Rad u Inostranstvu!

black-devil

Primećen član
Poruka
579
Ja sam poslovodja u Becu, u prodavnici namestaja, mesecno zaradjujem 3000 eura. Sto ljudi koji zive u Bivsoj Jugoslaviji misle brate pa to je puna kapa. Pa bilo bi jako lepo da je tako, kada ne bi bilo troskova i izdataka koje mi imamo ovde. Stan i ostali troskovi na primer struja i gas, telefon itd iznesu nas oko 1000 eura. A gde nam je za hranu i pice, a gde za izlaz, pa tesim se ako mi ostane 1000 eura da imam za citav mesec, dok ne stigne sledeca plata. Inostranstvo nije luksuz, bar se ja ne luksuziram, i ne padaju mi pare sa drveca,ali jih je i tesko zaraditi ovde.Zato gledam da sto manje sebi ostvarim zelje, da bi mi vise ostalo za opstanak:)
 
verovatno dugo niste ziveli kod nas pa ne znate sta je tezak zivot, to je ziveti sa 200eura do 5.u mesecu a uz to skolovati srednjoskolce i sve sto ide uz to znaci para imate otprilike za nekih desetak dana a posle neka ti je bog na pomoc.
 
vesna:
verovatno dugo niste ziveli kod nas pa ne znate sta je tezak zivot, to je ziveti sa 200eura do 5.u mesecu a uz to skolovati srednjoskolce i sve sto ide uz to znaci para imate otprilike za nekih desetak dana a posle neka ti je bog na pomoc.
Sta ces nas narod je na to navikao i zna da se snadje u svakoj situaciji,udara kriza po narodu a narod po njoj pa kako kome bude:).Postoji jedna jako teska kletva i mislim najgora koja glasi : "Dabogda imao pa ne imao".
Mislim da gore od ovoga nema..:|.

Covjek u zivotu treba da zivi,radi i bori se,ne treba da gubi nadu u zivot i jer svima nama kad tad dodje neko "bolje sutra".
 
black_devil je u pravu najvishe mrzim kad mi neko kaze blago tebi shto ne zivish ovde, ti znash zashto zivish,rodjena si pod srecnom zvezdom.e bash bih se sa nekima menjala mesec dana da osete shta je rad i obaveza.Vesna ne mislim na tebe znam da je teshko tako je i u inostranstvu ali vi to ne znate, mene nervira shto u yu svi kukaju i kmece a, nece da rade , neceeee kaze mala plata .Koji je to izgovor? ne isplati mi se da radim?..hm
 
Ma palite vas dve sve nas koji smo ovde jel.
nemoj da mi pricate kako se tamo tesko zivi a na more idete u spaniju i tako neku egzoticnu zemljicu a mi ovde moremo da se kupamo u smrdljaku crnogorskog primiorja.
Pa da vam samo vidim kucice...kola,a sa platom od 3000 e ooooooooooooooooooooooooo vrti mi se u glavi
 
Nije u tome problem , evo slucajeva u Bosni , 90 % lokalnih imucnih mocnika je od konduktera , obucara i slicnih zanimanja postalo elitni sloj bogatasa , dok oni koji su skolovani napustaju ovu zemlju . Dakle ostaju ti obucari i kondukteri koji se uclanjuju u stranke i ubrzo dolaze do visoke funkcije . I kako ce oni voditi drzavu , rukovoditi reformama . Oni samo znaju krasti .
Sta njima moze , " mali covjek " , i sta je najgore ljudi ovdje su navikli na to , pasivno to posmatraju , cekaju neko cudo koje ce im promijeniti zivote .
Ja iskreno da kazem ne vjerujem u to cudo , izgleda da i mi trebamo jednoga Djindjica da bi se nesto promijenilo .
I tada bi sve bio upitno .
 
jao skrecemo sa teme ali ajde... ja sam pocela da radim sa 16g svaki slobodan dam i sat sam radila,shtedela da bih putovala i imala to shto pozelim tako radim i sada, da tolstoj imam stan u spaniji zaradjena sa 4 ruke (ja i moj dragi) nisam je otela nikome, ah da
sin mi je 15 g i vec radi svaki drugi vikend mora da stekne radnu navuiku, sad i sam trazi poslove .
Ucim ih da rade a, ne da kradu i da shvate ako neshto zele da kupe ili imaju da moraju da se potrude i da zarade.
Malo sam ljuta pa sam mozda i pogreshila u pisanju nadam se da me razumete....
 
Icarus:
Nije u tome problem , evo slucajeva u Bosni , 90 % lokalnih imucnih mocnika je od konduktera , obucara i slicnih zanimanja postalo elitni sloj bogatasa , dok oni koji su skolovani napustaju ovu zemlju . Dakle ostaju ti obucari i kondukteri koji se uclanjuju u stranke i ubrzo dolaze do visoke funkcije . I kako ce oni voditi drzavu , rukovoditi reformama . Oni samo znaju krasti .
Sta njima moze , " mali covjek " , i sta je najgore ljudi ovdje su navikli na to , pasivno to posmatraju , cekaju neko cudo koje ce im promijeniti zivote .
Ja iskreno da kazem ne vjerujem u to cudo , izgleda da i mi trebamo jednoga Djindjica da bi se nesto promijenilo .
I tada bi sve bio upitno .
Sasvim se slazem sa tobom sto si naveo i rekao i mislim da je stvrano krajnje vrijeme da se uvedu neke nove reforme i da i Bosnu povede jedan Djinjdjic i izvuce ovaj narod iz krize i stanja u kakvom jeste!Nije problem zaraditi i snaci se problem je na koji nacin i kako i koliko se moze zaraditi,barem ovde u Bosni.Mislim da ni u Srbiji i Crnoj gori situacija nije nista bolja...
 
Svatko voli da ima visak para u dzepu i da to potrosi na neke svoje hobije , ma kakvi oni bili , to uopste nije vazno .
Slazem se da u inozemstvu ne padaju pare sa neba , ali ipak je drugacije .
Svakome po zasluzi .
Amerika , npr. nije socijalna zemlja , tamo vlada kapitalisticki sistem , i 'ko nije sposoban ili se iz nekoga nacina ne moze ili nece uklopiti u njihov sistem taj otpada , ali onaj 'ko dobije novcanu kompenzaciju za svoj rad , tacno se zna satnica , plate ne kasne , a lose je sto bolovanje nije placeno i sto njih ne zanima pojedinac , prepustaju da se sam snalazi .
Onda Njemacka , npr. , pravi primjer socijalne zemlje , najcesci slucaj je da su pojedinci prijavljeni na birou za zaposljavanje i dobijaju socijalnu pomoc dok rade na crno .
Tu se moze zaraditi fina para iako dugorocno gledano nije bas najbolje rjesenje .

Bosna moze izaci iz tranzicije , ali su potrebene reforme i promjena mentaliteta .
Znam pojedince koji radije sjede kod kuce , nego da rade , jer im je plata od 150 KM premala i oni se ne zele ponizavati i primati tako nisku platu , jer oni sebe smatraju necim uzvisenim , govore zapad ovo ono , a nikako da tamo odu , zive na grbaci roditelja koji umjesto da uzivaju u svojoj penziji
moraju se odricati svoga dijela i dati djeci .
Dalje , krediti , ljudi ovdje ih izbjegavaju , to je greska jer placati gotovinom skupe stvari je neisplativo , ako imas stalni posao i prosjecna primanja uvijek je bolje zadrzati onaj visak novca u dzepu i njime kasnije obrcati , bilo na berzi ili nekakvom privatnom obrtu , nego ga skupljati godinama i stavljati u kasicu prasicu .
Definisati ovu banana drzavu u kojoj je sve 3x od potrebnoga .
 
Hm,sto se bre nerviras moon...I ovde i tamo,ko radi ima da zaradi.S tim sto tamo malo vise.Naravno da tamo(a sta li je to "tamo"?)ne padaju pare s drveca nit rastu ko banane.Samo se za isti rad da vise zaraditi.Ima jedno drugo pitanje koje se u ovoj temi namece,a to je:Zasto su nasi ljudi po pravilu najbolji radnici u inostranstvu,a ovde nisu?!Prosto,tamo nema "doji hlebu da te samo namazem"...Ali,to je vec drugo pitanje.Ko hoce,moze i ovde zaraditi.Ja se samo donekle slazem s komentarom da ovde letovati u Spaniju treba biti LEGIJIN poslovodja,sta li...Da ima lova u mutnom,pa to i vrapci na grani znaju.Ali,ima i posteno,mukotrpnog zaradjenog novca.Ne bih sad o tome kolko ja zaradjujem,samo bih jedno pitanje postavio,pitanje u pitanje,ne znam kolko je pametno,tek:Kako to da su nam sve turisticke agencije prenatrpane, vec rezervisane recimo za Spaniju?Za Tursku,Grcku i da ne pricamo.Da li su bas svi poslovodje Legije?Pa nisu,dakako da nisu.Problem ovde u Srbiji,u Crnoj gori u Bosni,pa i u Hrvatskoj je taj sto ima samo bogatih i onih koji jedva sastavljaju kraj sa krajem.SREDINA nam se izgubila.Ali,ljudi moji,pa kroz sta smo sve prolazili,jos smo i dobri.Imamo sve prirodne potencijale da budemo za nekih 10,15 godina Svajcarska,a da li cemo biti i kad cemo biti,pa valjda odgovor lezi u tome kad prestanu svakdnevne afere.Te oko cigareta,te oko nafte,sad oko secera...Ajmo malo morala,pameti imamo...i sve ce biti ok.Da se moze imati postenja i morala,reda i rada,a onda i zarada,pokazuju upravo primeri nasih ljudi u inostranstvu koji opet to kazem slove za najbolje radnike.
 
...I da...cuo sam ,ne znam kolko je tacno,da odkad je moon_flower na chatu,da je turisticka ponuda za Svedsku i Spaniju utrostucena:PPPPPPpppppPpP
A sad odo da cekam u red za Spansku vizu:))))))))
 

Back
Top