Ljudi hitno je inace ne bih otvarao novu temu :)

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Ево овако... Mitcubishi Colt '95 годиште, не зна се тачно који мотор, али се зна да има око 75 коња и да има катализатор који му наводно помаже да испуни euro3 стандарде... Моје питање гласи... прво да ли постоји неки тог годишта који већ фабрички испуњава euro3, и друго ако не постоји каква је процедура (где се ради у Немачој или овде? Шта треба од папира итд) да тај са катализатором добије папир да испуњава euro3 пошто сам чуо да то може и да се увезе у ову нашу Србију. :)

Иначе вечерас или сутра добијам тачне податке који је тачно мотор, број шасије, број мотора итд...

Е и да... порука за ове овде што себе називају модераторима :twisted: ако није проблем да ова тема остане неко време независна па је за неколико дана (недеља :D ) спојите са већ постојећом темом о овим стварима :)
 
NE.............auti koji su prepravljeni na EURO 3 ne mogu da se uvezu uz pomoc nikakvih papira ......samo fabricki euro 3 moze da se uvozi......

Ima ih i pre 2000. ali jako retki modeli,zavisno koje motore su pakovali u njih.

Mislim da poneki Rover moze da se nadje jeftino sa euro 3 ispod 2000 god..........
 
Mislim da je problem u nasoj carini a ne u tome da li auto ispunjava euro3. Da ne bi dolazilo do malverzacija, carina pusta samo kola proizvedena 2000-te i kasnije,tj kojima je fabricki ugradjen euro3 motor, tacnije, imaju brojeve motora koje pustaju, pa ne mogu ni svi iz 2000-te, a mozda se cak provuce i nesto starije iz 99-te recimo, ali iz 95-te nema sanse.
 
Ma,kakve su to kombinacije,ko ovi sa kolima na CG,drugi sto su uvezli noviji sa euro 3 da ispadnu budale sto su platili carinu i porez a neko da muva sa preradjenim euro 2 pa da ga uveze,a?
Ovo boldovano pricaju svi kao navijeni koji su protiv preregistracije 'crnogoraca'culi od one lopine Dinkica,preregistarcije ce biti a taj ide u bajbok.
 
Стварно не видим који је твој проблем? Ја регуларно хоћу да платим и порез и царину и уз све то да увезем ауто са еуро3 мотором :?:?:?

Него људи има ли неко ово?

Dovla:
Значи мрка капа а? Пих мајку му...

Е а да нема неко списак аута са ЕУРО3 из '97 и '98 године... то је некад изашло у неком часопису мислим да је САТ или АутоСтарт у питању...

 
Па и јесте... У Немачкој ми је стриц који ће ми наћи (колико-толико) поуздан ауто за који може да каже да је ок, затим се наравно неће уградити и неће ми наплатити трошкове да га довезе (гориво, путарине итд) што у старту изађе сигурно минимум 500-600ЕУР јефтиније... е сад... ако узмем нешто до 2000ЕУР тих 500-600ЕУР ће ми покрити велики део овдашњих даџбина ;)

Него људи, има ли неко оно објашњење како се на основу броја мотора (или шасије) одређује да ли мотор испуњава ЕУРО3?
 
Ti si bre neki opasan folirant,secam te se da si pisao kako si protiv preregistracije "crnogoraca' a sada u hoces da uvezes preradjeni euro 2 kao euro 3,ja imam taj broj revije SAT,iz 2005 i tamo su nasli cak Mercedes 200 iz 1989 i Audi 100 iz iste godine koji imaju euro 3.Ovde je neko na forumu prosle godine lepo objasnio sta znaci oznaka euro 3 kod nemackih automobila a koja mogu da budu stara po 15 godina,preradjeni euro 2.
9d71_24.JPG

Mercedes-Benz 190 E 2.0

EUR 2.000

Data:
second-hand vehicle, 132.500 km, 90 kW (122 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 3, Initial registration date: 07/91, MOT/Emission test - New, violett, 4/5 Doors
Pogledaj boldovano(to ti znaci podebljana,vise crna slova od drugih),pa shvati sta ti u stvari hoces.
 
@Sarge

Нисам ја много писао против пререгистрације ''црногораца''... ја сам јасно изнео свој став и и даље стојим иза њега. Ја овде, ако још увек ниси приметио, ПИТАМ да ли може тако нешто да се изведе РЕГУЛАРНО и на који начин? А што се тиче ревије са списком аутомобила са ЕУРО3 моторима, опет, ако мало боље прочиташ тражим списак возила са годином производње '97-'98 и у том часопису је било преко 100 различитих мотора (наравно било је мање модела јер су неки модели имали по неколико различитих мотора са ЕУРО3).

@gagiska83

Па мислим да није дозвољено чак ни то ''препакивање'', а и да јесте опет бих морао да нађем модел са ЕУРО3 мотором што ми се опет своди на исто... ;)
 
Е нисам се оволико насмејао данима... чуј ТЕБИ драго што нећу успети да га увезем :lol::lol::lol:

Врло добро познајем разлику између прерађеног и правог ЕУРО3 мотора и ја све што питам - питам јасно и конкретно... е сад... то што ти имаш неки проблем (који се зове Ауди А8 на ЦГ таблама) то је твоја ствар... моје је да питам. Ја нисам, нити намеравам да купим тај ауто и да оснивам којекаква удружења ''за легализацију нелегалних возила'' :roll:
 
Елем, замолио бих да се вратимо на тему. Дакле, и даље би ми значио онај списак ако неко има, а и ако неко зна како се препознаје фабрички ЕУРО3 помоћу броја мотора (или шасије)...
 
Pa ajde i mene bi bas interesovao taj spisak ali mislim da je Garwor lepo napisao da zbog muvanja i nesnalazenja carinika da prepoznaju fabricki od preradjenog euro 2 u euro 3 motora mogu smo godista od 2001,cak je i 2000 problematicna,zamisli a i bilo je slucajeva,coveku lik dovezao auto na carinu iz Nemacke,ovaj mu platio uslugu za dovozenje i na kraju ne moze da se uveze,ovo sam cuo od coveka koji dovozi kola iz Nemacke,krene popodne autobusom za Minhen i ujutru je tamo da nadje auto i doveze ga.
 
Dovla:
Елем, замолио бих да се вратимо на тему. Дакле, и даље би ми значио онај списак ако неко има, а и ако неко зна како се препознаје фабрички ЕУРО3 помоћу броја мотора (или шасије)...

Nisam siguran tacno gde ... ali mislim da u carini mozes da proveris koji tacno model ispunjava Euro-3, bas tako kao sto kazes ... po broju sasije.

Jos jednom da ponovim ... nije bitno koje je godiste auto ni da koji motor je u autu, bitno je da je fabricki u taj model ugradjen Euro-3 motor, dakle ove price da auto iz 89 ima Euro-3 ne piju vodu ... moze u njega da bude ugradjen i nov motor, npr Euro-4, opet ne moze da se uveze.
 
Sarge:
Da li se to isplati kada mora da se se plati majstor da vrati motor,koliko sam ja cuo ta je fora odavno provaljena i neisplatljiva..?Daj neki konkretan primer.

Zasta plaćati majstora izvadiš i vratiš motor nije to neka tehnika. A kupiš auto tamo sa riknutim motorom za dzabe maltene nađeš na nekom otpadu od nekog slupanog totalna havarija motor kupiš uvezeš sve kao rezervni deo i vratiš posle motor tj. ubaciš taj dobar.
 
gagiska83:
Zasta plaćati majstora izvadiš i vratiš motor nije to neka tehnika. A kupiš auto tamo sa riknutim motorom za dzabe maltene nađeš na nekom otpadu od nekog slupanog totalna havarija motor kupiš uvezeš sve kao rezervni deo i vratiš posle motor tj. ubaciš taj dobar.

Смарање је то... у принципу би вероватно и могло да се изведе, али крајња разлика у парама изађе минимална и не исплати се толики цим... размишљао сам ја и о томе ;)


 
Ja ne znam da izvadim i vratim motor,nije HDD iz kompa da ga skinem i vratim ali mislim da kombinacija u sustini postoji;kupi se noviji auto kome je otisao motor ili je lakse havarisan i ispravan euro 3 motor,pa se uveze,samo treba biti namazan zesce oko toga.A da li se isplati zavisi od cene auta bez motora i motora zasebno+cimanje oko sklapanja u odnosu na uvoz auta sa motorom.
Steta sto nema na forumu nekog strucnijeg da objasni situaciju.
 

Back
Top