TADIC I COKOLADA

Hoce li Tadic dobiti "COKOLADU"?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MilanVukovic

Početnik
Poruka
2
VFFDSFDS
 

Prilozi

  • A mi cemo tebi posle dati  COKOLADU.jpeg
    A mi cemo tebi posle dati COKOLADU.jpeg
    9,2 KB · Pregleda: 4
adem_ks:
ja glasao da , one su zdrave, hranljive, ali pod uslovom da je milka ili toblerone, a ne neka, leva, $#%@&*%

pa ajd i Krašova bombonjera dobra (Bajadera) :)

odoh baš po jednu u dućan... baš mi se jede slatko nakon što sam pročitao par bisera na ovom forumu (ne mislim na tebe)
 
tokyo:
pa ajd i Krašova bombonjera dobra (Bajadera) :)
)
"Крашове" Бајадере су ипак некад биле много боље, то се мора признати. Али, и све друго је било, чоколада је сад, генерално лошија свуда у свету.

Него, кад већ о слаткишима...

Постоји ли још код вас онај "Спекулас" ( производио га је у Југославији "Кестлин" из Бјеловара, по холандској лиценци)?
Ја овде видим многе хрватске производе, али њега не.

А сећам се, био је много добар.
 
Norma Kampl:
"Крашове" Бајадере су ипак некад биле много боље, то се мора признати. Али, и све друго је било, чоколада је сад, генерално лошија свуда у свету.

Него, кад већ о слаткишима...

Постоји ли још код вас онај "Спекулас" ( производио га је у Југославији "Кестлин" из Бјеловара, по холандској лиценци)?
Ја овде видим многе хрватске производе, али њега не.

А сећам се, био је много добар.

postoji spekulas,prodaje se u nekim crvenim kutijama od 400 grama.
ja ga bas volim ::)
 
Norma Kampl:
"Крашове" Бајадере су ипак некад биле много боље, то се мора признати. Али, и све друго је било, чоколада је сад, генерално лошија свуда у свету.

Него, кад већ о слаткишима...

Постоји ли још код вас онај "Спекулас" ( производио га је у Југославији "Кестлин" из Бјеловара, по холандској лиценци)?
Ја овде видим многе хрватске производе, али њега не.

А сећам се, био је много добар.
Za bajadere si u pravu vise secera a manje cokolade i lesnika :( a Spekulas ima i kod nas Bambi ga pravi i i dalje je odlican pogotovo uz caj
 
Banshee:
postoji spekulas,prodaje se u nekim crvenim kutijama od 400 grama.
ja ga bas volim ::)
Ја знам за тај "Спекулас", како кажеш, у црвеним кутијама. То је највероватније тај "Бамбијев" који помиње и Светолик. Он јесте одличан. Али ми некако ипак није идентичан с оним "Кестлиновим". Онај је био , барем мени, бољи, и ипак мало другачијег укуса, а и структуре.
 
Norma Kampl:
"Крашове" Бајадере су ипак некад биле много боље, то се мора признати. Али, и све друго је било, чоколада је сад, генерално лошија свуда у свету.

Него, кад већ о слаткишима...

Постоји ли још код вас онај "Спекулас" ( производио га је у Југославији "Кестлин" из Бјеловара, по холандској лиценци)?
Ја овде видим многе хрватске производе, али њега не.

А сећам се, био је много добар.

Spekulas :confused:

nema ti toga ovdje...mora da si pobrkao lončiće...

nego može kontra pitanje... jel još uvijek ima kod vas Eurokrem blok (mislim da ju je Takovo proizvodilo

ko klinac nisam se mogao zasititi te čokoladice

bile su dvije vrste jedna u bijelom pakovanju, a jedna u nekom zlatnom

eee ona u zlatnom mi je bila najbolja

bijelu sam doduše probao prije par godina u BiH i nisam se nešto obradovao


imaš pravo nisu čokolade što su nekad bile...
 
Norma Kampl:
Ја знам за тај "Спекулас", како кажеш, у црвеним кутијама. То је највероватније тај "Бамбијев" који помиње и Светолик. Он јесте одличан. Али ми некако ипак није идентичан с оним "Кестлиновим". Онај је био , барем мени, бољи, и ипак мало другачијег укуса, а и структуре.

eto u susjeda uvijek bolje...tako i meni Eurokrem blok
 
hektorius:
@Kyo
I meni je taj "blok" najbolja cokolada, ali ima je dole kod tvojih kamenjara za kupiti, pa skokni...:)

pa i kupio sam pa mi i nije bila tako dobra :sad:

to ovi sa kamnjera imali valjda još iz dobaSFRJ na zalihi :roll:

jer kad sam ju pojeo nedugo zatim sam morao počastiti wc školjku :roll:
 
tokyo:
pa i kupio sam pa mi i nije bila tako dobra :sad:

to ovi sa kamnjera imali valjda još iz dobaSFRJ na zalihi :roll:

jer kad sam ju pojeo nedugo zatim sam morao počastiti wc školjku :roll:
Jedno vreme su ih pravili sa nekim dodatnim aromama, i bili su bez veze, ali sad su opet o.k. Doduse, nisam ih vec dugo jeo u Srbiji...
 
tokyo:
mmm baš bi mi pasala na ovaj crveni.. :razz:

a jel ima ona u zlatnom omotu?
ona mi je bolja

----------
opa sad su dvije...jel to onako drugarski?jedna za tebe i jedna za mene... :lol:
Ma mislio sam da je ovu prvu neko slistio dok je bila na putu...(ne saljem stalno slike, pa dok se snadjem...inace smo kompjuteri i ja na "vi"...)
 
tokyo:
Spekulas :confused:

nema ti toga ovdje...mora da si pobrkao lončiće...
.
Ма нисам, сигурно га знам, јела сам га онолико. Додуше, То је било пре неких 20-30 година.
Можда га последњих година више стварно и нема. Али, био је, доиста - "Speculaas" тако се писало, бела кутија, дугуљаста, са фотком кекса с мотивом - ветрењаче на поклопцу, "Кестлина" из БЈ. А унутра је било разних других "рељефа", да се тако изразим, на сваком од кекса, слон, па неки ликови као Индијанци из Лат. Америке, или као онај наш "Лепенац"...


nego može kontra pitanje... jel još uvijek ima kod vas Eurokrem blok (mislim da ju je Takovo proizvodilo

ko klinac nisam se mogao zasititi te čokoladice

bile su dvije vrste jedna u bijelom pakovanju, a jedna u nekom zlatnom

eee ona u zlatnom mi je bila najbolja
Е, ја то не знам. Тај "Еурокрем-блок" нисам волела ни онда, само онај "прави", у пластичним чанчићима, крем, то и данас једем, премда ни он више није као некад.
Али је пристојан.


П. С.
Е, сад, можда, остављам резерву, да је тај "Спекулас" о ком ја говорим заправо био "Ласта" из Чапљине. Али ја га везујем нешто за "Кестлин" - БЈ.

Е, да, уопште - постоји ли још та фабрика у Бјеловару ?
 
hektorius:
Ma mislio sam da je ovu prvu neko slistio dok je bila na putu...(ne saljem stalno slike, pa dok se snadjem...inace smo kompjuteri i ja na "vi"...)

a jel..
jel onda često vičeš na komp?;)

nego gdje su ljudi sa krstarice...

nešto ih danas baš i nema...

jel možda kakva tekma u Srbiji?

Partizan i C.Zvezda il skup radikala na Ravnoj Gori il tako nešto.... :lol: :lol: :lol:
 
Norma Kampl:
Ма нисам, сигурно га знам, јела сам га онолико. Додуше, То је било пре неких 20-30 година.
Можда га последњих година више стварно и нема. Али, био је, доиста - "Speculaas" тако се писало, бела кутија, дугуљаста, са фотком кекса с мотивом - ветрењаче на поклопцу, "Кестлина" из БЈ. А унутра је било разних других "рељефа", да се тако изразим, на сваком од кекса, слон, па неки ликови као Индијанци из Лат. Америке, или као онај наш "Лепенац"...



Е, ја то не знам. Тај "Еурокрем-блок" нисам волела ни онда, само онај "прави", у пластичним чанчићима, крем, то и данас једем, премда ни он више није као некад.
Али је пристојан.


П. С.
Е, сад, можда, остављам резерву, да је тај "Спекулас" о ком ја говорим заправо био "Ласта" из Чапљине. Али ја га везујем нешто за "Кестлин" - БЈ.

Е, да, уопште - постоји ли још та фабрика у Бјеловару ?


evo samo za tebe:)

http://www.hrvatskiproizvod.com/proizvod.php?broj=89
 
inaće Spekulas ima u trgovini

to moja baka kupuje sebi uz jutarnju kavu ili čaj da ima

da fini su keksi..onako lako se navučeš na njih:)

nego ja ti baš ne pamtim imena ...tako da se nisam odmah mogao sjetiti

a još si i krivo bila napisala naziv keksa

a i tvornica nije Kestlin nego Koestlin
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top