Веља Илић: Тадић уништио војску и наменску индустрију

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
NISAM NI JA MUTAV!

Ako Boris Tadić nastavi da insistira da Đelić bude premijer, reći ću sve o tome kako je gospodin maneken urnisao našu vojsku i namensku industriju!



Lider Nove Srbije Velimir Ilić upozorio je predsednika Srbije i DS-a Borisa Tadića da će "otkriti o njemu sve što zna" ukoliko nastavi da insistira na Božidaru Đeliću kao novom premijeru! Ilić u intervjuu Pressu najavljuje da će reći "kako je i sa kim Tadić rasturio Vojsku i namensku industriju", i dodaje da ni Đeliću neće ostati dužan! Jedan od lidera "narodnjačke koalicije" kaže da "mora da ispriča šta mu je na duši" i da je "dara prešla meru" posle sednice GO DS-a, kada su demokrate i Boris Tadić uglas insistirali da Đelić bude premijer.

- Vreme je da se odluči da li DS i DSS žele zajedničku vladu i stabilnu vlast ili da svako, jednom zauvek, ode na svoju stranu! Umesto što insistiraju da Đelić bude premijer i pričaju prazne priče, bolje da glasačima kažu istinu, kako bi se već jednom formirala stabilna i duga vlast.

A kako glasi istina...

- DS mora da shvati da nije najjača partija u Srbiji i da sam ne može da prebaci 50 odsto ni na jednom nivou, pa ni u trci za predsednika Srbije!

Otkud "narodnjacima" elan za predsedničku trku?

- Vi sumnjate da mi imamo pravog kandidata?! E, pa, naći ćemo ga i pobediti!

Vi kao da pretite DS-u obustavljanjem podrške njihovom predsedničkom kandidatu?

- Ne pretim ja nikome! Ali, dugo sam u politici i znam šta je dogovor o stabilnoj vlasti. I, znajte, nismo ni mi mutavi! Bili smo fini, nismo ništa otvarali, jer smo računali na dogovor.

Šta niste otvarali? Vi znate nešto o Tadiću i Đeliću što javnost ne zna...

- Pravićemo analize, otvorićemo sve. Najpre, kako je ovaj maneken od predsednika Srbije rasturio vojsku!
DS hoće i jare i pare!

Optužujete DS da zateže dogovor o premijeru, iako vaša koalicija insistira na tom mestu, bez obzira na to što ste osvojili mnogo manje glasova?

- Verujte da nije tako. Ali, znate, problem je u tome što se ovi iz DS-a prave ludi i misle da mogu bez nas da dobiju i premijera i predsednika. 'Oće i jare i pare, ali ne mogu! Bez naših glasova oni mogu da sanjaju mesto predsednika. I zato je bolje da shvate da je to nemoguće i da vlada mora da se formira što pre, jer poslovi stoje, a Srbija se guši u problemima, počev od Kosova i Haga do toga da 31. marta ističe rok za privremeno finansiranje.

Zašto sada pominjete dogovor o paketu? Zar dogovor o predsedniku iz DS-a i premijeru iz DSS-a ne bi bio lakši da su održani izbori za sve nivoe vlasti?

- Sada treba otvoriti taj paket, mada sam ja bio za to da se istovremeno raspišu i predsednički i parlamentarni izbori. Ali, otkud ja znam šta je ko dogovarao sa DS-om. Iskreno, ja sam se i plašio ovoga. Znao sam da će DS zacepiti i baš zato sam bio za to da se raspišu zajednički izbori da Srbija krene napred.


Pričate uopšteno!

- Ma, nemojte! E, pa, ako neće dogovor, videćete i vi, i oni i cela Srbija! Ja sam srpski nacionalista i volim Srbiju više od svega! Baš zato ću reći sve o tome kako je gospodin maneken urnisao našu vojsku! A rasturio je u komadiće i srpsku namensku industriju. Garantujem da ću otkriti kako je, s kim i u čijem interesu to radio, pa ćemo onda videti da li će opet biti predsednik Srbije! A u toj opciji je bio i Đelić. On je jedan od onih koji su se vratili u Srbiju, k'o bajagi da pomognu Srbiji. I što je najgore, sve vreme su on i slični njemu pričali da rade za platu od 300 maraka. Neka gospoda nastave ovako, pa će dobiti to što traže. Ako hoće dogovor, tu smo. Ako neće, raspisaćemo predsedničke izbore i pobedićemo ih! E, tada ćemo videti ko je dobio više, jer će predsednik države biti odgovoran što nema vlade. Ja ću ga prvi napasti za to i reći ću jasno i glasno da je gubio vreme u šetkanju, šepurenju i manekenisanju. I tada ću ga napasti iz sve snage!

Kako ćete se dogovoriti kad stalno jedni drugima "zabijate klipove"?

- Stabilna i duga vlast podrazumeva dogovor o mnogo širem paketu, što uključuje i predsednika države i predsednika parlamenta, a ne samo premijera. Ja im poručujem: ajde da se dogovorimo i napravimo stabilnu vlast, gde će premijer biti naš, a predsednik njihov! Narodu je najmanje važno da li je premijer Žika ili Pera.

Kad je već svejedno, zašto to ne bi bio Božidar Đelić?

- On je dugo bio van političke scene i nema širinu koju ima Koštunica. Neophodan je dogovor o svim pozicijama vlasti. Pa, i biračima je najvažnija stabilna vlast i zato svako mora da poštuje svoje biračko telo.

Kako bi DS poštovao svoje birače ako mesto premijera prepusti Vojislavu Koštunici?

- Lično cenim Božidara Đelića, ali mi ne uliva poverenje kao premijer. A DS mora da objasni svojim biračima i da je kompromis neophodan ako žele da zadrže mesto predsednika republike.

Da li Vi sve ovo govorite samo u svoje ime?

- Znate šta, ja sam uvek za istinu i reći ću to što mi je na duši bez obzira na cenu. Ma, ne moram ja da budem ni ministar, niti bilo šta u Srbiji, ali više neću da trpim i ćutim.
G. ĐOGIĆ

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=5448
 
bas interesantno, znaci ako "ostavi" mesto on ce cutati, za narod [kojeg je on, tadic, sta ja znam sta sve radio] boli njega ...glava. vazno je jedno, dok krademo? ili sl. zajedno ja cutim, ako ti pokusas sam da bla bla, onda iznosim cinjenice na videlo. e pa srbi ja mislim da vas nista ne snalazi sta bi trebalo, ako je to tacno. mogu reci da davno nisam nesto slicno procitao
 
"- Pravićemo analize, otvorićemo sve. Najpre, kako je ovaj maneken od predsednika Srbije rasturio vojsku!
DS hoće i jare i pare!"
------------
Pa, ni Velja ne moze biti amnestiran.
Znaci li to, da bi, kako kaze velja maneken Tadic, bio postedjen bruke da Srbija sazna na koji nacin je unistio vojsku, da je odmah pristao da Kostunica i dalje ostane Premijer?
Pa, sad kad je potegao, da ga covek pita, ima li Srbija i inace pravo da to sazna, bez da je to samo osveta ukoliko DS nastavi na insistiranju da Djelic bude premije?!
 
adem_ks:
bas interesantno, znaci ako "ostavi" mesto on ce cutati, za narod [kojeg je on, tadic, sta ja znam sta sve radio] boli njega ...glava. vazno je jedno, dok krademo? ili sl. zajedno ja cutim, ako ti pokusas sam da bla bla, onda iznosim cinjenice na videlo. e pa srbi ja mislim da vas nista ne snalazi sta bi trebalo, ako je to tacno. mogu reci da davno nisam nesto slicno procitao
Ти боље ћути.....и гледај да похватате и побијете све сведоке против убице Харадинаја...... 8-)
 
*BILJA*:
"- Pravićemo analize, otvorićemo sve. Najpre, kako je ovaj maneken od predsednika Srbije rasturio vojsku!
DS hoće i jare i pare!"
------------
Pa, ni Velja ne moze biti amnestiran.
Znaci li to, da bi, kako kaze velja maneken Tadic, bio postedjen bruke da Srbija sazna na koji nacin je unistio vojsku, da je odmah pristao da Kostunica i dalje ostane Premijer?
Pa, sad kad je potegao, da ga covek pita, ima li Srbija i inace pravo da to sazna, bez da je to samo osveta ukoliko DS nastavi na insistiranju da Djelic bude premije?!

Геџа-Веља је Чачанин - и нимало није наиван, чим је овако иступио ко зна
до каквих је све података дошао. По мени ово што он прича НИЈЕ порука
ДС-у него оним окупаторским бирократама који се шеткају по Србији и
постављају ултиматуме и мешају се у избор Владе...
 
*BILJA*:
"- Pravićemo analize, otvorićemo sve. Najpre, kako je ovaj maneken od predsednika Srbije rasturio vojsku!
DS hoće i jare i pare!"
------------
Pa, ni Velja ne moze biti amnestiran.
Znaci li to, da bi, kako kaze velja maneken Tadic, bio postedjen bruke da Srbija sazna na koji nacin je unistio vojsku, da je odmah pristao da Kostunica i dalje ostane Premijer?
Pa, sad kad je potegao, da ga covek pita, ima li Srbija i inace pravo da to sazna, bez da je to samo osveta ukoliko DS nastavi na insistiranju da Djelic bude premije?!

Он би да открије криминалне радње тадића, ако га овај не подржи политички, ако га подржи, онда неће..
иста багра.
 
eremita:
Геџа-Веља је Чачанин - и нимало није наиван, чим је овако иступио ко зна
до каквих је све података дошао. По мени ово што он прича НИЈЕ порука
ДС-у него оним окупаторским бирократама који се шеткају по Србији и
постављају ултиматуме и мешају се у избор Владе...
Pa, vidish, na taj nacin nisam razmisljala.
Ipak, srpska vojska jeste unishtena,neko za to treba da odgovara, pa neka odgovara onaj ko je kriv. Jer, ni te okupatorske birokrate, ne bi mogle da vrsljaju po Srbiji da nemaju zastitnike, a svakako je jedan od tih i Boris Tadic.
 
Alekasandar2:
Он би да открије криминалне радње тадића, ако га овај не подржи политички, ако га подржи, онда неће..
иста багра.
Mislim da je ovo strashno. Znaci, ja (Velja) znam KO JE KRIVAC, ali, ako bude dobar, necu nista reci?!
Puj-pike, ne vazi.
Ima li ovoga igde u svetu?
 
Blic: DS prihvata Koštunicu za premijera!
Ponedeljak, 5. mart 2007. 21:07

Vrh Demokratske stranke spreman je da prihvati Vojislava Koštunicu kao premijera samo u slučaju da ova stranka dobije ne samo ministarstva sile, već i polovinu ukupnih mesta u budućoj vladi Srbije, saznaje "Blic".

DS zato već vuče i prve poteze da bi osigurao mir u svojim redovima. Na zatvorenom delu sednice Glavnog odbora održanoj u Nišu je, kako "Blic" saznaje, doneta odluka da se ovlašćenja za pregovore o koaliciji i formiranju vlade, sa Glavnog odbora u potpunosti prenesu na Predsedništvo stranke.

Na taj način, tvrdi izvor "Blica", demokrate će pokušati da izbegnu širu debatu i eventualne podele članova GO odlukom da na čelu nove vlade ipak bude Koštunica.

"Glavni odbor tako neće morati da se sastaje da bi donosio ovakvu odluku, a to će dati vremena vrhu DS da svoje članove GO ubedi da su bili u pravu, jer će DS dobiti polovinu svih resora", kaže sagovornik "Blica" iz DS.

Predsednik Političkog saveta DS Dragoljub Mićunović u razgovoru za "Blic nedelje" rekao je da DS ide u pregovore sa predlogom da mandatar bude Božidar Djelić, ali da "teško da bi neko zbog lične ili stranačke sujete bio u stanju da blokira pregovore".

Stav "koliko glasova toliko ministarstava" direktno će pogoditi G17 plus. Naime, DS već najavljuje da i Ministarstvo finansija treba da pripadne ovoj stranci. Ukoliko se sa Koštunicom do kraja nedelje dogovore da im pripadnu i finansije, oni će insistirati na Dinkićevoj tvrdnji da će "podržati svaki dogovor Koštunice i Tadića".

U takvom odnosu snaga, G17 bi mogao da računa na jedno potpredsedničko mesto, kao i na ministarstva zdravlja, poljoprivrede i, eventualno, kulture... Zbog toga iz G17 plus proteklih dana dolaze sve jače poruke da "neće po svaku cenu biti u vladi", a lider te stranke Mladjan Dinkić je išao dotle i da će podržavati koaliciju DSS i DS ukoliko se njegovoj stranci ne pruži mogućnost da ispuni svoja predizborna obećanja.

DSS je uoči nove runde razgovora sa demokratama najavila da očekuje da DS podrži tri ključna principa iz platforme DSS o očuvanju Kosova u okviru Srbije - koji se odnose na neprihvatanje nezavisnosti Kosova, ali i na ozbiljne posledice po odnose sa državama koje tu nezavisnost priznaju, kao i sa NATO.

Demokrate su u ponedeljak o formiranju vlade pregovarale sa predstavnicima G17 plus i, načelno i sa ovom strankom postigli saglasnost o tome da je neophodno što pre formirati novu vladu. Kao i sa DSS, postignuta je saglasnost o politici vlade kada je reč o očuvanju Kosova, evropskim integracijama, saradnji s Hagom, borbi protiv korupcije i smanjenju siromaštva.

Medjutim, iza zatvorenih vrata, potpredsednica G17 plus Ivana Dulić-Marković je na samom početku sastanka podigla temperaturu oštro kritikujući izjavu Božidara Djelića o tome da G17 ne može da računa na Ministarstvo finansija jer su blizu cenzusa. Ona je rekla da se budućim partnerima ne može odmah spočitavati da su blizu cenzusa, ali i da niko nikada nije ni zakucao stav da je Ministarstvo finansija isključivo pravo G17 plus. S obzirom na to da je mandatar DS za premijera Božidar Djelić kasnio na sastanak, ubrzo je reagovao potpredsednik DS Dragan Šutanovac i smirio strasti, te se dalje razgovaralo samo o načelima rada buduće vlade.
 
eremita:
Ахааааааа.......прц-Милева, ето ја лепо кажем да ће бити нових избора а Барбика у орман међу старе лутке....

Из твојих уста у Божије уши!

П.С. Видим сви сте на броју... :-D Поздрављам вас другари! 8-)
 
*BILJA*:
Izgibose, a sve ce ispostiti gradjani.
Kako se sada osecaju oni ljudi na zavrsnom mitingu DSS-a, kada se na svako pominjanje Tadica i DS-a zvizdalo i negodovalo?!
Nadam se da su "srecni" - onoliko koliko sam ja nesrecna sto ce zdruzeni DOS da jase naredne cetiri godine.
Ti to verujes 4. godine :confused: Ja ne verujem da ce do godine izdrze.
 
*BILJA*:
Izgibose, a sve ce ispostiti gradjani.
Kako se sada osecaju oni ljudi na zavrsnom mitingu DSS-a, kada se na svako pominjanje Tadica i DS-a zvizdalo i negodovalo?!
Nadam se da su "srecni" - onoliko koliko sam ja nesrecna sto ce zdruzeni DOS da jase naredne cetiri godine.

највише бих волео да уђу у владу ДСС ДС и ЛДП.

То би рестлове 5. октобра уништило.

Лично сматрам да је Коштуница себи потписао политичку смртну пресуду.
На следећим изборима ће добити око 10% а Тадић мање од 22%
 
*BILJA*:
Izgibose, a sve ce ispostiti gradjani.
Kako se sada osecaju oni ljudi na zavrsnom mitingu DSS-a, kada se na svako pominjanje Tadica i DS-a zvizdalo i negodovalo?!
Nadam se da su "srecni" - onoliko koliko sam ja nesrecna sto ce zdruzeni DOS da jase naredne cetiri godine.

Неће моћи ове ноћи...
Ствари су толико труле, чак и ако склепају неку владу, неће бити дугог века.
Очекује се - ВЕЛИКИ ПРАСАК!
 
Alekasandar2:
највише бих волео да уђу у владу ДСС ДС и ЛДП.

То би рестлове 5. октобра уништило.

Лично сматрам да је Коштуница себи потписао политичку смртну пресуду.
На следећим изборима ће добити око 10% а Тадић мање од 22%
Da, bas tako!
Toliko mi je taj covek bio drag, ali, za mene on vise ne postoji!
 
Alekasandar2:
највише бих волео да уђу у владу ДСС ДС и ЛДП.

То би рестлове 5. октобра уништило.

Лично сматрам да је Коштуница себи потписао политичку смртну пресуду.
На следећим изборима ће добити око 10% а Тадић мање од 22%
Koska je tako i tako osluzio njegovo, taj da vlada jos 4. godine zreo je za ........ :lol:
 

Back
Top