlada ni za lek a muva... kolko oces... lepo je za izlet :wink:
 
Odlucih ja da idem malo na Durmitor jer je vukoj***, a meni bi bas prijalo da malo odem gdje ima tisine. Jel mi neko može reci gdje da tražim smjestaj tamo (da bude blizu nekih značajnijih mjesta koja se mogu vidjeti pjeske), i šta ima pametno i ljepo od prirode da se vidi tamo... Hvala unapred
 
Odes tamo i sacekaju te na autobuskoj stanici, gomila njih nudi smestaj. Mi smo tako isli prvi put pre 8 godina i otisli tamo u agenciju, a oni se naravno ugrade. Sledece godine kad smo isli, nasli zenu na stanici i ok prosli. Zabljak je predivan, bas ti zavidim. I stvarno je za pravi odmor, da se preporodis totalno. Nadmorska visina je veoma velika, mislim da je sam grad na 1400m i to utice fenomenalno. Kazu da su ljudi dolazili maltene nepokretni, a odlazili zdravi. I ne mogu da ga uporedim ni sa jednom drugom planinom na kojoj sam bila.
 
Mozes videti mnogo toga ... nesto je na "dohvat ruke" kao sto su Crno jezero, Barno jezero, Zminje jezero, Riblje jezero, vidikovac Curkovac ( mislim da se tako zove ili slicno, stao mi je mozak) koji nikako nemoj zaobici jer se odatle pruza predivan pogled na kanjon Tare, zatim nesto dalje mozes se popeti zicarom na Savin kuk, doci peske do ispod Crvene grede, posetiti nesto dalje Sedlo i sve tako redom ... ja sam sa sinom od godinu ipo na rukama prepesacio Durmitor, obisao Prutase, izbio preko Pivskih planina na Pivsko jezero, isao do kanjona Nevidio ... napravio kruznu turu oko Durmitora ... predivno je ... kada dodjes na Zabljak kupi planinarsko-turisticku kartu Durmitora i sve ce ti biti jasno gde mozes otici
 
Imas tamo da kupis kartu i oi njoj mozes da se kreces. Sve staze su markirane, a karta ti moze pomoci. Raspitaj se kod mestana o svim pojedinostima. Kreni od Crnog jezera, pa polako svaki dan na drugu lokaciju. Najblize je zminje jezero, pa malo dalje, ne mogu da se setim kako se zvase, ali izgleda kao da si dosao na Mars, cak zive i neke cudne zivotinjice u njemu, vodozemci valjda. Ono sto je mene najvise impresioniralo su Ledena pecina i vidikovac iznad Tare. To je malo dalje, i jedno i drugo sigurno 4 sata hoda. Mi smo se jedino zeznuli, isli putem za alpiniste do Ledene pecine, nismo nikog pitali. Ali, bukvalno, jedan deo puta, pre nego sto se dodje do pecine je potpuno vertikalan, a tad sam vec bila umorna, da sam pocela da placem od muke. A nigde nikog u blizini, znaci divljina totalna, sreli smo 3-4 ljudi usput. Jedva sam uspela da se popnem. A pecina je fantasticna... Tako, znaci, kartu citaj a seljaka pitaj. A mi samo citali kartu, ali vratili smo se laksim putem. Nosi vodu, narocito kad krenes ka pecini, jer je izvor otprilike na sredini puta, pa ces da ozednis. Ima jos gomila stvari da se vidi, ogroman broj lednickih jezera, priroda je predivna stvarno. Savin kuk je isto fenomenalan vidikovac i do gore ide zicara. A klopa je isto tako fenomenalna. Vojni restoran je bio najjeftiniji kad smo mi isli, ne znam da li se nesto promenilo, davno bese. Udobna obuca, sesir, krema za suncanje (jako je sunce) i ako ocekujes lose vreme ne kreci u setnju. Imaju neke staze za koje se ne preporucuje da se ide bez vodica (Medjed, itd), pa se raspitaj. Eto toliko, pitaj ako te zanima jos nesto.
 
Ne treba ti kompas, staze su markirane, ali, ponavljam, na duze destinacije nemoj da ides sam niposto. U hotelima tamo postoje organizovane ture i probaj sa njima da ides. Citala sam u novinama kako su se 2 devojke pre par godina izgubile, krenule same na Medjed ili tako nesto i jedva ostale zive, prenocile u planini...
Udobna obuca, jaknu obavezno, jer tamo i u sred leta ume da padne sneg. Sve zavisi, mi smo se prve godine kupali u Crnom jezeru (jeste bilo hladno, ali izdržljivo). Ali ne zna se nikad, tako da moras da se spremis za sve vremenske prilike.
Nismo videli nijednu zmiju, pojma nemam.
Na putu prema ledenoj pecini ima neka koliba gde smo videli ljude koji tamo "kampuju", ali ne znam detalje.
 
Пробај обавезно,цицвару,хељду,пршут,пастрмку,димљену овчетину... али код млечних производа буди опрезан јер су специфичног укуса сувише јаког и ,,егзотичног,, у односу на оно што смо навикли да једемо на овим просторима.
 
imam ja manji motel na zabljaku ...... samo sto moji nisu sada tamo , pa ne izdaju ..... :?

inace , tamo je stvarno fino , moja kuca je bash nekako u sredini , sa jedne strane je crno jezero , sa druge savin kuk , sa trece grad itd ...... inace , moj komsija izdaje sobe , kod njega uglavnom dolaze kamperi , jer je to onako , malo u shumi , jednim delom .....

ako josh nisi otisao , mogu ti poslati njegov broj , pa da vidis ..... ;)
 
Prije 5 godina smo pokrenuli Turistički Servis Crne Gore. Cijela ideja je privatni projekat entuzijasta ali i poslovnih ljudi koji su shvatili na vrijeme da je turizam svakako ono od čega će Crna Gora uglavnom živjeti.

Međutim, ono što je tada (a uveliko i sada) Crnoj Gori nedostajalo najbolje je mogao opisati domaći gost (Srbija, Bosna i Hercegovina, Makedonija) - a to su neljubaznost, neprovjerne informacije, loš smještaj itd...

Uzeli smo u obzir sve ono što su nam turisti govorili i napravili POTPUNO BESPLATAN servis koji turistima pruža informacije koje su im potrebne, dajemo savjete šta, gdje i kako - kada planiraju ljetovanje ili zimovanje u Crnoj Gori.

Živimo od članarina i marketinga i u tome je cijela tajna.

Najveća ponuda na našem sajtu je u oblasti privatnog smještaja, no radićemo i na nekim drugim sadržajima u perspektivi.

Pogledajte prezentaciju, javite se i ako je Crna Gora Vaš izbor za ovo ljeto, nemojte putovati na slijepo. Vaša prva destinacija neka bude

Vjerujemo da na Krstarici ima naših starih korisnika pa ih pozivamo da nas slobodno kritikuju, komentarišu itd...

Dobro došli u Crnu Goru.
 

Back
Top