Slom Kraljevine Jugoslavije

sad me mrzi da pisem o tome jer bi potrajalo mnogo a pre svega treba da znas da su nas karadjordjevici da izvines na izrazu izjebali mozda i vise nego tito i sloba zajedno.u stvari od njih su pocele nase nedace u 20-om veku koje se i do danas uveliko osecaju... seti se samo kraljevine SHS i sve ce ti biti jasno...
 
milaj1975:
Molio bih da mi neko pomogne oko skupljanja materijala na temu "Odnos Nemacke prema Jugoslaviji i jugoistocnoj Evropi od 1939-1945."
Ovo je malo nerazumljivo, a bogme i nerazumno postavljena tema.

O kakvom odnosu je mislio onaj ko je ovako formulisao, kad je Nemačka bila u ratu.

Doduše, može da se razmatra period 1939 – 6. april 1941, kao i period od kapitulacije Nemačke zaključno sa 31. decembrom 1945.

Sve ostalo vreme je sa Jugoslavijom bila u „ratnom“ odnosu, sa Bugarskom i Rumunijom u savezničkom, i ne znam kolika je jugoistočna Evropa po tom tvom profesoru, mentoru, šta li ti je.

I, bilo bi dobro, ako ti je dao, a svaki normalan pedagog bi učinio, neke teze za izradu rada – da ih i ti ovde ispišeš.

Ili ti je i to teško?
 
Molila bi sa pomoc, ako mi neko moze odgovoriti na sledeca pitanja:
1. Da li je stav svih clanova vlade prema spoljnoj politici dryave bio jedinstven?
2. Koji politicki krugovi su tajno pregovarali sa Nemcima i kako se to odrayilo na odbranu yemlje?
3. Kolike su bile posledice bombardovanja istocnog dela drzave?
4. Zasto je Hitler Srbe smatrao odgovornim za zbivanja tokom marta 1941-puc?
5.Da li je vlada Kraljevine Jug. bila jedina koja je napustila zemlju posle nemackog napada i stavila se pod zastitu Britanije?

MOLIM VAS DA MI NEKO ODGOVORI STO PRE!!! UNAPRED HVALA!!!
 
Kraljevina Jugoslavija je trebala da ostane pri potpisanom Trojnom paktu...Jugoslavija bi bila pošteđena ratnih razaranja, bar do 1944 godine, a životi ljudi poklanih od strane četnika i ustaša bili bi sačuvani. Nakon rata Jugoslavija bi verovatno bila podjeljena između Rusije i zapadnih sila, pa iako bi Srbija bila u Istočnom bloku, bio bi sprečen građanski rat 1991-1995.
Ali jedan potez engleskih obaveštajnih službi promijenio je situaciju iz korena...:roll:
 
Molila bi sa pomoc, ako mi neko moze odgovoriti na sledeca pitanja:
1. Da li je stav svih clanova vlade prema spoljnoj politici dryave bio jedinstven?
2. Koji politicki krugovi su tajno pregovarali sa Nemcima i kako se to odrayilo na odbranu yemlje?
3. Kolike su bile posledice bombardovanja istocnog dela drzave?
4. Zasto je Hitler Srbe smatrao odgovornim za zbivanja tokom marta 1941-puc?
5.Da li je vlada Kraljevine Jug. bila jedina koja je napustila zemlju posle nemackog napada i stavila se pod zastitu Britanije?

MOLIM VAS DA MI NEKO ODGOVORI STO PRE!!! UNAPRED HVALA!!!

Grcka,poljska,norveska,holandska vlada na celu sa kraljevskim porodicama (osim Poljske koja je bila republika) su sve napustile zemlju posle okupacije.
 
Kraljevina Jugoslavija je trebala da ostane pri potpisanom Trojnom paktu...Jugoslavija bi bila pošteđena ratnih razaranja, bar do 1944 godine, a životi ljudi poklanih od strane četnika i ustaša bili bi sačuvani. Nakon rata Jugoslavija bi verovatno bila podjeljena između Rusije i zapadnih sila, pa iako bi Srbija bila u Istočnom bloku, bio bi sprečen građanski rat 1991-1995.
Ali jedan potez engleskih obaveštajnih službi promijenio je situaciju iz korena...:roll:

S tim , sto bi onda , ko i sve ostale drzave morala da izdrzi oko 50 godina pravedne sovjetske okupacije .
 
Molila bi sa pomoc, ako mi neko moze odgovoriti na sledeca pitanja:
1. Da li je stav svih clanova vlade prema spoljnoj politici dryave bio jedinstven?
2. Koji politicki krugovi su tajno pregovarali sa Nemcima i kako se to odrayilo na odbranu yemlje?
3. Kolike su bile posledice bombardovanja istocnog dela drzave?
4. Zasto je Hitler Srbe smatrao odgovornim za zbivanja tokom marta 1941-puc?
5.Da li je vlada Kraljevine Jug. bila jedina koja je napustila zemlju posle nemackog napada i stavila se pod zastitu Britanije?

MOLIM VAS DA MI NEKO ODGOVORI STO PRE!!! UNAPRED HVALA!!!

1ne znam o kojoj vladi govoris. postoji vlada koja je potpisala trojni pakt sa nemackom, i vlada koja je oborila legitimnu vladu 27 marta 1941.stav pucista se po pitanju vanjske politike nije razlikovao od prethodne vlade. general simovic nije odustao od trojnog pakta.
2 nije bilo politickih krugova koji su pregovarali sa nemcima, jer su nemci dobili sto su hteli, pristupanje jugoslavije trojnom paktu, i njeno ne mesanje u hitlerovu invaziju grcke.nemacka nacionalna manjina je naravno, bezrezervno i bez ikakvih pregovora podrzavala hitlera
3. bombardovani su; Nis, Leskovac, Kragujevac, Beograd, Novi Sad, Sarajevo, Mostar, Banja Luka.stradali su civili, a ne vojni ciljevi
4. hitler je sudio o srbima, na temelju srpske vojske iz prvog svetskog rata,pa ih je zeleo eliminirati, i , put do grcke je najkraci preko srbije. on je raskomadao i okupirao jugoslaviju, a ne samo srbiju.bilo mu je svejedno tko je "odgovoran"
5. ne vlada jugoslavije je bila malo u jeruzalemu, pa je tek onda stigla u london, gde se pridruzila vladama poljske, belgije, francuske, holandije, ceske, norveske, luksemburga....
 
1ne znam o kojoj vladi govoris. postoji vlada koja je potpisala trojni pakt sa nemackom, i vlada koja je oborila legitimnu vladu 27 marta 1941.stav pucista se po pitanju vanjske politike nije razlikovao od prethodne vlade. general simovic nije odustao od trojnog pakta.
Prva je potpisala pakt, druga je molila da se isti produži...
2 nije bilo politickih krugova koji su pregovarali sa nemcima, jer su nemci dobili sto su hteli, pristupanje jugoslavije trojnom paktu, i njeno ne mesanje u hitlerovu invaziju grcke.nemacka nacionalna manjina je naravno, bezrezervno i bez ikakvih pregovora podrzavala hitlera
B
ilo je krugova, Krupna buržaozija i Hrvatske politićke partije, kao i Slovenci su predvideli realnu opasnost od Njemaca i pragmatički zahtevali potpisivanje istog...
3. bombardovani su; Nis, Leskovac, Kragujevac, Beograd, Novi Sad, Sarajevo, Mostar, Banja Luka.stradali su civili, a ne vojni ciljevi
Bilo je stradanja, ali svakako ne tolikog koliko je stradalo ljudi pri bombardovanju srpskih gradova 1944. godine, na Vaskrs od strane Amerikanaca i Engleza.
4. hitler je sudio o srbima, na temelju srpske vojske iz prvog svetskog rata,pa ih je zeleo eliminirati, i , put do grcke je najkraci preko srbije. on je raskomadao i okupirao jugoslaviju, a ne samo srbiju.bilo mu je svejedno tko je "odgovoran"

Hitler se, zapravo divio srpskoj snazi, zato je, prije martovskih demonstracija disciplinovao
Musolinija koji je hteo da oružjem reši nesporazume sa Jugoslavijom...
5. ne vlada jugoslavije je bila malo u jeruzalemu, pa je tek onda stigla u london, gde se pridruzila vladama poljske, belgije, francuske, holandije, ceske, norveske, luksemburga....

to je bila standardna procedura vlada u izbeglištvu..:confused:
 
4. hitler je sudio o srbima, na temelju srpske vojske iz prvog svetskog rata,pa ih je zeleo eliminirati, i , put do grcke je najkraci preko srbije. on je raskomadao i okupirao jugoslaviju, a ne samo srbiju.bilo mu je svejedno tko je "odgovoran"

Citat:Hitler se, zapravo divio srpskoj snazi, zato je, prije martovskih demonstracija disciplinovao
Musolinija koji je hteo da oružjem reši nesporazume sa Jugoslavijom...

gledaj, nitko se ne divi nicijoj snazi, jedino ako je lud. onog trenutka kada vidis neciju snagu /potencijal, ti ga procenjujes prema svojim interesima.
srbija je bila na strani pobednika, ali je bila okupirana za vreme prvog svetskog rata
srpska vojska 1941 je bila nista prema nemackoj. svi srpski vojni planovi su bili bazirani na taktici i rezultatima , u prvom svetskom ratu, i nisu uzimali u obzir upotrebu tenkova, avijacije i motorizovanog transporta. ta vojska se raspala, zbog nesposobnosti svojih generala.
hitler i nemacki generalstab su ocekivali vise od srba, racunali su na na neki otpor. bili su razocarani .
 
sad me mrzi da pisem o tome jer bi potrajalo mnogo a pre svega treba da znas da su nas karadjordjevici da izvines na izrazu izjebali mozda i vise nego tito i sloba zajedno.u stvari od njih su pocele nase nedace u 20-om veku koje se i do danas uveliko osecaju... seti se samo kraljevine SHS i sve ce ti biti jasno...

Ако би то било тачно, зашто је онда стварана Нова Југославија?
 
treba da napisem seminarski rad na ovu temu od 10 strana, i to bih sto bezbolnije da resim, pa bi mi trebala neka sazetija literatura, ili nesto sa neta sto bih mogao da iskoristim

Тај ти рад, и ако донесе неки успех, неће бити валидан ако га ископираш са разних мозгова или википедије. То требаш радити на основу свакодневне штампе више ангажованих земаља тог времена, и да сам донесеш закључке. Онда ако успеш правилно сагледати све чиниоце те епохе твој ће рад бити твој а не копија туђих радова, и ти ћеш бити неко а не копија некога.
 
Kraljevina Jugoslavija je trebala da ostane pri potpisanom Trojnom paktu...Jugoslavija bi bila pošteđena ratnih razaranja, bar do 1944 godine, a životi ljudi poklanih od strane četnika i ustaša bili bi sačuvani. Nakon rata Jugoslavija bi verovatno bila podjeljena između Rusije i zapadnih sila, pa iako bi Srbija bila u Istočnom bloku, bio bi sprečen građanski rat 1991-1995.
Ali jedan potez engleskih obaveštajnih službi promijenio je situaciju iz korena...:roll:

Ima u ovome sto govoris i istine,ali posto smo mi narod koji voli da nosi pusku vise od svega,desilo se to sto se desilo...1,5 miliona Jugoslovena je poginulo u ratu,a dali je moralo...to je sad vec daleka istorija.
 
Molila bi sa pomoc, ako mi neko moze odgovoriti na sledeca pitanja:
1. Da li je stav svih clanova vlade prema spoljnoj politici dryave bio jedinstven?
2. Koji politicki krugovi su tajno pregovarali sa Nemcima i kako se to odrayilo na odbranu yemlje?
3. Kolike su bile posledice bombardovanja istocnog dela drzave?
4. Zasto je Hitler Srbe smatrao odgovornim za zbivanja tokom marta 1941-puc?
5.Da li je vlada Kraljevine Jug. bila jedina koja je napustila zemlju posle nemackog napada i stavila se pod zastitu Britanije?

MOLIM VAS DA MI NEKO ODGOVORI STO PRE!!! UNAPRED HVALA!!!

1.Tesko
2.Vlada je "tajno" pregovarala
3.Razoren Beograd i vojni kapaciteti
4.Demonstracije i puc su vodjeni od strane srpskih generala i u srpskom gradu
5. Nije(npr. Poljska takodje)
 
gledaj, nitko se ne divi nicijoj snazi, jedino ako je lud. onog trenutka kada vidis neciju snagu /potencijal, ti ga procenjujes prema svojim interesima.
srbija je bila na strani pobednika, ali je bila okupirana za vreme prvog svetskog rata
srpska vojska 1941 je bila nista prema nemackoj. svi srpski vojni planovi su bili bazirani na taktici i rezultatima , u prvom svetskom ratu, i nisu uzimali u obzir upotrebu tenkova, avijacije i motorizovanog transporta. ta vojska se raspala, zbog nesposobnosti svojih generala.
hitler i nemacki generalstab su ocekivali vise od srba, racunali su na na neki otpor. bili su razocarani .

pravi govor crvenog ustase...:D...bili razocarani jer su ocekivali veci otpor...hahahahahahhahaha...u breeee...

Zato je i postojalo 100 za 1:dash:
 
pravi govor crvenog ustase...:D...bili razocarani jer su ocekivali veci otpor...hahahahahahhahaha...u breeee...

Zato je i postojalo 100 za 1:dash:

pa ne moras da se brines oko toga. nedic je ubacivao jevreje umesto srba gde je mogao, a ljotic je nastojao da njegovi ne stradaju. strahinja janjic, ljoticevac je bio nacelnik kragujevca, kada su streljali tamo. a tvoj heroj nije nesto bio ugrozen. taj je jos od 1941 nastojao da provede rat u miru
 

Back
Top