Muzika 80-tih

TrueFaith94.jpg

excellent :-D :-D :-D
 
Trt. Nju Order. Ti ljudi bez Ijana su ko DS bez Đinđića, Lejkersi bez Brajanta, Barouz bez droge ili Pink Flojd bez Bareta. Qurac na biciklu.

A najbolji bend osamdesetih su Piksizi, to se valjda razume.
 
Pazi, jeste Tina Turner (TT sindrom :)) bila nesto kao kraljica vamo tamo...ali ona meni uopste nije toliko interesantna, kultna...ima dobrih pesama, ali je nekako slucaj za sebe. Ne mogu da kazem da je imala mnogo uticaja na tu muziku. Za to doba me pre vezuju pesme nekih grupa... Da probam da izdvojim... Big in Japan, Cindy Lauper, Voyage voyage, Duran Duran. Eurythmics, Tell me lies, Kim Wilde, Ottawan... i stvarno jos brdo muzike... od nekih grupa/pevaca samo po neka pesma(ali legendarna), od nekih i vise...!!

Jesi li ti uopste odslusala neke njene pesme???...u kompu imam oko 3000 pesama iz 80-ih i medju njima veliko mesto zauzima Tina Turner,zena je FENOMENALNA.....Sto se tice ostalih grupa/pesama slazem se sa tobom...
 
Jao vidim da su ovde neki patili za koncertom?!:)(katy) Eh glupo je uopste raspravljati o ovome.... To je kao ono sta je bolje... imati pa nemati ili nemati uopste. Nego sad ja opet moram da udavim sa Duran Duran posto sam na forumu poznata kao neobuzdani fan:), jesti culi da im 13. izlazi nova ploca, a onda ide turneja ? Ja sam propusnice odavno napravila na osnovu sajta a vi kako hocete :)
VIDIMO SE NA KONCERU :)
 
Danas sam prvi put cula za emisiju Naftalinom protiv muzickih moljaca...I ne znam o kom radiu se radi? Da li zna neko? A nemam brojeve na skali...tako da ne zanm ni koja je frekvencija...
A evo zasto postavljam to pitanje na ovoj temi: jer je danas bilo 25 poslednjih pesama od 100 najboljih iz 85 godine...U sledecoj emisiji krecu sa 25 pesama iz 86...I tako redom... Skoro sve pesme koje su pustili sam cula nekada,ali su mi izvodjaci skroz nepoznati...Osim pojedinaca...
Pa evo nekih:( a vas molim da mi dopunite imena ili nazive pesama koje sam pogresno ili nikako napisala )
Simple minds-Don't you
...........-Imagination
...........-Money for nothing
Bruce Springstin-Born in USA
Talking heads-Samurai
Dzimi Nek Sejn(ne znam kako se pise :-( ) - (a ne znam ni pesma kako se zove...:cry:

Hvala vam unapred!
 
Danas sam prvi put cula za emisiju Naftalinom protiv muzickih moljaca...I ne znam o kom radiu se radi? Da li zna neko? A nemam brojeve na skali...tako da ne zanm ni koja je frekvencija...
A evo zasto postavljam to pitanje na ovoj temi: jer je danas bilo 25 poslednjih pesama od 100 najboljih iz 85 godine...U sledecoj emisiji krecu sa 25 pesama iz 86...I tako redom... Skoro sve pesme koje su pustili sam cula nekada,ali su mi izvodjaci skroz nepoznati...Osim pojedinaca...
Pa evo nekih:( a vas molim da mi dopunite imena ili nazive pesama koje sam pogresno ili nikako napisala )
Simple minds-Don't you
Za ovo nemam pojma-Imagination
Dire Staris-Money for nothing
Bruce Springstin-Born in USA
Talking heads-Samurai
Dzimi Nek Sejn(ne znam kako se pise :-( ) - (a ne znam ni pesma kako se zove...:cry:


Hvala vam unapred!

Solidne su pesmice...super :D
 
Vidi ne mogu da kazem da mi je najbolji samo 1 band, ali uzi spisak(posto vidim da te interesuje hard rock):

Van Halen, G'n'r, INXS, The Smashing Pumkins

verovatno sam izostavio nekog... ko ima neka doda
 
e gunseru zapravo gunsi su samo 3 god u tom razdoblju
decica su oni
Ali su oni za te 3 godine napravili najbolji debi album svih vremena(Appetite for Destruction),tako da su oni 100% najvise obelezili nebitno da li su postojali 3 godine ili 10 godina,a zapravo njihov prvi album(neobjavljen)izasao je 1986. godine.
 

Back
Top