Uploudovanje sajtova

Nisam_Gost

Zainteresovan član
Poruka
452
Da li zna neko neki free host gde mogu da stavim svoj sajt.
Znam neke free host-ove gde kad kreiram nalog mogu tamo praviti preko njihovog nekog menadzera.Zanima me da li mogu na nekom sajt da uploudujem svoj sajt koji sam pravio preko wpm-a (Web page marker).Ako neko zna nek mi se javi ovde.
 
Ne mogu ti reci konkretno kako to ide preko braveneta ali generalno za upload sajta na bilo koji host vazi sledece:

Najbolje je da se upload izvrsi preko nekog FTP programa (npr. total commander)
Ako nije dozvoljen FTP upload onda postoji neki menadzer za upload na samom sajtu gde bez posebnog podesavanja samo izabares fajlove sa svog kompa i uploadujes na folder koji si dobio.

Konkretno ja koristim awardspace free hosting za proveru skripti na mrezi posto koristim php i mysql, a on to podrzava u free verziji i nema reklama (banera, prozora) tako da mogu da vidim pravilan izgled i brzinu sajta. Upload vrsim preko FTP komanderom. Jedina zamerka za awardspace.com je sto ne podrzava SMTP pa ne mogu da isprobam mail funkcije i ostalo...

Da li neko zna neki free host koji pored PHP i MySql podrzava i SMTP ?
 
Evo sad sam pogledao bravenet i vidim da imaju dozvoljen ftp upload za free opciju.

Dacu ti primer za total commander kako da to odradis (verovatno imas taj program posto je veoma zastupljen medju korisnicima, ako ne skini ga sa neta)

U komanderu pronadji FTP Connect... trebalo bi da bude na net->FTP Connect... ili Commands->FTP Connect... zavisno od verzije ili jednostavno pritisni CTRL+F

Kada ti se otvori prozor klikni na New connection...

U novom prozoru pod stavkom Session upisi ime konekcije proizvoljno npr bravenetFTP ,
zatim Host name [ Port]: je ime ftp servera provajdera, to moras videti na sajtu kako ide za bravenet. Moglo bi da bude nesto kao tvojsajt.bravenet.com ili ftp.tvojsajtbravenet.com

Zatim User Name : tu upisi svoje korisnicko ime kako si se registrovao na sajtu

Ostala polja ostavi prazna i potvrdi na OK
Jedna napomena. Ako nebudes mogao da ostvaris konekciju probaj da potvrdis Use passive mode for transfer (like a WWW browser) u dnu prozora... tako bi trebalo da sigurno radi.

Dakle kada si podesio konekciju i potvrdio na OK ponovo ces dobiti onaj prozor u kojem ce se sada videti ta nova konekcija, selektuj je i klikni na Conect .

Na jednoj strani komandera ce ti se pokazati direktorijum na netu, kao da imas jos jedan hard obelezen sa 0 . Zatim jednostavno kopiraj stvari sa svog harda na mrezu .
 
Sad vec puno trazis... nemam vremena da se registrujem i zajebavam sa time...
Evo pogledaj ovde mislim da je ftp.bravehost.com
Obrati paznju i na ove delove:

7. How do I upload my webpage files to my site?

There are two methods you can use to transfer your files.

1. FTP Services - better for large amounts of files or deleting full folders at once. You will need to create an FTP account before this will work for you.

- Click on the FTP tab along the top of your account. If you have not previously created an FTP account, click on "new FTP account".

By default this new FTP account will have access to all folders of your account. Just use your mouse and point and click to navigate to a subdirectory if you wish to make this ftp account restricted to that directory.

Select a username and password, and click on "create ftp account". Remember the password, as it will not be listed in the account. The server, path, and username of the FTP account will be listed on the FTP page of your account for future reference.

2. File Manager - you can edit your pages and rename your files from here as well.

- Login to your Bravenet account and click on Websites at the top of your main members area to access these. Click on the website you wish to edit. You will be able to choose between the File Manager, and the Website Wizard.

To upload using the file Manager click on the "upload file" link.





8. How do I upload files to my site using a FTP program?

Click on the FTP tab along the top of your account. If you have not previously created an FTP account, click on "new FTP account".

By default this new FTP account will have access to all folders of your account. Just use your mouse and point and click to navigate to a subdirectory if you wish to make this ftp account restricted to that directory.

Select a username and password, and click on "create ftp account". Remember the password, as it will not be listed in the account. The server, path, and username of the FTP account will be listed on the FTP page of your account for future reference.




Imas i file manager pa ako ti je ftp suvise komplikovan idi rucno :-)
 
e dvr_liberty zapeo sam kod onoga

Register new domain
Transfer domain name
Use my existing domain
Use 50webs subdomain

Sta da izaberem od ovoga i sta treba da ukucam tamo u prazno polje ono.Ispod njega pisee:
You must set up our DNSes.
dns1.50webs.com
dns2.50webs.com
 

Back
Top