Džipovi, ali pravi!

Ne nego je po principu traktora,uvek omogucava jednom prednjem i jednom zadnjem da se okrecu.
Volan sme da se okrece,ne znam zasto vecina prica da ne moze.
Cherokee ima blokadu sva tri diferencijala ali na Fruskoj Gori ga je Niva odrala :lol:
 
Greska.Jedan je reduktor,i to je skracenje prenosa jer na taj nacin na sto manje obrtaja dobijas vise snage.
A drugi je blokada centralnog diferencijala koji prebacuje odnos snage na 50:50 i omogucava prednjoj i zadnjoj osovini da se vrti istim tempom i tako iz motora izvlacis 100% snage

tebe svatih,a avetinju ne.....

znaci jedan menjach je na foru sporohodna brzina, a drugi blokada diferencijala...e sada sta je to blokada diferencijala? ja to shvatam da ne moze npr na zadnjoj osovini jedan tocak da proklizava,a drugi da "vata" normalno...tj,da se oba moraju okretati... de znam...objasnjenje blokade diferencijala????
 
Diferencijal racionalno rasporedjuje snagu na tockovima.Evo vam jedan primer,ako ste jednom tockom u blatu a drugim na suvom,proklizavace onaj koji je u blatu jer se snaga prenosi tamo gde je opterecenje manje.
E sad blokada dif znaci da ako se nadjes u takvoj situaciji onda motor ravnomerno rasporedjuje snagu po osovinama i eto ti resenje kako da izadjes iz blata do guse :)
 
Ne,koliko ja znam.Nema logike praviti takva vozila.Mada prave se terenci sa tri blokade diferencijala ali sve je to elektronsko i tu nema pomoci.Te blokade ne rasporedjuju pravilno snagu,jer obicno zadnji pogon dobija snagu putem elektromotora kao sto je slucaj kod Leksusa.

Blokada se uvek ukljuci pre nego sto dodjes u situaciju kad trebas da je ukljucis.Mada nekad ni to ne pomaze,nije svemocna ali je dosta korisna.
A oni koji imaju blokadu sva tri diferencijala ne smeju da skrecu volan ili puca poluosovina...
 
Da, kada se uključi blokada diferencijala, nema skretanja, samo pravo. Moćna stvar, učinak je fenomenalan. Opet moje iskustvo sa Puchom. ;) Mada sam jednom uleteo u u trag traktora na strelištu u KG i nije bilo spasa, morali su me izvlačiti 150-kom. Patos leg'o na blato, ono između tragova traktora i ja se nakrivio na levu stranu, nalegao na neko žbunje. Blokada me je malo još i pomerala napred nazad, ali nije pomoglo. Prebacivanje pogona 70:30 i 30:70 takođe nije davalo rezultate, kraj...
Zbog tog glupiranja nisam išao na odsustvo koje mi je sledovalo.. :(
 
Inače i na starom Subaruu, kada se uključi 4x4, zadnji diferencijal ima delimičnu blokadu. Može se skretati samo u širokom luku po suvom inače blokiraju oba zadnja točka. Ali na snegu i blatu je lepo ispravljalo auto.
 
Da,ali samo oni koji imaju po tri blokade ne smeju da okrenu volan,oni koji imaju blokadu sredisnjeg kod njih mozes.
Ima svojih prednosti i mana.Ja recimo jednom nisam mogao sa Nivom da izadjem iz kanala kada sam bocno krenuo,digao mi se zadnji tocak a,ukljucio sam blokadu,smotao pun desni i izasao na put bez problema.
 
Na Puchu ima dve ručice, svaka za blokadu jednog, dakle prednji i zadnji. A ručica reduktora ima četiri položaja: zadnji pogon, 70/30, 30/70 i 50/50 sporohodna (redukovana). Za ovu poslednju se mora stati, a ostalo može iz vožnje. Znači nema blokadu središnjeg.
 
Znaci ima prednji i zadnji.Pretpostavljam obe krute osovine.Dobro je to za teren ali imas ogranicen radijus kretanja kada treba malo vise manevrisati po blatu...

09niva4.jpg
 
2002 godiste.Od ove serije ima 1.7 karburator i direktno ubrizgavanje,i dizel 1.9.Moja je ajnspric.Polovne Nive su ovde prilicno skupe,bez 4000 evra tesko ces da nadjes.
Chevrolet Niva ima potpuno drugi izgled ali se dobro pokazala na terenu posto ima potpuno isti sistem prenosa.

 
Moj tata je skoro prodao ladu nivu. Sta ce kad ne zna da je vozi. Bolje se snalazi po snegu kad ode na zabljak sa citroenom c5. Jbg, on ima 50 i kusur god , malo neke elektronike protiv proklizavanja njemu mnogo znaci.
 

Back
Top