MOJ VIRUS

Virusi su u stvari programi koju su tako programiranu da stete komou.Dakle trebalo bi da znas neki programski jezik pa kada ga budes naucio,to nece biti uskoro,znaces i da pravis viruse!
 
hehe.. primer kako rade trojanci: Imas client i server. Server isprogramiras tako da izvrsava komande koje zadajes. To je ono sto tvoj antivirus nadje kad skenira. Server saljes zrtvi da ga zarazis. On treba da se bootuje zajedno sa OS-om, ili da je u nekom fajlu koji OS kiristi, tj. koji je stalno aktivan. Client je kod tebe, i sa njim se povezes na server (moras imati zrtvin IP) i zadajes komande koje server izvrasa. Jel razumes... znaci clientom se povezes na zrtvin IP, a tamo te doceka server koji ceka da zadas komandu.. npr. posaljes poruku otvori_cd, i server otvori cd-rom kod zrtve, ali pre toga mora biti isprogramiran da na tu komandu reaguje.


Sad ti samo treba znanje da to isprogramiras...
 
Vidi: virusi i trojanci apsolutno nisu isto. Virus bi trebalo da se samostalo siri i inficira druge fajlove, a trojanac je samo program koji spijunira korisnika.

U principu ne shvatam zasto bi potencijalnim "korisnicima" delio servere. Daj im klijente a sebi ostavi server. Probutaj po Registry bazi pri instalaciji i postavi da se tvoj klijent ukljucuje po startovanju Wina i da se konektuje na server sa nekog porta cim primeti da je doticna zrtva konektovana na net. server kod tebe ce osluskivati taj port i prihvatiti konekciju kad je klijent zatrazi i dalje je samo stvar maste... Tako uostalom rade klijent - server programi.

Sad cu unapred da ti kazem nesto: Ako si vec resio da se bavis programiranjem okani se tih gluposti i radi nesto korisno (citaj: nesto na cemu bi mogao da zaradis).
 
RiSK:
U principu ne shvatam zasto bi potencijalnim "korisnicima" delio servere. Daj im klijente a sebi ostavi server. Probutaj po Registry bazi pri instalaciji i postavi da se tvoj klijent ukljucuje po startovanju Wina i da se konektuje na server sa nekog porta cim primeti da je doticna zrtva konektovana na net. server kod tebe ce osluskivati taj port i prihvatiti konekciju kad je klijent zatrazi i dalje je samo stvar maste... Tako uostalom rade klijent - server programi.

a gde bi drzao server? ... na kucnoj masini sa dinamickim IP-om? :lol:

Ili na kucnoj masini sa staticnim IP-om (za 5 minuta ces biti u cuzi)

Ili na nekom dedicated serveru koga ces debelo da platis, i usput za 5 minuta zaglavis u cuzu?

ne ne... trojanac moze biti samo server, jer je nelogicno pisati isti kao klijent...

... e sad sto je totalno gubljenje vremena pisanje takvih programa, to je druga prica...
 
Incognito:
... e sad sto je totalno gubljenje vremena pisanje takvih programa, to je druga prica...

To je jedina stvar u kojoj se neslazem s'tobom. Mislim da je sa pravom idejom vrlo ostarljivo... Voleo bi znam nasta ciljas...

st0rmbr1n63r:

Pogledao bih vrlo rado, ideja nikad dosta, samo nemogu da ga nadjem :)

RiSK:
Vidi: virusi i trojanci apsolutno nisu isto. Virus bi trebalo da se samostalo siri i inficira druge fajlove, a trojanac je samo program koji spijunira korisnika.
To je jedina stvar ukojoj se slazemo, samo u zadnje vreme kad god me neko pita nesto o virusima ispostavi se da misli na trojance, pa sam pretpostavio da je i ovde o tome rec...

RiSK:
Sad cu unapred da ti kazem nesto: Ako si vec resio da se bavis programiranjem okani se tih gluposti i radi nesto korisno
Hehehehehehehehehehehehehehhhehhheehehehehehehehehehheeeeeeheehheheheheheheh... aaaaaaaaaAAAAaAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaahhhahahahahahahha... Daj budi malo ozbiljan...
 
Incognito:
RiSK:
U principu ne shvatam zasto bi potencijalnim "korisnicima" delio servere. Daj im klijente a sebi ostavi server. Probutaj po Registry bazi pri instalaciji i postavi da se tvoj klijent ukljucuje po startovanju Wina i da se konektuje na server sa nekog porta cim primeti da je doticna zrtva konektovana na net. server kod tebe ce osluskivati taj port i prihvatiti konekciju kad je klijent zatrazi i dalje je samo stvar maste... Tako uostalom rade klijent - server programi.

a gde bi drzao server? ... na kucnoj masini sa dinamickim IP-om? :lol:

Ili na kucnoj masini sa staticnim IP-om (za 5 minuta ces biti u cuzi)

Ili na nekom dedicated serveru koga ces debelo da platis, i usput za 5 minuta zaglavis u cuzu?

ne ne... trojanac moze biti samo server, jer je nelogicno pisati isti kao klijent...

... e sad sto je totalno gubljenje vremena pisanje takvih programa, to je druga prica...

Ok. Shvatio sam svoju glupost... ali i ovako ostaje problem naci dinamicki IP korisnika na koji bi se konektovao klijent...

Hm, izgleda da ja treba ozbiljnije da se vratim na literaturu o programiranju za mreze :-)
 
RiSK:
Ok. Shvatio sam svoju glupost... ali i ovako ostaje problem naci dinamicki IP korisnika na koji bi se konektovao klijent...

Hm, izgleda da ja treba ozbiljnije da se vratim na literaturu o programiranju za mreze :-)

Zasto ostaje problem... Ako ti nekome stavis namerno trojanca, sigurno znas kog provajdera koristi... Lako je naci opseg IP adresa koji taj ISP daje... A onda obican loop kroz njih, i pokusaj penjanja na unapred defnisani port, i problem resen...

Recimo, namestis da tvoj server (trojanac) ceka na konekciju na portu 12345. Sad, tvoj klijent pocne da 'skenira' neki IP range, pokusavajuci da se zakaci na server na 12345 portu... Kad nadje 12345 port otvoren, on salje nesto recimo:

AUTH\r\n

Ako je na tom portu tvoj trojanac, on bi trebao na takvu jednu komandu da odgovori npr. sa:

OK\r\n

Ako tvoj klijent dobije OK\r\n, znaci da na tom IP-u postoji tvoj trojanac... Ostatak je lak... recimo, tvoj klijent salje:

CONNECT\r\n

Server (trojanac) vrati:

OK\r\n

I time se uspostavi socket veza izmedju klijenta na tvojoj masini i servera na zrtvinoj... Ostatak sad zavisi od protokola koji si ti smislio sam za sebe... Recimo, posaljes:

WS\r\n
RESTART,0\r\n

Sto bi tvoj server trebao da parsuje kao: Windows System Functions -> Restart -> 0 ... Gde poslednji parametar oznacava vrstu restarta (recimo soft, direktni, logout itd.)

Cim napravis 'kicmu' sistema, ostalo je stvar maste...

Ali opet, kome treba tako nesto? ... Umesto da provodis dane pisuci tako nesto, bolje napisati neki fini i korisni program na kome mozes uzeti lepe pare...
 
cek, ako sam dobro razumeo ideja vam je da delite klijent??
to je glupo, delis servere koji te cekaju...postoji milion nacina da ti dostave svoje adrese (u mom mom programcetu salje ICQ pager-e). glupo je staviti jedan server, jer moras ili da imas jednu adresu ili negde na netu da ti bude upisana dinamicka svaki put kad se konektujes (recimo napravis programce koje ce da ti uploaduje na neki ftp fajl u kome ti je adresa), al je svejedno glupo.
pozdravi
 
Au brate nista te nisam razumeo.....

Ideja je da delimo servere koji ce ti dati notifikaciju kad zrtva bude online, ali da na serveru ne ostavis ni jedan podatak po kojem te murija moze nazi... Znaci anonimnost na prvom mestu...
 
pa da, video sam da neko pominje deljenje klijenata pa mi bilo cudno. naravno da ne ostavljas nista, ti si napravio ICQ nalog iz igraonice i stavio si tamo ime slobodan milosevic ili nesto tako, koristis 041 i anonimizer i nema frke :) pogledaj onu adresu od pre par posta, tamo ima source code (delphi) za sve to...nekad me interesovalo pa sam napravio...radi sve sto treba - obavesti te,kad se konektujes moz da mu kecas tastaturu, misa, cd-rom, moz da mu skines izgled ekrana u jpg, moz downloadujes programe, listas dir. i slicno...nikad nisam nekog zajebavao, probao sam na localhost, i dao sam drugaru clienta da zajebava mene, cisto da vidim dal radi...i radi :lol:
 
pa ne znam, onda je internet caffe jedino resenje, mada sta bi ti ozbiljno naneo stetu pa da te uopste neko juri..nismo mi jos na tom nivou.
 
Jeste... tu si u pravu... nismo jos na tom nivou...
Samo, posto nasa drzava tako brzo juri ka svetu, da nebudu za sinice lupali velike kazne da daju primer ostalima, i da se vidi kako reforme rade...
 
st0rmbr1n63r:
ma da, za pedofiliju daju do 3 godine a za igranje trojancima ce da te osure?! doduse, u ovoj ludoj zemlji je sve moguce :)

Pa ako se uzme da je za pirateriju teza kazna nego za trgovinu belim robljem (i pedofiliju kako si lepo primetio) onda sigurno mozes da racunas na kaznu primerenu masovnom ubici.
 
^SmrAd^:
Au brate nista te nisam razumeo.....

Ideja je da delimo servere koji ce ti dati notifikaciju kad zrtva bude online, ali da na serveru ne ostavis ni jedan podatak po kojem te murija moze nazi... Znaci anonimnost na prvom mestu...

zasto sve to pisete,dajete im tutoriale moze da se nadje neka budala
 

Back
Top