iPod~ bacanje para ili..

ivana :)

Početnik
Poruka
28
Dilema...
Razmisljam da nabavim neki pristojan uredjaj za slusanje muzike,a Mp3 mi deluje previse zastarelo,a Mp4 nesigurno...
iPod nano mi deluje sasvim ok,ali cena mu je ogromna!
iPod suffle mi se cini najidealnijim za mene.Ali ja hocu onaj kockacti,mozete ga videti na Apple-ovom sajtu www.apple.com.
Mislite li da ga ima kod nas? :? Icicu da proverim u nekoj od Apple-ovih prodavnica.
Pisite sta mislite o ovim spravicama...
 
mp3 je format koji pusta iPod...
e sad, ja imam nano, koji je perfektan, i koji koristim i kao usb disk i kao slusac muzike :)
uopste nemam zamerki od kvaliteta zvuka (koji je fenomenalan), do samog dizajna...
ako te ne mrzi da se cimas na nano mozes da instaliras i Linux, pa da pustas i video materijal :)
 
Ok,za pare bi se stisla nije to bas problem,ali ja bi ga u principu koristila samo za muziku...
Zato sam se odlucila za iPod shuffle od 1GB(oko 240 pesama,meni,puna kapa).
Sada,pitanje je kakvu to muziku ja mogu da slusam na iPod-u.
Kupovati pesme na njihovom iTunes-u izgleda je jedina opcija.Pesme skinute sa drugih sajtova moraju da imaju neku zastitu.Al,da li mogu slusati pesme sa CD-a?A sa pirata?
I kako da kupim pesme na iTunes-u?
Please,pojasnite mi to malo ja sam zaista jos nova u tome...
 
Nemoj mi vjerovati, ali moj drugar ima ovaj uredjaj i koliko sam mogao da vidim , ne kupuje nikakve pjesme, nego ih skida na uredjaj sa USB kablom sa svog racunara i naravno slusa ono sto on odabere.. Sad ne znam kapacitet njegvog uredjaja, ali mislim da je isto oko 1 GB..

Naravno, izbor pjesama je njegov i koliko sam ga shvatio pjesme su u mp3 formatu..
Ako grijesim neka me neko demantuje..

Pozdrav..
 
o boze, toliko smo piratizovana zemlja da se ja krstim kada vidim da neko zeli legalno da kupuje mp3 sa neta, i to za 70 dinara po pesmi... probaj malo na googlu da vidis oko torrent i rapidshare pojmova... 0 din album

Od 1 gb imas super malih plejera vec od 4300 din, 3x2x2 cm, oled... ne vidim potrebu za iPodom osim kao ono "vidi ona ima ipod..."
 
sve zavisi koliko ti stvarno treba.
Ako dnevno provodis par sati u uslovima u kojima ti treba muzika onda i da se stisnes za pare. Ako mislis povreneno da slusas onda je to bacanje para. Za muziku je muzicki stub i tacka. Nijedan IPOd ne moze da izvuce kvalitet koji mogu kvalitetna pojacala a da ne pricam o snazi koju na ipod-u i ne mozes da upotrebis jer ces ostetiti sluh.
Po mom misljenju bacanje para.
I jos jedna sitnica.
Kvalitet zvuka ne zavisi iskljucivo od uredjaja. Mnogo zavisi i od same kompresije, "izvora" i mnogo togsa. Dzaba tebi kvalitetan uredjaj ako je sam fajl los.
 
Obersturmfuehrer:
iPod se svojim kvalitetom toliko istice od ostalih plejera za po 4000din da je totalno druga klasa...
e sad, ako hoce da bi je gledali, zasto da ne...

Eh sada predsavljas ostale playere kao da su tranzistori iz 60 ih... Neka stavi svako ko ima prilike oba u uho i uporedi kvalitet...

Jedino sto ce mu reci da se radi o proizvodima druge klase je cena ;)
 
evo jednog zanimljivog testa koji mozda moze da opravda cenu iPod nano-a....

What does it take to destroy an iPod nano

test je ukljucio realne situacije:

1. Sitting on the iPod nano
2. Dropping it while jogging (4-6mph),
3. Dropping at various speeds: 8-10mph (slow bicycle), 15-20mph (fast bicycle), 30mph (slow car), and 50mph (fast car)
4. Dropping the nano from various heights.

dobro, tesko da ce iPod da vam ispadne iz kola koja se krecu 70kmh, al ajde :)
 
tab503:
sve zavisi koliko ti stvarno treba.

A ja cesto vidjam ljude koji svasta kupuju a nemaju dovoljno para nego stede, rade dva posla, a kupuju stvari koje u stvari ne koriste. Ja nikad ne kupujem stvari dok ne mogu lezerno da ih kupim, najvise mrzim natezanje. Kad mi nije bilo zanimljivo da idem ulicom i da slusam muziku tad sam mislila da je I pod bacanje para a sad ne mislim tako. A ima ljudi koji ce da kupe I pod i da slusaju muziku sa njega jednom u dve godine, i to ako se sete da ga imaju.
 

Back
Top