IZMENE ULICNIH NAZIVA
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: IZMENE ULICNIH NAZIVA

Primećen član Autobus 88 (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano IZMENE ULICNIH NAZIVA

Znam da se mnogima ne dopada naziv ulice gde zive ili ulice kud prolaze... Kako bi voleli da se zove... I najvaznije zbog cega... Jer i naziv ulice ulazi u sklop arhitektonske celine, i sacinjava peizaz... Znaci zbog cega bi neki naziv odgovarao prostoru kome se dodeljuje... ? ? ?

Ja bi ovoj mojoj dao ime Tome Zdravkovica... E sad kako bi se to uklopilo u prostor... Duz ulice ima nekoliko kafana, sa jako lepim pogledom na avalu i celu rakovicu... To ime bi donelo jos vise kafana i tako bi imali drugu boemsku cetvrt ali ovoga puta na periferiji...

...

divlja
    Guest

Podrazumevano Re: IZMENE ULICNIH NAZIVA

Volela bih da zivim u ulici koja se zove UL. Rastka Petrovica ili Ul. Milosa Crnjanskog.
    Mada se ne bunim, zivim u ulici koja je dobila naziv po jednom nasem slikaru ekspresionisti. :-)
    Super je i Ul. Marka Kraljevica ili Strahinjica Bana. Tako nesto romanticno. :-)
    E sad, ime ulice u skladu sa arhitekturom, lepa ideja, ali tesko izvodljivo.

Legenda
    Učlanjen
    18.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

moja ulica se zove po nekim partizanima,ono...brat i sestra gistro poginuli u oslobadjanju ne znam ni ja cega
    kapiram da ih je moj deda ubio 8) tako da bi trebalo da nosi ime po njemu,tim pre sto se deda zvao kao ja 8)

evo kod mene u kraju je bila do skoro ulica nekakvog Alije Alijagica komunistichkog teroriste,koji je ubio Milorada Draškovića, ministra unutrašnjih poslova u Vladi Kraljevine SHS.
    Skoro je ulici promenjen naziv u Milorada Draškovića,

Početnik
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio divlja
    Volela bih da zivim u ulici koja se zove UL. Rastka Petrovica ili Ul. Milosa Crnjanskog.
    Rastka Petrovica de samo iskopa tu ulicu , tu spucah klinacke dane , ah ti divni dani.

Ja bih voleo da zivim recimo u Milovana Saranovica mm .

divlja
    Guest

Citat Original postavio coa_bg
    Rastka Petrovica de samo iskopa tu ulicu , tu spucah klinacke dane , ah ti divni dani.
    Slabo stojim sa nazivima ulica. Nisam ni znala da postoji Rastka Petrovica.
    Gde je to?

Elita Fibi3 (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Nije u Beogradu, mislim da je u Kragujevcu. Jeste li culi za Ulicu sirena? To mi je najromanticniji naziv ulice.

divlja
    Guest

Jel' morskih sirena? Ako je morskih morali bi da stavljamo cepice u usi kad prolazimo tom ulicom. :-P

Elita Fibi3 (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Nije, samo "sirena".

Primećen član Autobus 88 (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Po meni najlepsi naziv za koji sam ikad cuo je ulica tresnjevog cveta...

Početnik
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Slabo stojim sa nazivima ulica. Nisam ni znala da postoji Rastka Petrovica.
    Gde je to?
    to je medak 1 , fina prilicno duga ulica dosta neupadljiva , sve su kuce mostly.

divlja
    Guest

A gde je Medak I? :-)

Starosedelac Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    304

Citat Original postavio Fibi3
    Jeste li culi za Ulicu sirena?
    Citat Original postavio Autobus 88
    ulica tresnjevog cveta...
    e ovakve nazive ulica ja volim da budu po necemu lepom,nekako prijatan naziv a ne po nekome,za koga uglavnom i ne znam ko je :?
    you make me sick because i adore you so

Početnik
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A gde je Medak I? :-)
    Naravno u Beogradu

Pitam se pitam , a ko nam je moderator sobe Beograd , divlja predlazem da uzmesh onaj tvoj fotoaparat pa da malo prodjuskash po gradu i napravish nam slikice naselja hehehe

Medakovic naselje skraceno Medak , imash Medakovic I , 2 , 3 . Verovatno si cula za Konjarnik , Brace Jerkovic , Dusanovac , Kumodraz , Vozdovac , Veljko Vlahovic(poslednja stanica 26-ice) i itd ... To su isto srodna naselja.

divlja
    Guest

Prodjuskaj ti malo po temi FOTKE MADE IN BELGRADE, da vidis sta sam ja fotografisala sve. :-P
    Ja bre zivim na Medaku III. Ne znam gde je kec.
    Ulice slabo znam po imenu, svi su me zezali dok sam radila u novinama, kad god treba da odem negde ja ne znam ni koja je ulica, ni kojim prevozom da stignem. E, onda sam sve ulice naucila, pa sam ponovo vecinu zaboravila.

divlja
    Guest

Zato sam i kupila kartu Beograda.

Početnik
    Učlanjen
    20.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Prodjuskaj ti malo po temi FOTKE MADE IN BELGRADE, da vidis sta sam ja fotografisala sve. :-P
    Ja bre zivim na Medaku III. Ne znam gde je kec.
    Ulice slabo znam po imenu, svi su me zezali dok sam radila u novinama, kad god treba da odem negde ja ne znam ni koja je ulica, ni kojim prevozom da stignem. E, onda sam sve ulice naucila, pa sam ponovo vecinu zaboravila.
    Rado bih prodjuskao, ali plashim se da ne postanem fan tvojih fotki ko sto sam postao pesmi . Salim se, pogledacu cim uhvatim vreme na laganicu...

Desi komshinice!
    Pa ako znash gde se nalazi ulica Medakoviceva to ti je Medak 1 po kojoj je naselje i dobilo ime. Na kraju Medakoviceve gde je pocetna stanica 30 pa iza prostire se Medak 2 ,a kad predjemo preko Vojislava Ilica tu je Medak 3 gde si ti.
    Tako da navuci stikle ili starke izaci iz crvenih zgrada , pravac preko V. Ilica i umuvaj se u stari autenticni Medak tu cesh negde naci skrivenu ulicu Petrovica Rastka

Zaslužan član Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

mislim da je najbolje da se ulice zovu po brojevima...znaci 2. bulevar, 3. bulevar, 15. ulica i slicno....ili nesto tipa tresnjinog cveta, sto je vec spomenuto...
    svako uplitanje licnosti u sve ovo ce neminovno dovesti do uplitanja politikue (ovaj je komunista, ovaj je cetnik, ovaj je imperijalista, ovaj je prdn'o na prijemu i slicno)..
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Legenda
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

barem ne živite u ulici koja nosi naziv afričkog komuniste......koji je jednom valjda, a možda i nije, posetio beograd...blaaaam živi........jednom kad sam naručivao klopu i sad treba da mi donese čovek...pola sata sam objašnjavao i smejao se.............

ja mislim da na ceraku postoje te ulice...ulica lipa...breza....bush street hahah..
    treba davati imena ulicama pisaca, glumaca i tako........pa ionako ih ima 2otak najboljih....ostale ulice bi mogle da povrate svoja imena od pre 2. svetskog rata, a u novim naseljima.....šta fali da se organizuje referendum i licitira se 5 imena koje žitelji predlože i onda glasaju za najbolje ime, oni tu žive...

Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Citat Original postavio moonja
    ja mislim da na ceraku postoje te ulice...ulica lipa...breza....bush street hahah..
    treba davati imena ulicama pisaca, glumaca i tako........pa ionako ih ima 2otak najboljih....ostale ulice bi mogle da povrate svoja imena od pre 2. svetskog rata, a u novim naseljima.....šta fali da se organizuje referendum i licitira se 5 imena koje žitelji predlože i onda glasaju za najbolje ime, oni tu žive...
    i sta onda, njihovoj deci se opet ne svidi to ime, pa aj jopet sve ispocetka...
    nego, zato - brojevi, zbunovi, cvece, i gotovo...
    tu se niko nece buniti...
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Primećen član snoopy:) (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

volela bih da zivim u ulici koja nosi ime po nekom piscu, slikaru, muzicaru...
    ulica danili kisa.... ili jos bolje:
    ulica divljih kestenova.... zamislite samo. zar to nije divno?
    a ne pozeska, ljeska, strugarska, obalskih radnika....

Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

ili recimo ratnih vojnih invalida
    nego, ja bih voleo da sam u ulici partizanske avijacije (uvek se setim dalibora kako baca bombu), ili ulizi Franka Zappe

divlja
    Guest

Citat Original postavio coa_bg
    Tako da navuci stikle ili starke izaci iz crvenih zgrada , pravac preko V. Ilica i umuvaj se u stari autenticni Medak tu cesh negde naci skrivenu ulicu Petrovica Rastka
    Oticicu jednog dana, hvala na objasnjenju. :razz: :-)

Legenda
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    i sta onda, njihovoj deci se opet ne svidi to ime, pa aj jopet sve ispocetka...
    nego, zato - brojevi, zbunovi, cvece, i gotovo...
    tu se niko nece buniti...
    šta se njihovoj deci ne svidi? pa imena umetnika nemaju veze sa politikom........nušićeva, njegoševa će se uvek tako zvati.........niko ne očekuje da isidora bjelica dobije svoju ulicu haha..

tvoj predlog je za nepismene..........ne moraju uopšte da stave naz. "ulica ljubičice" nego samo sliku cveta........ ili ulica fenjera...... ovako br.32 haha..
    Poslednji put ažurirao/la gost 10000 : 08.03.2007. u 17:24

Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Citat Original postavio moonja
    šta se njihovoj deci ne svidi? pa imena umetnika nemaju veze sa politikom........nušićeva, njegoševa će se uvek tako zvati.........niko ne očekuje da isidora bjelica dobije svoju ulicu haha..
    nazalost ima...
    eto, spomenuo si nusica, a jedno vreme se na Politici dizala prasina oko njegovog porekla, pa kako nije srbin, pa kako je ovo, pa kako je ono....
    koga god od javnih i poznatih licnosti spomenes uvek ce se naci neko kome taj smeta iz nekog razloga...

inace, bas bi bilo dobro da isidora ima ulicu

Elita Fibi3 (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    172

Onda bi bilo lepse da se zove Isidorina ulica, a ne onako obicno ulica Isidore Bjelice.

Slične teme

1. Izmene pravila igre
    Autor earl_the_pearl u forumu Košarka
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 02.05.2008., 12:02
  2. Protest za spas ulicnih pasa
    Autor dejana-beba u forumu Zaštita prava životinja
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 28.03.2008., 02:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor