Sujeta

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Dobro...evo sad jedna pametna tema... :lol:

Koliko ste zaista sujetni u odnosima, ili pred raskid?

Da li smatrate da je sujeta dobra ili losha osobina i zashto?

Ili smatrate da ako vam neko "lupi shamar" trebate da okrenete i drugi obraz?
 
Sujetan sam jer mislim da nisam.
Pa za mene je raskid "vozdra za sva vremena",tako da nema neshto dalje drugog da smaram svojom sujetom u tim trenutcima,ja ne dramim samo presechem.
Veeeoma dobra,zato shto sujeta pojednica odredjuje granice i vrednosne zivtone parametre koje je postavio pred sebe i druge.Oni mogu biti loshi ili ko zna kakvi,ali je izbor svakog pojedinca da ih postavi u skladu sa svojom prirodom i pogledima na svet.Kome se ne svidja,vozdra.
Oko,za oko,vilica za zub.
 
Pa u sushtini smo svi manje ili vishe. Ali sam bash neshto razmishljala, (uhvatila sam sebe u katastrofalnim ispadima sujete) koliko je zaista pametno ponashati se tako. Kod mene je ona zaista bila potpuno nesvestan mehanizam, ali kad bi izbrojali do 10 svaki put pre nego shto napravimo "sranje", cini mi se da bi nekako bolje proshli..shta god da je u pitanju...
 
Enfroz2891.:
Sujetan sam jer mislim da nisam.
Pa za mene je raskid "vozdra za sva vremena",tako da nema neshto dalje drugog da smaram svojom sujetom u tim trenutcima,ja ne dramim samo presechem.
Veeeoma dobra,zato shto sujeta pojednica odredjuje granice i vrednosne zivtone parametre koje je postavio pred sebe i druge.Oni mogu biti loshi ili ko zna kakvi,ali je izbor svakog pojedinca da ih postavi u skladu sa svojom prirodom i pogledima na svet.Kome se ne svidja,vozdra.
Oko,za oko,vilica za zub.


Ma kakvi froz...sujeta te tera da gadjash...iznova i iznova...dokle god dobijash odgovor...Upravo suprotno od onoga shto si napisao. A tvoj mehanizam koji si opisao , ja tumachim upravo kao onaj koji je pametniji, od sujete.
A to oko za oko , zub za zub, je upravo definicija sujete. Znaci vrati istom merom. Kad presecesh, stavljash crtu na svaku dalju mogucnost "sujetnog odgovora"...
 
jesam, jako sam sujetna i mislim da je jako stetno biti sujetan, ali nemam nameru to ikada da promenim, jer mi je potrebna sujeta da ne bih bila slabic u odredjenim situacijama kao ove koje su mi se desavale ovih dana, gde bi trebalo da budem povredjena do bola, ali se drzim i necu da popustim jer mi je sujeta ustvari povredjena, a ne osecanja, tako da me ona, u neku ruku, cuva
e ako me je neko sad razumeo, evo
 
jesam sujetna,i znam da budem impulsivna kad me neko jako iznervira,i kad mi pukne film a tad sam u stanju svasta da napravim zbog besa.
ali odavno sam pocela da se ucim da kontrolisem bes,i redje pravim ispade pred ljudima koji mi znace.yebes ponos,i sujetu i sve kad sam sebi cinis lose.zbog ljudi i situacija koji mi znace,u stanju sam da sve stavim pod tepih kad treba.
sa druge strane,u odnosu sa ljudima koje ne poznajem ne libim se bas previse da kazem sta hocu,ali samo u slucaju da me iznerviraju ili isprovociraju iz ciste obesti.i to sve teze kontroslisem.a posebno u saobracaju :neutral:
 
pa brojanje do 10 je ono u sushtini instant reshenje, pametno je u medjuvremenu ispitati motive, e sad mozda je u stvari bash dobro pustiti to sve iz sebe, 'nako do kraja jer jedino tako mozemo najochiglednije videti shta nam to radi, i shta se iza toga krije... sujetan je svako i nikako ne mislim da ima icheg dobrog u tome
 
Butterflies And Hurricane:
Heh..pa i ja se sad kajem...trebala sam da povuchem pametno crtu ko shto je froz opisao...da sam bila svesna sopstvenog mehanizma....ali sad jbq...
Ma svestan sam ja, al dzaba, to je jece od mene. A vec posle dva-tri dana pocnem da kapiram, al tad je kasno...
 
Mislim da je sujeta vrlo blizu osobinama kao shto su impusivnost,brzopletost, a onako poprilichno suprotna ponosu...
Banalan primer: Kada na shamar vracash istom merom, ili trostruko, spushtash se na neciji nivo (doslovno receno)...nema tu onda nikakvog ponosa...
Mada ...cesto u ozbiljnim i dubokim odnosima, ni ne razmishljamo o ponosu...
 
ja npr sujetu uopshte ne mogu da nazovem osobinom, meni je to pre neki mehanizam odbrane, najjednostavniji ujedno i najtupaviji, usled sopstvenog nezadovoljstva, od koga niko nije oslobodjen (sem onih na crti :lol:)... lupiti shamar nekom, verbalno ili stvarno, uopshte ne mora da odatle da potiche i ne smatram ga chak ni spushtanjem na nechiji nivo
sujeta je meni gadna iskreno, uvek nekako tezi da obuzme choveka i mislim da najvishe shteti samo sujetnom choveku, navodi nas na uzasne misli i osecanja i mene u najmanju ruku jezivo umara... recimo da iskrivljuje stvarnost... a njene projave su tako nekad sakrivene, i premazane drugim stvarima... ma mnogo je shiroka tema, i ozbiljna
 
joj sve vas treba na robiju:) jel vi stvarno ozbiljno pricate ili se zajebavate? ****** ovo ko matriks... ko ghost rider se osjecam ne znam jeste li gledali film onaj sa nikolasom kejdzom?
 
Butterflies And Hurricane:
Ma kakvi froz...sujeta te tera da gadjash...iznova i iznova...dokle god dobijash odgovor...Upravo suprotno od onoga shto si napisao. A tvoj mehanizam koji si opisao , ja tumachim upravo kao onaj koji je pametniji, od sujete.
A to oko za oko , zub za zub, je upravo definicija sujete. Znaci vrati istom merom. Kad presecesh, stavljash crtu na svaku dalju mogucnost "sujetnog odgovora"...
Ok sazem se to je 1 vid ispoljavanja sujete-impulsivnost.Ali postoje i drugi ne bash dichni nachini da nekog iz tvrdoglavosti i nekih svojih principa "sasechesh"....
 
ja dobro vozim,ne sto sam ja,nego sto vidim kako druge zene voze,i ja sam super za njih.posebno sto malo vise vozim u poslednje vreme pa kad se naviknes lepo ti krene.
nego su muskarci nadrkani i ne vole kad im se neko prestrojava u njihovu traku,pa makar bili tipa sto metara iz tebe oni ce krenuti da ubrzavaju da im ne bi stao ispred.
tako je juce neki celavi suboticanin na gazeli krenuo da ubrzava,a posto je meni bilo dosta vise viska testosterona u voznji,nedostatka signalizacije i slicno,ja sam mu se ubacila ispred namerno.i on me petekao sa desne strane i okrenuo se i kao nadrkano me pogledao.ja sam mu samo pokazala srednji prst i zapalila dalje.kako mrzim te skotove,koji kada vide zensko nace da ga propuste ne zasto sto ne mogu,nego jer je zensko.
od sada sam i ja bezobrazan vozac,jer ocigledno kad si fin,kulturan,kada stajes pesacima i propustas,neces nikada nigde stici.
posle mi cale reko da se ne zezam jer cu dobiti batine od nekoga jednog dana :neutral:
 

Back
Top