Muzika 80-tih

Ko kaze da ne svira ni jedan instrument? Ukusi su razliciti, ali statistika sto se tice 80 je apsolutno na njegovoj strani. Pise pesme, za sebe i druge, komponuje, koreografija plesa, svira vise instrumenata..On nikad nije voleo da hvali sebe, to su uvek drugi govorili.
Radi cak i beat box, vestina stvaranja zilion zvukova u toku jedne sekunde, izvoli pa vidi. Sve kolege starije i novije - uvek kazu da je najveci muzicki talenat ikada rodjen. Dovoljno je videti sta je radio sa 11 godina. A to sto je autodestruktivan i sto izdaje albume dva puta u deceniji je druga stvar.
 
Izvolela sam i pogledala oba klipa, i ne videh da Majkl svira i na jednom instrumentu.:roll:
Ne cuh ni da proizvodi "zilion" tonova u sekundi,nemoj da preterujes.Svaka mu cast za "oralno sviranje",ne moze to svako...i nemojte me svojim postovima terati da umanjujem njegove vrednosti,jer ga izuzetno cenim kao muzicara,a vi imate potrebu da ga branite,cak i onda kad ga niko ne napada!Ja volim njegove pesme,smatram da su kvalitetne i da ce dugo da se slusaju,ali to da svi mogu samo da mu se sagnu....izvini....to je jedna velika i gnusna laz!:wink:
 
Izvolela sam i pogledala oba klipa, i ne videh da Majkl svira i na jednom instrumentu.:roll:
Ne cuh ni da proizvodi "zilion" tonova u sekundi,nemoj da preterujes.Svaka mu cast za "oralno sviranje",ne moze to svako...i nemojte me svojim postovima terati da umanjujem njegove vrednosti,jer ga izuzetno cenim kao muzicara,a vi imate potrebu da ga branite,cak i onda kad ga niko ne napada!Ja volim njegove pesme,smatram da su kvalitetne i da ce dugo da se slusaju,ali to da svi mogu samo da mu se sagnu....izvini....to je jedna velika i gnusna laz!:wink:
Ja ne napisa nikakvo saginjanje. :( Majkl nikada nije javno svirao neki instrument jer to nikada nije bio njegov stil, on je igrac-koreograf. Znaci neko ko plese na sceni ne moze u isto vreme da svira npr. klavir ili bubanj. (za sviranje vise instrumenata govorili su drugi ljudi - tipa njegovi bliznji, ili muzicke kolege i saradnici). Ovo oralno sviranje jer vestina koja se zove beat box i ima svoj naziv. :) . Vidis, cak i da ne svira ni jedan instrument, ne vidim to kao dokaz da ima talentovanijih, jer je talenat sirok spektar, pisanje pesama, ples, koreografija, scenografija, komponovanje... Muzicar vise nije muzicar koji treba da svira gitaru ili klavir na sceni, vec postaje izvodjac. Muzika je postala veliki performans. Znam da je ovo kontradiktorno sto sam napisala, ali ono sto muzicara danas izdvaja od drugih je snaga i performansa na sceni. On prosto nikada nije svirao neki instrument na sceni jer je deo njegovog imidza uvek bilo nesto drugo - a to je ples. Cak i taj beat box nikada nije izvodio na koncertima ili u pesmama, a da se razumemo beat box mogu da rade ljudi sa izuzetnim sluhom. Ima ih samo par u show biznisu koji to znaju da rade. Sori, Madonna i MJ ne moraju da sviraju ama bas ni jedan instrument, ono sto njih izdvaja od drugih je originalnost kao izvodjaca. A sasvim bi bilo i logicno ako vec komponuju i pisu i produciraju pesme tolike godine u studiju - je da i znaju da sviraju barem jedan instrument. Meni je dovoljno da cujem kako je MJ pevao sa 11 godina pa da zakljucim kako je evoluirao njegov talenat. Uostalom, zvali su ga child prodigy, a danas svi muzicki kriticari, producenti kazu za njega da je music genious, u prilog tome

Ukusi su razliciti. Meni licno 3 najtalentovanija muzicara/izvodjaca su MJ, Prince i Fredi. I naravno Dzon Lenon. :) Respect za Dzona. :cool:
 
Da,to stoji,naravno,covek je olicenje '80-ih,ali nemoj da potcenjujes ostale,jer nije bas tako....:roll:Ima mnogo muzicara iz '80-ih koji su kvalitetniji od njega,npr.on ne svira ni jedan instrument.:wink:Ali stoji da je bio popularniji od vecine tih likova.On je ipak bio jedinstven,niko mu nije bio slican,ni po stilu,ni po pesmama,ali to nije razlog da omalovazavas ostale koji mogu "samo da mu se sagnu".Nije to lepo!;)

Taman posla da omalovažavam bilo kog muzičara 80ih !!! :D Ja koristim malo truliji rečnik da bi podigla Majkla u visine, ne mislim ništa loše o bilo kom umetniku 80ih, ja ih naprotiv cenim najviše :D
I Majkl svira ;) A i to nije merilo kvaliteta muzičara...Majkl je vrh 80ih. Obožavam ga :heart::mrgreen:
 
Ukusi su razliciti. Meni licno 3 najtalentovanija muzicara/izvodjaca su MJ, Prince i Fredi. I naravno Dzon Lenon. :) Respect za Dzona. :cool:

Oni stvarno, sto se tice talenta za pevanje i stvaranje muzike, jesu najjaci. Pogotovo Prince. Iza ekscentricne i neobicne pojave krije se covek koji prosto vrvi od talenata!

Ali, to svakako ne baca u senku ostale koji su stvarali 80-tih. Neki mozda nisu imali toliki talenat za pevanje koliko su uspevali da naprave j***** dobar hit!

Cini se da je 80-tih skoro svaka stvar bila pravi hit! Ali ne "hit za jednu noc", vec hit za sva vremena. Danas, trc trc, pa dobra pesma.
 
A jes ti čuo za možda malo veću (najveću) ikonu 80ih od tih koje pominješ, kojoj svako može samo da se sagne, koja je vladala muzičkom scenom osamdesetih godina, koja je sinonim za muziku 80ih???
Jel ti je poznat ovaj čika odnekud???:cool:[/IMG][/URL]

Po mojoj proceni ti reklamiras svoj ukus, verovatno mnogo volic Jacksona, ja samo potpuno objektivno gledavshi rekao da mislim da je George Michael, asocijacija broj 1 za 80, voleo ga neko ovde ili ne! Aj cheeeeeeeeeers
 
Pa naravno. Svima nam je u cilju da ubedimo druge da misle kao mi :mrgreen:
Zar ne?

Tesko da ces sve da ubedis da misle kao ti!!!:D
Ovde je,cini mi se veci cilj da ubedimo ljude koji se gnusaju '80-ih
da misle kao mi...i da procitaju par dobrih saveta,poslusaju koju
pesmu i promenu misljenje!!!Zar nije tako bolje,nego da se mi ovde
medjusobno prepucavamo?!:D:D
 
Oni stvarno, sto se tice talenta za pevanje i stvaranje muzike, jesu najjaci. Pogotovo Prince. Iza ekscentricne i neobicne pojave krije se covek koji prosto vrvi od talenata!

Ali, to svakako ne baca u senku ostale koji su stvarali 80-tih. Neki mozda nisu imali toliki talenat za pevanje koliko su uspevali da naprave j***** dobar hit!

Cini se da je 80-tih skoro svaka stvar bila pravi hit! Ali ne "hit za jednu noc", vec hit za sva vremena. Danas, trc trc, pa dobra pesma.

Princa obožavam. Neprikosnoven je !!!

Za ovo ostalo....u pravu si kao uvek :)
HITOVI ZA SVA VREMENA !!!
culture club, fleetwod mac, spandau ballet...
stevie wonder, david bowie, tina turner...
Da se pamte zanavek !!! ;)
 
jaooooooooooooo, hvala bogu pa naletih na ovu temu.... Zapravo ja zivim u tim vremenima, kvalitet te muzike ne moze da se poredi sa danasnjim g******.... Da krenem sa naj od naj( sto se mene tice).... Chris Isaac, Prince, Michael Jackson, Gloria Estefan, Whitney Houston, Mariah Carey, Toni Braxton, Cyndy LAuper, Alanis Morrisete, Alnis Myles, Bon Jovi, U2, Tina Turner, Des Ree, The Bangles.... Jao ima ih toliko, mada sam ja i u 70 i 60 tim... Npr, Bitlsi, Stonsi, Simon and Gurfankl, Leo sayer, Animals, Abba, Bee Gees, James Brown, David Bovie, Zuuchero,.... Ima ih toliko .... Ja sam definitivno rodjena u pogresnom vremenu. Ako ima neko sa slicnim muzickim ukusom neka se javi na pp da caskamo....
 
jaooooooooooooo, hvala bogu pa naletih na ovu temu.... Zapravo ja zivim u tim vremenima, kvalitet te muzike ne moze da se poredi sa danasnjim g******.... Da krenem sa naj od naj( sto se mene tice).... Chris Isaac, Prince, Michael Jackson, Gloria Estefan, Whitney Houston, Mariah Carey, Toni Braxton, Cyndy LAuper, Alanis Morrisete, Alnis Myles, Bon Jovi, U2, Tina Turner, Des Ree, The Bangles.... Jao ima ih toliko, mada sam ja i u 70 i 60 tim... Npr, Bitlsi, Stonsi, Simon and Gurfankl, Leo sayer, Animals, Abba, Bee Gees, James Brown, David Bovie, Zuuchero,.... Ima ih toliko .... Ja sam definitivno rodjena u pogresnom vremenu. Ako ima neko sa slicnim muzickim ukusom neka se javi na pp da caskamo....

kao da sam ja napisala:lol: muzika 80ih = moj život :heart:
 
Ko bre živi u XXI???
blink.gif
Daj nemoj da nas zezaš!
nono.gif
 

Back
Top