BOR

Zilot cacanski:
Kako se zivi u Boru,koliko ima stanovnika i sve me interesuje sem zagadjenosti,o tome znam...
pa ovako.U Boru s ezivi lose.Ljudi nemaju para, jedva imaju za hleb a kada krenes ulicom tek se onda vidi beda na licima ljudi, znas ono crnilo od muke i nemastine, puno bora i svacega jos.Zasto to pitas?
 
okata:
pa ovako.U Boru s ezivi lose.Ljudi nemaju para, jedva imaju za hleb a kada krenes ulicom tek se onda vidi beda na licima ljudi, znas ono crnilo od muke i nemastine, puno bora i svacega jos.Zasto to pitas?
Jbt.! pa nije valjda do toga doshlo tamo ?
Ajde nek neko napishe neshto lepo o ovom mestu...nemojte samo o rudniku i tome sl.,o tome slusham svaki dan,ovde kod nas pogotovu!Kaze mi jedan ortak koji je bio tamo da se rudnik vidi iz samog centra grada...:( uzas jbt.! ..... zato preskocimo samo tu temu..
 
Whitesnake:
Jbt.! pa nije valjda do toga doshlo tamo ?
Ajde nek neko napishe neshto lepo o ovom mestu...nemojte samo o rudniku i tome sl.,o tome slusham svaki dan,ovde kod nas pogotovu!Kaze mi jedan ortak koji je bio tamo da se rudnik vidi iz samog centra grada...:( uzas jbt.! ..... zato preskocimo samo tu temu..
Istina je da se rudnik vidi iz samog centra i mozes i dimnjak da pipnes ako hoces.a odakle si ti ako smem da pitam jer prvi put cujem da se jos negde prica o Boru sem u samom Boru?Ja inace vec godinama ne zivim tamo,srednju sam zavrsila ovde u Beogradu i sada studiram ali vrlo dobro znam kako je jer se to odmah vidi kada dodjem kuci.sada poslednji put kada sam bila nije bilo dima tako da o tome necu.Sto se tice drustvenog zivota vidim da stvari idu malo na bolje.Otvorilo se dosta novih kafica i ima kao neki vagon gde mozes i da jedes ali to je isfurano vec jer ne znam grad koji nema bar po jedan takav restoran.Grad kao grad je urbaniji od Zajecara mnogo, ali mozda bas zbog betona izgleda malo hladnije.Od Arandjelovca je recimo urbaniji jedno cetiri puta a veci dva puta.Okolina mu je fenomenalna, moze turizam da napreduje samo tako, pogotovo zbog Dubasnice gde je Tito imao kucu u koju se posle naselio Sloba.To su hteli da kupe ovi iz Hajata i da naprave cudo ali opstina nije dala.Zlotska pecina je fenomenalna,Stol je super.Jezero je bilo super ali sada mi kazu da je kao presusilo.To mi je nepojmljivo ali nikad se ne zna.Pojavila se neka trava za koju veruju da su je ovi iz Dandija(neka firma koja kao istrazuje rudna nalazista) posejali da bi ponovo voda mogla da se koristi kao industrijska.
 
A za one koji ne znaju dobio je ime po rudi Borit, vrsta bakra, koji je bio najskuplji u celom svetu i najvece trziste mu je bila Engleska.Naravno sve se to dogadjalo za vreme Tita, i Bor je u to vreme bio velika nada.Ljudi su se doseljavali samo da bi radili.sada ima rude za jos 100 godina najmanje ali.......sada se privatizovao, kupili ga Rumuni, neki Kuprum.Pre jeno nedelju dana.Kaze moja baba ciji je muz, moj deda, bio neki direktor u Fodu( Fabrika Opreme i Delova) "Zar da budemo pod Rumunima".Svi znamo da je Rumunija bila beda, tri crvene i te fore.I tako vam je to u Boru.Ako zelite da znate o narkomaniji, vecem procentu mortaliteta nego nataliteta, i mozda raspolozenju naroda samo recite.Inace, bitno je da napomenem da nerod i pored svega toga nekako je veseo.ali dobro ako ste vi juznjaci onda znate o kom humoru pricam.Ipak smo mi duhoviti.A jel ima mozda Torlaka medju vama,posto sam ja Torlakinja isto!Mislim odatle su mi svi, kolenima unazad.
 
okata:
Istina je da se rudnik vidi iz samog centra i mozes i dimnjak da pipnes ako hoces.a odakle si ti ako smem da pitam jer prvi put cujem da se jos negde prica o Boru sem u samom Boru?Ja inace vec godinama ne zivim tamo,srednju sam zavrsila ovde u Beogradu i sada studiram ali vrlo dobro znam kako je jer se to odmah vidi kada dodjem kuci.sada poslednji put kada sam bila nije bilo dima tako da o tome necu.Sto se tice drustvenog zivota vidim da stvari idu malo na bolje.Otvorilo se dosta novih kafica i ima kao neki vagon gde mozes i da jedes ali to je isfurano vec jer ne znam grad koji nema bar po jedan takav restoran.Grad kao grad je urbaniji od Zajecara mnogo, ali mozda bas zbog betona izgleda malo hladnije.Od Arandjelovca je recimo urbaniji jedno cetiri puta a veci dva puta.Okolina mu je fenomenalna, moze turizam da napreduje samo tako, pogotovo zbog Dubasnice gde je Tito imao kucu u koju se posle naselio Sloba.To su hteli da kupe ovi iz Hajata i da naprave cudo ali opstina nije dala.Zlotska pecina je fenomenalna,Stol je super.Jezero je bilo super ali sada mi kazu da je kao presusilo.To mi je nepojmljivo ali nikad se ne zna.Pojavila se neka trava za koju veruju da su je ovi iz Dandija(neka firma koja kao istrazuje rudna nalazista) posejali da bi ponovo voda mogla da se koristi kao industrijska.
Ja sam iz Lazarevca,kao shto i pishe ispod avatara :).Ovde se nalaze najveci povrshinski kopovi lignita u Srbiji "Kolubara" ,koji rade punom parom,dosta ljudi koji su radili u "RTB Bor" su preshli vamo,pa se kroz pricu tako podsecaju vremena kad je "RTB Bor" radio punom parom a onda kazu kako je tuzno shto danas neradi,shto je istina,nazalost.Prekjuce je jedan moj ortak bio u Boru(inace je kamiondzija)pa ihsao po neku robu na Bugarsku granicu,pa svratio neshto da utovari i u Boru.Kaze tuga ga uhvatila kad je proshetao gradom...:( ,i kaze da nema zelju nikada vishe da ode tamo,a naprotiv o Zajecaru je stekao mnogo bolji i pozitivniji utisak,tako da on tvrdi totalno suprotno od tebe,kaze da je Zajecar urbaniji i lepshi mnogo :).A shto se Arandjelovca tice to je nama u komshiluku,susedna opshtina(Lazarevcu),jedino lepo shto ima tamo je park(jedan od najlepshih gradova u Srbiji) i hotel "Staro Zdanje" ,a ostali deo grada je fuj skroz!Tezak je zivot rudarskih gradova,to je opshte poznato,mada Lazarevac nemoze da se pozali bash jer povrshinski kopovi "Kolubara" rade punom parom,plate su iznad proseka od drugih u Srbiji,i ima uglja za narednih 80 godina.Hajde sad malo da okrenemo stranicu....pa nam reci malo o drugim stvarima u Boru.Recimo kad covek dodje tamo u kojim sve restoranima moze da jede,gde moze da popije najbolju kafu,gde moze da izadje uvece da se lepo provede uz dobru muziku i dobro drushtvo,dobre ribe i pice(naravno nisam mislio na narodnjake,klinke sponzorushe i tome sl.),gde je dobro da se bleji preko dana ovako...itd. da nenabrajam sve...poZzDrAv...
 
okata:
A za one koji ne znaju dobio je ime po rudi Borit, vrsta bakra, koji je bio najskuplji u celom svetu i najvece trziste mu je bila Engleska.Naravno sve se to dogadjalo za vreme Tita, i Bor je u to vreme bio velika nada.Ljudi su se doseljavali samo da bi radili.sada ima rude za jos 100 godina najmanje ali.......sada se privatizovao, kupili ga Rumuni, neki Kuprum.Pre jeno nedelju dana.Kaze moja baba ciji je muz, moj deda, bio neki direktor u Fodu( Fabrika Opreme i Delova) "Zar da budemo pod Rumunima".Svi znamo da je Rumunija bila beda, tri crvene i te fore.I tako vam je to u Boru.Ako zelite da znate o narkomaniji, vecem procentu mortaliteta nego nataliteta, i mozda raspolozenju naroda samo recite.Inace, bitno je da napomenem da nerod i pored svega toga nekako je veseo.ali dobro ako ste vi juznjaci onda znate o kom humoru pricam.Ipak smo mi duhoviti.A jel ima mozda Torlaka medju vama,posto sam ja Torlakinja isto!Mislim odatle su mi svi, kolenima unazad.
Ja sam cuo da je Bor dobio ime po borovima koji su rasli nadomak grada,na obliznjim padinama....
Jbt.! nisu valjda Rumuni kupili RTB ? Ccc...dokle smo mo dogurali,e ebem ti ovaj zivot :(
A o narkomaniji nemoj molim te,toga ovde ima na svakom coshku :( ,pricaj nam neshto pozitivno iz tog grada,daj da cujemo i tu lepu stranu,necemo o pesimizmu,toga ima dosta po celoj Srbiji...
Btw. nisam juznjak,na kakav to humor mislish ?
 
BRATE MILI,Bor je na fenomenalnom mestu ,priroda je vrh vrhova,veruj mi,ja Boru predvidjam lepse dane i to sto kaze Okata na prvom mestu zbog prirodnih lepota tj. turizma.Nevidjeno me privlaci taj kraj,te cu verovatno u skorije vreme biti zilot iz Bora. :lol: :idea: A nadam se da ce novi vlasnici morati da zastite Bor po evropskim standardima,mada nemam pojma koji su to standardi :lol: .
 
Whitesnake:
Ja sam cuo da je Bor dobio ime po borovima koji su rasli nadomak grada,na obliznjim padinama....
Jbt.! nisu valjda Rumuni kupili RTB ? Ccc...dokle smo mo dogurali,e ebem ti ovaj zivot :(
A o narkomaniji nemoj molim te,toga ovde ima na svakom coshku :( ,pricaj nam neshto pozitivno iz tog grada,daj da cujemo i tu lepu stranu,necemo o pesimizmu,toga ima dosta po celoj Srbiji...
Btw. nisam juznjak,na kakav to humor mislish ?
To je glupost odnosno legenda.Svi prvo cuju tu pricu.Naravno nije istina.To ima je otprilike bilo najlakse da smisle.Sto se tice Zajecara moram da dodam da ni to nija istina.sredjeniji jeste ali nije urbaniji od Bora.a sto se tice humora mislila sam na humor slican Leskovackom, ako me razumes.TAj se razlikuje.To su ljudi koji se sami sebi sebi smeju ako terba.
 
E a stos eti ce izlazaka ja nisam nesto vicna tome posto, kako sam pomenula, nisam godinama dole ali pokusacu da vam predstavim na sto bolji nacin.Uvece se uglavnom ide kod "Vukoja".Tj. sada se taj klub zove Monza, a zvali su ga kod Vukoja zato sto je bivsi vlasnik bio diticni Vukoje, moj komsija.I sada tako zovu to mesto.Tamo se kako sam cula sakuplja uglavnom Grandovska omladina ili bolje reci klincadija.Ima i onih koji su ostali dole pa nemaju gde.Odrzavaju se zurke koje su valjda dobre, sada skoro je bila Scandal zurka i naravno striptiz.Dolazila je i Sanja Tigrica.Ali ako neko trazi devojku ne moze je tamo naci, po mom misljenju.Isto kao ovde na splavovima.Mislim moze ali........Ima i jedno bolje mesto, zove se CULT iliti Kalt, gde se valjda svaki vikend odrzavaju zurke sa raznim tematikama.Doduse nikada nisam bila na tim zurkama.Preko dana je to super mesto za blejanje a pogotovo leti, jer se uglavnom leti odrzava nesto ispred studentskog doma i onda je super.Postoji par dobrih poslasticarnica u centru.Jedna od boljih je Street gde mozes da pojedes vocnu salatu za smesne pare.Ima dosta toga i u Vagonu koji am pomenula.Mislim da su tu palacinke jako lepe,a usluga je na nivou, stvarno.Uljudno, kao u nekom boljem mestu u Bgu.Sto se tice hrane posle nocnog izlaska izdvojila bih picu Fresh i naravno najbolji burek na svetu u Kosuti.Ima jos par mesta koja se posecuju ali ja bas nisam upucena.Znam da je bila neka diskoteka na jezeru koja je bila letos posecena ali mislim da je nema vise.Sto se tice devojaka stvarno ne znam sta da vam kazem.To je mala sredina i ako se zagledate u neku sto posto ce se naci neko ko ce vam reci da je ona ovo ili ono, a mogu reci da su za odredjene i u pravu.Vecina mladih je otisla iz Bora tako da i kada dodju kuci ne izlaze pa je onda izbor suzen.Za momke znam da su ostali samo debili i klinci, to kada kazem mislim na one koji su aktivni, izlaze i muvaju.Inace mogu reci da grad ima dosta lepih ljudi.Ako se setim jos necega interesantnog javicu.a svako ko hoce da ide u Bor ,slobodno, bice lepo prihvacen.sada se radi na otvaranju nekog kluba Rock&Ice i to ce biti super.Pentranje po stenama, paraglajding i tako to.Zbog same prirode i runika i izgleda tog predela snimao se i film "Carlston za Ognjenku".Ako ste culi.
 
Prochitao sam o chemu ste pisali, pa rekoh, ‘ajde i ja da se ukljuchim.
Bor? Bor kao Bor… nema tu shta puno lepog da se kaze… nazalost, tako je. Muzli, muzli, al’ vishe nema odakle. U sredu sam bio u Boru. Dim, uzas… U poredjenju sa Borom, Panchevo je vazdushna banja. Kad padne taj dim, sumpordioksid, spasavaj se. Zato i mrzim Bor. Zao mi je ovih ljudi u RTB-u koji se truju za male pare. Kazete, doshlo je vreme da nas kupuju Rumuni? Ne znam koliko ste upuceni u sve ono chime raspolaze RTB? Ako imate zelju da se oprobate u ulozi reditelja, i to kakvog… da rezirate horor film, ja vam toplo preporuchujem podnozje Topionice. Imate osecaj kao da je proshao tajfun ili tornado… A, ukoliko vam je dosta svog zivota i tu ima reshenje. Nadomak centra, tzv. Sport-a, pa par stotine metara nadole, imate divan pogled. Samo vas jedan korak deli od ambisa dubokog, jedno, 300…500 [m]… divota. Prema tome, ovom prodajom, Bor je svakako profitirao. Necemo vishe o rudniku.
Okata, kazesh, Bor je urbaniji od Zajechara? “Ono shto je Bor za Majdanpek, to je Zajechar za Bor”. Da nije Tehnickog fakulteta u Boru, na ulicama ne biste videli “zivu dushu”. Otkako je fax doziveo “reanimaciju”, trenutno na faxu ima blizu 2000 studenata, borske ulice su ozivele. A i cene stanova su daleko vishe.
Bor je jedini grad u kome udjete na jedno mesto, a u povratku, morate proci kroz isti ulaz. Dakle, jedan jedini ulaz – izlaz. Bor je grad koji ima tri ulice. Urbanizovan... hm?
A Zajechar… poseban je!
POZZ SVIMA…
 
marko number1:
Prochitao sam o chemu ste pisali, pa rekoh, ‘ajde i ja da se ukljuchim.
Bor? Bor kao Bor… nema tu shta puno lepog da se kaze… nazalost, tako je. Muzli, muzli, al’ vishe nema odakle. U sredu sam bio u Boru. Dim, uzas… U poredjenju sa Borom, Panchevo je vazdushna banja. Kad padne taj dim, sumpordioksid, spasavaj se. Zato i mrzim Bor. Zao mi je ovih ljudi u RTB-u koji se truju za male pare. Kazete, doshlo je vreme da nas kupuju Rumuni? Ne znam koliko ste upuceni u sve ono chime raspolaze RTB? Ako imate zelju da se oprobate u ulozi reditelja, i to kakvog… da rezirate horor film, ja vam toplo preporuchujem podnozje Topionice. Imate osecaj kao da je proshao tajfun ili tornado… A, ukoliko vam je dosta svog zivota i tu ima reshenje. Nadomak centra, tzv. Sport-a, pa par stotine metara nadole, imate divan pogled. Samo vas jedan korak deli od ambisa dubokog, jedno, 300…500 [m]… divota. Prema tome, ovom prodajom, Bor je svakako profitirao. Necemo vishe o rudniku.
Okata, kazesh, Bor je urbaniji od Zajechara? “Ono shto je Bor za Majdanpek, to je Zajechar za Bor”. Da nije Tehnickog fakulteta u Boru, na ulicama ne biste videli “zivu dushu”. Otkako je fax doziveo “reanimaciju”, trenutno na faxu ima blizu 2000 studenata, borske ulice su ozivele. A i cene stanova su daleko vishe.
Bor je jedini grad u kome udjete na jedno mesto, a u povratku, morate proci kroz isti ulaz. Dakle, jedan jedini ulaz – izlaz. Bor je grad koji ima tri ulice. Urbanizovan... hm?
A Zajechar… poseban je!
POZZ SVIMA…
Po meni je ta rupa na kraju grada fascinantna.Izgleda ao cudo neko, napravili smo dosta lepih fotografija.Slazem se sto se tice vazduha.Nekada ranije se zenam cepale najlon carape od sumpora, mojoj mami se to desavalo.Zelim da dodam da kada kazem "urban" mislim na samu gradjevinu grada,ima vise zgrada od Zajecara i sam grad je noviji.To sto je dosta toga propalo od dima to je druga prica.zajecar jeste sada dosta bogatiji ali je po gradji slican Knjazevcu i Arandjelovcu sto ne znaci da je lose.meni je Knjazevac jako topao grad pogotovo leti.Zajecar nesumnjivo ima lepsi centar ali samo kazem da je Bor mogao da bude lepsi da jhe nastavio punom parom.ja se slazem da je mozda bolje sto je privatizovano ali isto tako mislim da ce mozda biti i goreg vazduha jer postoji mogucnost da nam ponovo donose otpad kao onaj iz Italije jedne godine.Izvinite ako sam uvredila nekog iz Zajecara ali nismo se razumeli.Cinjenica je da vecina ljudi ide u zajecar da se snabdeva garderobom i svacim jos.Da a to sto kazete za Pancevo i ja se slazem.U poslednje vreme svi pricaju o Pancevu a u Boru je takvo stanje vec godinama.Ima u vazduhu sumpora, kadmijuma, olova i zive i to kada se pomesa nema sanse da ostanes zdrav.
 
Inace imama predstavu o cemu pricam jer sam igrom slucaja iz Bora i znam kakve su se malverzacije sve desavale oko tog jadnog, nekada gigantskog rudnika.Moze da se izadje na dve strane,onu prema Bgu i prema Zajecaru.Naravno zezam se.Nije istina da su cene stanova porasle cak naprotiv.A taj fakultet postoji odavno,nije odskora,cini mi se da ima isto godina kao sam grad i imao je studenata oduvek.A kada je skolska godina ima ljudi na ulicama samo sto je centar pust posle deset jer se sada sve seli od centra ka cetvrtom kilometru ako znas o cemu pricam.Cak su i crnci svojevremeno studirali kod nas zato imamo naselje koje se zove Palestinsko naselje.Nije toliko lose u gradu, ali na zalost svi steknu strasno ruzan utisak na prvi pogled.Sada mi kaze drug da se otvara jos neka diskoteka i da jezero ipak nije toliko propalo.Imamo jako lep bioskop,kojim se svi odusevljavaju ali nazalost slabo radi.Omladina je izgubila entuzijazam ali i[pak ima pojedinaca koji se trude da pokrenu odredjene stvari.Moram da napomenem da imamo baletsku skolu, istureno odeljenje baletske skole u beogradu "Lujo Davico", ciji sam ucenik bila i sama, i nize i srednje u Beogradu.Dosta lepo napreduje kao i muzicka.a da ima samo samo tri ulice, hm, onda jako lose znas grad.Naravno da nemamo tri, to si mozda video onu gde se ulazi u grad i one dve kada se ulazi u centar.Ne boj se imamo dosta naselja i bar jos tri glavne.
 
Rupa, da…
Uporedjujesh Knjazevac i Arandjelovac s Zajecharom!
Kazesh, “Bor je mogao”… Nemoj, molim te, shta bi bilo kad bi bilo, vec iznosi chinjenichno stanje. Nesumnjivo je da je grad u kome si rodjena i u njemu provela svoje najlepshe godine zivota tebi najdrazi. M’da,“Lesi se vraca kuci”.
A vidish, ja sam igrom sluchaja u Boru chetiri godine, pa nishta ne znam. Tehnichki fakultet u Boru, Univerziteta u Beogradu, postoji vishe od 40 godina. Prvobitno, to je bio fakultet rudarstva i metalurgije. 2001, znash li koliko se studenata upisalo? Hm? Ne znash draga moja… svega 30-tak… bilo je vishe profesora nego studenata. Uvodjenjem novih smerova, zanimljivijih, broj studenata po godini je daleko veci. 2003, upisalo ih je preko 550… Oba pomenuta smera, danas su na izdisaju, tachnije, to vishe niko ne upisuje.
Do pre tri godine, za chitavih 50e, mogao se iznajmiti dvosoban, pa chak i trosoban stan, i to u NGC-u. Dolaskom studenata, kako sam i naveo, za taj novac vishe ni garsonjeru ne mozesh naci.
Za to peshachenje od kraja grada, pa do Metalurga (do shkole), pa to se obrati svojim urbanistima koji su tako lepo razvukli grad. Napravili “kobasicu s tri ulice” (vrlo dobro znah o chemu govorim). Sve shto vredi u tom gradu, nabili su ispred samih dimnjaka.
Crnci? Nemoj pogrdno nazivati ljude tamne puti; to su bili ljudi iz africhkih zemalja… koliko sam upoznat, nastavljena je saradnja sa nekim fakultetom u Mongoliji.
Pomenula si bioskop. Prostor bioskopa je fino osmishljen. U njemu sam jednom ushao i nikada vishe. U toku cele projekcije, zavrat su mi grickali semenke, blebetali, a shto se dima tiche, trebale su mi makaze kako bih sekao oblake. Platno koje se koristi u vashem bioskopu, imam poznanika koji tamo radi, ne izdrzi ni 6 meseci… jednostavno pozuti od duvanskog dima, te je jedinstven prizor. Zamena starog platna, jako je skupa!
Jedino shto mi se, iole, dopalo u tom gradu, to je naselje NGC. Na oko, izgleda moderno, naravno, spoljni izgled zgrada. Godinu dana sam ziveo u jednom od tih stanova. Raspored prostorija je, zaista, lepo osmishljen, ali kvalitet istih, to je tema za neki drugi put. Ne znam samo ko je parafirao upotrebnu dozvolu tih stanova, jer je sve u njima uradjeno “fush”.
Ovim komentarima, ja sam zavrshio prichu o Boru… nadam se da ce i on doziveti bolje sutra.
POZZ SVIMA…
 
Znas sta.Naravno da je lepo sto su uveli te nove smerove na faks jer onda ostaju ljudi koji nemaju mogucnosti da idu dalje mislim van grada i naravno oni koji ne znaju sta ce od svog zivota(a takvih je puno tamo) tako dobiju priliku da bar nesto zavrse.veruj mi da znam dosta ljudi koji su upisali da bi samo upisali.Slazem se i da metalurgija propada.Ti ako ides u skolu u Metalurgu sto je moje naselje onda nadji stan u blizini, a ne moras da pesacis jer imas prevoz.Kombice su ukinuli ali imas taksi.NASELJE ngc NIJE uopste lose ali naravno zavisi u kojim si zgradama bio.Cene stanova mozda jesu porasle ali da neko izdaje stan za vise od 100 evra to cisto sumnjam.Mozda dvosoban.Moja strina izdaje jednosoban za 70, sto je mizerija.Ali dobro sada ima studenata pa i moze da se poveca cena.O bioskopu ne mozes da pricas zato sto si bio samo jednom i ne znas kako je bilo ranije.Ja ne branim nista i sam tvrdim da je propalo i da je steta jer je bio jedan od vodecih, a sad je to druga prica sto ce mladi pre da daju 300 i vise dinara da idu kod Vukoja a ne za jednu projekciju.I naravno da je sasvim druga stvar sto sada tamo samo idu cigani pa se vise niko i ne usudjuje.Znam da se mojim drugaricama desilo da su samo njih dve bile u citavoj sali.Svesna sam toga.A sta je bilo sa onim projekcijama amaterskog filma u biblioteci?Bilo je samo troje ljudi i oni sto su pustali.Da su napisali da se deli Sinalko i pIcu(jelo) uz to onda bi ceo grad doso.I oni ljudi koji hoce nesto da urade bivaju sabotirani jer je igrom slucaja dosla Mira Skoric.Mislim stvarno.Kada smo drzali promociju filma "Carlston za Ognjenku", pritom je bila reklama,sve je to bilo ispred doma kulture pre dve godine, dosla je saka jada ljudi.A to je trebao da bude spektakl jer se nista slicno nije dogodilo u Boru godinama,bila je ziva svirka i dolazili su i glumci,obracao se reditelj, bilo je igracica carlstona i sve je bilo u tom stilu, stilu tridesetih.Tako nesto retko ko poseti, ali Scandal zurku ili ****** Ana Kokic pa to je bum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prema tome nemoj nista da mi pricas oi Boru u kome si kazes cetiri godine ali zato svaki vikend ides kuci.Ja se slazem da je propao i da su ljudi bedni kolko mozes da viknes,sto sam i napisala u svojoj prvoj poruci, ali isto tako kazem da je velika steta jer da je sve lepo radilo i da sve pare nisu curele negde mogo je do sada da ima bakarne ulice.I hocu da ga uporedjujem sa Zajecarom jer i dalje tvrdim da je urbaniji i mladji ali da je siromasniji po radnjama ali je zato bogatiji po prirodnim bogatstvima.Jos samo da dodam da ako si vec cetiri godine tamo i kazes da si zavrsio skolu u Metalurgu sto moze da bude ekonomska ili rudarska ili ugostiteljska, onda si sto posto bar jednom jeo uzinu kod mog oca, Hunter?
 
i IZVINJAVAM SE STO NISAM ODGOVORILA NA PITANJE O STANOVNISTVU.iMA 50.000 STANOVNIKA SAMO STO SE BROJ OVIH GODINA ZNATNO SMANJIO.oD NACIONALNIH MANJINA SU NAM NAJBROJNIJI VLASI PA ONDA ROMI,KOJIH JA MISLIM,IMAMO NAJVISE OD SVIH GRADOVA U SRBIJI.ALI SU DOBRI.BAR OVI KOJE JA ZNAM.
 
Devojchice, odakle tebi da ja zavrshavam srednju shkolu, i to u Metalurgu!?
Ako vec komentarishesh, onda pazljivo prochitaj shta je napisano!
Opet ona uporedjuje... a sad i Beograd s Borom... nasmejala si me...
No comment...
 
marko number1:
Rupa, da…
Uporedjujesh Knjazevac i Arandjelovac s Zajecharom!
Kazesh, “Bor je mogao”… Nemoj, molim te, shta bi bilo kad bi bilo, vec iznosi chinjenichno stanje. Nesumnjivo je da je grad u kome si rodjena i u njemu provela svoje najlepshe godine zivota tebi najdrazi. M’da,“Lesi se vraca kuci”.
A vidish, ja sam igrom sluchaja u Boru chetiri godine, pa nishta ne znam. Tehnichki fakultet u Boru, Univerziteta u Beogradu, postoji vishe od 40 godina. Prvobitno, to je bio fakultet rudarstva i metalurgije. 2001, znash li koliko se studenata upisalo? Hm? Ne znash draga moja… svega 30-tak… bilo je vishe profesora nego studenata. Uvodjenjem novih smerova, zanimljivijih, broj studenata po godini je daleko veci. 2003, upisalo ih je preko 550… Oba pomenuta smera, danas su na izdisaju, tachnije, to vishe niko ne upisuje.
Do pre tri godine, za chitavih 50e, mogao se iznajmiti dvosoban, pa chak i trosoban stan, i to u NGC-u. Dolaskom studenata, kako sam i naveo, za taj novac vishe ni garsonjeru ne mozesh naci.
Za to peshachenje od kraja grada, pa do Metalurga (do shkole), pa to se obrati svojim urbanistima koji su tako lepo razvukli grad. Napravili “kobasicu s tri ulice” (vrlo dobro znah o chemu govorim). Sve shto vredi u tom gradu, nabili su ispred samih dimnjaka.
Crnci? Nemoj pogrdno nazivati ljude tamne puti; to su bili ljudi iz africhkih zemalja… koliko sam upoznat, nastavljena je saradnja sa nekim fakultetom u Mongoliji.
Pomenula si bioskop. Prostor bioskopa je fino osmishljen. U njemu sam jednom ushao i nikada vishe. U toku cele projekcije, zavrat su mi grickali semenke, blebetali, a shto se dima tiche, trebale su mi makaze kako bih sekao oblake. Platno koje se koristi u vashem bioskopu, imam poznanika koji tamo radi, ne izdrzi ni 6 meseci… jednostavno pozuti od duvanskog dima, te je jedinstven prizor. Zamena starog platna, jako je skupa!
Jedino shto mi se, iole, dopalo u tom gradu, to je naselje NGC. Na oko, izgleda moderno, naravno, spoljni izgled zgrada. Godinu dana sam ziveo u jednom od tih stanova. Raspored prostorija je, zaista, lepo osmishljen, ali kvalitet istih, to je tema za neki drugi put. Ne znam samo ko je parafirao upotrebnu dozvolu tih stanova, jer je sve u njima uradjeno “fush”.
Ovim komentarima, ja sam zavrshio prichu o Boru… nadam se da ce i on doziveti bolje sutra.
POZZ SVIMA…
U ovoj poruci si napisao da si igrom slucaja u Boru cetiri godine pa nista ne znas.Mozda si hteo da kazes da nisi od juce tu,ali sam ja pogresno razumela, ako je tako ja se duboko izvinjavam.nemoj me zvati "devojcice".I htela bih da ti skrenem paznju na jednu gramaticku gresku.Ne kaze se "u njemu sam jednom usao" vec "u njega sam jednom usao".Ako hoces da parafraziras ili da metaforises onda bar to radi lepo da bi te ljudi razumeli a ne da se stice pogresan utisak,kao sto sam ja pogresila.Ja se stvarno izvinjavam i sto posto ne verujes da mi je stvarno zao ali ipak jeste.I ako nije tajna da li mozes da mi kazes odakle si, ako nisi iz Bora i koliko si dugo tu?Nemoj da se ljutis.
 
Niposhto se ne ljutim! Ukoliko si primetila gramatichku greshku s moje strane, slobodno me koriguj! I ja ponekad pogreshim. Rado cu prihvatiti svaku korekciju... "u njemu", "u njega"... diskutabilno!
A o tudjim gramatichkim greshkama, znacima interpunkcije, glasovnim promenama i sl. ... no comment!
Okata, pozz...!
 
okata:
i IZVINJAVAM SE STO NISAM ODGOVORILA NA PITANJE O STANOVNISTVU.iMA 50.000 STANOVNIKA SAMO STO SE BROJ OVIH GODINA ZNATNO SMANJIO.oD NACIONALNIH MANJINA SU NAM NAJBROJNIJI VLASI PA ONDA ROMI,KOJIH JA MISLIM,IMAMO NAJVISE OD SVIH GRADOVA U SRBIJI.ALI SU DOBRI.BAR OVI KOJE JA ZNAM.
Jel mislish 50.000 samo Bor kao (grad/naselje) ili zajedno sa okolinom,znaci kao(opshtina) ?????????
 
Povrsina mu je 900 kvadratnih kilometara,a tacan broj stanovnika je 55.817.Gradskog stanovnistva 39.387 a seoskog 16 430.Povrsina je samo gradska.
 

Back
Top