Vazdusna puska

pantelija11:
Postoji li u Beogradu neki streljacki klub(vazdusna puska)?
Evo ga moj covek...
Pa ja sam 7 godina trenirao streljastvo, doduse u Valjevu, a u Bg sam ponekad, odlazio na takmicenje.
Kolko ja znam, imas Partizan streljacki klub, Crvena Zvezda, Cika Mata, Milicionar 92...
To je ono sto ja znam do 2004. godine, dok nisam otisao u vojsku.
Imas i na N.Beogradu, mislim da se streliste zove ``Novi - Beograd - Usce``, ali nisam siguran. Ako si gledao film APSOLUTNIH 100, e u tom strelistu ti je sniman film.
Pozdrav od nekadasnjeg sportiste... 8)
 
Ja svaki dan pucam, ali u svom dvoristu sa vazdusarom .. Nemogu da kazem da sam extra jer da sam extra gledali bi me na EURO SPORTU, ali sam dosta dobar, recimo omiljena meta su mi palidrvca ... poredjam ih na dasci koju sam specijalno izbusio za tu priliku i pod odredjinim uglovima, nakirim je palidrvcima i udri brate. Inace dvoriste mi je veliko da ne kazem ogromno pa da pucas dok se ne us*res ...

Sto se tice pusaka imam dve jedna je Gamo a jedna nasa Zastavina ali nekako imam utisak da nasa ima jacu oprugu, znam kad sa Gamaru osinem komsijsku macku ona sam poskokne, a kad je sa zazom osinem, ona isto poskoci ali je po 2 meseca ne vidim posle ..:D:D ..

Inace obe su nove kupljene i ja sam prvi vlasnim ... tako da sam ih testirao do bola .. preciznost i lakocau ima stranac ali je zaza zaza .. a sto se dijabola tice koristim Gamo, mada sam sad poslednji put uzo neke nemacke neznam koje su tacno ali su bile i jeftine 370 din 500 komada ... pa udri brale ....

Ako ste zainteresovani mozemo razmeniti misljenja, u svojoj radionici i laboratoriji uspeo sam da napravim dum, dum dijabolu. Nema neku razornu moc ali bitan je zvucni efekat kad udari ... Cuje se BOOOM, a i sto je najvaznije moze na 30m da probusi konzervu od farbe i to svaki put kad je pogodi. To je prednost dum, dum dijabole, a jedina mana koju nisam resio je da nemoze da se aktivira na sve, jedino o neku tvrdu podlogu. Da ne zaboravim kad gadjate DD dijabolom metu onu kartonsku koja je postavljena na lim, i ako kojim slucajem pogodite strogo u 10, hehe .. morate da zamenite metu, jer crnog kruga vise nece biti ... :D:D

Aj uzdravlje !
 
@pantelija11, hvala bogu da se neko setio streljastva ovde...

Ja sam aktivni strelac, i iako nisam iz BG-a, znam nekoliko klubova koji imaju extra uslove kao i trenere...

Neki od njih: SK "Partizan", SK "Crvena Zvezda", KSS "Policajac", SK "Novi Beograd-Usce", SK "Zvezdara". . .
Moja preporuka ti je NoviBG, Partizan i Policajac...

Ne znam gde se klubovi nalaze (osim SK "Novi Beograd-Usce") ali ako zelis da pocnes da se bavis streljastvom ozbiljno mogu da ti nabavim adrese...
Koliko imas godina? Cime planiras da pucas? Standardnim ili serijskim oruzjem?
evo ti i sajt streljackog saveza srbije: www.serbianshooting.org.yu

Ako te nesto zanima kontaktiraj me na PVT
 
Heh, ja sam skoro počeo da se bavim streljaštvom i veoma mi dobro ide, bar tako kaže trener. :)
A inače trener mi je ovaj, kad uđeš na sajt streljačkog saveza, pa ova prva slika, e on je onaj što sedi u plavoj košulji i belom prsluku, drugi od desno u sedećem položaju. Ovo što mu stoji oko vrata čuva u klubu. Klub se zove SK Nacional i nalazi se u Grockoj.
 
ČSSR vazdušna sa dužom cevi i menjanom oprugom ....
dobro radi since 1986....
nišan jeste tipa mušice ali baždaren 30 50 70 90m,staviću sliku kasnije.
lepa temma, ajmo dajte T-T podatke vašeg oružja...
 
Ponosno izjavljujem:

Feinwerkbau 700 Alu
http://www.feinwerkbau.de/ceasy/modules/core/resources/usage.main.php5?id=117&width=450&height=150
-tezina oko 5650 g
-boca za vazduh (max 200bar)
-original diopter
-ring 4.2 zamagljen... ma shta vise da pricam pogledajte samo sliku.

Inace prosecni rezultat oko 570 krugova.

@LysergicAcid,na zalost MK ne pucam jer nemamo streliste a ni opremu za MK gadjanje. Nisi rekao konkretno: MK standardna ili serijska?

Verovali ili ne, bio sam zadnji prvak SCG serijskom puskom kao pionir i to manje od 12 sati (da da, dan pre raspada drzave...) :D

Tema je super, strelci javljajte se!!!

@Rapala, pretpostavljam da si ribolovac, ne?
 
Pozzz svima.Zamolio bih vas da mi pomognete.Jako sam zainteresovan da kupim vazdusnu pusku.Koja bi bila najbolja za negde oko 100eura i sta mi je potrebno da bih je kupio.Mislim jel mi je potrebna neka dozvola ili sta..???Pozzz i HVALA unapred!!!
 
za sta ti treba? mislim da ti treba potvrda da si clan nekog kluba, ne vuci me za rec..... ako ti treba za macke i ostale ljubimce oko kuce najbolje ti je da pazaris polovnu "zastavu"...
 
Hej caos! Dobro je da ima ovde dosta vas koje se razumete u vazdusnu pusku! Treba mi par informacija u vezi sa nekim tehnickim detaljima. Gadjam i ja i palidrvca i cepove i svasta, ali me interesuje sledece:
Prvo, dimenzije prave mete (deset onih krugova pretpostavljam) ali kojih dimenzija, i da li ima negde mozda to da se skine ili kupi? Ili cu ja napraviti samo ni trebaju dimenzije.
Drugo, koja je prava udaljenost sa koje treba da se gadja? Odnosno sa koliko se gadja u streljanama, takmicenjima i sl.
I trece, na kojo visini treba da se nalazi meta?

Nadam se da nece smarati nekoga da mi odgovori na ovo! Hvala, pozz!!!
 
Hej caos! Dobro je da ima ovde dosta vas koje se razumete u vazdusnu pusku! Treba mi par informacija u vezi sa nekim tehnickim detaljima. Gadjam i ja i palidrvca i cepove i svasta, ali me interesuje sledece:
Prvo, dimenzije prave mete (deset onih krugova pretpostavljam) ali kojih dimenzija, i da li ima negde mozda to da se skine ili kupi? Ili cu ja napraviti samo ni trebaju dimenzije.
Drugo, koja je prava udaljenost sa koje treba da se gadja? Odnosno sa koliko se gadja u streljanama, takmicenjima i sl.
I trece, na kojo visini treba da se nalazi meta?

Nadam se da nece smarati nekoga da mi odgovori na ovo! Hvala, pozz!!!

1. dimenzija :arrow: kvadrat 14x14 cm u kome je kruzna meta precnika 8,3 cm. Crni krug je precnika 2, 9 cm sa poljima od 7-10, gde je 10-ka precnika 1.1 cm. Sirina polja je 4.5 mm.

Za sve ostalo najbolje se obrati u neki streljacki klub, ali mislim da se puca sa rastojanja od 10 metara.
 
Evo ovako... Imas dve vrste: za serijsku i standradnu...

Ovo je ISSF potvrdjena meta za standardnu pusku medjunarodni program (pod time se podrazumeva profesionalno takmicenje i ono sto mozete videti na olimpijadi):
Air-rifle-target.jpg


Evo to je i ovde: http://www.krueger-targets.com/sch_en_articles.php?VID=WO8CsyCj1V2qszdP&saSearch[category]=Air+rifle+10+m

U serijsku pusku spadaju zastavine one male i anschutz serijske puske ali bi te mete verovatno vise tebi odgovarale jer im je crni krug veci. Na zalost, posto na njima ocigledno samo mi srbi pucamo i spada u C program (rekreativni) nigde ne mogu da je nadjem na net. U svakom slucaju, posluzice ti i ovo...
Inace, dimenzije mete su 10x10 cm dok je crni krug 30,5 mm...
 

Back
Top