Da li je Srbija talac Ratka Mladića i Radovana Karadžića

Mit dunavskih rusalki

Zainteresovan član
Poruka
416
Glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte zatražila je od Nemačke kancelarke Angele Merkel da, kao zemlja koja predsedava EU, zadrži pritisak na Beograd da izruči optužene Ratka Mladića i Radovana Karadžića.
Pritisci su dakle latentni. Posledice su poznate i vidljive. Dokle će takva politika ignorisanja zahteva medjunarodne zajednice da uništava ovu zemlju?
 
giovanil, komentari su ti nadasve glupavi i povrsni. Ako ne znas sta bi rekao idi trci oko kuce i vici parole...

Nisam mjerodavna da komentarisem rad i angazovanje Vuka Draskovica, ali drzim da je vrlo inteligentan covjek. Jednom je izjavio, a ja cu PARAFRAZIRATI:

Ako nisu krivi, zasto ne izadju i dokazu svoju nevinost. Sta ih boli uvo, kada su ionako nevini, taman izblamiraju Haski tribunal jer godinama juri neduzne, drage ljude.
Ako su krivi, zasto su tolike pi*ke da se boje da izadju i odgovaraju?

NAravno, Draskovic je to malo bolje srocio, ali mislim da sam prenijela poentu i dijelim njegovo misljenje. Ali bih dodala:

Vjerujem da se kvazi herojima (on je heroj a ne moj otac...nema veze...) ne mili ici izdajnicima i stranim antihristima na ruke. Ok, onda kazu "Ja sam srpski heroj, mene narod voli i nije zasluzio prezir i muku radi mene. Moju porodicu svakodnevno pretreasaju, prislanjaju mi zenu i dijete uza zid i preturaju po stavrima. Muce se i oni. Ja sam covjek. Dobar covjek koji voli svoju porodicu, au sluzbi mu je da voli narod. Ipak, dostojanstvo mi ne da da se predam u ruke neprijatelju. I onda ode otkuca gomilu letaka tipa "Ovo radim za Srbiju!", ode na Knez Mihajlovu i raspe se bi mozak pred svima. Tu su svjedoci, a on u oporuci dopusti da zapadnjacki forenzicari provjere da li je to on...

Kakav covjek uopste dopusta da mu muce porodicu?
Jesu li cinili "zlocine", molguce. I Naser Oric je. Ali je on i rekao da se radilo svasta, po pravilima i protiv njih i ako je potrerbno oticice da odgovara za navedeno. I otisao je. I izasao do sada.

Dakle, da, Srbija je talac navedene gospode.
 
ne vrijedjaj,da ja ne bih se spustio na tvoj nivo,retardiranog 5-ogodisnjeg djeteta.
a citiras vuka,ovoga sto je rastjerao sve iz spo,pa ni cenzus nije presao,..
hag je politicko,a ne sudsko tijelo,

pa taj Hag nije sud nego kvazisudsko tjelo,iskljucivo politicke prirode.
a da napomenem i on je osnovan protivno povelji UN-a,po kojoj Savjet bezbjednosti -kao izvrsni organ Organizacije UN, nije imao ovlascenje da osniva sudski organ,vec je to mogla uciniti samo Generalna skupstina UN-a.
a osnovano je kvazisudsko tijelo,zamislite sa nadleznostima za "Bivsu Jugoslaviju i Ruandu".eto gdje su nas smjestili-sa Ruandom!
 
giovaniI:
zivio Ratko Mladic,zivio Radovan Karadzic.
bobrock.gif
 
Mit dunavskih rusalki:
Glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte zatražila je od Nemačke kancelarke Angele Merkel da, kao zemlja koja predsedava EU, zadrži pritisak na Beograd da izruči optužene Ratka Mladića i Radovana Karadžića.
Pritisci su dakle latentni. Posledice su poznate i vidljive. Dokle će takva politika ignorisanja zahteva medjunarodne zajednice da uništava ovu zemlju?

Само неко ко је политички аналфабета а приватно потпуно необразован и глуп може помислити у својој празној глави ДА ЈЕ ХАПШЕЊЕ И ИЗРУЧЕЊЕ РАТКА МЛАДИЋА И РАДОВАНА КАРАЏИЋА гест који ће решити било који и било какав проблем Србије и Срба.

Ти људи су УНАПРЕД ОСУЂЕНИ - и нема никаквог смисла да буду толике будале да се још сами понуде и оду у Хаг. А о доказивању правде, истине или поштења у том политичким циркусу - смешно је и помислити. Шешељ је направио такву глупост, верујући да је западним хокштаплерима и масовним убицама стало до било какве правде - па ће по свој прилици бити враћен у Србију у мртвачком сандуку, иако може бити одговоран једино за вербални деликт - док у исто време
осведочене убице Срба уз славље пуштају на слободу. Који лудак може и помислити да у Хагу СТАНУЈЕ ПРАВДА. Па ево сада већ и најаве да ће Харадинај бити пуштен на слободу.

КАКАВ ЈЕ ТО ТАЛАЦ СРБИЈА ? Сажаљевам све ментално кратковиде особе.

Ратко Младић и Радован Караџић - НИКАДА, АЛИ НИКАДА НЕ ТРЕБА И НЕ СМЕЈУ БИТИ ИЗРУЧЕНИ СРПСКИМ ЏЕЛАТИМА.
 
Mit dunavskih rusalki:
Glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte zatražila je od Nemačke kancelarke Angele Merkel da, kao zemlja koja predsedava EU, zadrži pritisak na Beograd da izruči optužene Ratka Mladića i Radovana Karadžića.
Pritisci su dakle latentni. Posledice su poznate i vidljive. Dokle će takva politika ignorisanja zahteva medjunarodne zajednice da uništava ovu zemlju?
Ja ne znam zasto nasa drzava vise ne tuzi tu Karlu del Ponte.
Ako zna tacno gde su Ratko Mladic i Radovan Karadzic neka kaze i pokaze, a ako ne moze da dokaze da su u nasoj zemlji ima pravo da cuti.
 
JerryRopero:
mnogo ste glupi. ne traze oni karadzica i mladica zbog nas nego zbog njih. da smo ih isporucili osudili bi ih za genocid i onda bi ih naterali da kazu da im je sve to srbija naredila da urade. i onda bi vi evropejci sledecih 100 godina placali ratnu odstetu BIH u iznosu od 100 milijardi dolara.
najsjajnije srpske glave...
najsnažnije srpske pleći...
i tako da nas prodaju....
E, Džeri, pa to su junaci, a ne neke sise demokratske pa dok ih malo pritisneš da priznaju i ono šta ih ne optužuju!
 
Radovane sidji sa planine,nisi siso 4 godine,.
kisa pada na jelove grane dje si sada brate Radovane,...
ide merdzo preko Trebevica i on vozi Rasu Karadzica,...
kazi nama brate Radovane da l` te vile Romanije hrane,...
vita jelo ispod svojih grana sacuvaj nam brata Radovana..
Romanijo ako jesi gora,Radovan se sacuvati mora,..
nek je nama gore romanije Rasu cuva sveti Vasilije,..
Radovane treba li ti garde da ti ravna Romanija dade,..
u pecini gore Romanije Raso s` Ratkom rujno vino pije,..
Radovane da te nije bilo srpsko bi se salomilo krilo,..
VRATI NAM SE KARADZICU RADE SRPSKA VOJSKA DA TI RAPORT DADE,..
ko ne voli Radovana ne doceko Djurdjev dana.
`NARODNA EPSKA PJESMA
 
filatelista:
najsjajnije srpske glave...
najsnažnije srpske pleći...
i tako da nas prodaju....
E, Džeri, pa to su junaci, a ne neke sise demokratske pa dok ih malo pritisneš da priznaju i ono šta ih ne optužuju!


covece ti nemas veze sa zivotom. pa momcila krajisnika su osudili na 27 godina robije a nije ni mrava zgazio, niti je imao bilo kakvu vlast u rukama kojom je mogao da naredi bilo sta a zamisli na koliko bi osudili tek karadzica i mladica. Eto haski tribunal je "dokazao" na procesu generalu Krsticu da je genocid pocinjen u Srebrenici i to je koristeno protiv nas u proceu BIH vs Srbija i presudjeno je na osnovu te presude da se genocid desio ali da eto mi u tome nismo ucestvovali. Da su kojim slucajem osudjeni za to Karadzic i pogotovo Mladic koji je svo vreme rata bio na platnom spisku vojske Srbije , mi bi ti danas morali razmisljati kako da placamo ratnu odstetu .

Zato ne budi glupav i ne zalazi se nesto sto ti ide samo na stetu. Ok je pricati "mi cemo ih iozruciti uhapsiti blabla" jer svet to i od nas ocekuje, al treba tebi i meni da bude jasno da oni nikako zivi ne smeju otici u Hag jer ce to biti iskoristeno protiv nas da se nasa zemlja osudi i unisti nasa buducnost i buducnost nase dece.


Pa u BIH opet moze da tuzi Srbiju za genocid ako hoce tj ako na videlo izadju "neki novi dokazi". To ti dovoljno govori o opasnosti koju za nas znaci njihovo izrucenje Hagu.
 
HEBEHA:
giovanil, komentari su ti nadasve glupavi i povrsni. Ako ne znas sta bi rekao idi trci oko kuce i vici parole...

Nisam mjerodavna da komentarisem rad i angazovanje Vuka Draskovica, ali drzim da je vrlo inteligentan covjek. Jednom je izjavio, a ja cu PARAFRAZIRATI:

Ako nisu krivi, zasto ne izadju i dokazu svoju nevinost. Sta ih boli uvo, kada su ionako nevini, taman izblamiraju Haski tribunal jer godinama juri neduzne, drage ljude.
Ako su krivi, zasto su tolike pi*ke da se boje da izadju i odgovaraju?

NAravno, Draskovic je to malo bolje srocio, ali mislim da sam prenijela poentu i dijelim njegovo misljenje. Ali bih dodala:

Vjerujem da se kvazi herojima (on je heroj a ne moj otac...nema veze...) ne mili ici izdajnicima i stranim antihristima na ruke. Ok, onda kazu "Ja sam srpski heroj, mene narod voli i nije zasluzio prezir i muku radi mene. Moju porodicu svakodnevno pretreasaju, prislanjaju mi zenu i dijete uza zid i preturaju po stavrima. Muce se i oni. Ja sam covjek. Dobar covjek koji voli svoju porodicu, au sluzbi mu je da voli narod. Ipak, dostojanstvo mi ne da da se predam u ruke neprijatelju. I onda ode otkuca gomilu letaka tipa "Ovo radim za Srbiju!", ode na Knez Mihajlovu i raspe se bi mozak pred svima. Tu su svjedoci, a on u oporuci dopusti da zapadnjacki forenzicari provjere da li je to on...

Kakav covjek uopste dopusta da mu muce porodicu?
Jesu li cinili "zlocine", molguce. I Naser Oric je. Ali je on i rekao da se radilo svasta, po pravilima i protiv njih i ako je potrerbno oticice da odgovara za navedeno. I otisao je. I izasao do sada.

Dakle, da, Srbija je talac navedene gospode.

i ja mu to savjetujem...al šta ćeš kad u nedostatku argumenata povodiš se za starom redikalskom demagogijom: što glasnije to jasnije;););) (a parole su mu :roll: )
:lol: :lol: :lol:
 
giovaniI:
ne vrijedjaj,da ja ne bih se spustio na tvoj nivo,retardiranog 5-ogodisnjeg djeteta.
a citiras vuka,ovoga sto je rastjerao sve iz spo,pa ni cenzus nije presao,..
hag je politicko,a ne sudsko tijelo,

pa taj Hag nije sud nego kvazisudsko tjelo,iskljucivo politicke prirode.
a da napomenem i on je osnovan protivno povelji UN-a,po kojoj Savjet bezbjednosti -kao izvrsni organ Organizacije UN, nije imao ovlascenje da osniva sudski organ,vec je to mogla uciniti samo Generalna skupstina UN-a.
a osnovano je kvazisudsko tijelo,zamislite sa nadleznostima za "Bivsu Jugoslaviju i Ruandu".eto gdje su nas smjestili-sa Ruandom!

1. ti si taj koji vrijeđa, počevši od pripadnika nacionalnih manjina, inozemnih forumaša, pripadnika ne-radikalne stranaka u Srbiji.... :roll: :roll:
2.nije se teško djetetu pubertetliji poput tebe spustiti na nivo 5-godišnjaka jer iz priloženog se to jako dobro vidi da imaš tu "sposobnost" :roll: :roll: :roll:
 
JerryRopero:
covece ti nemas veze sa zivotom. pa momcila krajisnika su osudili na 27 godina robije a nije ni mrava zgazio, niti je imao bilo kakvu vlast u rukama kojom je mogao da naredi bilo sta a zamisli na koliko bi osudili tek karadzica i mladica. Eto haski tribunal je "dokazao" na procesu generalu Krsticu da je genocid pocinjen u Srebrenici i to je koristeno protiv nas u proceu BIH vs Srbija i presudjeno je na osnovu te presude da se genocid desio ali da eto mi u tome nismo ucestvovali. Da su kojim slucajem osudjeni za to Karadzic i pogotovo Mladic koji je svo vreme rata bio na platnom spisku vojske Srbije , mi bi ti danas morali razmisljati kako da placamo ratnu odstetu .

Zato ne budi glupav i ne zalazi se nesto sto ti ide samo na stetu. Ok je pricati "mi cemo ih iozruciti uhapsiti blabla" jer svet to i od nas ocekuje, al treba tebi i meni da bude jasno da oni nikako zivi ne smeju otici u Hag jer ce to biti iskoristeno protiv nas da se nasa zemlja osudi i unisti nasa buducnost i buducnost nase dece.


Pa u BIH opet moze da tuzi Srbiju za genocid ako hoce tj ako na videlo izadju "neki novi dokazi". To ti dovoljno govori o opasnosti koju za nas znaci njihovo izrucenje Hagu.


to do duše nema veze sa onim šta sam ja citirao,ali ...
Sa ili bez suđenja se zna da je Mladić primao platu iz Bg, to je znao i MSP kad je odlučivao i nisu to uzeli kao dovoljan dokaz da je u Bg planiran genocid.
Sve dokaze koje su imali protiv Mladića su već iskoristili i u ovom procesu MSP.
Jedino, ako general ne izađe i kaže, meni je Slobodan Milošević naredio da izvršim genocid.
Da je Mladić rotasiljan ranije, mi ne bi bili danas odgovorni ni za kršenje konvencije o kažnjavanju i sprečavanju genocida.
A to što pričaš, pa to Vučić trubi već 10 godina i ništa od toga nije tačno.
Posebno je bedno što o opasnosti ukidanja Srpske pričaju radikali i Silajdžić
 
rdeki:
Ti si bese onaj koji podrzava Stipu Mesica?

nisam ljubitelj njegovog lika i djela al je trenutno za Hrvatsku dobro što je on već drugi mandat predsjednik

a uskoro mu istiće taj drugi mandat....pa ćemo vidjet tko će u fotelju


baš nema neki izbor...

možda Pusićka mada sumnjam (ne vole ju baš toliko- nekima je ona preliberalna) :roll:

Čačić za premijera to je već dobra opcija i ima šanse za to

a predsjedniku su ionako ovalsti mnogo manje kod nas nego primjerice u vašem političkom sustavu

najme mi smo parlamentarna demokracija

predsjednika smo sveli na marginu

i to je dobro

za sve odgovara Vlada i Sabor
 
Mit dunavskih rusalki:
Glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte zatražila je od Nemačke kancelarke Angele Merkel da, kao zemlja koja predsedava EU, zadrži pritisak na Beograd da izruči optužene Ratka Mladića i Radovana Karadžića.
Pritisci su dakle latentni. Posledice su poznate i vidljive. Dokle će takva politika ignorisanja zahteva medjunarodne zajednice da uništava ovu zemlju?
Angeli Merkel ce tesko da padne taj zahtev da i dalje pritisce Srbiju...Mladic i Radovan su samo prvi na spisku...posle ce da bude KiM, pa "ugnjetavani" Hrvati i Madjari u Vojvodini, pa Terorisani Muslimani iz Sandzaka, itd...itd...sve dok ne pocnu da gnjave sve jednog pripadnika tadasnje VJ koji je u vreme rata sluzio vojsku... :roll:
 

Back
Top