Haradinaj uvredjen optužbama, odbacio krivicu

Samanta_

Iskusan
Poruka
6.229
Haradinaj uvredjen optužbama, odbacio krivicu


Bivši kosovski premijer i jedan od bivših zapovednika OVK Ramuš Haradinaj izjavio je u četvrtak pred Haškim tribunalom da nije kriv za zločine nad Srbima i Romima u Metohiji 1998. za koje je optužen, rekavši da je "uvredjen" optužbama.

"Časni sude, izjašnjavam se da nisam kriv i veoma sam uvredjen ovim optužbama", rekao je Haradinaj pošto mu je sudija Alfons Ori pročitao 21 izmenjenu i dopunjenu tačku optužnice.


Jadan on.
 
Ratnog komananta OVK u području Dečana, Haradinaja ( 38 ) optužnica u 37 tačaka tereti za progon, prisilno premeštanje, deportaciju, ubistva, silovanje, zlostavljanje, okrutno postupanje, uništavanje imovine i nezakonito pritvaranje.

Medju žrtvama navedenim u optužnici su 19 Albanaca, koje je OVK smatrala kolaboracionistima, 18 Srba, 13 Roma, tri Crnogorca i jedan Musliman.
 
Samanta_:
Ratnog komananta OVK u području Dečana, Haradinaja (38) optužnica u 37 tačaka tereti za progon, prisilno premeštanje, deportaciju, ubistva, silovanje, zlostavljanje, okrutno postupanje, uništavanje imovine i nezakonito pritvaranje.

Medju žrtvama navedenim u optužnici su 19 Albanaca, koje je OVK smatrala kolaboracionistima, 18 Srba, 13 Roma, tri Crnogorca i jedan Musliman.

Е, Саманта, то суђење је обична фолиража - има да га ослободе као и оног зликовца Орића... гади ми се тај Хашки трибунал, и надам се да ћу ипак
дочекати ДА ЈАВНО БУДУ ИСПЉУВАНИ ако уопште у овом пропалом свету
више има људи а не само нељуди.
 
eremita:
Е, Саманта, то суђење је обична фолиража - има да га ослободе као и оног зликовца Орића... гади ми се тај Хашки трибунал, и надам се да ћу ипак
дочекати ДА ЈАВНО БУДУ ИСПЉУВАНИ ако уопште у овом пропалом свету
више има људи а не само нељуди.

I ja mislim da ce da prodje kao Orić. ali ipak ce biti intresantno da vidimo dali se barem malo nesto promenilo u Den Hag. :?
 
filatelista:
U taj proces se mora uključiti Srbija, pomoći mrskom Tužilaštvu iz petnih žila, od svedoka, podataka, dokumenata...

jedino ispravan tok, ako je nekome stalo do pravde, i normalno, mi cesto "znamo" i ono sto niko ne zna, ali to treba i dokazati ...na SUDU. i sto je veoma vazno, ta njihova odluka se mora postovati, svidjala se ona nekima ili ne.
 
adem_ks:
jedino ispravan tok, ako je nekome stalo do pravde, i normalno, mi cesto "znamo" i ono sto niko ne zna, ali to treba i dokazati ...na SUDU. i sto je veoma vazno, ta njihova odluka se mora postovati, svidjala se ona nekima ili ne.
Ja mislim da ćemo mi ponosno sedeti sa strane, gledati kako se Karlino tužilaštvo koprca, i nije dobro pripremilo proces i na vlastitu štetu se sladiti i posle govoriti, evo pustiše i njega kao Orića. Ako država Srbija ne preduzme sve što može, znači da joj nije stalo i da onda ta priča o tome kako smo mi žrtve, je dokaz da se samo radi o javašluku i nesposobnosti.
Naravno da će se odluka poštovati, to samo histerišu po forumima i svima je Hag neprijatelj. Evo sad i Bošnjaci koji su bili miljenici istog tog Suda govore o "srpskom Hagu"
extrem je svagde jednak, samo je različita nacionalnost.
 
filatelista:
Ja mislim da ćemo mi ponosno sedeti sa strane, gledati kako se Karlino tužilaštvo koprca, i nije dobro pripremilo proces i na vlastitu štetu se sladiti i posle govoriti, evo pustiše i njega kao Orića. Ako država Srbija ne preduzme sve što može, znači da joj nije stalo i da onda ta priča o tome kako smo mi žrtve, je dokaz da se samo radi o javašluku i nesposobnosti.
Naravno da će se odluka poštovati, to samo histerišu po forumima i svima je Hag neprijatelj. Evo sad i Bošnjaci koji su bili miljenici istog tog Suda govore o "srpskom Hagu"
extrem je svagde jednak, samo je različita nacionalnost.

"zna" se da je sud nepristrasan dok sudi VASIM zlocincima, jer mi takve zlocince nemamo,hocu reci, dok sudi NASIM zlocincima, jer vasi su samo branioci tj. herojiiiii :confused: :confused: :oops:
 
adem_ks:
"zna" se da je sud nepristrasan dok sudi VASIM zlocincima, jer mi takve zlocince nemamo,hocu reci, dok sudi NASIM zlocincima, jer vasi su samo branioci tj. herojiiiii :confused: :confused: :oops:
По обичају мешаш лончиће.Имај у виду да судови на Косову скоро ниједног Шиптара нису осудили због убијања Срба!А могао би да кажеш и како погрдно зовете Србе,и шта то значи.Друго,сети се лажних сведока-Шиптара који су на суђењу Милошевићу дискредитовали сам суд...И на крају смешне пресуде Шиптарима као да су комшијама крали банане,а не убијали!
 

Back
Top