Dobar program za web dizajn

Pa jel' ti znas da se programi kupuju? Mislim na full verzije, ne na pirate. A ti ocigledno zelisovde neke piratske verzije. I jos da ti neko dostavi "na kucnu adresu", i to vise njih pa ces probrati sta ti smatras za dobro?
Ima mnogo dobrih programa za dizajn veb strana. Moraces sam da potrazis po googlu lako se nalaze. Ali da ce ti neko bilo koji program preko Krstarice poslati, zaboravi. A i savetujem ti da procitas uputstva
Da pretragu ne pominjem jer smo o tome na siroko pisali. Bolje da ti ja kazem, jer ako te ukebaju ovi nasi moderatori, nayebao si ko niko tvoj :)
 
codemaker sta znaci kupiti?
Zar pored svih mogucnosti koje internet pruza ima potrebe za kupovinom.
Kupis program i kada seljaku kazes koliko kosta to sto si napravio on krene prevrtati ocima. Trebam napraviti 10 sajtova da otplatim Frontage.
 
Lappa:
codemaker sta znaci kupiti?
Zar pored svih mogucnosti koje internet pruza ima potrebe za kupovinom.
Kupis program i kada seljaku kazes koliko kosta to sto si napravio on krene prevrtati ocima. Trebam napraviti 10 sajtova da otplatim Frontage.
Naravno da ima potrebe. Neko je uložio vreme, rad i znanje da bi napravio taj program koji ti koristiš da bi napravio web site. Ukoliko ti to ne ceniš i smatraš da ne treba da se plati, onda ne vidim ni jedan razlog zašto bi ti bilo ko platio za izradu web site.

Pravne i legalne aspekte uopšte neću da razmatram.
 
Lappa:
codemaker sta znaci kupiti?
Zar pored svih mogucnosti koje internet pruza ima potrebe za kupovinom.
Kupis program i kada seljaku kazes koliko kosta to sto si napravio on krene prevrtati ocima. Trebam napraviti 10 sajtova da otplatim Frontage.
Ne razumem sta hoces da kazes?
Hoces da kazes da treba koristiti piratizovan software?

Onda bi najboje bilo da omogucis tom istom "seljaku" da ukrade tvoj kod i da koristi sajt koji si mu napravio, za dzabe. Zasto bi ga on od tebe kupovao, kad ima "toliko mogucnosti koje pruza interne"?

Ako nameravas da se ozbiljno posbetis nekom poslu, moraces razmisljati pragmaticnije. Ne mozes sa jedne strane da se "snalazis po internetu" i krades neciji rad (to jeste kradja, slazes se) a sa druge strane da imperativno zahtevas da se tvoj rad ceni sto je moguce korektnije, dakle da naplacujes a da kupac ne prevrce ocima.

Zar bi voleo da kupac tvog sajta, umesto da prevrce ocima, jednostavno koristi internet, skine fajlove koji cine tvoj sajt i koristi bez da ti plati i jedan dinar, dolar, evro, yen?
 
Lappa:
Kupis program i kada seljaku kazes koliko kosta to sto si napravio on krene prevrtati ocima. Trebam napraviti 10 sajtova da otplatim Frontage.

e, kad taj seljak krene da prevrce ocima, ti ga pitaj koliko je platio traktor....
ako bi meni rekao da ga je skinuo sa interneta, i dokazao mi to, ja bih mu uradio sajt za 50e odma....
 
Ljudi decko je tek poceo da uci. Neznam sto ste toliko sebicni i nece niko da mu da odgovor. To da li ce da plati to je njegov problem. Kad Srbija buda stala na noge svi ce placati programe a do tad piraterija cveta i nemaju svi para da kupe software ali to neznaci da im je time spreceno da uce.
Decko nabavi Dreamweaver to ti je broj jedan software na svetu za web sajtove i njega nauci a onda pitaj nekog sta dalje - neki hoce i da odgovore.
Pozdrav
 
GuitarLord:
Ljudi decko je tek poceo da uci. Neznam sto ste toliko sebicni i nece niko da mu da odgovor. To da li ce da plati to je njegov problem. Kad Srbija buda stala na noge svi ce placati programe a do tad piraterija cveta i nemaju svi para da kupe software ali to neznaci da im je time spreceno da uce.
Decko nabavi Dreamweaver to ti je broj jedan software na svetu za web sajtove i njega nauci a onda pitaj nekog sta dalje - neki hoce i da odgovore.
Pozdrav
Bilo bi pozeljno da pre odgovora procitas o cemu je tema i razvoj diskusija...
Momak je pitao za druge web dizajn programe i da mu se po mogucstvu doture, posalju oni koji vrede da on malo protabiri i probere.
Nije jos ni poceo da radi pa nema sta u vezi toga da se odgovara.
A ako ce slusati znalce koji tvrde da je za to Dreamweaver broj jedan na svetu, nece bas daleko dogurati. To sto kazes jednostavno nije tacno. Ja zivim od programiranja i veb dizajna vec dugi niz godina a nisam vise od jedan puta startovao Dreamweaver, jednostavno mi ne treba, taman da je "broj jedan" sto nije...

Program broj jedan moze biti, verovao ti ili ne - obican Notepad! Bez znanja HTML, PHP, JavaScript, Flash, grafike, ASP, nekog programskog jezika, TCP/IP i jos mnogo cega, nece mu pomoci ni kozne gace pa ni taj "broj jedan" Dreamweaver - sto, ponavljam i inace nije tacno.

Decko bi da na Krstarici nadje piratske programe, to je osnova price ovde.
 
Dreamweaver- ljudi mislim da ste mnogo vezani za ovaj program,ali o ukisama ne treba raspravljati.S druge strane moze li neko da mi kaze sta ima od literature na nasem jeziku sto bi ljude vodilo ka drugim programima kojih ima na stotine na netu?

Ja sad imam kopiju jednog vrhunskog programa za izradu sajtova,koji i ne koristim.Zezam se sam ispisivanjem HTML i Java skripti,ovako ucim.Imati sajt nije samo biti prisutan na netu vec i ostvariti nesto sa tim.Zato covek ako zelis da pravis svoj sajt,razmisli sta zelis sa njim.
 
Neces valjda pocetniku predlagati da odma uci PHP, baze podataka... On treba prvo da nauci sta je head a sta je body i kako da ubaci sliku i kako tekst i tacno je da to moze da nauci u notepadu ali zar nije lakse da otvori dreamweaver design/code view i da prati sta se desava na ekranu sa svakom promenom. Notepad je vise kad dodje do web programiranja a za to ce mu trebati godine. Ne kazem da netreba da nauci i HTML u notepadu ali nece dizajnirati sajt u notepadu. Razlika je izmedju web dizajnera i web programera kako rade sajt, dizajner nece sigurno raditi u notepadu. Jja znam i php i rad sa bazama podataka ali opet osnovnu strukturu sajta radim pomocu dreamweavera jer nemam vremena da pravim sajt u notepadu - znam ali zasto bi gubio dragoceno vreme i kasnio da sajt isporucim klijentu - treba optimizovati svoje radno vreme za sajt sto vise moguce a to se postize programima kao sto je dreamweaver, a ako ti sliku ubacujes i CSS formatiras rucno samo napred ja cu za to vreme uraditi 20 sajtova a znam kodiranje npr. isto koliko i ti ali nezelim da gubim vreme i koristicu notepad samo za web programiranje. Znam par dizajnera koji jako slabo znaju html a prave inzvanredne sajtove - nekazem da je to uredu ali znaj da nemora covek da zna svo kodiranje na svetu da bi uradio sajt, narocito ako je pocetnik.
Sto se tice piraterije slazem se da netreba ovde da mu saljemo piraterizovene programe - da li sam ja to uradio? - ja sam mu samo rekao da ima Dreamweaver pa nek on razmislja da li ce da ga plati i na koji nacin ce da ga nabavi. To me ne interesuje - svako to odlucuje za sebe.
 
GuitarLord:
Znam par dizajnera koji jako slabo znaju html a prave inzvanredne sajtove - nekazem da je to uredu ali znaj da nemora covek da zna svo kodiranje na svetu da bi uradio sajt, narocito ako je pocetnik.
.
Kako to? Pa html je osnova,temelj,bez njega ni ne mozes zapoceti kucu,odnosno bez njega ni ne mozes poceti da ucis css. Notepad je najbolji program.

I moj brat kaze da nikad nece nauciti da crta dok ima svoju bojanku. ;)
 
GuitarLord:
Neces valjda pocetniku predlagati da odma uci PHP, baze podataka... On treba prvo da nauci sta je head a sta je body i kako da ubaci sliku i kako tekst i tacno je da to moze da nauci u notepadu ali zar nije lakse da otvori dreamweaver design/code view i da prati sta se desava na ekranu sa svakom promenom. Notepad je vise kad dodje do web programiranja a za to ce mu trebati godine. Ne kazem da netreba da nauci i HTML u notepadu ali nece dizajnirati sajt u notepadu. Razlika je izmedju web dizajnera i web programera kako rade sajt, dizajner nece sigurno raditi u notepadu. Jja znam i php i rad sa bazama podataka ali opet osnovnu strukturu sajta radim pomocu dreamweavera jer nemam vremena da pravim sajt u notepadu - znam ali zasto bi gubio dragoceno vreme i kasnio da sajt isporucim klijentu - treba optimizovati svoje radno vreme za sajt sto vise moguce a to se postize programima kao sto je dreamweaver, a ako ti sliku ubacujes i CSS formatiras rucno samo napred ja cu za to vreme uraditi 20 sajtova a znam kodiranje npr. isto koliko i ti ali nezelim da gubim vreme i koristicu notepad samo za web programiranje. Znam par dizajnera koji jako slabo znaju html a prave inzvanredne sajtove - nekazem da je to uredu ali znaj da nemora covek da zna svo kodiranje na svetu da bi uradio sajt, narocito ako je pocetnik.
Sto se tice piraterije slazem se da netreba ovde da mu saljemo piraterizovene programe - da li sam ja to uradio? - ja sam mu samo rekao da ima Dreamweaver pa nek on razmislja da li ce da ga plati i na koji nacin ce da ga nabavi. To me ne interesuje - svako to odlucuje za sebe.
Nisi me razumeo. Propustio si da primetis poentu.
Nisam hteo da kazem da treba jedino da koristi Notepad (njime niko ne moze uraditi iole ozbiljan sajt, pa ga naravno ni ja ne korstim ni za sta jer koristim editore druge vrste). Zeleo sam da kazem da ne mozes reci da je Drewmweaver "broj jedan"
Njemu pre svega treba znanja u raznoraznim oblastima, pa mu nijedan program nece pomoci ako nema znanja, taman da je "broj 1" Sta mu vredi sto u DW vidi neki kod, kad ne ume da ga "rastumaci" i upotrebi jos kvalitetnije ili drugacije?
Da ne pominjem PHP, ASPX, CGI, JS, VBS itd, itd....
 
Ovde izgleda nikako da se shvati da je znanje "broj 1", sve ostalo je manje bitno. Ako znaš, onda možeš i da napraviš alat kakav ti treba, ako ne znaš alat ti neće pomoći. Nadam se da će neko pročitati ono što je napisano i shvatiti poentu, inače će biti (opet) "Džabe ste krečili!".
 

Back
Top