Rasizam u Srbiji?

stefanely

Početnik
Poruka
1
Juce u klaionici MOZZART u ulici Majke Jevrosime u centru grada Beograda u subotu 3.marta 2007 godine desilo se ne zamislivo:
U kladionice MOZZART u ulici Majke Jevrosime radnica MAJA je odbila da otvori vrata kladionice kada je videla dva roma koji su hteli da udju.Posle ignorisanja tj. ne otvarajuci vrata zamolila je jednog policajca koji je stajao u redu da uplati tiket, da im kaze da nemaju pravo da udju u kladionicu.
Tip postupkom radnica klaionice kladionice MOZZART u ulici Majke Jevrosime u Beogradu, je vidno pokazala mrznju prema drugoj rasi.NE BUDIMO RASISTI,BUDIMO LJUDI!
 
..mozda su ih banovali u toj kladzi..
..ja gledala kako su sat i po vrteli u DZ majku romkinju
sa bebom od tri meseca koja je imala visoku temperaturu..
..a imala je urednu knjizicu i sve..i vishe zivaca od mene za celu tu situaciju..
..valjda je navikla..
 
Poznato je da smo mi Srbi rasisticki naklonjeni nemilosrdnim preduslovima. Sto juznije ili regionalnije, to radikalnije i tvrdoglavije!

Tako je, da svi imamo sliku dobre bake u glavi, koja svakom putniku-namerniku daje zadnju jabuku i unuce rakije, al` sigurno samo belom, pravoslavnom i cistom ljudskom bicu.

Osim toga je dovoljno da nam dragi komsija samo pljune u avliju, pa da mu se osvetimo kamenom u glavu!!

Razmisli, pa cini!
 
Da rashcistimo!Globalizovane rasiste mrzim iz dna dushe,a one koji su odredjeni na neke ljude(Ne njihovu celu rasu,naciju,boju koze)i rasisti su iz poshtenog razloga poshtujem!!!Sve je to relativno!Dok god je sveta bice medjusobne mrznje i niko to ne moze da sprechi!!!To je jache od nas!
 
Ma shta bre, pre neki dan izlazim iz pekare i prilazi mi neka matora ciganka krene da mi uzme pljesq iz ruke "Daj mi malo..." i ja samo prodjem pored nje, kad ona meni neshto promrmlja "Dabogda ti...(dalje je nisam chuo)", i od tada mi se nishta ne da... I da me ne nervira, ma daj bre...
 
e tako ja letos taman kupila limenku nechega...nije bitno chega :P
I taman je otvorim,i prolazim pored ciganke koja mi trazi limenku,a sunce upeklo u p.m. i ja produzih...
a ona osu po meni take psovke,ja u zivotu ne chuh to :lol:
Ali ipak uvek dajem pare kad trazze i to...
 
Zivim u Vojvodini,gde ima mnogo nacionalnih manjina.I sada ja treba da mrzim tamo nekog Madjara,Rusina,Slovaka,nebitno samo zato sto nije Srbin!Ma daj molim te...
Imali neko testiranje u skoli, za nacionalnosti. I svi su na pitanje koje narode mrzimo odgovorili Madjare i Hrvate! Ajde za Hrvate i Albance mogu da razumem,uzeli su nam teritorije,proterali neke ljude i spalili kuce.Normalno je da ce taj neko da ih mrzi!
Ali da mrzim nekog Madjara ili Rusina zato sto me nervira jer nije Srbin i zato sto ima nastavu u skoli na svom jeziku...nema sanse!!!!
Bolje da razmislimo i ne volimo te ljude koji su dozvolili da Albanci dodju na Kosovo,ili dali bezgranicnu dozvolu Kinezim aza rad i ulazenje u Srbiju,a ne celu naciju!!!
 
Nemojmo se praviti mutavi: Bio sam svedok mnogo puta kada konobari izbacuju cigane koji prose ili dokonu cigancad koja bi se igrala izmedju separea u lokalu. Sta, sada je Srbija rasisticka a napredni, moderni ultalevi LDP B - 92 i ostali po ko zna koji put promovisu svoju savest i ljudske kvalitete na uvek isti nacin a preko ledja ovog naroda. Zaboravljate ( ili se pravite blesavi ) da postoje pravila ponasanja u nekom privatnom lokalu kao i volja samog vlasnika i njegov stav sto se tice prosjacenja.
 
stefanely:
Juce u klaionici MOZZART u ulici Majke Jevrosime u centru grada Beograda u subotu 3.marta 2007 godine desilo se ne zamislivo:
U kladionice MOZZART u ulici Majke Jevrosime radnica MAJA je odbila da otvori vrata kladionice kada je videla dva roma koji su hteli da udju.Posle ignorisanja tj. ne otvarajuci vrata zamolila je jednog policajca koji je stajao u redu da uplati tiket, da im kaze da nemaju pravo da udju u kladionicu.
Tip postupkom radnica klaionice kladionice MOZZART u ulici Majke Jevrosime u Beogradu, je vidno pokazala mrznju prema drugoj rasi.NE BUDIMO RASISTI,BUDIMO LJUDI!
Rasizam???

Ovo je olako izreceno. Prvo sto se ne moze govoriti o RASI u ovom slucaju, a drugo sto mozda radnica MAJA ima prethodna losa iskustva sa Romima. Evo ja nikad nisam radila u kladionici, niti sam krocila u neku, ali sam sigurna da ako imam neki novac, koji pri tom nije ni moj, nego sam odgovorna za njega meni nikako ne bi bilo svejedno kada bi se pojavio neki od pripadnika necivilizovanih naroda... bilo da je rec o Romima, bilo da je rec o nekom Afrikancu. Cim je neko divlji, ne postuje zakone, nevaspitan je, ... jednostavno ne znas sta mozes da ocekujes od njega. Pa mali caigancici, ono malo cupavo sto trci ulicama, pa je bezobrazno i radi svakakve gadosti... a kada odraste nastavlja da se ponasa nekontrolisano, ne ume da ceni sebe... zasto bi se takav i bojao zatvora, kao da on ima nesto da izgubi???? Pa naravno da bih se i ja uplasila u Majinoj kozi, ne znam kako bih reagovala, ali sam sigurna da ovo sto se desilo nije rasizam. Osim toga, ona je mozda znala nesto o tim Romima, cim je bas tako ekstremno reagovala... mozda... nismo culi Majinu stranu price.
 
Zato sto poznajem nekoliko civilizovanih Roma ne menja stvar da oni vecinski ne znaju za norme ponasanja kojima se vodi ostatak drustva. Zasto je to tako ne znam, oni isto kao i svi drugi imaju sanse da se uklope u drustvo, ali mnogi to ne zele... po obicaju se bave nekim kriminalom jer ocigledno u drugim oblastima nemaju sanse jer nemaju kvalifikacija.

Mene zaista ne zanima sta ce oni raditi sa svojim zivotom, ali ako je neko nevaspitan, prljav, bavi se sumnjivim aktivnostima ne moze od mene ocekivati da ga tretiram isto kao i nekog uglednog coveka koji vredno radi i posteno docekuje svako jutro. Ako vi smatrate me ovo cini rasistom, onda vi niste normalni.
 

Back
Top