IZMENE ULICNIH NAZIVA

Autobus 88

Primećen član
Banovan
Poruka
634
Znam da se mnogima ne dopada naziv ulice gde zive ili ulice kud prolaze... Kako bi voleli da se zove... I najvaznije zbog cega... Jer i naziv ulice ulazi u sklop arhitektonske celine, i sacinjava peizaz... Znaci zbog cega bi neki naziv odgovarao prostoru kome se dodeljuje... ? ? ?

Ja bi ovoj mojoj dao ime Tome Zdravkovica... E sad kako bi se to uklopilo u prostor... Duz ulice ima nekoliko kafana, sa jako lepim pogledom na avalu i celu rakovicu... To ime bi donelo jos vise kafana i tako bi imali drugu boemsku cetvrt ali ovoga puta na periferiji...

...
 
Volela bih da zivim u ulici koja se zove UL. Rastka Petrovica ili Ul. Milosa Crnjanskog.
Mada se ne bunim, zivim u ulici koja je dobila naziv po jednom nasem slikaru ekspresionisti. :-)
Super je i Ul. Marka Kraljevica ili Strahinjica Bana. Tako nesto romanticno. :-)
E sad, ime ulice u skladu sa arhitekturom, lepa ideja, ali tesko izvodljivo.
 
moja ulica se zove po nekim partizanima,ono...brat i sestra gistro poginuli u oslobadjanju ne znam ni ja cega
kapiram da ih je moj deda ubio 8) tako da bi trebalo da nosi ime po njemu,tim pre sto se deda zvao kao ja 8)

evo kod mene u kraju je bila do skoro ulica nekakvog Alije Alijagica komunistichkog teroriste,koji je ubio Milorada Draškovića, ministra unutrašnjih poslova u Vladi Kraljevine SHS.
Skoro je ulici promenjen naziv u Milorada Draškovića,
 
divlja:
A gde je Medak I? :-)

Naravno u Beogradu :)

Pitam se pitam , a ko nam je moderator sobe Beograd , divlja predlazem da uzmesh onaj tvoj fotoaparat pa da malo prodjuskash po gradu i napravish nam slikice naselja hehehe

Medakovic naselje skraceno Medak , imash Medakovic I , 2 , 3 . Verovatno si cula za Konjarnik , Brace Jerkovic , Dusanovac , Kumodraz , Vozdovac , Veljko Vlahovic(poslednja stanica 26-ice) i itd ... To su isto srodna naselja.
 
Prodjuskaj ti malo po temi FOTKE MADE IN BELGRADE, da vidis sta sam ja fotografisala sve. :-P
Ja bre zivim na Medaku III. Ne znam gde je kec.
Ulice slabo znam po imenu, svi su me zezali dok sam radila u novinama, kad god treba da odem negde ja ne znam ni koja je ulica, ni kojim prevozom da stignem. E, onda sam sve ulice naucila, pa sam ponovo vecinu zaboravila. :mrgreen:
 
Zato sam i kupila kartu Beograda.
g030.gif
 
divlja:
Prodjuskaj ti malo po temi FOTKE MADE IN BELGRADE, da vidis sta sam ja fotografisala sve. :-P
Ja bre zivim na Medaku III. Ne znam gde je kec.
Ulice slabo znam po imenu, svi su me zezali dok sam radila u novinama, kad god treba da odem negde ja ne znam ni koja je ulica, ni kojim prevozom da stignem. E, onda sam sve ulice naucila, pa sam ponovo vecinu zaboravila. :mrgreen:

Rado bih prodjuskao, ali plashim se da ne postanem fan tvojih fotki ko sto sam postao pesmi :P :) . Salim se, pogledacu cim uhvatim vreme na laganicu...

Desi komshinice! :mrgreen:
Pa ako znash gde se nalazi ulica Medakoviceva to ti je Medak 1 po kojoj je naselje i dobilo ime. Na kraju Medakoviceve gde je pocetna stanica 30 pa iza prostire se Medak 2 ,a kad predjemo preko Vojislava Ilica tu je Medak 3 gde si ti.
Tako da navuci stikle ;) ili starke izaci iz crvenih zgrada , pravac preko V. Ilica i umuvaj se u stari autenticni Medak tu cesh negde naci skrivenu ulicu Petrovica Rastka :D :lol:
 
mislim da je najbolje da se ulice zovu po brojevima...znaci 2. bulevar, 3. bulevar, 15. ulica i slicno....ili nesto tipa tresnjinog cveta, sto je vec spomenuto...
svako uplitanje licnosti u sve ovo ce neminovno dovesti do uplitanja politikue (ovaj je komunista, ovaj je cetnik, ovaj je imperijalista, ovaj je prdn'o na prijemu i slicno)..
 
barem ne živite u ulici koja nosi naziv afričkog komuniste......koji je jednom valjda, a možda i nije, posetio beograd...blaaaam živi........jednom kad sam naručivao klopu i sad treba da mi donese čovek...pola sata sam objašnjavao i smejao se.............

ja mislim da na ceraku postoje te ulice...ulica lipa...breza....bush street hahah..
treba davati imena ulicama pisaca, glumaca i tako........pa ionako ih ima 2otak najboljih....ostale ulice bi mogle da povrate svoja imena od pre 2. svetskog rata, a u novim naseljima.....šta fali da se organizuje referendum i licitira se 5 imena koje žitelji predlože i onda glasaju za najbolje ime, oni tu žive...
 
moonja:
ja mislim da na ceraku postoje te ulice...ulica lipa...breza....bush street hahah..
treba davati imena ulicama pisaca, glumaca i tako........pa ionako ih ima 2otak najboljih....ostale ulice bi mogle da povrate svoja imena od pre 2. svetskog rata, a u novim naseljima.....šta fali da se organizuje referendum i licitira se 5 imena koje žitelji predlože i onda glasaju za najbolje ime, oni tu žive...

i sta onda, njihovoj deci se opet ne svidi to ime, pa aj jopet sve ispocetka...
nego, zato - brojevi, zbunovi, cvece, i gotovo...
tu se niko nece buniti...
 
volela bih da zivim u ulici koja nosi ime po nekom piscu, slikaru, muzicaru...:D
ulica danili kisa.... ili jos bolje:
ulica divljih kestenova.... zamislite samo. zar to nije divno? :D
a ne pozeska, ljeska, strugarska, obalskih radnika.... :evil:
 
Obersturmfuehrer:
i sta onda, njihovoj deci se opet ne svidi to ime, pa aj jopet sve ispocetka...
nego, zato - brojevi, zbunovi, cvece, i gotovo...
tu se niko nece buniti...

šta se njihovoj deci ne svidi? pa imena umetnika nemaju veze sa politikom........nušićeva, njegoševa će se uvek tako zvati.........niko ne očekuje da isidora bjelica dobije svoju ulicu haha..

tvoj predlog je za nepismene..........ne moraju uopšte da stave naz. "ulica ljubičice" nego samo sliku cveta........ ili ulica fenjera...... ovako :idea: br.32 haha..
 
moonja:
šta se njihovoj deci ne svidi? pa imena umetnika nemaju veze sa politikom........nušićeva, njegoševa će se uvek tako zvati.........niko ne očekuje da isidora bjelica dobije svoju ulicu haha..

nazalost ima...
eto, spomenuo si nusica, a jedno vreme se na Politici dizala prasina oko njegovog porekla, pa kako nije srbin, pa kako je ovo, pa kako je ono....
koga god od javnih i poznatih licnosti spomenes uvek ce se naci neko kome taj smeta iz nekog razloga...

inace, bas bi bilo dobro da isidora ima ulicu :)
 

Back
Top