Strane banke pljackaju gradjane Srbije

Znaci kao instrumente osiguranja kredita imate administrativne zabrane na plate pa zatim hipoteke sto znaci da kreditor ne moze nikada da izgubi. U prvom slucaju ako osoba A ne isplacuje kredit aktivira mu se administrativna zabrana na licni dohodak prilikom koje mu se skida pre isplate LK iznos rate sve dok u potpunosti ne isplati kredit. U drugom slucaju ako osoba A ne isplacuje kredit aktivira se hipoteka nad nekretninom koja je zalozena i banka postaje novi vlasnik pomenute nekretnine.

Tako da su pricice o "vecem riziku" plasmana kapitala u Srbiju negoli u Hrvatsku - vise nego smesne.

Sustina cele price je da stranke banke podmazuju Dinkica i ostalu mafiju sa dolarskim i euro novcanicama a ovi zmure na ovo bankarsko pljackanje gradjana nase zemlje.

Sve u svemu finansijska mafija vlada.
 
filatelista:
Mi nismo rizicni.
Pa ne znas kolika ce ti sutra biti drzava, a pricas da nemamo rizika
AJDE CUTI I KUCAJ NA TEMI O SESELJU!

covece koji si ti diletant. Ekonomski rizik nema nikakve veze sa time kolika nam je drzava vec samo sa instrumentima osiguranja kapitala i zakonima koji u tu svrhu postoje. Sto se Srbije tice ona ima zakone i zakonske mehanizme za osiguranje kapitala jednake onima koji postoje u evropskoj uniji tako da su t voje price da smo mi rizicniji za plasman kapitala smesne.

Vi ekonomski diletanti ne shvatate da je kapital tj novac danas roba kao i svaka druga i da ako je neka zemlja "rizicnija" cena kapitala/novca u toj zemlji moze da bude veca za neki odredjeni procenat tj 10-30% al nikako veca za 400%

To je kao da u Hrvatskoj 1 uvoznu milku placaju 1e a mi u Srbiji 4e. Nema jednosatvno nikakve ekonomske logike .
 
svetolik trpkovic:
To zasto su kamate vise nego u okruzenju sam vec napisao u gornjem postu ,drugo kolike su bile kamate u domacim bankama pre zlog Dinkica i DOSa i u kojoj si to banci pre 2000. mogao da uzmes uopste kredit kao obican gradjanin?

Данас само мали број грађана, они са изузетно високим примањима, узимају кредите за стан или кола.
Огромна већина грађана узима кредите за преживљавање, јер им је то министар са хеклером "омогућио"! :evil:
Ја говорим о тој већини грађана, ови са високим приходима ме не занимају! Е та већина грађана је уз помоћ чекова, што му исто дође нека врста кредитирања, успевала да састави крај са крајем, а данас је то немогуће!
 
JerryRopero:
Znaci kao instrumente osiguranja kredita imate administrativne zabrane na plate pa zatim hipoteke sto znaci da kreditor ne moze nikada da izgubi. U prvom slucaju ako osoba A ne isplacuje kredit aktivira mu se administrativna zabrana na licni dohodak prilikom koje mu se skida pre isplate LK iznos rate sve dok u potpunosti ne isplati kredit. U drugom slucaju ako osoba A ne isplacuje kredit aktivira se hipoteka nad nekretninom koja je zalozena i banka postaje novi vlasnik pomenute nekretnine.

Tako da su pricice o "vecem riziku" plasmana kapitala u Srbiju negoli u Hrvatsku - vise nego smesne.

Sustina cele price je da stranke banke podmazuju Dinkica i ostalu mafiju sa dolarskim i euro novcanicama a ovi zmure na ovo bankarsko pljackanje gradjana nase zemlje.

Sve u svemu finansijska mafija vlada.
P kao sto sam ti napisao gore i u Slovckoj i Ceskoj koje su sada daleko ispred nas su kamate bile iste kao i ovde u prvim godinama tranzicije.A upravo u ovome sto si napisao o osiguranju kreditorovih prava lezi problem jer nije dovoljno da se prepise neki zakon iz EU i usvoji u skupstini je za smanje rizika potrebno i da se taj zakon provodi i sto je jos vaznije da funkcionise pravosudje i pravna drzava a to je kod nas na jos jako slabom nivou.Zamisli samo koliko bi pred nasim sudovima ovakvima kkvi jesu trebalo vremena da kreditor utuzi svoja potrazivanja recimo hipoteku i da udje u posed npr. zalozene kuce pa ti procesi kod nas traju godinama pa je samim tim i rizik za banke velik.
 
Strela:
Данас само мали број грађана, они са изузетно високим примањима, узимају кредите за стан или кола.
Огромна већина грађана узима кредите за преживљавање, јер им је то министар са хеклером "омогућио"! :evil:
Ја говорим о тој већини грађана, ови са високим приходима ме не занимају! Е та већина грађана је уз помоћ чекова, што му исто дође нека врста кредитирања, успевала да састави крај са крајем, а данас је то немогуће!
daj ne lupaj gluposti i nemoj mesati babe i zabe ,ovde se govori o potrosackim kreditima koji se pozajmljuju od banakai koji nemaju nikakve veze sa cekovima koji su bili sredstvo za odlozeno placanje ito kao sto i sada imas kreditne kartice sa kasnijim rokom dospeca.
 
daj reci mi JEDAN SLUCAJ da u slucaju neisplacivanja kredita kreditor nije obestecen. Znaci daj mi jedan slucaj da je neko uzeo kredit za stan,kola pa ga nije isplacivao i ista mu nisu oduzeta. Jedan samo. Ako ne mozes da ga nadjes/navedes to znaci da govoris gluposti.

Znas sta je meni cudno u svemu ovome. Koliko ste vi pojedini spremni da podrzavate nesto sto ide na vasu stetu. Pa ovime vi sami anjvise imate stete a vi i dalje podrzavate oni koji vas pljackaju. Pa nije ni cudo sto ima u svakom malo vecem gradu Srbije preko 30 banaka jer nigde zarade banaka nisu toliko velike kao u Srbiji. Nigde ovakvih kamata nema u Evropi.
 
ja ne znam u cemu je problem...
kada uzimas bilo koji kredit tvoja je duznost da procitas uslove...
ako ti se ne svidjaju - nemoj da uzmes...
kraj price.
niko tu nikog ne pljacka...

e sad, ako je tebi dupe zinulo na kredit, pa potpises bilo sta, nemoj da se ceses po glavi kad ti stignu kamate i da nazivas banke lopovima...
 
svetolik trpkovic:
P kao sto sam ti napisao gore i u Slovckoj i Ceskoj koje su sada daleko ispred nas su kamate bile iste kao i ovde u prvim godinama tranzicije.A upravo u ovome sto si napisao o osiguranju kreditorovih prava lezi problem jer nije dovoljno da se prepise neki zakon iz EU i usvoji u skupstini je za smanje rizika potrebno i da se taj zakon provodi i sto je jos vaznije da funkcionise pravosudje i pravna drzava a to je kod nas na jos jako slabom nivou.Zamisli samo koliko bi pred nasim sudovima ovakvima kkvi jesu trebalo vremena da kreditor utuzi svoja potrazivanja recimo hipoteku i da udje u posed npr. zalozene kuce pa ti procesi kod nas traju godinama pa je samim tim i rizik za banke velik.

stric mi je jedan od direktora u jednoj velikoj domacoj banci u stranom vlasnistvu pa znam preko njega da se hipoteke na nekretninu u slucaju neisplacivanja kredita aktiviraju za manje od mesec dana. Sto znaci da govoris gluposti i pricas napamet.
 
ma ja ne opravdavam visoke kamate niti daleko bilo bankare ali to je posedica toga sto nam je drzava takva kakva jeste i sto pravosudje ne funkcionise pa su samim tim i rizici veci pa kod nas u zatvoru cuci pola trgovinskog suda, sudija vrhovnog suda a ko zna koliko njihovih kolega jos sedi u sudovima i bave se slicnm radnjama.Mozda ti znas al je jos nisam cuo za nijedan slucaj da je nekome zaplenjen i televizor zbog neispunavanja obaveza a kamoli kuca.
 
svetolik trpkovic:
daj ne lupaj gluposti i nemoj mesati babe i zabe ,ovde se govori o potrosackim kreditima koji se pozajmljuju od banakai koji nemaju nikakve veze sa cekovima koji su bili sredstvo za odlozeno placanje ito kao sto i sada imas kreditne kartice sa kasnijim rokom dospeca.

Не лупај ти глупости! :evil:

Људи су куповали белу технику, намештај, одевне предмете, ... на чекове са одложеним доспећем наплате 3, 6, 12 месеци - шта је то ако није кредит!
А при том ти не требају жиранти, нити папиролигија, већ само поседовање чекова!
 
Свака трансакција са банком представља губитак извесне суме новца за клијента.То што смо корумпирана држава,и због тога немамо ниједну нашу банку,већ само пљачку је заслуга наших политичара.Значи у банку треба ући само кад баш мораш,и сваки папир који потписујеш треба прочитати три пута!
 
Obersturmfuehrer:
ja ne znam u cemu je problem...
kada uzimas bilo koji kredit tvoja je duznost da procitas uslove...
ako ti se ne svidjaju - nemoj da uzmes...
kraj price.
niko tu nikog ne pljacka...

e sad, ako je tebi dupe zinulo na kredit, pa potpises bilo sta, nemoj da se ceses po glavi kad ti stignu kamate i da nazivas banke lopovima...

problem je u monopolistickom ponasanju banaka u srbiji. u tome je problem. konkurencija banaka je trebala da smanji kamatne stope tj da snizi cenu prozivoda ali ta cena ostaje ista sto nije normalno.
 
misoni:
Свака трансакција са банком представља губитак извесне суме новца за клијента.То што смо корумпирана држава,и због тога немамо ниједну нашу банку,већ само пљачку је заслуга наших политичара.Значи у банку треба ући само кад баш мораш,и сваки папир који потписујеш треба прочитати три пута!

...и то по могућству са хеклером... :-D
 
Obersturmfuehrer:
velike kamate su jedna stvar...
druga stvar su klijenti koji pristaju na te kamate...


pa ljudi pristaju jer su im takve potrebe. da je cena krompira u srbiji 100 din za kilogram ljudi bi i to kupovali. nevoljno i mnogo manji manji broj nego inace ali bi opet kupovali. takva ti je situacija i danas sa kreditima u srbiji. uzima samo ko mora i nema drugog izbora . Uglavnom.
 
Strela:
Не лупај ти глупости! :evil:

Људи су куповали белу технику, намештај, одевне предмете, ... на чекове са одложеним доспећем наплате 3, 6, 12 месеци - шта је то ако није кредит!
А при том ти не требају жиранти, нити папиролигија, већ само поседовање чекова!
Aha tako je bilo u vreme SFRJ i Ante Markovica poslednji put ne secam se da si za vreme Slobe sa 100 maraka plate mogao da uzimas belu teniku i namestaj pogotovo ,uostalomda ti cekovi valjaju valjda bi ih bilo u jos nekoj zemlji u Evropi pogotovo u onim razvijenijim znam ja da je vama i drug Kardelj i radnicko samoupravljanje bilo divno al to su prosla vremena.
 
svetolik trpkovic:
Aha tako je bilo u vreme SFRJ i Ante Markovica poslednji put ne secam se da si za vreme Slobe sa 100 maraka plate mogao da uzimas belu teniku i namestaj pogotovo ,uostalomda ti cekovi valjaju valjda bi ih bilo u jos nekoj zemlji u Evropi pogotovo u onim razvijenijim znam ja da je vama i drug Kardelj i radnicko samoupravljanje bilo divno al to su prosla vremena.

Тако је било деведесетих година, не сећам се више СФРЈ (имам намерну амнезију на тај део историје)! По теби испада да се 90-их година није куповао намештај, бела техика, одећа (мислим скупље ствари), обућа...
Па "Симпо" је продавао намештај к'о алву, "Синтелон" тепихе, "Југоекспорт", "Центротекстил", "Атекс"...одевне предмете...И све то на чекове са одложеним роком плаћања!
 

Back
Top