OPET O MONITORU

Igre i filmovi izgledaju sire,odnosno u igrama imas siru vidnu oblast sto pomaze u vecini igrica.E sad fora je sto neke igre ne podrzavaju wide monitore,ali nista se ne brini posto na netu mozes naci patch-eve ili crackove(zavisi sta je potrebno za koju igru) koji bi ti omogucili biranje wide rezolucije.Ah da.Koju graficku imas i kolika je nativna rez monitora koji planiras da uzmes,posto ako smanjis res ispod njegove nativne,obicno slika postane malo mrljava.
 
graficka je GF7600GS a za rezoluciju ne znam, jos se kao sto vidis raspitujem oko svega toga. a pitam za WIDE monitore zato sto sam primetio da su jeftiniji a sa boljim karakteristikama, bar tako ih reklamiraju.
 
ja sam za normal. sa njima nemas razloga mnogo da razmisljas, a visina wide monitora od 20" je ista kao normala od 17"... pa vidi zasto su jeftiniji :) ista dijagonala deluje kao mnogo veca na normalu, a i meni je nekako bezveze da zbog filmova (i to samo onih wide) trazis patch za sve i svasta drugo....
 
Pa dobro,svako ima pravo na izbor.Ja bih izabrao wide samo zbog igrica i zbog toga sto mi lepse izgleda siroki monitor od normalnog kvadrata.Nego vidi da ne uzmes neki monitor koji ima visoku nativnu rezoluciju.Ako planiras da u skorije vreme kupis novu karticu,slobodno kupi neki monitor sa visokom rezolucijom.
 
aaa nisam ja ni mislio da si ti mislio da je losa ;)
Ja inace na TFT 5:4 ipak furam 1024x768... vazniji su mi detalji nego razvucenost koju stvarno i ne primecujem... Cak sta vise, negde rekose da ovako dobijas blagi AA efekat, bez opterecenja hardware-a :) Iako nisam 100% sta tacno nudi Anti-Aliasing (nesto oko svetlosti i jos nesto).
 
Ne bas oko svetlosti,vec ispravlja nazubljene ivice,a kod nekih kartica pomaze i da se boje pravilno pokazu.Inace to jeste da dobijas polu AA mod,posto je slika mutnija,pa samim tim ne vidis bas najbolje nazubljene ivice.
 
Asus geforce 7300gt 256 mb ddr2 / forceware 93.71
Ma sve mi na kompu radi normalno! Ali eto bas sam smanjivao AA i gledao u sunce, i sve je slabije i slabije sjajilo (tj. prolivalo zrake)... Ma, mislim da je scarface pomalo krsh... Radio ga je neki radical entertainment (nikad cuo). Nikakav opsti uticaj na grafiku u igri nisam primetio- samo sunce manje zraci kada gledas u njega.
 
polarnimeda:
ja sam za normal. sa njima nemas razloga mnogo da razmisljas, a visina wide monitora od 20" je ista kao normala od 17"... pa vidi zasto su jeftiniji :) ista dijagonala deluje kao mnogo veca na normalu, a i meni je nekako bezveze da zbog filmova (i to samo onih wide) trazis patch za sve i svasta drugo....
skoro sam imao prilike da malo osetim rad na wide monitoru (rezolucija 1600) i do bola je dobro. Konforniji rad u officeu nisam nikad ranije osetio.
Ono je mnogo mocno.
Meni se licno mnogo svidelo.

@polarnimedjed :lol:
Ovo boldovano te nisam bas najbolje razumeo sta si hteo da kazes. Na tv-ima i monitoriuma velicina u incima je velicina dijagonale a kod wide ekrana je samo odnos stranica drugaciji (nije 4:3 nego je 16: 9)
 
obican tft je 5:6 ne 4:3.... samo sam hteo da kazem da su wide monitri cija je dijagonala ista kao i kod normal monitora, dosta nizi... i da bih ako uzimam wide monitor zeleo visinu koju ima barem 17" normal... a to znaci da bi mi trebao bar 19" wide, ako ne i 20ak. a to znaci- vise love je potrebno...
nisam trebao reci ono da je visina ISTA jer nisam nikada merio, ali sustina je i dalje tu.
 
Klothius:
Ma onda je do igre.Ne brini nista.Jeste igra graficki krsh,ali je zabavna u nekim trenucima.
odigracu je svakako.... mada bas se nisu potrudili oko nekih detalja koji zivot znace... npr zavuces se u pizdoo materinu i pomislis kako ces tamo naci nesto posebno- ali to se nikada ne desi.... u gta si imao toliko skrivenih fora i caka, da si mogao da igras igru i ne prateci pricu. al jbg, gta je gta. inace, na rockstar-ovom sajtu moze da se skine gta2 FREE (i koliko sam razumeo XP ready)!!! samo moras da se registrujes.
 

Back
Top